Eduplus

Yasemin Sungur

Eğitmen, Danışman, Koç ve Yazar

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Yaşamın Her Alanında Liderlik

Yasemin Sungur Kimdir?
Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Yasemin Sungur, 1977 yılında iş hayatına başladı. Finans, danışmanlık, tekstil ve turizm sektörlerinde insan kaynakları, eğitim ve halkla ilişkiler gibi çeşitli departmanlarda çalıştı. Performans Danışmanlık, Örsa Holding, Ant Eğitim ve Danışmanlık, Ziraat Bankası gibi kurumlarda görev yapan Sungur, özel sektördeki deneyimlerini pazarlama, marka, eğitimcinin eğitimi, koçluk ve imaj eğitimleriyle birleştirdi. Gelişim Enstitüsü’nü açmasıyla 30 yıllık tecrübesini pekiştirdi. Sungur bugün, çeşitli konularda kendi tasarladığı eğitim içeriklerini kişilere ve kurumlara sunarken aynı zamanda koçluk ve danışmanlık da yapıyor.


Serhan Ulga

Petrol Ofisi CFO

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Küresel Ekonomik Gelişmeler ışığında 2020, Riskler ve Fırsatlar

Serhan Ulga Kimdir?
Serhan Ulga, 2007 yılından beri finansdan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Serhan Ulga, 1998 ile 2005 yılları arasında İstanbul ve Boston şehirlerinde olmak üzere Ernst & Young şirketinde Personel, Kıdemli Personel ve Müdür olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1995’den 2000’e kadar, Rockwell International kuruluşu (şimdiki ismi Rockwell Automation) bünyesinde Pittsburgh, Birleşik Devletler’de Kıdemli Dahili Denetçi ve Costa Mesa, Birleşik Devletler’de Finans Muhasebesi Müdürü olarak çalışmıştır. 2000 yılında, Boston Scientific Corporation kuruluşu bünyesinde, kuruluşun Birleşik Devletler, Natick’te bulunan dünya merkezinde Uluslararası Finansal Raporlama Müdürü olarak göreve başlamış ve bunun ardından Boston Scientific kuruluşunun Uluslararası Satış Bölümü’nde, bölümsel ve küresel finans politikalarının geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu Kıdemli Müdür olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga 2003 yılında Türkiye’ye dönerek Paxar Türkiye (şimdiki ismi Avery Dennison) kuruluşunda 2004 yılına kadar Finans ve IT Direktörü olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga daha sonra 2006 yılına kadar Doğan Yayın Holding’te Finans Kontrolörü olarak ve 2007 yılına kadar da Polisan Holding kuruluşunda Baş Finans Sorumlusu ve Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga Şubat 2007’de Pegasus’a katılmıştır. Serhan Ulga, Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Lisans Derecesi almıştır. Serhan Ulga, Birleşik Devletler’in Massachusetts Eyaleti’nde bir Yeminli Mali Müşavirdir ve ayrıca bir Yeminli Yönetim Muhasibidir.


Sinem Çilligöl

Bilkent Holding A.Ş. CFO

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Başarılı Kadın CFO’dan Kariyer ve Liderlik Tavsiyeleri
Sinem Çilligöl Kimdir?
Sinem Çilligöl, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olup, 2004 yılında ODTÜ ve 2016 yılında da London School of Business & Finance’de MBA derecesini almıştır. Bankacılık kariyerinin ardından, 2001 yılında Bilkent Holding Grubu’na katılmış olup, Tepe İnşaat’ta CFO görevi akabinde halen Bilkent Holding CFO görevini sürdürmektedir. 2001 yılından bugüne nakit yönetimi, varlık ve portföy yönetimi, Grubun nakdi ve gayrinakdi kredilerinin yönetimi ile kurumsal finans kapsamında proje finansmanı, yapılandırılmış finansman, özelleştirme ihaleleri çalışmaları (İdo’nun %100 hissesinin özelleştirilmesi, Milli Piyango Özelleştirmesi, Karayolları ve Köprülerin Özelleştirilmesi ihalesi, Kalamış Marina Özelleştirme vb), birleşme & satınalmalar (TAV-Aero de Paris’e satışı, BTA hissesinin satışı, Artı Döviz’in Travelex’e satışı vb) , organik ve inorganik büyüme, iştirak yönetimi ( TAV, İDO vb), halka arz, iştirakler nezdindeki refinansman çalışmaları, sermaye bütçelemesi ve borç finansmanı gibi konularındaki çalışmalarıyla Gruba katma değer sağlamıştır.

