Eduplus

Dr. Rıza Kadılar

NATIXIS Türkiye Kıdemli Ülke Müdürü ve Temsilcisi

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Finans Yöneticileri için Kişisel Marka”, “Liderlik” ve “Networking”

Dr. Rıza Kadılar Kimdir?
1968 Ankara doğumluyum. AÖD Tevfik Fikret Lisesi ve Ankara Fen Lisesi’nde okudum. Üniversite eğitimimi ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladım. Stanford Üniversitesi’nde Ekonomi yüksek lisansı, HEC’de MBA ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doktora yaptım. İş hayatına atıldıktan bir süre sonra INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan “Strategic Bank Management” programını tamamladım ve bankacılık kariyerimin yanı sıra bu konuda da bazı akademik çalışmalar gerçekleştirdim. (TBB yayınları). Profesyonel kariyerime TEB’de başladım ve değişik alanlarda yöneticilik yaptım. 1998 yılında TEB’in ilk yurtdışı iştirakini kurmak üzere Hollanda’ya gittim. TEB NV’deki kariyerimi bankanın Türkiye temsilcisi olarak devam ettirdikten sonra 2002 sonunda Londra merkezli Sabancı Bank plc’de genel müdür vekili olarak görev aldım. Akbank bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma sonunda grubun yurtdışı iştiraklerinin bağlandığı Hollanda merkezli bankasına genel müdür olarak atandım. Ardından, Avrupa’nın önde gelen yatırım bankalarından, Fransa merkezli Natixis’e Türkiye ülke yöneticisi olarak katıldım. Bir sure bu gruba bağlı ağırlıklı olarak orta ölçekli firmalar için M&A danışmanlık hizmeti veren Pramex International’ın Türkiye temsilciliğini yürüttüm. 2006 senesinden beri Natixis’ün Türkiye Ülke Müdürü, 2013’den beri de aynı zamanda Türkiye Temsilcisi olarak görev yapıyorum. Profesyonel kariyerimin yanı sıra hem yazar, hem eğitimci, hem de bir STK lideri olarak değişik alanlarda pozitif değişimi sağlamak amacı ile değişik sorumluluklar da aldım.


Burcu Geriş

TAV CFO

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Genç Küresel Liderden Kariyer ve Yaşam Tavsiyeleri

Burcu Geriş Kimdir?
Burcu Geriş, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra London Business School ve Columbia Business School’da MBA yaptı. Kariyerine Garanti Bankası’nda başlayan Geriş, 1999-2005 yılları arasında bir dizi özelleştirme, altyapı ve enerji projesinin finansmanında görev aldı. Proje finansmanı, kurumsal finansman ve hazine alanlarında 15 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan Burcu Geriş, TAV Havalimanları Holding bünyesine 2005 yılında katıldı. 2005-2012 yılları arasında Şirket’in Proje ve Yapılandırılmış Finansman Bölümü’nün başında yer alan Geriş, TAV’daki görev süresi boyunca, İstanbul, Ankara, İzmir, Gürcistan, Tunus, Makedonya, Medine ve Zagreb havalimanlarını içeren toplam 4,5 milyar ABD doları değerindeki sekiz havalimanı projesinin finansman ve refinansmanını tamamlamış ve çeşitli hisse satış süreçlerinde önemli rol üstlendi. TAV bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra Women Corporate Directors (WCD) , Global Board Ready Women (GBRW), BÜMED, CBS ve LBS Mezunlar dernekleri üyeliği bulunan Geriş, 2013 yılında, her yıl Women’s Forum tarafından düzenlenen ve 40 yaşın altında geleceği yönlendirecek kadın profesyonellerin ödüllendirildiği Rising Talents programına seçilen dünyadaki 16 kadından biri oldu.


