Eduplus

Dr. M. Veyis Fertekligil

Ekonomist

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Değişen Dünya’da Türkiye’nin Yeri, Bankacılık Sektöründeki Gelişmeler ve Beklentiler
Dr. M. Veyis Fertekligil Kimdir?
M.Veyis Fertekligil iş hayatına Türkiye İş Bankası’nda uzman yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (TÜSİAD) kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Fertekligil daha sonra ekonomist, kıdemli ekonomist, Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Sekreteri ve Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Danışmanı olarak görevlerde bulundu. Son olarak T-Bank’ta (Turklandbank) Baş ekonomist olarak görev aldı. Fertekligil, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden ve Yüksek Lisans derecesini aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. Doktora programını ise İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Fertekligil’in Türkiye ve dünya ekonomisi, finansal piyasalar ve bankacılık alanında çok sayıda çalışma, yayın ve röportajı bulunmaktadır.


Cenk Akıncılar

QNB Finansbank A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Mutlu Çalışan ve Mutlu Müşteri ile Fark Yaratmak
Cenk Akıncılar Kimdir?
QNB Finansbank’ta daha önce, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Bölüm Müdürü olarak görev yapan Akıncılar, Temmuz 2018 itibariyle bankanın İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. 2003 Mayıs ayında QNB Finansbank ailesine katılan Cenk Akıncılar, kurum içerisinde İnsan Kaynakları İşe Alım Müdür Yardımcısı, Sistem Geliştirme ve Projeler Müdür Yardımcısı, Organizasyonel Gelişim, Performans, Stratejik Raporlama ve Gelir Yönetimi Birim Yöneticiliği, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Birim Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 1973 doğumlu olan Akıncılar, 1996 yılında Eskişehir Anadolu/Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası kısa süre Matematik Öğretmenliği deneyimi oldu. İnsan kaynakları alanındaki kariyerine 1998 – 2003 yılları arasında Pamukbank İnsan Kaynakları Ücret ve Endüstri İlişkilerinden Sorumlu Uzman olarak başlayan Cenk Akıncılar, kariyerini 2003 yılından bu yana QNB Finansbank’ta sürdürüyor.


Serkan Tarmur

PwC Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Lideri

Oturum Konusu
(09.30-09.45) PWC Araştırması: Bankacılık Sektöründen 188 CEO’nun Öngörüleri
Serkan Tarmur Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Serkan Tarmur İstanbul Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finans dalında Yüksek Lisans yapmıştır. 1996 yılında PricewaterhouseCoopers Türkiye’de denetim bölümünde başlamış ve 1999 yılından itibaren danışmanlık bölümünde Şirket Birleşmeleri ve Satın almaları alanında görev yapmaktadır. Özellikle 2001 yılından itibaren Türk bankacılık sektörüne yatırım yapmak isteyen uluslararası bankalara M&A projelerinde danışmanlık yapmıştır. Türk bankacılık sektörüne yeni lisans alarak girmek isteyen yabancı bankalara da stratejik değerlendirme, iş planı, değerleme gibi alanlarda danışmanlık yapmaktadır. Halen PwC Türkiye organizasyonunda Bankacılık ve Sermaye Piyasaları sektörüne liderlik eden Tarmur, bankaların büyüme stratejisi, operasyonel model ve dijital dönüşüm konularında stratejik düzeyde danışmanlık projelerine önderlik yapmaktadır.


Funda Öney

HSBC Türkiye Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Dijital Bankacılık ve Teknolojik Dönüşüm
Funda Öney Kimdir?
Kariyerine 1996 yılında Intertech’te başlayan Öney, 2004-2007 yılları arasında Analistlerden Sorumlu Müdür, 2007-2012 yılları arasında ise Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2016 yılları arasında ABank Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Öney, Temmuz 2016’dan bu yana HSBC Türkiye Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Funda Öney, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


