Eduplus

Barış Tezcan

Citi Executive Vice President | Managing Director

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Değişen Dünya’da Türkiye’nin Yeri, Bankacılık Sektöründe Dönüşüm

Barış Tezcan Kimdir?
Citibank’a 2000 yılında katılarak Citi İşlem Bankacılığı Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu dâhil olmak üzere Nakit Yönetimi ve Ticaretin Finansmanı Grup Başkanlığı ile Ticari Bankacılık Pazarlama Başkanlığı gibi bir çok önemli pozisyonda görev aldı. Bu dönem zarfında Kafkasya ve Orta Asya Bölgesinde yer alan 8 ülkeyi İstanbul merkezli yönetti. Çok önemli ve birçok büyük projenin finansmanında ve yapılanmasında yer aldı. Yönetimi altında bulunduğu Nakit Yönetimi ve Saklama alanlarında 2012 ve 2013 yıllarında Citi Türkiye’nin en iyi bankası seçildi. 23 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Barış Tezcan, Citibank’a katılmadan önce Garanti Bankası ve Dışbank’da çalıştı. Barış Tezcan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstatistik Bölümü lisans ve yüksek lisans dereceleri ile Bilgi/MBS Universite’leri ortak programı MBA derecesine sahiptir. Kendisi 2014 yılından bu yana Citibank Türkiye Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görevine devam etmektedir. 2016 yılı itibariye görev alanı Türkiye ile beraber Ürdün ve Bahreyn Ticari Bankacılık operasyonlarını kapsayacak şekilde genişlemiştir. 2017 yılında Citi Türkiye’de Innovasyon Lideri olarak seçilmiş ve Kurumiçi Girişimcilik alanında Citibank Türkiye içinde Gateway to Discovery başlığı altında önemli bir değişim projesi yönetmiştir. Barış Tezcan kariyerine ek olarak 2013 yılında koçluk yolculuğuna başlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akreditasyonunu tamamlayarak “Associate Certified Coach” (ACC) ünvanına sahip olmuştur. Bunun yanısıra takım koçluğu alanında ORSC sertifikasyon sürecini devam ettirmektedir. GYIAD ve OSGD Yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra 123 ülkede faaliyet göstermekte olan Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Barış Tezcan’ın yönetiminde gençlerin profesyonel yaşama hazırlanmaları ve girişimciliğin geliştirilmesine odaklanılmaktadır.


Zeki Gündüz

PwC Türkiye Vergi ve Hukuk Hizmetleri Lideri

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Stratejik Vergi Planlaması (Katma Değer, Rekabet Avantajı ve Ticari Yarar)

Zeki Gündüz Kimdir?
GÜNDÜZ, 1984-1992 yılları arasında 8 yıl Maliye Müfettişliği yaptıktan sonra 1992 yılından itibaren PwC Türkiye’ye katılmıştır. 2010 yılından itibaren PwC Türkiye Vergi ve Hukuk Hizmetleri liderliğini sürdürmektedir. Yeminli Mali Müşavir ve Avukat ünvanlarına haizdir. Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi üyesi, TÜSİAD Vergi Komisyonu üyesi, International Fiscal Association (IFA) Türkiye Yönetim Kurulu üyesi, Şeffaflık Derneği (Transparency International Türkiye) Yönetim Kurulu üyesi, «Vergi Portalı» editörü ve yöneticisi, PwC TV’nin genel yayın yönetmeni ve Dünya Gazetesi yazarıdır. Tüm sektörlerde yerel, uluslararası pek çok projede görev alan GÜNDÜZ halen PwC Türkiye Vergi Bölümü İlaç Sektörü Liderliğini ve “Vergi/Gümrük Uyuşmazlıkları” grup liderliklerini de sürdürmektedir.