İlhami Koç

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürü

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Sermaye Piyasaları, Kurumları ve Araçlarını Etkin Yönetmek

İlhami Koç Kimdir?
1986 yılında A.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Koç, aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başlamıştır. Ekim 1994 tarihinde İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 03.01.1997 tarihinde, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nde Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminden sorumlu Birim Müdürü olarak göreve başlamış; 16.04.1999 tarihinde aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı’na yükselmiştir. 11 Eylül 2001 tarihinde İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevine atanan İlhami Koç, 28 Nisan 2002 yılında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlamış; 11 yıl bu görevi yaptıktan sonra 2013 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına yükselmiştir. Bu görevleri nedeniyle, yurtiçi ve yurtdışı birçok banka ve şirketin yönetim kurulunda görev yapmıştır. Ayrıca, 2014-2018 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanlığı yapan Koç, Vadeli İşlemler Borsası A.Ş. ve Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu’nda da yer almıştır. İlhami Koç, 14 Kasım 2016 tarihinden itibaren Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Mehmet Güncü

SAS Türkiye Finans Müdürü

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Ana Oturum

Mehmet Güncü Kimdir?
Mehmet Güncü, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl Arthur Andersen’da denetim bölümünde kariyerine başlamıştır. 2002 yılından itibaren, Andersen’ın Türkiye’de Ernst &Young (EY) ile birleşmesi neticesinde 2009 yılına kadar kariyerine EY’da devam etmiş ve bu süreçte üretim, hizmet-ticaret ve finansal sektörlerde Türkiye’nin önde gelen firmalarının denetimine liderlik etmiş; ayrıca iç denetim, SOX, maliyet muhasebesi, suistimal denetimi ve kurumsal finansman alanlarındaki projelere de katılmıştır. 2009 yılında satış ve üretiminin tamanına yakınını ihraç eden Travertine Bros Doğaltaş Firması’nda Finans Direktörü olarak çalışmaya başlamış, bu süreçte Şirket’in borçluluk rakamlarının ve maliyetlerin düşürülmesi, nakit akış ve risk kontrolü ve analizi alanlarında büyük bir başarı göstermiştir. Ayrıca İdari İşler, İnsan Kaynakları ve Diğer Satın Alımlar bölümlerine de liderlik etmiştir. Sayın Güncü, 2013 yılından bu yana ABD merkezli bir yazılım Şirketi olan SAS Türkiye’nin Kıdemli Finans Müdürlüğü görevini yürütmektedir ve bu süreçte SAS Türkiye’nin gelir ve karlılık açısından hızlı büyümesine eşlik etmiş ve lokal görevlerine ek olarak Orta ve Doğu Avrupa – Orta Doğu – Afrika bölgelerinde de finans departmanı içerisinde birçok bölgesel sorumluluk almıştır.


Filiz Demiröz

ACCA Türkiye Başkanı

Oturum Konusu
(10.00-10.15) Finansta Liderliğe Giden Yol Değişiyor mu?

Filiz Demiröz Kimdir?
Demiröz, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl profesyonel iş yaşamına KPMG Türkiye Denetim Bölümü’nde başlamıştır. 2000-2004 yılları arasında Denetim Müdürü, 2004-2011 yılları arasında Sorumlu Ortak olarak görev yaptığı KPMG’de denetim projelerinin yanısıra birleşme ve satın alma, değerleme, halka arz ve diğer özel projelerin yönetimini üstlenmiştir. Aynı zamanda KPMG Türkiye’de Eğitim Departmanı ile Mesleki Uygulama Departmanı’nı oluşturup her iki bölümün başkanlığını üstlenmiştir. 2011 yılında profesyonel iş hayatına ara verip Bilgi Üniversitesi’nde Tarih Yüksek Lisans Programı’na başlayan Demiröz, Türkiye’de kadın istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen YenidenBiz Derneği’nde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 2016 yılında küresel bir muhasebe kuruluşu olan ACCA’e Türkiye Başkanı olarak katılan Demiröz’ün sorumluluk alanına 2018 yılından itibaren Güney Kore, Japonya, Brezilya, Kolombiya, Şili, Meksika, Nepal, Moğolistan, Afganistan ve Butan’ın dahil olduğu ACCA’in yeni faaliyet göstermeye başladığı ülkeler de eklenmiştir.


Mücahit Erdal

Planist Bilişim Yönetici Danışman

Oturum Konusu
(11.00-11.20) Finansal Performans Yönetimi Araçları

Mücahit Erdal Kimdir?
2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2003 Yılından beri Finansal Peformans Yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri ve yazılım çözümleri üzerinde çalışmaktadır. İstanbul, Dubai, ve Londra merkezli olarak yürüttüğü bu çalışmalarda Bankacılık, Telekom, Otomotiv, Kimya Üretim, İlaç, Enerji, Perakende ve Emlak Geliştirme sektörlerinde yerli ve yabancı otuzdan fazla kurum için Bütçe Planlama ve Tahminleme, Finansal Raporlama ve Konsolidasyon, Karlılık Modelleme ve Kurumsal Karne konularını da kapsayan Finansal Peformans Yönetimi alanında yazılım çözümlerinin geliştirilmesini ve uyarlanmasını sağlamıştır. IBM Finansal ve Operasyonel Performans Yönetimi Yazılım Çözümleri konusunda yetkili IBM İş Ortağı olan Planist Bilişim Hizmetleri ve Danışmanlık şirketi bünyesinde bu çalışmalarına 2009 yılından beri Yönetici Danışman ve Direktör olarak devam etmektedir.