Özer Burhan

Aktif Bank Finans Grubu Bölüm Başkanı; Mükafat Portföy Yönetimi-Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(10.20-11.05) Güncel Gelişmeler Işığında Finansal Piyasalar ve Riskler
Özer Burhan Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 2005 yılında mezun olan Özer Burhan, profesyonel iş hayatına PricewaterouseCoopers Bağımsız Denetim bölümünde başlamış ve 4 yıl boyunca finans sektörü başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlara denetim ve danışmanlık hizmetleri sunmuştur. Kariyerini 2009-2014 yılları arasında Turkcell’de devam ettirmiş, finans grubu bünyesindeki bütçe ve raporlama bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. 2014 yılından itibaren ise; Aktif Yatırım Bankası’nda finansal raporlama, bütçe yönetimi, mali kontrol, muhasebe ve vergi yönetimi birimlerinden sorumlu Bölüm Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Bankadaki göreviyle eşzamanlı olarak, 2016 yılından itibaren Mükafat Portföy Yönetimi şirketinde İç Kontrolden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ruhsatı bulunmaktadır.


Koray Kaya

Kredi Kayıt Bürosu Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(11.05-11.25) Inovasyon Çağı! Yenilikçi Ürünler, Teknoloji ve Hizmetler
Koray Kaya Kimdir?
Bankacılık sektöründe 22 yıllık tecrübeye sahip olan Koray Kaya, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. 1991-1994 yılları arasında ABD’de MBA eğitimini tamamlamış olan Kaya, kariyerine 1995 yılında Garanti Bankası’nda başlamıştır. Türkiye’deki ilk bireysel krediler skorlama sistemlerinden birinin oluşturulmasında öncü rol üstlenmiştir. Kaya, Garanti Bankası’nda çalıştığı sürece tüketici kredileri, kredi kartları ve küçük işletme kredi başvuruları için kredi otomasyon sistemleri tasarlamış, 2004 yılında ise Experian’da Danışman olarak çalışmaya başlamıştır. Türkiye’deki hemen hemen her bankada danışmanlık ve kredi kararlarının otomasyonu ile ilgili projelerde önemli görevler üstlenmiştir. KKB’nin skorkart altyapısında kullanılan müşteri düzeyindeki iyi/kötü tanımını yaratmış, 2005-2009 yılları arasında ise TEB’de Bireysel Krediler Tahsis Bölüm Direktörü olarak görev yapmıştır. Bu dönem içerisinde Banka’nın bireysel krediler onay altyapısının günün koşullarına göre modernizasyonunun sağlanmasına öncülük etmiştir. 2009 yılında Akbank’ta Bireysel Krediler İzleme ve Tahsilat Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başlayan Kaya, KKB’nin Yönetim Kurulu’nda da yer almıştır. Ocak 2012’de yine aynı kurumda Bireysel Krediler Tahsis Bölüm Başkanı olarak atanmıştır. Kaya, Mayıs 2012’den bu yana KKB’de Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir.


Ayhan Şehrin

TÜRKKEP Kurucu Ortak

Oturum Konusu
(11.25-11.40) E-Dönüşümün Bankacılık Sektörü ile Etkileşimi

Ayhan Şehrin Kimdir?
Enerji ve otomasyon sektörlerinde Honeywell ve Schneider Electric şirketlerinde Satış Yöneticiliği yaptıktan sonra, 2000’li yılların başından itibaren ağırlıklı olarak bilgi teknolojileri alanında teknoloji geliştirme, Ar-Ge ve proje yönetimi konularında faaliyet göstermektedir. ŞEHRİN, 2008 yılından itibaren TÜRKKEP A.Ş.’nin kurucu ortağı, Verion Teknoloji Grubu ve EBS Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Genel Müdür görevlerinde bulunmuş, ulusal ve uluslararası donörler tarafından finanse edilen kamu ve özel sektör kuruluşlarının kurumsal kapasite artırımı ve Ar-Ge projelerinde uzman ve yönetici olarak yer almıştır. ŞEHRİN Kayıtlı E-Posta başta olmak üzere e-öğrenme, bilgi yönetimi, bilişim güvenliği ve son yıllarda ağırlıklı olarak e-dönüşüm alanında girişimcilik, satış, proje yönetimi ve Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.
Türkiye Bilişim Derneği üyesi olan ŞEHRİN, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuş, Yüksek Lisans derecesini ise İngiltere Liverpool Üniversitesi Bilişim Bilimleri Fakültesinden Bilişim Teknolojileri alanında ve Adli Bilişim alanında teziyle almıştır.