Neval Korucu Alpagut

Dominos Pizza Eurasia Grup CFO

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Küresel Şirketlerde Finansçı Olmak-Organizasyon, İş Süreçleri ve Farkları

Neval Korucu Alpagut Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1996 -2006 yılları arasında Volkswagen Elektrik Sistemleri A.S Finans bölümünde çeşitli rollerde çalışarak başladı. Alpagut, 2006 tarihinden bu yana Domino’s Pizza Türkiye CFO su ve Türkiye,Azerbeycan, Gürcistan ve Rusya’da yaklaşık 700 ün üzerinde şubesi ile faaliyet gösteren DP Eurasia NV nin Grup CFO su olarak görevine devam etmekte.


Ersin Nazalı

NAZALI Vergi-Hukuk, Yönetici Ortak, Avukat-YMM

Oturum Konusu
(10.00-10.20) Yurt Dışı Yatırım Kararlarında Köşe Taşları

Ersin Nazalı Kimdir?
Ersin Nazalı, vergi konusunda uzmandır. Hesap uzmanı olarak dokuz sene boyunca görev yapan Ersin Nazalı, vergi incelemeleri, vergi davaları, transfer fiyatlandırması, şirketlerin vergisel yönden yeniden yapılandırılması alanları başta olmak üzere, vergi konusundaki pek çok alanda oldukça geniş bilgi ve deneyim sahibidir. 2001 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Arthur Andersen Türkiye Vergi Bölümünde ve Başbakanlık Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 14.04.2014’te giriş sınavında gösterdiği başarıyla birlikte Hesap Uzman Yardımcılığı’na; Mayıs 2007’de ise Hesap Uzmanlığına atandı. Mart 2009’dan itibaren aynı zamanda Maliye Bakanı onayı ile Vergi Konseyi’nde görevlendirilmiş olup, vergi kanunlarının yeniden yazımı çalışmalarında görev almıştır. Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde bulunan Danışma Komisyonu’nda üye ve raportör olarak görev almış, özellikle devir, birleşme ve bölünme konusunda konferanslar vermiştir. Bunun yanında, Ersin Nazalı Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde oluşturulan Vergi Uyuşmazlıklarının Takibi biriminin kurucularındandır. 2011 ve 2012 yıllarında Vergi Denetim Kurulu’nda örtülü sermaye, transfer fiyatlandırması ve yabancı kaynaklı gelir grubu bünyesinde vergi denetmeni olarak görev almıştır. 2012 yılından bu yana özel sektörde vergi danışmanı ve avukat olarak çalışmaktadır. Ersin Nazalı, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ersin Nazalı, 2013,2014 ve 2015 yıllarında Legal 500’de; 2014, 2015 ve 2016 yıllarında ise International Tax Review’da Türkiye’deki önde gelen vergi danışmanı ve avukatları arasında yer almıştır. Ayrıca, vergi hukuku üstüne birçok dergide 80’den fazla makale ve Vergisel ve Yeni Türk Ticaret Kanunu Yönüyle Anonim ve Limited Şirketlerde Tasfiye, Devir, Birleşme, Bölünme ve Tür Değişimi İşlemleri; Hukukun Vergisi (Vergi Ceza Hukuku, Vergi Yargılama Hukuku); Uluslararası Vergi Hukuku (Transfer Fiyatlandırması, Çifte Vergilemeyi Önleme Anlaşmaları); Vergi Anlaşmaları ve Türk Vergi Hukuku’nda İşyeri Kavramı adında 4 kitabı yayınlamıştır.