Dr.Barbaros Çıtmacı

Fleetcorp Türkiye/CEO

Emre Özer

Coface Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Genel Müdür

Ali Ağaoğlu

Finansal Piyasalar Danışmanı, Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi

Oturum Konusu
(09.30-10.00) Finans Yöneticileri için Global ve Lokal Gündem

Dr.Barbaros Çıtmacı Kimdir?
Kariyerine 1997 yılında Deutsche Bank Türkiye Hazine Bölümü’nde Portföy Yöneticisi ve Araştırma Uzmanı olarak başlayan Dr. Barbaros Çıtmacı, 2000-2011 yılları arasında Doğuş Grubu’nun banka ve banka dışı finansal kuruluşlardaki ortaklıklarında hazine, finans, strateji ve iş geliştirme alanlarında Üst Düzey Yönetici olarak görev almıştır. Temmuz 2012’de katıldığı Fleetcorp’ta yaklaşık 3,5 sene Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çıtmacı, ayrıca 8 yıl Vdf’de (VW Financial Services AG-Doğuş ortaklığı) ve 3 yıl da GE Money Romania’da (GE Capital – Doğuş ortaklığı) çalışmıştır. VW FS’in gelişmekte olan ülkeler masasında çok yönlü rol alan, 2005-2008 yılları arasında ise Brezilya ve Hindistan’da bulunan hazine ve sermaye piyasaları takımlarında görev yapan Dr. Barbaros Çıtmacı, Fleetcorp’un %100 sermayedarı The International Investor Yatırım Komitesi’ne de destek vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca akademik alanda, üniversitelerde “Gelişmekte Olan Piyasa Ekonomilerinde Yatırım”, “Fon Yönetimi”, “Finans Organizasyonu Oluşturma”, “Merkez Bankası B/S ve Hazine/Fon Yönetim Stratejileri”, “Sermaye Piyasası İhraçları”; “İş Yerinde Strateji” gibi konularda birçok konferans vermiştir. Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı’nda doktora sahibi olan Dr. Barbaros Çıtmacı, 29 Şubat 2016 tarihi itibarı ile Fleetcorp Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.”

Emre Özer Kimdir?
Emre Özer Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına bankaların, finansal kuruluşların ve sermaye piyasalarının denetlenmesinden sorumlu T.C. Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde başlamıştır. Emre Özer 1997 yılında Doğuş Grubunda çalışmaya başlamış ve 2007 yılına kadar Grubun çeşitli şirketlerinde görev yapmıştır. Azerbaycan’da 3 yıl çalışmış ve Dünya Bankası Grubu bünyesindeki IFC ile birlikte ilk finansal kiralama şirketini kurmuştur. 2000 ile 2004 yılları arasında Garanti Leasing şirketinde, yapılandırılmış finansmandan, aktif ve pasif yönetiminden ve finansal kuruluşlardan sorumlu olarak görev yapmıştır. 2004 ile 2006 yılları arasında Doğus Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümünde görev yapmış ve Tansaş hisselerinin Migros’a ve Garanti Bankası hisselerinin GE Capital’a satışı da dahil olmak üzere özelleştirme ve birleşme-satın alma işlemleri üzerinde çalışmıştır. Coface’a katılmadan önce Garanti Faktöring şirketinde Hazine ve Aktif Yönetimi bölüm başkanlığı yapmıştır. Coface’ta ilk olarak 2007 yılında ülke CFO’su olarak çalışmaya başlamış ve 2010 yılında COO olarak atanmıştır. Coface BAE ve Coface Mısır’da yönetim kurulu üyeliği de yapmıştır. Mayıs 2015’ten bu yana Coface Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ali Ağaoğlu Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi mezunu olan Ağaoğlu, iş hayatına 1986 yılında başladı. Anadolu Kredi Kartları A.Ş.’de bölüm yöneticiliğinden sonra, Standard Chartered Bank’ın İstanbul, Westdeutsche Landesbank’ın İstanbul ve Moskova ofislerinin Hazine Bölümü’lerinde görev aldı. 1998-2001 yıllarında Egebank’ın Hazine bölümü Grup Müdürlüğü’nü yapan Ağaoğlu, birleşik Sümerbank’ın Oyakbank’a devrinden sonra ; Bayındırbank’ta, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesindeki bankaların Hazine bölümlerinin koordinatörlüğünü üstlendi. Bu dönemde; TMSF bankalarındaki mevduatları devredilmesi ve sorunlu kredilerin çözümlenmesi konularındaki çalışmalara da katıldı. Arams, Aktif Çözümleme ve Danışmanlık şirketinde yönetici ortak olarak görev alan Ağaoğlu değişik kurumların finansal piyasalardaki risklerinin yönetilmesi konularında danışmanlık yapıyor. 2007-2008 yıllarında haftalık Tek Borsa dergisinde ve 2004 yılından bu yana Vatan Gazetesi’nde finansal piyasalar alanında köşe yazıları yazan Ağaoğlu, 2008-2012 arasında Fortune Türkiye dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş, 2009-2013 yılları arasında CNBC-E televizyonunun sabah kuşağında finansal piyasalardaki gelişmeleri yorumlamıştır. Benzer bir görevi halen daha Bloomberg televizyonu akşam kuşağında sürdürmektedir. Kültür Üniversitesi’nde finansal piyasalar konusunda dersler vermektedir. Aynı zamanda Socar Türkiye’nin Hazine ve Finansal Risk Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Ali Ağaoğlu, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.


