Eduplus

Ertuğrul Belen

Divas Pırlanta Yönetici Ortak – Yazar

Oturum Konusu

(09.10-09.40) Asistanlar İçin Networking! İlişki Yönetimi, İş Bağlantılar Geliştirmek ve Kariyer Fırsatları Yaratmak

Ertuğrul Belen Kimdir?

Ertuğrul Belen, “Networking: Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı” kitabının yazarı ve “Girişimciliğin Altın Kuralları”nın ortak yazarıdır. Kurucusu olduğu Business Networking Akademi ile Türkiye’de bir ilk olan Speed Networking konferanslarını gerçekleştirmiştir. 30 binin üzerinde girişimci ve profesyoneli “Hızlı Tanışma” seanslarıyla buluşturan Ertuğrul, elli milyon doların üzerinde ticaret gerçekleşmesine öncülük etmiştir. Networking araştırma ve çalışmalarını özellikle dijital ekosistemde gerçekleştiren Ertuğrul, 2011 Dijital Ekonomi Eticaret Zirvesi’nde “Yılın E-Girişimi” seçilen Divas Pırlanta’nın Yönetici Ortağıdır. Ertuğrul, ulusal ve uluslararası networklerin yönetiminde bulunmaktadır: GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) Başkan Yardımcısı, Etohum Melek Yatırım Ağı Ekip Üyesi, Pioneers Festival Elçisi ve Global Girişimcilik Haftası İcra Kurulu Üyesidir.


Yekta Özözer

Inovasyon Danışmanı

Oturum Konusu

(09.40-10.10) İşinizde Fark Yaratın! Yaratıcı, Yenilikçi ve Farklı Olma Yöntemleri

Yekta Özözer Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Müh.Bölümü’nden (BSc) 1987 yılında, British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) 1990 yılında Mali İşler alanında Lisansüstü derecesini (MSc in Finance) almıştır. 25 yılı aşkın çalışma hayatının ilk dönemlerinde Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Aria (Avea) gibi firmalarda orta veya üst düzey yöneticilik yapmıştır. Son 10 yıldır da ABC Danışmanlık ve Eğitim Ltd çatısı altında 23 farklı sektörden yurtiçi ve yurtdışında önde gelen 60 firmaya sürekli bir şekilde Inovasyon, Yaratıcı Problem Çözme, İş’te Eğlence ve Motivasyon, Değişim Yönetimi ve Çatışma Yönetimi konularında danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir. İnovasyon konusunda pratik yöntemler sunan “Ne Parlak Fikir, Yaratıcı Düşünme Yöntemleri”, Global tüketici trendlerinden uluslar arası inovasyon fırsatlarının nasıl yakalanabileceğinin anlatıldığı (ingilizce) anlattığı “TrenDNA”, Kişinin veya firmanın/bölümün değişimini başarıyla nasıl sağlayabileceğinin aktarıldığı “Değişimi Yönetmek ve Liderlik Etmek” İş yaşamına ait komik öykülerin ders çıkartarak aktarıldığı “Kurumsal Yağ Sanatı” adlı 4 kitabı ve türkçe veya ingilizce yayımlanmış birçok makalesi vardır.