Dr. Murat Ceyhan

Consulta YMM A.Ş. / Vergi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(11.10-11.30) Türkiye’de Ar-Ge ve Teknoloji Faaliyetlerine Sağlanan Teşvik ve Hibeler
Dr. Murat Ceyhan Kimdir?
Murat Ceyhan, Muhasebe – Finansman alanındaki doktorasını “İşletmeler Açısından Vergi Planlaması” konulu tezi ile 2005 yılında tamamlamıştır. Danışman ve Mali İşler yöneticisi olarak kazandığı deneyimlerden sonra 2013 yılında Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Ocak 2020 itibariyle; Consulta Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. bünyesinde “Vergi Başkanı” olarak görevini sürdürmektedir. İstanbul Mali Müşavirler Odası TESMER Kurulu’nda “Sekreter”, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde “Genel Sekreter” görevleri ile Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ceyhan çok sayıda sivil toplum örgütünde faal olarak çalışmaktadır. Ceyhan; Yeminli Mali Müşavir olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Mesleki konularda çok sayıda yayını vardır ve çeşitli üniversite ile meslek odalarında vergi alanında dersler vermektedir.


Mehmet Oğuz Özkazanç

Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş. Genel Müdür

Oturum Konusu
(11.30-11.45) Finansal Yönetimde Liderlerin Uyumu – Beklentiler ve Etkili İletişim

Mehmet Oğuz Özkazanç Kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 1987yılında mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 Yılında MKE Kurumunda çalışmaya başladı. 2001 Yılına adar MKE Kurumunda, Dinamit, TNT Üretimi, Sistem Araştırma Geliştirme, Teknik Emniyet ve Pazarlama Satış bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında özel sektöre transfer oldu ve Nitromak San. Tic. A.Ş ‘de Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirkette sırası ile Pazarlama ve Satış Müdür Yrd, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş’de Genel Müdür’lük görevine atandı. Solar A.Ş’nin Türkiye ve Avrupa Pazarında var olmasına yönelik çalışmaları yürüttü. 2017 yılında yeni kurulan Solar Madencilik Hizmetleri San. A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Halen Solar A.Ş ‘de Genel Müdür, Solar Madencilik Hizmetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gerek Patlayıcı Maddeler gerekse İşletme Yönetimi dalında Ulusal ve Uluslararsı kongre ve sempozyumlarda yayınlanmış birçok bildiri ve makalesi mevcuttur. Türkiye’de Sivil Patlayıcı Madde Sektörünün gelişmesine önderlik eden kişilerden biridir. Evli ve iki çocuk sahibidir.


Burcu Kösem

Dünya Grubu CFO

Ahmet Özbaş

Sarten Ambalaj CFO

Osman Akkoca

Aksigorta CFO

Özlem Yeşildere

Mey Diageo Finans ve Dijital Transformasyondan Sorumlu G.M.Y

Oturum Konusu
(11.45-12.25) Dijital Dünyada Değişen CFO Profili

Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.

Ahmet Özbaş Kimdir?
Greenwich Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu ve aynı üniversitede Finansal Yönetim yüksek lisansı yaptı. Kariyerine Probil’de başladıktan sonra Agribrands Purina’da sırasıyla Mali Hizmetler Müdürü ve Finans Müdürü görevlerinde çalıştı. 2007-2015 yılları arasında Pronet’te CFO olarak görev yaptı ve 2012 yılında şirketin Turkven’den Cinven’e satış sürecinde görev aldı. 2015 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında toplam 18 fabrikasıyla ambalaj üretimi yapan Sarten Ambalaj’ın CFO’luğunu ve İcra Kurulu üyeliğini yürütüyor.