Koray Gültekin Bahar

Foriba CEO

Oturum Konusu
(10.45-11.00) Finansçılar için Yenilikçi Teknolojiler ve Trendler

Koray Gültekin Bahar Kimdir?
Koray Gültekin Bahar, 1981’de İstanbul Üsküdar’da dünyaya geldi. Tuzla Teknik Meslek Lisesi’nde Bilgisayar Donanımları bölümünden mezun oldu. Lise eğitimi boyunca geri dönüşüm ve enerji sistemleri üzerine bir girişimci olan babasının yanında çalışarak tecrübe kazandı. 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girdi. Kıbrıs’taki üniversite yıllarında mobil teknolojiler ve web araçları ile ilgili projeler üzerine çalıştı. İlk mobil WAS app ‘ini TRNC Turkcell’e sattı. EG Yazılım’da part time olarak çalışmaya başlayan Bahar, DB4Mobile platformu üzerinden mobil ve PC uygulamaları geliştirdi. Yine üniversite yılları süresince 3 sene kadar Bilgisayar Kulübü’nü yöneterek öğrencilere yönelik çeşitli organizasyonlar düzenledi. 2006 yılında Foriba’da yazılım geliştirici olarak çalışmaya başladı. Burada İDO, Ülker, Borusan ve Temsa gibi büyük şirketlerin SAP projelerini yönetti. ECI, IATCO, Unilever ve PG gibi şirketlerin projelerinde sayesinde uluslararası alanda tecrübe kazandı. İlk şirketi Dotto’yu kurarak Microsoft platformları ve mobil uygulamalar üzerine çalıştı. Dotto ile Mekanist, istanbul.com ve tatilsepeti.com için mobil uygulamalar geliştirdi. 2012 yılında Dotto’daki hisselerini satarak 2013 yılında Foriba’ya ortak olarak geri döndü. Ekim 2013’ten beri CTO olarak, Temmuz 2015’ten beri de CEO olarak görev yapmaktadır. Koray Gültekin Bahar bugün sektör lideri Foriba ile şirketlerin e-Dönüşüm süreçlerine destek oluyor.


Moderatör Cem Sezgin

Deloitte Danışmanlık – Şirket Ortağı / Finansal Dönüşüm Hizmetleri

Fikret Cömert

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CFO

Tarkan Sekülü

Arkas Lojistik Mali İşler Koordinatörü

Bora Yalınay

Gürallar Grup CFO

Oturum Konusu
(11.00-11.45) Dijital ile Yetenek Arasında: Finans Fonksiyonunun Geleceği

Cem Sezgin Kimdir?
Sezgin, Deloitte Türkiye kariyerine 1994 yılında denetim bölümünde başlamış, beş senelik deneyim sonrası Finansal Dönüşüm Hizmetlerinden sorumlu olarak danışmanlık bölümüne geçmiştir. Geride kalan 20 sene boyunca, 500’den fazla şirkete Kurumsal Dönüşüm, Yeniden Yapılanma, Entegre Performans Yönetimi, Hızlı Kapanış ve Konsolidasyon, Yönetim Raporlaması, Faaliyet Modeli ve Müşterek Hizmetler, İK Dönüşümü, ERP Seçim ve Uygulama, Risk Yönetimi, UFRS Dönüşüm ve Yeni TTK Uyum gibi alanlarda hizmetler vermiştir. CFO’lar ve Mali İşlerle ilgili sayısız makalesi ve çalışması bulunmaktadır. 1999 yılından beri SMMM olan Sezgin, aynı zamanda TÜBİSAD ve BJK Kongre Üyesidir.