İş Hayatının Ritmini Yakalayın

İş Hayatının Ritmini Yakalayın

Oturum Konusu
(10.10-10.30) İş Hayatının Ritmini Yakalayın

Prof. Dr. Turgay Biçer

M.Ü. BESYO Öğretim Üyesi ve Eğitmen-Danışman-Mentor

Oturum Konusu

(11.00-11.25) NLP Kendi Lideriniz Olun! İş Hayatı ve Roller ”Patron Kim?
Prof. Dr. Turgay Biçer Kimdir?
1988 – 2002 arasında akademik çalışmalar için İngiltere ve Amerika’da bulundu. TRT 2’de 4 yıla yakın bir süre devam eden ve alanında rekorlara imza atan, ülkemizin yetiştirdiği değerli ve önemli insanların liderliklerini ve başarı öykülerini model alan liderlik üzerine program yaptı ve sundu. Biçer 7 kitap yazmış, 15 kitabın da editörlüğünü yapmıştır. Türkiye’ de NLP ve mentorluğun öncüsüdür. Kurum eğitmenliği ve danışmanlığının yanı sıra şampiyonluklara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yapmıştır. Biçer, ayrıca iş, siyaset ve eğitim sektöründeki üst düzey yöneticilerin ve liderlerin, danışmanlığını, koçluğunu ve mentorluğunu yapmaktadır. Biçer halen Marmara Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte ulusal basında bazı gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, Radyospor’da “Turgay Biçer’le Futbol ve İnsan” adlı programı yapmakta ve sunmaktadır.


Dr. Bülent Öner

İK Yöneticisi, Eğitmen, Yazar

Oturum Konusu

(11.25-11.50) İletişim Becerilerinizi Geliştirin! İş ve Özel Yaşam İçin Beden Dili, Etkili Konuşma ve Kişisel İmaj

Dr. Bülent Öner Kimdir?
“Profesyoneller” i, 2004 yılında kuran Dr. Bülent Öner, 1979 da Babıali Yokuşu ile tanıştı ve 1986 yılında profesyonel anlamda basında çalışmaya başladı. Günaydın, Ekonomik Bülten, Cumhuriyet, Akşam, Sabah, Ekonomik Trend, Radikal, Finansal Forum, Alem FM, Kanal6, Kanal7, Expochannel ve Business Channel medyada çalıştığı mecralar. İ.Ü. Devlet Konservatuarı’nda hazırlık okuyan Öner, 1985-1994 yılları arasında 10 yıl boyunca İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev ve 500’ün üzerinde sahne aldı. İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunu olan Öner, İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü “Para ve Banka” bölümünde master ve İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde ise doktora derecesi almıştır. Doktora derecesi aldığı 1989’dan bu yana, çok sayıda üniversite ve zirvelerde eğitim vermiş/vermekte ve konuşma yapmış/yapmaktadır. Tüm bu eğitim ve kariyer sürecinde, ekranda 2 binden fazla konuk ağırlamış elde ettiği birikimleri kişisel gelişim temaları ağırlıklı olmak üzere şirket çalışanlarına eğitim vererek değerlendirmiş/değerlendirmektedir. Referans olarak Türkiye’nin önde gelen 100 den fazla şirketinde binlerce çalışana eğitim ve danışmanlık veren Profesyoneller, bir farklılık ve iddia olarak, şirket eğitimlerinde kamera çekimleri kullanamakta ve böylece verdiği hizmetin kurumlar tarafından ölçülmesine de olanak sağlamaktadır. Bundan başka; Profesyoneller, şirket çalışanları ile tiyatro projesi yapan kuruluş olarak da ilklerdendir ve bu alanda birden fazla ödül almış tek eğitim ve danışmanlık firmasıdır.


Hakan Okay

Yazar-Eğitmen

Melis Ojalvo

Kariyer.Net Yönetici Asistanı

Özge Bacanlı

Teknosa CEO Asistanı

Oturum Konusu

(12.20-13.10) Günümüzde Asistanların Değişen Rolü! Mesleki Beceriler, Bireysel Özellikler ve Yönetici Beklentileri

Hakan Okay Kimdir?
Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden mezun oldu. 1979 yılında üniversite sıralarında iken “part-time” olarak perakende satış yaparak iş hayatına başladı. Üniversite öğreniminden sonra bir seyahat acentesinde satış temsilcisi olarak görev yaptı. Ardından, kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, First Class, Bellisima, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Çift Geyik Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak çalıştı. Halen Kopaş Kozmetik A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürmekte olup, yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Haftasonu MBA programında, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak “Perakende Yönetimi ve Kişisel Satış Teknikleri” dersleri vermektedir. Ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, satış ve kişisel satış teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır. www.pazarlama.diyalogo.com web sitesinin yazar ve editörlüğünü yapmaktadır. MediaCat tarafından yayımlanmış “İyi Satıcı Olmak” ve “İyi Pazarlamacı Olmak” isimli iki kitabı bulunmaktadır.