Burcu Kösem

Dünya Gazetesi CFO

Oturum Konusu
(11.20-11.35) Etkili Finansal Planlama, Bütçeleme ve Kontrol İlkeleri
Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak, Peker GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Piramit Menkul Kıymetler Yönetim Kurulu Üyesi

Elvan Hamidoğlu

Çelebi Holding CFO

Kerem Talih

Doğuş Otomotiv CFO – Genel Müdür

Yeliz Büyükaktaş

Defacto Finance & Business Transformation Director

Oturum Konusu
(11.35-12.05) CFO’ların Değişen Rolü, Sorumluluk Alanları ve CEO’ların Beklentileri

Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Elvan Hamidoğlu Kimdir?
İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra sırası ile ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirmiş ve Exeter Üniversite’sinde MBA derecesini tamamlamıştır. UBS Türkiye’de yatırım bankacılığı konusunda çalıştıktan sonra 1998 yılında Borusan Holding’e katılmış Kurumsal Finansman ve Finansman Bölümlerinde Yöneticilik yapmasının ardından 2007-2013 yılları arasında Borusan Lojistik’te CFO görevini üstlenerek şirketin Türkiye, Avrupa, OrtaDoğu, CIS ve Kuzey Afrika’daki faaliyetlerini yönetmiş ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. 2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Sn. Hamidoğlu, Grubun Türkiye, Hindistan ve Avrupa faaliyetlerinden sorumludur.

Kerem Talih Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Sn. Talih iş hayatına PriceWaterhouse’da başladı. 1999 yılından itibaren Doğuş Grubu bünyesinde, Doğuş Holding A.Ş., Doğuş Oto Değerlendirme ve Tic. .A.Ş., Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. ve yan kuruluşları, Krone Doğuş Treyler San. Ve Tic A.Ş. ve Meiller Doğuş Damper Ltd. Şti.’nde orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. 2009 yılında Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş.’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine getirilen Talih, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Doğuş Otomotiv Mali İşler Genel Müdürü (CFO) olarak görevini sürdürmektedir.

Yeliz Büyükaktaş Kimdir?
Boğaziçi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 2002-2008 yılları arasında Maersk Denizcilik’de Finans bölümünde çeşitli rollerde çalışarak başladı. Büyükaktaş, sonrasında 7 yıl boyunca Turkcell Superonline’da Finansal Planlama ve Analiz bölümünde yönetici pozisyonlarında rol aldı. Nisan 2015 tarihinden bu yana Defacto’da Donusum ve CFO ofis rollerini yerine getirmekte olup, stratejik projelere liderlik etmektedir.


Yrd.Doç.Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sorumlu GMY

Cemal Tüfekçi

Arzum Elektrikli Ev Aletleri CFO

Reşat Oruç

Brisa Bridgestone Sabancı CFO

Özlem Yeşildere

Koton Mağazacılık Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Dr.Murat Ceyhan

Bilge Adam Bilişim Grubu CFO, YMM

Oturum Konusu
(12.50-13.45) Sektör Lideri Şirketlerin Etkili Finans Stratejileri, Uygulamaları ve Vizyonları

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?