Osman Akkoca Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur. Profesyonel kariyerine 1999 yılında Sümerbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış, 2003-2005 yılları arasında çeşitli yönetsel pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2005-2007 yılları arasında Avivasa’da Müfettiş olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Aksigorta ailesine katılan Sn. Akkoca, 2007-2010 yılları arasında İç Kontrol ve Uyum Müdür Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Risk Yönetimi Müdürü ve 2011-2017 yılları arasında Mali Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. Ocak 2017’den itibaren de Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Özlem Yeşildere Kimdir?
Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips’te göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017 yılından beri Koton Mağazacılık’ta Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’de kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulunda Kadın sertifikasyon programını tamamlamıştır. Kadınlara, gençlere ve değişim yolculuğunda profesyonelere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.


Ahmet Berker Argun

Argun Consulting Yönetim Danışmanlığı Partner

Cem Kölemenoğlu

Gürallar Group CFO

Kerem Talih

Doğuş Otomotiv CFO – Genel Müdür

Elvan Hamidoğlu

Çelebi Havacılık Holding A.Ş. CFO

Yeliz Büyükaktaş

Defacto CFO Ofis ve İş Dönüşüm Direktörü

Oturum Konusu
(13.10-13.55) CFO’lardan Tavsiyeler (Finansal Yönetim, Planlama ve Analiz İlkeleri)

Ahmet Berker Argun Kimdir?
Ahmet Argun, Arthur Andersen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Şirketinde 1990-1996 yılları arasında denetmen ve danışman olarak iş hayatına başlamıştır. Yine aynı Dirmanın yurt dışı oDislerinde bulunan insan kaynakları departmanının bir örneğini aldığı eğitim ve yurtdışı saha uygulamaları sonunda Türkiye’de kurmuştur. Grubun Dinans Dirmalarının Genel Müdürü ve Yeniden Yapılanma Projesinin Lideri olarak çalıştığı Escort Bilgisayar(1999-2000) ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı Arena Bilgisayar(1996-1999, 2000-2001) Dirmalarının halka arz sürecini yönetmiştir. 2001-2006 yılları arasında da, ülke Dinans direktörü olarak görev aldığı, Compaq ve Hewlett Packard Dirmalarının Türkiye’deki birleşme sürecini yönetmiştir. Bu birleşme dönem itibariyle en büyük bilişim sektör birleşmesi olarak anılmaktadır. 2006 yılından itibaren Atlas Jet, Praktiker, Baumax şirketlerinde de üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Daha sonra atlas Global olarak ismi değişen Dirmanın kurucu ortağının hisse satış sürecini yönetmiştir. Praktiker ve Baumax Dirmalarında perakende sektörü deneyimini arttırmış, her iki Dirmayı da Perakende dernekleri ve Yased nezdinde temsil etmiştir, 2013 yılında Argun Consulting’i kurarak danışmanlık kariyerine başlamıştır. 2013-2018 yılları arasında çeşitli sürelerde borsada kote Egeli Yatırım Holding ve grup şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm , Tümpa, Tümkar Dirmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Hali hazırda ABT Dental Dirmasında ve gönüllü olarak İEL Eğitim Vakfında Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etmektedir. Bunun yanında çeşitli fdanışmnlık projelerinde görev alan Ahmet, strateji, risk yönetimi, yeniden yapılandırma, birleşme ve satınalmalar, Dinans , bütçe, planlama ve maliyet kontrol gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. İstanbul Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerini bitirmiştir.