 

Melis Ojalvo Kimdir?
2002 – 2005 yılları arasında Daimler Chrysler’de resepsiyonist, sonrasında da 2005 – 2009 tarihleri arasında Doğan TV Holding – Kanal D Haber departmanında üst düzey yönetici asistanı görevini yapmıştır. 2009 Mayıs ayında Kariyer.net’e Genel Müdür Asistanı olarak katılmış, kurumun iç iletişim çalışmalarına da destek vererek burada olan görevini sürdürmektedir.
2011 yılında Boğaziçi Eğitim’in düzenlediği “Yönetici Asistanları için Yönetim Koçluğu ve Yaşam Sanatı Entegrasyonu” sertifika programına, 2012 yılında ise EduPlus’ın düzenlediği “Yönetici Asistanları Konferansı”na katılmıştır.

 

Özge Bacanlı Kimdir?
2007 Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur, 2011 yılına kadar Nobel İlaç İş Geliştirme Direktörü Asistanlığı, 2011 Mart – 2013 Eylül tarihleri arasında Eczacıbaşı – Baxter Hastane Ürünleri Genel Müdür Asistanlığı yapmıştır. Şu anda Teknosa Ceo’su Mehmet Necil Oyman’ın asistanlığını yapmaktadır. 2009 – 2010 Çalışma Döneminde Fındıklı Leo Klup Başkanlığı yapmıştır. Lidam Köpekli Arama Kurtarma Derneği’nin aktif üyesidir.


Timur Tiryaki

Index Grup İK Direktörü, Yazar

Oturum Konusu
(14.30-14.55) Etkili Kariyer Yönetimi – Kariyer Hedefleri Belirlemek ve Ulaşmak 
Timur Tiryaki Kimdir?
Timur Tiryaki, Boğaziçi Endüstri Mühendisliği mezunu olduktan sonra Procter&Gamble ve Intel’de satış ve pazarlama alanlarında çalışmıştır. 2007 yılında Bob Proctor Consulting’in Türkiye ofisini kurmuştur. Bu dönemde bir çok yerel firmanın kurum kültürünü ve liderlerini geliştirmesine yönelik programlar yürütmüştür. 2 yıl Index Grup’un danışmanlığını yaptıktan sonra da gruba İK Direktörü olarak transfer olmuştur. Index Grup’ta İK2.0’a geçiş sürecini yöneten ve bir sonraki jenerasyonun liderlerini yetiştiren Timur Tiryaki’nin “Buda mı Olsam? CEO mu Olsam?” ve “Sen Hayatıma Dokununca” adlı kitapları bulunmaktadır.

Eray Beceren

Kişisel Gelişim Eğitmeni

Oturum Konusu

(14.55-15.15) Duygusal Zeka IQ’dan Önemlidir! İş ve Özel Yaşamda Başarılı Olmanın Altın Kuralları

Eray Beceren Kimdir?