Cemal Tüfekçi Kimdir?
01.10.2015 tarihinden beri Arzum Elektrikli Ev Aletleri Mali İşler Direktörü (CFO) olarak görev yapan Tüfekçi, iş hayatına 1995 yılında Ernst & Young mali denetim firmasında “Denetçi” olarak başladı. 1999-2001 yılları arasında IXIR’de “Finansal ve Operasyonel Kontrolör”, 2001-2003 yılları arasında UCB Pharma’da “Finansal Kontrolör”, 2003-2009 yılları arasında Kraft Foods Turkey’de sırasıyla “Hazine Müdürü”, “Finansal Planlama ve Analiz Müdürü”, “EEMA Bölgesi Müşteri Hizmetleri ve Lojistik Kontrolörü”, “Tedarik Zinciri ve Üretim Kontrolörü” görevlerini üstlendi. 2009-2011 yılları arasında Ana Gıda’da “Mali İşler Direktörü” olarak görev alan Tüfekçi, 2011-2015 yılları arasında en büyük iştiraki İstanbul Bilgi Üniversitesi olan Laureate Turkey’de “Mali İşler Direktörü” görevini üstlendi. Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1995 yılında lisans derecesi ile mezun olan Tüfekçi, 2000 yılında ise Yeditepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. Ayrıca KGK Bağımsız Denetçi ve SMMM ruhsatları ile CMA belgesine sahiptir.

Reşat Oruç Kimdir?
1977 doğumlu olup, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. University of Guelph’de (Kanada) Ekonomi Yüksek Linans eğitimi almıştır. 01.06.2010 tarihinden bu yana Brisa’da çalışmaktadır.

Özlem Yeşildere Kimdir?
Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips’te göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017 yılından beri Koton Mağazacılık’ta Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’de kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulunda Kadın sertifikasyon programını tamamlamıştır. Kadınlara, gençlere ve değişim yolculuğunda profesyonelere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.

Dr.Murat Ceyhan Kimdir?
Murat Ceyhan, Muhasebe – Finansman alanındaki doktorasını “İşletmeler Açısından Vergi Planlaması” konulu tezi ile 2005 yılında tamamlamıştır. Danışman ve Mali İşler yöneticisi olarak kazandığı deneyimlerden sonra 2013 yılında Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. İstanbul Mali Müşavirler Odası TESMER Kurulu’nda “Sekreter”, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde “Genel Sekreter” unvanı ile Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ceyhan, Yeminli Mali Müşavir olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Mesleki konularda çok sayıda yayını olan Ceyhan, aynı zamanda çeşitli üniversite ve meslek odalarında vergi alanında dersler vermektedir.


İlker Tümkaya

STS danışmanlık Yönetici Ortak

Oturum Konusu
(15.00-15.15) Kolaylaştırılmış Planlama, Raporlama ve Analiz

İlker Tümkaya Kimdir?
1993 yılında derece ile girdiği Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden, 1998 yılında Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. 2011 yılında yine burslu olarak girdiği Yeditepe Ünüversitesi’nden MBA (Finance) derecesi aldı.1998 Ağustos ayında Eczacıbaşı Holding ve Georgia Pacific ortaklığı İpek Kağıt bünyesinde çalışmaya başladı. ERP projesini, yıllık 1 milyon USD üzerinde enerji tasarrufu sağlayan proje ve Eczacıbaşı Girişim Pazarlama ile İpek Kağıt arasındaki “Satış Operasyon Planlama” sürecini yönetti. 2010 – 2013 yılları arasında Tamek’de ERP, şirketin tüm iskonto yapısını değiştiren “Bayi Yönetim Sistemi”nin ve tarladan son tüketiciye kadar ulaşan sürecin detaylı karlılığını gösteren “Aktivite Tabanlı Maliyetlendirme ve Karlılık” projesinin liderliğini yaptı. 2013 yılında tekstil, dağıtım, otomotiv, inşaat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren toplam 8 şirketten oluşan RE Grup’ta Grup Operasyon Direktörü (COO) olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında STS Bilişim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin başına geçen İlker Tümkaya, müşterilerine uçtan uca Stratejik Teknoloji Danışmanı olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.


Doç. Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Cem Kabak

Standard Profil CFO

İrfan Çetin

Adel Kalemcilik CFO

Bülent Önder

TÜVTÜRK CFO

Eray Aydın

Tatilsepeti.com CFO

Ahmet Emre Sönmezler

Alliance Healthcare İcra Kurulu Üyesi, CFO

Oturum Konusu
(15.05-15.55) CFO’ların 2019 Yılı Beklentileri (Fırsatlar, Tehditler ve Şirketlere Etkileri)