Cem Kölemenoğlu Kimdir?
1970 doğumlu olan Kölemenoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. İş hayatına BDO Denet Uluslararası Bağımsız Denetim şirketinde denetçi olarak başlamıştır. Doğan Grubu’na 1997 yılında Kıdemli İç Denetçi olarak katılan Kölemenoğlu, daha sonra Holding Mali İşler departmanlarında Bütçe, Mali Kontrol, IFRS Raporlama, Konsolidasyon, Risk Yönetimi, Nakit Performans, Proje Finansmanı, Finansman ve Fon Yönetimi konularında çeşitli seviyelerde görevler almıştır. En son Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcılığı ile birlikte Milpa A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kölemenoğlu bir çok grup şirketinin de Yönetim Kurullarında aktif görev almıştır. SMMM belgesine haiz olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kerem Talih Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Sn. Talih iş hayatına PriceWaterhouse’da başladı. 1999 yılından itibaren Doğuş Grubu bünyesinde, Doğuş Holding A.Ş., Doğuş Oto Değerlendirme ve Tic. .A.Ş., Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. ve yan kuruluşları, Krone Doğuş Treyler San. Ve Tic A.Ş. ve Meiller Doğuş Damper Ltd. Şti.’nde orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. 2009 yılında Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş.’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine getirilen Talih, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Doğuş Otomotiv Mali İşler Genel Müdürü (CFO) olarak görevini sürdürmektedir.

Elvan Hamidoğlu Kimdir?
İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra sırası ile ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirmiş ve Exeter Üniversite’sinde MBA derecesini tamamlamıştır. UBS Türkiye’de yatırım bankacılığı konusunda çalıştıktan sonra 1998 yılında Borusan Holding’e katılmış Kurumsal Finansman ve Finansman Bölümlerinde Yöneticilik yapmasının ardından 2007-2013 yılları arasında Borusan Lojistik’te CFO görevini üstlenerek şirketin Türkiye, Avrupa, OrtaDoğu, CIS ve Kuzey Afrika’daki faaliyetlerini yönetmiş ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. 2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Sn. Hamidoğlu, Grubun Türkiye, Hindistan ve Avrupa faaliyetlerinden sorumludur.

Yeliz Büyükaktaş Kimdir?
Boğaziçi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 2002-2008 yılları arasında Maersk Denizcilik’de Finans bölümünde çeşitli rollerde çalışarak başladı. Büyükaktaş, sonrasında 7 yıl boyunca Turkcell Superonline’da Finansal Planlama ve Analiz bölümünde yönetici pozisyonlarında rol aldı. Nisan 2015 tarihinden bu yana Defacto’da Donusum ve CFO ofis rollerini yerine getirmekte olup, stratejik projelere liderlik etmektedir.


Filiz Demiröz

ACCA Türkiye Başkanı

Oturum Konusu
(15.15-15.30) CFO’lar ve Siber Güvenlik

Filiz Demiröz Kimdir?
Demiröz, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl profesyonel iş yaşamına KPMG Türkiye Denetim Bölümü’nde başlamıştır. 2000-2004 yılları arasında Denetim Müdürü, 2004-2011 yılları arasında Sorumlu Ortak olarak görev yaptığı KPMG’de denetim projelerinin yanısıra birleşme ve satın alma, değerleme, halka arz ve diğer özel projelerin yönetimini üstlenmiştir. Aynı zamanda KPMG Türkiye’de Eğitim Departmanı ile Mesleki Uygulama Departmanı’nı oluşturup her iki bölümün başkanlığını üstlenmiştir. 2011 yılında profesyonel iş hayatına ara verip Bilgi Üniversitesi’nde Tarih Yüksek Lisans Programı’na başlayan Demiröz, Türkiye’de kadın istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen YenidenBiz Derneği’nde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 2016 yılında küresel bir muhasebe kuruluşu olan ACCA’e Türkiye Başkanı olarak katılan Demiröz’ün sorumluluk alanına 2018 yılından itibaren Güney Kore, Japonya, Brezilya, Kolombiya, Şili, Meksika, Nepal, Moğolistan, Afganistan ve Butan’ın dahil olduğu ACCA’in yeni faaliyet göstermeye başladığı ülkeler de eklenmiştir.