Fikret Cömert Kimdir?
Fikret Cömert çalışma hayatına 1993 yılında Sabancı Holding’te başladı. Topluluk bünyesinde Holding Bütçe Müdürü, Yatırımcı İlişkileri Müdürü, Bütçe Konsolidasyon ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü ve Kordsa Global CFO gibi çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra Eti Gıda Finans Grup Başkanı ve Pronet Güvenlik Hizmetleri CFO sorumluluklarını aldı. Aralık 2017den bu yana Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CFO görevindedir. ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Fikret Cömert Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans yüksek lisans derecesi ve CMA lisansına sahiptir.

Tarkan Sekülü Kimdir?

Bora Yalınay Kimdir?
Yalınay,1997-2008 yılları arasında toplamda 11 sene Deloitte denetim firmasında çeşitli pozisyonlarda çalışmış, 2000-2002 yılları arasında Deloitte Kanada’da görev yapmıştır. 2009 yılında Yıldız Holding Grup Finansal Kontröl Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmiş, 2010 – 2016 yılları arasında Ülker CFO’su olarak görev yapmıştır. 2010 yılında finansal yeniden yapılanma ile başlayan süreç sonunda 2013 yılında Ülker’in ikincil halka açılma sürecini yürütmüştür. 2015 – 2016 yılları arasında Ülker’in Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır, Romanya, Kazakistan ve Pakistan operasyonlardan sorulu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. SMMM belgesi sahibidir.


Ahmet Berker Argun

Egeli Yatırım Holding YK Üyesi, Danışman ve Eğitimci

Recep Özkale

Pirelli Otomobil Lastikleri ve Prometeon Turkey Endüstriyel ve Ticari Lastikleri Anonim Şirketleri CFO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mehmet Çalık

Doğanlar Yatırım Holding CFO

Onur Çevikel

Anadolu Efes Mali İşler Direktörü / CFO

Oturum Konusu
(12.30-13.30) CFO’lardan Yönetim Taktikleri (Planlama, Verimlilik ve Kriz Yönetimi)

Ahmet Berker Argun Kimdir?
Ahmet Argun, Arthur Andersen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Şirketinde 1990-1996 yılları arasında denetmen ve danışman olarak iş hayatına başlamıştır. Yine aynı firmanın yurt dışı ofislerinde bulunan insan kaynakları departmanının bir örneğini aldığı eğitim ve yurtdışı saha uygulamaları sonunda Türkiye’de kurmuştur. Mali işler direktörü olarak çalıştığı Escort Bilgisayar(1999-2000) ve Arena Bilgisayar(1996-1999, 2000-2001) firmalarının halka arz sürecini yönetmiştir. 2001-2006 yılları arasında da, ülke finans direktörü olarak görev aldığı, Compaq ve Hewlett Packard firmalarının Türkiye’deki birleşme sürecinde bulunmuştur. 2006 yılından itibaren Atlas Jet, Praktiker, Baumax şirketlerinde de
üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunduktan sonra, 2013
yılında ArgunConsulting’i kurarak danışmanlık kariyerine başlamıştır. Şu an çeşitli firmalarda ve derneklerde danışman, yönetim ve icra kurulu üyesi olarak görev alan Ahmet, finans , bütçe, planlama, maliyet kontrol ve strateji gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. İstanbul Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerini bitirmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Recep Özkale Kimdir?
Genç yaşta babadan kalan bir ufak şirketin başında girişimci yöneticilik deneyimiyle iş yaşamıyla tanışmış, İTÜ İşletme Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Finans alanında İÜ’de master yapmış, uluslararası uzun bir staj ile de küresel iş yaşamına giriş yapmıştır. Erken yaşta şirketini devrettikten sonra profesyonel iş yaşamına Good Year’da katılmış, kısa bir dönemin ardından Pirelli’ye geçerek finansal planlama alanında 8 yıl çalışmıştır. 1995 yılında CFO pozisyonuna transfer olduğu Valeo’dan,1999 yılında Pirelli’ye CFO olarak dönmüştür. O tarihten bu yana şirket ve grup şirketlerinin bölgesel yönetiminde meydana gelen her türlü organizasyon değişikliğinde çeşitli sorumluluklar üstlenmiş, bugün Pirelli Otomobil Lastikleri ve Prometeon Turkey Endüstriyel ve Ticari Lastikleri şirketlerinin sadece CFO’su olarak değil, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görevini sürdürmektedir.