Eray Beceren, Yeditepe Üniversitesi “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” yüksek lisans programı mezunudur. 25 yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli kademelerinde Eğitim Plânlama ve Yönetimi görevlerinde bulunmuş, Yönetim ve Liderlik konularında eğitimler vermiştir. 1998 yılından beri Duygusal Zekânın Türkiye’de yaygınlaşması ve benimsenmesini hedefleyen Beceren, Duygusal Zekâ ile ilgili; çeşitli üniversite, okul, şirket ve kurumlarda farkındalık yaratma seminer ve konferansları vermiştir. Duygusal Zekâ mail grubunu ve “Türkiye’nin Duygusal Zekâsı” sitesini kurmuş ve yürütmektedir. (www.duygusalzeka.net) Çeşitli dergi, gazete ve internet sayfalarında makaleleri yayınlanmış, çeşitli Tv programlarına Duygusal – Sosyal zeka ve Mobbing konularında konuşmak üzere konuk edilmiş, çeşitli sempozyum ve kongrelerde bildiriler sunmuştur. Kişisel – kurumsal gelişim, satış ve yönetim – liderlik gelişim eğitimlerinin tamamını, duygusal ve sosyal zekâ öğretisi üzerine inşa ederek, etkin programlar kurgulayan Beceren, birlikte çalıştığı kurumlara değer katan pek çok projeye liderlik etmektedir. Yayımlanan Kitapları: Duygusal ve Sosyal Zekamız – Postiga Yayınları 2012, Duygularım, Zorba ve Ben – Postiga Yayınları 2012 (Ayça Mumkule ile birlikte)


Gamze Acar Bayraktaroğlu

Yönetici Koçu-Eğitmen

Oturum Konusu

(15.15-15.30) Mükemmel Yönetici Koçu Olmak! Zor İnsan İlişkileri, Sorun Çözme ve Stresle Başa Çıkmak

Gamze Acar Bayraktaroğlu Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezuniyetinin ardından 13 yılında yatırım bankacılığı yaparak yabancı sermaye yatırımlarını yönlendirdi. 8 yıl önce kendi firması olan Motiva Uluslararası Koçluk ve Eğitim Hizmetleri’nde profesyonel eğitmenliğin ardından, uluslararası koçluk programlarını tamamlayarak akredite olarak koçluk yapmaya başladı. ICF tarafından onaylanan eğitimleri ile koç yetiştirmektedir. Academy of Executive Coaching’in Türkiye’de temsilciliğini ve Chartered Management Institute’un çözüm ortaklığını yapmaktadır. Yönetimde Koçluk Yaklaşımı isimli eşyazarlığını yaptığı kitabı bulunmaktadır. European Mentoring and Coaching Council Türkiye yönetim kurulundadır. Birçok uluslararası koçluk konferansında konuşmacı olarak yer almıştır. Uzmanlık alanları Yönetici Koçluğu Hizmeti, Yöneticilikte Koçluk ve Mentorluk, Liderlik eğitimleri, kurumlarda iç mentorluk ve koçluk sistemlerinin kurulumunu ve danışmanlığını yapmaktadır.


Prof. Dr. İsmet Barutçugil

RCBA Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Kurucu Ortak ve Genel Müdür

Oturum Konusu
(16.10-16.35) Yöneticinizi Yönetin!- Güncel Yönetim Kavramları ile Başarmak (Organizasyon, Planlama ve Denetim)

Prof. Dr. İsmet Barutçugil Kimdir?
(1950) İ. Ü.İktisat Fakültesini bitirdi. 1980 yılında Doçent, 1987 yılında Profesör oldu. 1971–2000 yılları arasında Uludağ ve İstanbul Üniversitelerinde görev yaptı. Yıldız, Marmara ve Yeditepe Üniversitelerinde yüksek lisans dersleri verdi. ABD, İngiltere ve Hollanda başta olmak üzere çeşitli ülkelerde eğitim ve araştırma projelerine katıldı. 1992-2012 döneminde DOOR Training ile çalıştı. Halen, kurucu ortağı olduğu RCBA Danışmanlık ve Eğitim şirketi bünyesinde yönetim, pazarlama, kişisel gelişim konularında eğitimler veren, danışmanlık ve yönetici koçluğu yapan Barutçugil’in yönetim alanında yayınlanmış 20 kitabı bulunmaktadır.


Yonca Tomaç Tunç

Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi

Oturum Konusu

(16.35-16.55) İş Hayatının Üç Temel Sorununu Çözün!-Zamanı İyi Yönetin, Verimli Toplantılar Yapın ve Kişisel Gelişiminize Vakit Ayırın

Yonca Tomaç Tunç Kimdir?