Dr.Selim Seval

Octet Turkey | Managing Director

Uygar Bal

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya, Pakistan Bölgesi Finans Başkan Yardımcısı

Ali Öztayıncı

Gürmen Grup CFO

Cem Yasar Özey

Morhipo CFO

Erkut Tekinkaya

KoçSistem CFO

Gökhan Songül

Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(15.30-16.30) CFO’ların 2020 Ajandaları ve Ekonomik Öngörüleri
Dr.Selim Seval Kimdir?
1953 yılında İstanbul’da doğan Selim Seval, 1972 yılında Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olmuştur. 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, 1978 yılında ise aynı üniversiteden finans konusunda yüksek lisans derecesini almıştır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde finans ana bilim dalında doktora çalışmasını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatında ağırlıklı olarak banka ve finansal kurumlarda (Albaraka Katılım Bankası, Pamukbank, Demir Faktoring) üst düzey yönetici posizyonlarda çalıştıktan sonra 1994 yılından 2015 yılına kadar ortağı olduğu Finar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olarak görev yapmıştır. 2015 yılında Finar’dan ayrılan Selim Seval kurucu ortak olarak yer aldığı Octet Express’in halen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Halen Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak üçüncü sınıflara Finansal Yönetim ve dördüncü sınıflara Finansta Özel Konular adlı dersleri vermektedir. Üç yıl Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Selim Seval, halen İstanbul Fotoğraf Müzesi’nin kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Altı adet fotoğraf albümü, iki adet finans kitabı yayınlanan Selim Seval’in çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı mesleki seminer ve toplantılarda bilimsel sunumu bulunmaktadır.

Uygar Bal Kimdir?
Kariyerine PwC’de başlayan Bal, 2008-2017 yılları arasında sırasıyla Areva Türkiye, Alstom Grid ve Otis Türkiye şirketlerinde CFO rollerini üstlenmiştir. Bu görevlerinde kritik finansal ve dijital transformasyon projelerinin hayata geçirilmesine liderlik etmiştir. 2017 yılında Schneider Electric’e katılan Bal, 6 ülke ve 2 ofisi kapsayan Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Finans Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Schneider Electric Pakistan ve Himel Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Bal, Bilkent Üniversitesi ile University of Southern Denmark ortak MBA programını ise birincilikle tamamlamıştır.

Ali Öztayıncı Kimdir?
Öztayıncı 1998-2015 yılları arasında Mudo A.Ş.’de Mali İşler Bölümünde başladığı kariyer yolculuğunu Mali İşler Direktörü olarak tamamladı. 2015 yılında Gürmen Grup Şirketlerine CFO olarak katıldı. Fortune ve Data Expert tarafından seçilen Türkiye’nin en etkin CFO su arasında değerlendirilen Öztayıncı; Halen 2015 yılında katıldığı Gürmen Grup bünyesindeki Enerji, Tekstil-perakende ve Tarım-Hayvancılık şirketlerinin Mali İşler-Finans, Kiralama-Hukuk, Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları- Endüstriyel İlişkiler, Dış Ticaret ve Lojistik Yönetimi’nden sorumludur. Ayrıca Marmara Üniversite İktisat Fakültesi Danışma Kurulu üyesidir.

Cem Yasar Özey Kimdir?
1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bosch Rexroth, Triumph ve Turkcell gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde Almanya’da, Avusturya’da ve Türkiye’de görev almış olan Cem Yaşar Özey, 2014 yılından beri Boyner Grup bünyesinde morhipo.com CFO’su ve COO’su olarak çalışmaktadır. Lise eğitimini İstanbul (Erkek) Lisesi, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) İşletme Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümlerinde Çift Anadal yaparak, MBA eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Cem Yaşar Özey’in “Yaz Aldanması” adlı bir deneme kitabı bulunmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Cem Yaşar Özey, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Erkut Tekinkaya Kimdir?
İş hayatına 1991 yılında Ramko İnşaat A.Ş ‘de Muhasebe ve Finans Uzmanı olarak başlayan Erkut Tekinkaya, 1994 yılında Döktaş’ta Finans Yöneticisi, Ram Ticaret A.Ş. ’de Bütçe ve Yönetim Muhasebesi Yöneticisi, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş. ‘de Finans Yöneticisi, Koç Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş. ’de Finans ve Mali Grup Müdürü olarak görev almıştır. 2006 yılında Koç Net Haberleşme Teknolojileri A.Ş ’de Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkut Tekinkaya, 2011 yılında gerçekleşen satın almadan sonra Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş’ de Entegrasyon Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş. ’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu ile beş sene görev almış olup, 2017 yılı Mayıs ayından itibaren KoçSistem Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Erkut Tekinkaya, Marmara Üniversitesi İşletme dalında lisans, İstanbul Üniversitesi İşletme dalında (MBA) ve Koç Üniversitesi İşletme dalında (Executive MBA) yüksek lisans derecelerini almıştır. Erkut Tekinkaya, evli ve bir çocuk babasıdır.