Doç.Dr.Evren Bolgün

FIS|Risk-Hazine Çözümleri Türkiye Danışmanı

Mehmet Rüstemoglu

Mastercard PTS Türkiye Genel Müdürü

Yakup Doğan

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı

Gökhan Songül

Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı

Bülent Yurdalan

QNB Finansbank İç sistemler Başkanı

Oturum Konusu
(12.25-13.20) Yöneticilere Başarı Tavsiyeleri! Vizyon, Strateji ve Liderlik

Doç.Dr.Evren Bolgün Kimdir?
Evren Bolgün, 1972 Ankara’da doğmuştur. Orta öğrenimini T.E.D.Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme, Yüksek Lisans eğitimini İ.T.Ü İşletme Fakültesinde, Doktora çalışmasını Marmara Üniversitei Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde, “Ticari Bankalarda Risk Yönetim Organizasyonun Oluşturulması ve Ölçümlenen Piyasa Riskinin Banka Stratejilerine Katkısı” başlıklı tez çalışması ile gerçekleştirmiştir. Bahçeşehir Üniversitesinde 2008 yılında Doçent ünvanına hak kazanmıştır Profesyonel iş yaşantısına 1994 yılından itibaren aracı kurum ve özel bankaların Hazine bölümlerinde sürdürerek büyük ölçüde “Spot ve Vadeli Finansal Türev Ürün Fiyatlama & Pazarlanması” konularında yoğunlaşarak, kariyerine 2002-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında “Risk Yönetimi” alanındaki çalışmaları ile devam etmiştir. 2005-2006 yılları arasında Peppers & Rogers danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında “İş Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Risk Yönetimi” projelerinde sürdürmüştür. Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler, Risk Yönetimi konularında birçok eğitim, seminere katılım yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde 200’e yakın yazı, araştırmaları yayınlanmıştır. 2002 yılından itibaren özel üniversitelerin (Kültür Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi) lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarında birinci derecede sorumlu olmuştur. Basel-II,III risk yönetimi projeleri kapsamında Algoritmics firmasının risk yönetimi yazılım entegrasyon projesi içerisindeki konsolidasyon faaliyetlerini kurum içerisinde yönetilmesinde görev almıştır. 2007 yılında Türkiye’nin ilk serbest yatırım fonunun ihraç, risk ölçüm ve yönetim esasları, portföy risk limitlemeleri, risk raporlama ve izleme çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Aynı zamanda Piyasa Risk Yönetimi, Aktif-Pasif Yönetimi, Portföy Risk Yönetimi, Operasyonel Risk Yönetimi alanlarında bankalarda proje entegrasyon tecrübeleri bulunmaktadır. 2011 yılında üç ortak ile kurdukları Notus Portföy Yönetimi şirketini 200 MilyonTL üzerindeki yönetilen portföy büyüklüğü ile 2015 sonunda İtalyan Azimut International grubuna devretmiştir.
2015 yılından bu yana finans alanında eğitim ve finansal danışmanlık faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Mehmet Rüstemoglu Kimdir?
Mehmet Rustemoglu 2015 yılından bu yana Mastercard Payment Transaction Services Türkiye Genel Müdürü olarak görev almaktadır. Görev alanı içerisinde Türkiye haricinde Avrupa’da Hızlı Gelişen Pazarlar içerisinde yer alan 10 ülke bulunmaktadır. Öncesinde 2007 ve 2015 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası’nda Yurtdışı İş Geliştirme, Strateji ve Perakende Bankacılık Pazarlama alanlarında yönetim görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 2009 ve 2007 yılları arasında Peppers & Rogers ve SAS Institute’ta danışmanlık görevlerinde bulunmuş ve bir çok yurtiçi ve yurtdışı projede ve farklı sektörlerde, sektöründe öncü kurumların Üst Yönetimleri ile strateji danışmanlığı, organik ve inorganik büyüme, ve yeniden yapılandırma çalışmaları yürütmüştür. Rüstemoğlu, Bilkent Üniversitesinde Bilgisiyar Mühendisliği lisans, University of Pennsylvania’dan Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecelerine sahiptir.

Yakup Doğan Kimdir?
Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Yakup Doğan, profesyonel kariyeri boyunca Türkiye’nin önemli bankalarında Perakende Bankacılık ve Kanal Yönetimi alanlarında farklı pozisyonlarda çalıştı. 2009 yılından bu yana Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Doğan, evli ve 2 çocuk babasıdır. Doğan ayrıca 2016’da eğitim hayatına kısa süreli bir dönüşte bulunmuştu.