Mehmet Çalık Kimdir?
Mehmet Çalık, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nde 2004 yılında tamamladı. 5 yıl boyunca Pricewaterhousecoopers Bağımsız Denetim bölümünde çalıştıktan sonra 2009 yılında yıllık cirosu $ 300M’ı aşan Borusan Kerim Çelik’te finansal birimlerin yönetimini yapmak üzere Mali İşler Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2012 yılının başında Dow Chemical ile Akkök Grubu’nun ortaklığında $ 355M tutarındaki ilk yatırım tutarı ile yeni kurulan DowAksa’da finansal kontrolör olarak çalışmaya başlayan Mehmet Çalık ortaklık sürecinin satıcı tarafındaki çalışmalarını koordine etmiş ve iş planlarının oluşturulmasında aktif görev almıştır. DowAksa Grubu’nun İsviçre ve Hollanda’daki şirketlerinin kuruluş ve mali idaresi ile Rusya’daki satınalma çalışmalarına ek olarak grubun solo ve konsolide tüm finans ve mali fonksiyonlarını yönetmiştir. 2013 yılının sonunda ise şu anda görev aldığı Mobilya (Doğtaş & Kelebek), Enerji, İnşaat ve Siber Güvenlik sektörlerinde faaliyet gösteren Doğanlar Yatırım Holding’de CFO olarak çalışmaya başlamıştır. İdari, İK ve Mali fonksiyonlara ek olarak 2023 hedeflerinde $ 2.000M’lık bir büyüklüğe ulaşmak için planlanan proje, yatırım ve şirket satınalmaları ile mevcut likit fonların yönetimini yapmaktadır. SMMM ve Bağımsız Denetim Lisanslarına sahip olan Mehmet Çalık 2011 yılında Dünya 4.lüğü derecesiyle CMA olmuş ve IMA tarafından Üstün Başarı Sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Onur Çevikel Kimdir?
İstanbul Üniversitesi’nden İşletme diplomasına sahip olan Onur Çevikel, kariyerine 1993 yılında Ermenegildo Zegna’ da Bütçe ve Muhasebe Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Efes Bira Grubu’nda Finans Uzmanı olarak çalışma hayatına devam eden Çevikel; 1996-2011 yılları arasında Coca-Cola Kuban Bottlers ve Coca-Cola Rostov Bottlers’da Finans Müdürlüğü, Efes Rusya’da Finans Müdürlüğü, Finans Direktörlüğü ve Operasyon Direktörlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılında SABMiller Plc ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sonrasında, Rusya’daki entegrasyon faaliyetlerini koordine eden ekibi yönetmek üzere Entegrasyon Direktörü görevine getirilen Çevikel, 1 Ocak 2013 itibarıyla Anadolu Efes Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.


Dr.Berra Doğaner

Turkish Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkan Vekili

Cemal Tüfekçi

Arzum Elektrikli Ev Aletleri CFO

Osman Akkoca

Aksigorta CFO

Mustafa Kılıç

Groupe SEB CFO

Oturum Konusu
(15.05-16.00) CFO’ların 2018 Yılı Beklentileri (Fırsatlar, Tehditler ve Şirketlere Etkileri)

Dr.Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Halen Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. ‚2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Cemal Tüfekçi Kimdir?
01.10.2015 tarihinden beri Arzum Elektrikli Ev Aletleri Mali İşler Direktörü (CFO) olarak görev yapan Tüfekçi, iş hayatına 1995 yılında Ernst & Young mali denetim firmasında “Denetçi” olarak başladı. 1999-2001 yılları arasında IXIR’de “Finansal ve Operasyonel Kontrolör”, 2001-2003 yılları arasında UCB Pharma’da “Finansal Kontrolör”, 2003-2009 yılları arasında Kraft Foods Turkey’de sırasıyla “Hazine Müdürü”, “Finansal Planlama ve Analiz Müdürü”, “EEMA Bölgesi Müşteri Hizmetleri ve Lojistik Kontrolörü”, “Tedarik Zinciri ve Üretim Kontrolörü” görevlerini üstlendi. 2009-2011 yılları arasında Ana Gıda’da “Mali İşler Direktörü” olarak görev alan Tüfekçi, 2011-2015 yılları arasında en büyük iştiraki İstanbul Bilgi Üniversitesi olan Laureate Turkey’de “Mali İşler Direktörü” görevini üstlendi. Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1995 yılında lisans derecesi ile mezun olan Tüfekçi, 2000 yılında ise Yeditepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. Ayrıca KGK Bağımsız Denetçi ve SMMM ruhsatları ile CMA belgesine sahiptir.

