Eduplus

Selim Taşo

Alliance Healthcare Yatırım Holding Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Global Şirketlerde Finans Yönetimi! – Farkları, Strateji ve
Selim Taşo Kimdir?
1987 Boğaziçi Universitesi, İşletme Fakültesi Mezunu olan Selim Taşo, 1988 -2006 yılları arasında ABD Boston’da Computer Market Place ve Anstiss and Co. şirketlerinde denetçi, muhasebeci ve vergi danışmanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra 1990 yılından itibaren denetçi olarak işe başladığı Ernst & Young şirketinde 16 yıl boyunca Denetim, Vergi Danışmanlığı, Operasyonel Danışmanlık ve Şirket Evlilikleri – Birleşmeler konularında üst düzey yöneticilikler yapmıştır. 1989’da CPA, 1998’de CFA ünvanlarını kazanmıştır. Bu arada 1995-2013 yılları arasında eğitim programları hazırlayıp ders ve konferanslar vermiştir. Aynı zamanda Türkiye Muhasebe Standartları Danışma Kurulu üyesidir. 2006 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu’nda CFO ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008-2013 yılları arasında altı şirketten oluşan IBM Türkiye grubunda, Mali İşler, İdari İşler ve Satınalmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Taşo, aynı zamanda POS AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve BPO Danışmanlık Şirketi’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2013 yılından beri Alliance Healtcare Yatırım Holding A.Ş. Group CFO ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yine gruba bağlı Cezayir ve Mısır’daki iştiraklerde yönetim kurulu üyelikleri görevlerini yapmaktadır. Selim Taşo aynı zamanda Kale Endüstri Holding A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmektedir.

Burcu Geriş

TAV CFO

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Genç Küresel Liderden Kariyer ve Yaşam Tavsiyeleri

Burcu Geriş Kimdir?
Burcu Geriş, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra London Business School ve Columbia Business School’da MBA yaptı. Kariyerine Garanti Bankası’nda başlayan Geriş, 1999-2005 yılları arasında bir dizi özelleştirme, altyapı ve enerji projesinin finansmanında görev aldı. Proje finansmanı, kurumsal finansman ve hazine alanlarında 15 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan Burcu Geriş, TAV Havalimanları Holding bünyesine 2005 yılında katıldı. 2005-2012 yılları arasında Şirket’in Proje ve Yapılandırılmış Finansman Bölümü’nün başında yer alan Geriş, TAV’daki görev süresi boyunca, İstanbul, Ankara, İzmir, Gürcistan, Tunus, Makedonya, Medine ve Zagreb havalimanlarını içeren toplam 4,5 milyar ABD doları değerindeki sekiz havalimanı projesinin finansman ve refinansmanını tamamlamış ve çeşitli hisse satış süreçlerinde önemli rol üstlendi. TAV bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra Women Corporate Directors (WCD) , Global Board Ready Women (GBRW), BÜMED, CBS ve LBS Mezunlar dernekleri üyeliği bulunan Geriş, 2013 yılında, her yıl Women’s Forum tarafından düzenlenen ve 40 yaşın altında geleceği yönlendirecek kadın profesyonellerin ödüllendirildiği Rising Talents programına seçilen dünyadaki 16 kadından biri oldu.


İlhami Koç

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürü

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Sermaye Piyasaları, Kurumları ve Araçlarını Etkin Yönetmek

İlhami Koç Kimdir?
1986 yılında A.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Koç, aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başlamıştır. Ekim 1994 tarihinde İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 03.01.1997 tarihinde, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nde Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminden sorumlu Birim Müdürü olarak göreve başlamış; 16.04.1999 tarihinde aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı’na yükselmiştir. 11 Eylül 2001 tarihinde İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevine atanan İlhami Koç, 28 Nisan 2002 yılında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlamış; 11 yıl bu görevi yaptıktan sonra 2013 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına yükselmiştir. Bu görevleri nedeniyle, yurtiçi ve yurtdışı birçok banka ve şirketin yönetim kurulunda görev yapmıştır. Ayrıca, 2014-2018 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanlığı yapan Koç, Vadeli İşlemler Borsası A.Ş. ve Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu’nda da yer almıştır. İlhami Koç, 14 Kasım 2016 tarihinden itibaren Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Dr. Rıza Kadılar

NATIXIS Türkiye Kıdemli Ülke Müdürü ve Temsilcisi

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Finans Yöneticileri için Kişisel Marka”, “Liderlik” ve “Networking”