Gökhan Songül Kimdir?
Garanti Bankası Kurumsal ve Ticari Krediler biriminde Özellikli Proje Kredileri Yöneticisi, Haziran 2007-Nisan 2010 tarihleri arasında ABN Amro Bank Türkiye ofisinde Kredi Tahsis Müdürü, Nisan 2010 –Temmuz 2014 döneminde Royal Bank of Scotland İstanbul Şubesi’nde Kıdemli Kredi Tahsis Direktörü ve CRO vekili, Temmuz 2014-Kasım 2014 döneminde Royal Bank of Scotland İstanbul Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyesi ve CRO olarak görev almıştır. Muzaffer Gökhan Songül, 1 Ocak 2015 tarihinden bu yana Alternatifbank Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Mart 2018 tarihinden itibaren de Alternatif Menkul Değerler Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Bülent Yurdalan Kimdir?
1958 doğumlu Yurdalan, 1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 1982 yılında Pamukbank ile başladığı bankacılık hayatına Citibank Türkiye’de devam etti. 1988 yılı başında katıldığı Finansbank A.Ş ‘de sırası ile şube operasyon, Teftiş Kurulu, Hazine Operasyon, Genel Muhasebe, İç Kontrol bölümleri ile bazı yurt dışı, yurt içi Fiba Grubu bankalarında üst düzey görevler aldı. 2003 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanan Yurdalan, Ekim 2013 itibariyle İç Sistemler Başkanı olarak görev yapmaktadır


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi

Oturum Konusu
(14.25-14.40) Bankacılar için Trendler, Değişim ve Fütürizm
Bilinen Ekonominin Sonu mu? Finansal Hizmetlerde Fütürizm

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak, Peker GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Piramit Menkul Kıymetler Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Mehmet Selim Düzgün

Vakıf Katılım Bankası İnsan Kaynakları Müdürü

Figen Karatan

Odea Bank A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(14.40-15.10) Kariyer Hedefleri Belirlemek, Engelleri Aşmak ve Başarmak

Dr. Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Dr. Mehmet Selim Düzgün Kimdir?
Düzgün, Sakarya Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yönetim ve organizasyon alanındaki doktora tezini 2017 yılında tamamladı. Okul yıllarında insan kaynaklarına ilgi duyan ve kendini bu konuya adayan Düzgün, daha öğrenci iken teknoloji, dijitalleşme ve insan kaynakları ile ilgili birçok çalışma yaptı. 2000 yılından itibaren havacılık, perakende, üretim, teknoloji, medya ve danışmanlık sektörlerinde insan kaynakları yöneticiliği yaptı. İnsan kaynakları fonksiyonu olmayan birçok şirkette değişim ve dönüşüm projelerini yöneterek insan kaynakları sistemlerinin kurulmasını ve bu şirketlerin kurumsallaşmasını sağladı. İnsan kaynakları süreçlerinin dijitalleşmesi ile ilgili birçok başarılı projeye imza attı. Halen Katılım bankacılığı sektörünün en genç üyesi olan Vakıf Katılım bankasında İnsan kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi

Tuğbay Kumoğlu

Teb Satış Grup Direktörü

Semih Yasavul

ING Bank Dijital Kanal Satış ve Ürün Müdürü

Altan Taşkıran

Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama Direktörü

Oturum Konusu
(15.50-16.25) Bildiğiniz Satışın Sonu! (Inovasyon, Farklılaşma ve Yeni Nesil Müşteri)

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Tuğbay Kumoğlu Kimdir?
1974 Antalya doğumlu olan Tuğbay Kumoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi mezunudur. Profesyonel kariyerine 1998’de Garanti Bankası’ nda MT olarak başlamıştır. İlgili bankadaki şube ve bölge organizasyonlarındaki farklı görevlerden sonra , Kobi Bankacılığı Stratejik Planlama Yöneticisi olarak atanmıştır. Garanti Bankası’nda son olarak şube müdürlüğü pozisyonunda bulunmuştur. 2006 yılında TEB grubuna Avrupa 2 Bölge Satış Yöneticisi olarak katılmıştır. 2007’de Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Direktörü olarak atanmıştır. 2011 yılı itibari ile sorumluluk alanı; tüketici finansmanı, direkt satış ve maaş ödemeleri bölümlerini de kapsamaktadır. 2013 yılından beri TEB Kosova yönetim kurulu üyesidir. 2015 yılında Bireysel Bankacılık Satış Grup Direktörlüğü pozisyonuna terfi etmiş olup, halen bu görevde devam etmektedir.