Gökhan Songül Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’ndeki eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi yüksek lisansını ve Kadir Has Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık alanında doktorasını tamamlamıştır. Songül, 2004-2007 yılları arasında Garanti Bankası Özellikli Sektör Kredileri Departmanı’nda Kredi Portföy Yöneticisi, 2007-2009 yılları arasında ABN Amro Bank Türkiye Ofisi’nde Kredi Tahsis Müdürü, 2009-2014 yılları arasında Royal Bank of Scotland Türkiye Ofisi’nde Kredi Tahsis ve Risk Direktörlüğü ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1 Ocak 2015’ten bu yana, Alternatif Bank Kredi Tahsis’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olup, Mart 2018 tarihinden itibaren de eş zamanlı olarak Alternatif Yatırım Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak

Cihan Akkaya

Standard Profil Finans Direktörü

Esra Arslan

LeasePlan Turkey Finance Director

Evren Aktaş

Brightstar Regional Finance Director

Hamdi Alp

Aydem Enerji A.Ş. Mali İşler Direktörü

Oturum Konusu
(17.05-17.45) CFO’ların Değişen Rolü, Sorumluluk Alanları ve CEO’ların Beklentileri

Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Cihan Akkaya Kimdir?

Esra Arslan Kimdir?
Adana Fen Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü mezun olan Esra Arslan iş hayatına PwC Türkiye’de denetim asistanı olarak başladı. 4 yıl boyunca bağımsız denetim firmasında farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2010 yılında 5 kıtada dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan’in Türkiye ofisinde finansal kontrol ve raporlama bölümü yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Dönüşüm Direktörlüğü görevini de üstlendi. 2017 yılında LeasePlan Türkiye Finans Direktörlüğü görevine atanmış olup halen Finans Direktörü ve Dönüşüm Direktörü olarak görev yapmaktadır. SMMM ruhsatı, Bağımsız Denetim Lisansı ve CMA sertifikalarına sahip olan Arslan iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Evren Aktaş Kimdir?
1980 doğumlu olan Evren Aktaş, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Profesyonel hayatına 2003 yılında KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik şirketinde denetçi olarak başladı. 2010 yılına kadar çeşitli denetim projelerinde yer aldıktan sonra , Brightstar Telekomünikasyon ve Dağıtım şirketine Kıdemli Finans Müdürü olarak katıldı. 2013 yılında Türkiye operasyonunundan sorumlu finans direktörlüğü görevine getirildi. 2015 yılından itibaren Türkiye bölgesinin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesinin de finans liderliğini üstlendi ve halen görevini sürdürmektedir. TMEA bölgesinin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. SMMM belgesine sahip olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Hamdi Alp Kimdir?
ALP /2006-2009 yılları arasında Medical Park Sağlık Grubu Mali İşler Grup Müdür Yardımcılığı, 2009-2016 Akfel Holding A.Ş. Mali İşler Müdürlüğü, 2016-2018 tarihleri arasında iSystems Industries’de Mali işler Direktörlüğü Yapmıştır. 2018 Ekim ayında Aydem Holding iştiraklerinden Aydem Yenilenebilir A.Ş. Mali İşler Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.