Dr. Rıza Kadılar Kimdir?
1968 Ankara doğumluyum. AÖD Tevfik Fikret Lisesi ve Ankara Fen Lisesi’nde okudum. Üniversite eğitimimi ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladım. Stanford Üniversitesi’nde Ekonomi yüksek lisansı, HEC’de MBA ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doktora yaptım. İş hayatına atıldıktan bir süre sonra INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan “Strategic Bank Management” programını tamamladım ve bankacılık kariyerimin yanı sıra bu konuda da bazı akademik çalışmalar gerçekleştirdim. (TBB yayınları). Profesyonel kariyerime TEB’de başladım ve değişik alanlarda yöneticilik yaptım. 1998 yılında TEB’in ilk yurtdışı iştirakini kurmak üzere Hollanda’ya gittim. TEB NV’deki kariyerimi bankanın Türkiye temsilcisi olarak devam ettirdikten sonra 2002 sonunda Londra merkezli Sabancı Bank plc’de genel müdür vekili olarak görev aldım. Akbank bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma sonunda grubun yurtdışı iştiraklerinin bağlandığı Hollanda merkezli bankasına genel müdür olarak atandım. Ardından, Avrupa’nın önde gelen yatırım bankalarından, Fransa merkezli Natixis’e Türkiye ülke yöneticisi olarak katıldım. Bir sure bu gruba bağlı ağırlıklı olarak orta ölçekli firmalar için M&A danışmanlık hizmeti veren Pramex International’ın Türkiye temsilciliğini yürüttüm. 2006 senesinden beri Natixis’ün Türkiye Ülke Müdürü, 2013’den beri de aynı zamanda Türkiye Temsilcisi olarak görev yapıyorum. Profesyonel kariyerimin yanı sıra hem yazar, hem eğitimci, hem de bir STK lideri olarak değişik alanlarda pozitif değişimi sağlamak amacı ile değişik sorumluluklar da aldım.


Ayşe Akkın

ÜNLÜ & Co Yönetici Direktörü

Oturum Konusu
(10.50-11.05) Alternatif Borç Finansmanı

Ayşe Akkın Kimdir?
Şubat 2013 yılında ÜNLÜ & Co’ya Borç Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Bölümüne Yönetici Direktör ünvanı ile katılmıştır. 2004 ile 2013 yılları arasında HSBC’de Yatırım Bankacılığı altında ‘Yapılandırılmış Finansman’ bölümünün yöneticiliğini yapmıştır. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği lisans derecesini almıştır. Ardından Lancaster University’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


Burcu Kösem

Dünya Gazetesi CFO

Oturum Konusu
(11.05-11.20) Etkili Finansal Planlama, Bütçeleme ve Kontrol İlkeleri
Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.


Hikmet Altan

Yaşar Holding Finans Başkanı /CFO

Önder Şenol

Defacto CFO

Elvan Hamidoğlu

Çelebi Holding CFO

Oturum Konusu
(11.20-11.50) CFO’ların Değişen Rolü, Sorumluluk Alanları ve CEO’ların Beklentileri
Hikmet Altan Kimdir?

Önder Şenol Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu; ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği alanında master eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996-1998 yılları arasında Karon Menkul&ICE A.Ş.’de araştırma görevlisi olarak başladı. Şenol, sonrasında 15 yıl boyunca Turkcell Grup’ta Planlama ve Raporlama, Strateji ve İş Geliştirme, Yatırımcı İlişkileri, Yatırım&İştirakler, İrancell Projesi gibi farklı bölümlerde yönetici pozisyonlarda yer aldı. 2006-2014 yılları arasında Turkcell Superonline’da CFO pozisyonunu yürütmekteydi. Global Telecoms Business dergisi tarafından dünyada 2014 yılında takip edilmesi gereken en iyi 50 CFO arasındaki yerini alan Şenol, Eylül 2014 tarihinde DeFacto Finans’tan ve Strateji’den Sorumlu Üstdüzey Yöneticilik (CFO) yeni görevine başladı. Defacto’nun, Harvard Profesörleri tarafından kurulan Palladium şirketi tarafından verilen, Strateji Yönetim Oscar’ı olarak da bilinen “Hall Of Fame” ödülünü alma sürecinde aktif sorumluluk aldı. Şirket, 2015 yılında toplam 10 firmaya verilen bu ödülün Türkiye’den ilk ve tek moda temsilcisi oldu. Ayrıca Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan PERYÖN’ün 2014 yılından beri genel başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

Elvan Hamidoğlu Kimdir?
İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra sırası ile ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirmiş ve Exeter Üniversite’sinde MBA derecesini tamamlamıştır. UBS Türkiye’de yatırım bankacılığı konusunda çalıştıktan sonra 1998 yılında Borusan Holding’e katılmış Kurumsal Finansman ve Finansman Bölümlerinde Yöneticilik yapmasının ardından 2007-2013 yılları arasında Borusan Lojistik’te CFO görevini üstlenerek şirketin Türkiye, Avrupa, OrtaDoğu, CIS ve Kuzey Afrika’daki faaliyetlerini yönetmiş ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. 2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Sn. Hamidoğlu, Grubun Türkiye, Hindistan ve Avrupa faaliyetlerinden sorumludur.