Osman Akkoca Kimdir?
Sn. Osman Akkoca, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur. Profesyonel kariyerine 1999 yılında Sümerbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış, 2003-2005 yılları arasında finansal raporlama alanında Proje Yöneticisi pozisyonunda çalıştıktan sonra 2005-2007 yılları arasında Avivasa’da Müfettiş olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Aksigorta ailesine katılan Sn. Akkoca, 2007-2010 yılları arasında İç Kontrol ve Uyum Müdür Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Risk Yönetimi Müdürü ve 2011-2017 yılları arasında Mali Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. Ocak 2017’den itibaren de Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Osman Akkoca, SMMM belgesi, SPF Düzey 3 Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı’na sahiptir.

Mustafa Kılıç Kimdir?


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ekol İstanbul Profesyonel Bilgi Hizmetleri

Dr. Hakan Fidan

Arvato Bertelsmann CFO

Zeynep Sarsan

Kibar Holding- İspak Ambalaj Mali İşler GMY/CFO

Alper Önder

D.ream CFO (Doğuş Restaurant Entertainment and Management)

Eray Aydın

TatilSepeti.com CFO

Oturum Konusu
(16.40-17.30) Sürdürülebilir Büyüme- Finansal Performansı Arttırmak ve Riskleri Yönetmek)

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Dr. Hakan Fidan Kimdir?

Zeynep Sarsan Kimdir?
Zeynep Sarsan, 1999-2013 yılları arasında sırasıyla Nexans Kablo, Praktiker Yapı Marketleri ve Alcatel Lucent şirketlerinde Mali İşler fonksiyonlarında görev almış ve son olarak Türkiye ve Azerbeycan bölgesinden sorumlu Deputy CFO olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında değişim elçisi olarak görev alıp şirketlerin ERP dönüşümlerinde proje yöneticiliği yapmıştır. 2013 yılından itibaren Kibar Holding’e bağlı Assan Hanil- Kibar Holding-Assan Panel ve İspak firmalarında Kurumsal Fonksiyonlar Direktörü ve CFO rollerinde görev yapmıştır. Mali İşler fonksiyonlarının yanısıra IT, IK gibi süreçlerden de sorumlu olan Zeynep Sarsan, 2017 Ağustos ayından itibaren İspak Ambalaj’da Mali İşler GMY/ CFO rolünde görevini sürdürmektedir.

Alper Önder Kimdir?
1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Önder, aynı yıl PwC firmasında denetim asistanı olarak çalışma hayatına atıldı. 2006 yılında Şirket ortaklığına kabul edildi. 17 yıllık PwC deneyimi sonrasında 2012 yılında Doğuş Holding A.Ş. İç Denetim Bölüm Başkanı olarak göreve başladı. 2014 yılından bu yana Doğuş Grubu’nun yeme içme sektöründeki çatı markası olan D.ream bünyesinde CFO olarak görev yapmaktadır.

Eray Aydın Kimdir?
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Eray Aydın, devamında Marmara Üniversitesi Muhasebe Finans Yüksek Lisans ve Kadir Has Üniversitesi Finans ve Bankacılık Doktora bölümlerinde eğitim almıştır. 2002-2010 yılları arasında Alman Schaeffler AG’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2010-2011 yılları arasında İspanyol Grupo Indukern’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2011-2015 yılları arasında Intersport IC’ da CFO ve COO olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana Tatil Sepeti’ nde CFO olarak görev yapmaktadır. Aydın, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, İSMMMO ve Fenerbahçe SK Kongre üyesidir.


Şant Margos

Volvo CE Türkiye CFO

Oturum Konusu
(17.30-17.45) Küresel Şirketlerde Finansçı Olmak-Organizasyon, İş Süreçleri ve Farkları

Şant Margos Kimdir?
Şant Margos, Finans ve İşletme Yönetimi, Nakit ve Karlılık Optimizasyonu, Şirket Alımları ve Değerlemeleri, Şirket Reorganizasyonu alanlarında engin bilgi ve deneyime sahiptir. Avrupa ve Amerika’da Enron, Ford, GM, Pfizer ve Parmalat gibi farklı grupların yönetimine danışmanlık yapmıştır. Avrupa üniversitelerinde lisans düzeyinde ders kitabı olarak okutulan altı farklı finans kitabının eş yazarıdır.