Semih Yasavul Kimdir?
1985 İstanbul doğumlu olan Semih Yasavul, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve London School of Economics and Political Science’ta İşletme ve Ekonomi üzerine tamamlamıştır. Yüksek Lisansını ise Galatasaray Üniversite’sinde Kurumsal İletişim alanında yapmıştır. Profesyonel kariyerine 2009 yılında Colgate Palmolive firmasında Pazarlama Departmanında başlamıştır. Daha sonra bir süre e-ticaret start-up’larında Satış ve İş geliştirme departmanında çalışmıştır. 2012 sonunda ise Garanti Bankası ŞubeSİZ Bankacılık biriminde Dijital Bankacılık Müşteri Yönetimi ve Marka İşbirliklerinden sorumlu olmuştur. 2016 yılında Beymen Mağazacılık grubuna Beymen markasından sorumlu Pazarlama Yöneticisi olarak katılmıştır.2017 yılında ise yeniden bankacılık sektörüne ING Bank ile geri dönmüştür. Buradaki sorumluluk alanı; dijital bankacılık ürünlerinin satış ve ürün yönetimi bölümlerini kapsamaktadır. Ekim 2017 tarihinden itibaren ING Bank’ta Dijital Kanallar Satış ve Ürün Yönetimi İş Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Altan Taşkıran Kimdir?
1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun olan Altan Taşkıran, aynı yıl deneme bilim merkezinde yaratıcı grup yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Garanti Bankası’na üye işyeri pazarlama müdürlüğünde ürün geliştirme ve pazar araştırma yetkilisi olarak başlayan Garanti kariyerine halen satış ve pazarlama yöneticisi olarak devam ediyor. Garanti Bankasının üye işyeri olan 400.000 firma ile olan ilişkilerden ve müşteri ilişkileri yönetimi, ürün yönetimi, strateji, e-ticaret, yerel kampanyalar, ödeme noktaları, ulaşım projeleri, başlıca çalışmaları arasındadır.


Doç.Dr.Dilek Sağlık Özçam

Dilek Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Yeditepe Üniversitesi Y.O. İK Bölüm Başkanı

Oturum Konusu
(16.25-16.20) Öğrenme çevikliği- Peki ya ben, benim korkularım? Dijitalleşen, değişen bankacılık sektöründe çalışan olmak

Doç.Dr.Dilek Sağlık Özçam Kimdir?
TED Ankara Koleji’n de okurken çok arzu ettiği ODTÜ’den mühendis olarak mezun olsa da bir senede sosyal bilimlerin kendisi için doğru alan olduğunu anladı. Profesyonel iş hayatında yabancı firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra zamanını kontrol altına alma düşüncesiyle akademik hayata geçti ve kendi adını taşıyan eğitim ve danışmanlık firmasını kurdu ancak şimdi eskisinden de daha çok çalışıyor. Yapılan işleri bir müşterisinin ısrarı ile 2 senedir sadece instragramdan paylaşmakta olup 20 yılda 90’dan fazla firmaya eğitmen ya da danışman olarak katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yürüttüğü projeler ASTD, Stevie ve Brandon Hall dan 4 birincilik ve 1 üçüncülük ödülü aldı. Satış, stratejik pazarlama ve etkin yönetim başlıkları uzmanlık alanları olup ekibiyle birlikte firmalara finans, ekip yönetimi, müzakere, pazarlama gibi 8 konu başlığı içeren ve bireysel gelişim sağlayan yönetici yetiştirme programları düzenlemektedir. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları bölüm başkanı olup akredite Belbin kişilik testi analisti ve uluslararası outdoor eğitimci belgesi sahibidir. İşini tanımlama şekli: mümkün olduğunca hayatlara dokunmaya çalışıyorum.