Cemal Tüfekçi

Arzum Elektrikli Ev Aletleri CFO

Reşat Oruç

Brisa Bridgestone Sabancı CFO

Özlem Yeşildere

Koton Mağazacılık Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Dr.Murat Ceyhan

Bilge Adam Bilişim Grubu CFO, YMM

Oturum Konusu
(12.35-13.35) Sektör Lideri Şirketlerin Etkili Finans Stratejileri, Uygulamaları ve Vizyonları

Cemal Tüfekçi Kimdir?
01.10.2015 tarihinden beri Arzum Elektrikli Ev Aletleri Mali İşler Direktörü (CFO) olarak görev yapan Tüfekçi, iş hayatına 1995 yılında Ernst & Young mali denetim firmasında “Denetçi” olarak başladı. 1999-2001 yılları arasında IXIR’de “Finansal ve Operasyonel Kontrolör”, 2001-2003 yılları arasında UCB Pharma’da “Finansal Kontrolör”, 2003-2009 yılları arasında Kraft Foods Turkey’de sırasıyla “Hazine Müdürü”, “Finansal Planlama ve Analiz Müdürü”, “EEMA Bölgesi Müşteri Hizmetleri ve Lojistik Kontrolörü”, “Tedarik Zinciri ve Üretim Kontrolörü” görevlerini üstlendi. 2009-2011 yılları arasında Ana Gıda’da “Mali İşler Direktörü” olarak görev alan Tüfekçi, 2011-2015 yılları arasında en büyük iştiraki İstanbul Bilgi Üniversitesi olan Laureate Turkey’de “Mali İşler Direktörü” görevini üstlendi. Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1995 yılında lisans derecesi ile mezun olan Tüfekçi, 2000 yılında ise Yeditepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. Ayrıca KGK Bağımsız Denetçi ve SMMM ruhsatları ile CMA belgesine sahiptir.
Reşat Oruç Kimdir?
1977 doğumlu olup, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. University of Guelph’de (Kanada) Ekonomi Yüksek Linans eğitimi almıştır. 01.06.2010 tarihinden bu yana Brisa’da çalışmaktadır.
Özlem Yeşildere Kimdir?
Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips’te göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017 yılından beri Koton Mağazacılık’ta Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’de kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulunda Kadın sertifikasyon programını tamamlamıştır. Kadınlara, gençlere ve değişim yolculuğunda profesyonelere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.

Dr.Murat Ceyhan Kimdir?
Murat Ceyhan, Muhasebe – Finansman alanındaki doktorasını “İşletmeler Açısından Vergi Planlaması” konulu tezi ile 2005 yılında tamamlamıştır. Danışman ve Mali İşler yöneticisi olarak kazandığı deneyimlerden sonra 2013 yılında Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. İstanbul Mali Müşavirler Odası TESMER Kurulu’nda “Sekreter”, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde “Genel Sekreter” unvanı ile Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ceyhan, Yeminli Mali Müşavir olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Mesleki konularda çok sayıda yayını olan Ceyhan, aynı zamanda çeşitli üniversite ve meslek odalarında vergi alanında dersler vermektedir.


Kerem Talih

Doğuş Otomotiv CFO – Genel Müdür

Cem Kabak

Standart Profil VP Finance and IT

İrfan Çetin

Adel Kalemcilik CFO

Bülent Önder

TÜVTÜRK CFO

Eray Aydın

Tatilsepeti.com CFO

Oturum Konusu
(15.05-16.05) CFO’ların 2019 Yılı Beklentileri (Fırsatlar, Tehditler ve Şirketlere Etkileri)
Kerem Talih Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Sn. Talih iş hayatına PriceWaterhouse’da başladı. 1999 yılından itibaren Doğuş Grubu bünyesinde, Doğuş Holding A.Ş., Doğuş Oto Değerlendirme ve Tic. .A.Ş., Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. ve yan kuruluşları, Krone Doğuş Treyler San. Ve Tic A.Ş. ve Meiller Doğuş Damper Ltd. Şti.’nde orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. 2009 yılında Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş.’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine getirilen Talih, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Doğuş Otomotiv Mali İşler Genel Müdürü (CFO) olarak görevini sürdürmektedir.
İrfan Çetin Kimdir?
Çetin, 2000 yılında Odtü işletme bölümünden mezun olduktan sonra, 7 yıl hesap uzmanı olarak kamuda üst düzey görev yaptı. Ardından 2008 – 2011 yılları arasında Anadolu Holding’te İç Denetim Koordinatör yrd’cısı olarak, 2011- 2015 yıllarında Anadolu grubu iştiraki olan Anadolu Efes’de vergi ve uyum direktörü olarak görev aldı. 2015 Mayıs ayında ise yine Anadolu grubu iştiraki olan Adel Kalemcilik’te CFO olarak göreve başladı. CMA ve YMM belgesi olan Çetin, Adel Kalemcilik’de mali işler fonksiyonu yanında şirketin uzun vadeli büyüme projelerinde de sorumluluk almaktadır.

Bülent Önder Kimdir?
2004 yılına kadar Koç Finansal Kiralama A.Ş.`de Hazine ve Dış İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten M. Bülent Önder aynı yıl Tansaş Perakende Mağazacılık A.Ş.`de Finansman ve Hazine Müdürlüğü görevi ile Doğus Grubu`na geçiş yaptı. M. Bülent Önder, İTÜ İşletme Mühendisliği mezunudur.

Eray Aydın Kimdir?
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Eray Aydın, devamında Marmara Üniversitesi Muhasebe Finans Yüksek Lisans ve Kadir Has Üniversitesi Finans ve Bankacılık Doktora bölümlerinde eğitim almıştır. 2002-2010 yılları arasında Alman Schaeffler AG’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2010-2011 yılları arasında İspanyol Grupo Indukern’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2011-2015 yılları arasında Intersport IC’ da CFO ve COO olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana Tatil Sepeti’ nde CFO olarak görev yapmaktadır. Aydın, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, İSMMMO ve Fenerbahçe SK Kongre üyesidir


Onur Çevikel

Anadolu Efes Mali İşler Direktörü / CFO

Murat İncekara

Siemens Finansal Kiralama CFO

Uğur Duran

Affinion International Turkey CFO

Oturum Konusu
(16.45-17.20) Şirkete Değer Katmak! (Risk, Verimlilik ve Kriz Yönetimi)
Onur Çevikel Kimdir?
İstanbul Üniversitesi’nden İşletme diplomasına sahip olan Onur Çevikel, kariyerine 1993 yılında Ermenegildo Zegna’ da Bütçe ve Muhasebe Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Efes Bira Grubu’nda Finans Uzmanı olarak çalışma hayatına devam eden Çevikel; 1996-2011 yılları arasında Coca-Cola Kuban Bottlers ve Coca-Cola Rostov Bottlers’da Finans Müdürlüğü, Efes Rusya’da Finans Müdürlüğü, Finans Direktörlüğü ve Operasyon Direktörlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılında SABMiller Plc ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sonrasında, Rusya’daki entegrasyon faaliyetlerini koordine eden ekibi yönetmek üzere Entegrasyon Direktörü görevine getirilen Çevikel, 1 Ocak 2013 itibarıyla Anadolu Efes Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.
Murat İncekara Kimdir?
1972 İstanbul doğumlu, İstanbul İngilizce İktisat mezunu, Mazars ve PWC’de denetim tecrübesinden sonra Siemens Leasing’e katıldı.Finansal Kurumlar Birliği bünyesinde bir çok projede yer aldı. Evli ve iki çocuk babası.
Uğur Duran Kimdir?


Ayşegül Rona

JLL Türkiye CFO

Oturum Konusu
(17.20-17.35) Finans Dünyasında Kadın ve Liderlik

Ayşegül Rona Kimdir?
9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ayşegül Rona, iş hayatına 2006 yılında Ernst&Young’da denetçi olarak başlamıştır. Dört yıl süren E&Y tecrübesinde enerji, telekomünikasyon, inşaat ve otel sektörlerine hizmet veren Rona, ardından Alcatel Lucent şirketinde görevine başlamıştır. Alcatel’de Muhasebe ve Raporlama Yöneticiliği görevini iki yıl süreyle devam ettiren Rona, kariyerine Fox International’da Finans Müdürü ardından da direktörü olarak devam etmiştir. 2016 yılında JLL Türkiye’de Finans ve İdari İşler Direktörü olarak göreve başlayan Rona, Aralık 2018 itibarıyla da bu şirketin CFO’luğunu yürütmektedir.