Doç. Dr. Evren Bolgün Kimdir?
Evren Bolgün, 1972 Ankara’da doğmuştur. Orta öğrenimini T.E.D.Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini M.Ü.İşletme, yüksek lisans eğitimini İ.T.Ü İşletme Fakültesinde, doktora çalışmasını M.Ü.Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde, “Ticari Bankalarda Risk Yönetim Organizasyonun Oluşturulması ve Ölçümlenen Piyasa Riskinin Banka Stratejilerine Katkısı” başlıklı tez çalışması ile gerçekleştirmiştir. 1994 yılından itibaren aracı kurum, özel bankaların Hazine bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına, spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlama & pazarlanması konularında yoğunlaşarak, 2002-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında “Risk Yönetimi” alanındaki çalışmaları ile tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında Peppers & Rogers danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında ‘İş Süreçlerinin İyileştirilmesi’ ve ‘Risk Yönetimi’ projelerinde sürdürmüştür. Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler, Risk Yönetimi konularında bir çok eğitim, seminere katılım yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde 200’e yakın yazı, araştırmaları yayınlanmıştır. (Journal of Derivatives & Hedge Funds, Applied Financial Issues & Economics, Global Journal of Economics & Finance, Vobjektif, Active, İşletme & Finans…vs) 2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarında birinci derecede sorumlu olmuştur. Basel-II,III risk yönetimi projeleri kapsamında Algoritmics firmasının risk yönetimi yazılım entegrasyon projesi içerisindeki konsolidasyon faaliyetlerini kurum içerisinde yönetilmesinde görev almıştır. 2007 yılında Türkiye’nin ilk serbest yatırım fonunun ihraç, risk ölçüm ve yönetim esasları, portföy risk limitlemeleri, risk raporlama ve izleme çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Piyasa Risk Yönetimi, Aktif-Pasif Yönetimi, Portföy Risk Yönetimi, Operasyonel Risk Yönetimi alanlarında bankalarda proje entegrasyon tecrübeleri bulunmaktadır. 2011 Aralık tarihinde bağımsız portföy yönetimi şirketi Notus Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluşunda Yönetici Ortak olarak yer alarak profesyonel iş yaşantısını sürdürerek hissedarı olduğu şirketini 2015 yılı sonunda İtalyan Azimut International Gruba satışında önemli rol almıştır. İyi derecede İngilizce, Az Derecede İtalyanca bilmektedir.

Cem Kabak Kimdir?
Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nün ardından Baruch College’da MBA eğitimi alan Cem Kabak, Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doktora eğitimine devam etmektedir ünvanına sahiptir. İş hayatına Türk Ekonomi Bankası Kurumsal Bankacılık ve Hazine Departmanı’nda başlayan Kabak, 20 yıllık kariyeri boyunca Deutsche Asset Management, Lehman Brothers, Orhan Holding gibi farklı firmalarda yönetsel rollerde görev aldı. 2015 yılında Standard Profil Grubu’na katılan Cem Kabak, Grubun finans ve IT bölümlerinden sorumlu CFO olarak görevini sürdürmektedir.

İrfan Çetin Kimdir?
Çetin, 2000 yılında Odtü işletme bölümünden mezun olduktan sonra, 7 yıl hesap uzmanı olarak kamuda üst düzey görev yaptı. Ardından 2008 – 2011 yılları arasında Anadolu Holding’te İç Denetim Koordinatör yrd’cısı olarak, 2011- 2015 yıllarında Anadolu grubu iştiraki olan Anadolu Efes’de vergi ve uyum direktörü olarak görev aldı. 2015 Mayıs ayında ise yine Anadolu grubu iştiraki olan Adel Kalemcilik’te CFO olarak göreve başladı. CMA ve YMM belgesi olan Çetin, Adel Kalemcilik’de mali işler fonksiyonu yanında şirketin uzun vadeli büyüme projelerinde de sorumluluk almaktadır.

Bülent Önder Kimdir?
2004 yılına kadar Koç Finansal Kiralama A.Ş.`de Hazine ve Dış İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten M. Bülent Önder aynı yıl Tansaş Perakende Mağazacılık A.Ş.`de Finansman ve Hazine Müdürlüğü görevi ile Doğus Grubu`na geçiş yaptı. M. Bülent Önder, İTÜ İşletme Mühendisliği mezunudur.

Eray Aydın Kimdir?
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Eray Aydın, devamında Marmara Üniversitesi Muhasebe Finans Yüksek Lisans ve Kadir Has Üniversitesi Finans ve Bankacılık Doktora bölümlerinde eğitim almıştır. 2002-2010 yılları arasında Alman Schaeffler AG’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2010-2011 yılları arasında İspanyol Grupo Indukern’ de Finans ve Muhasebe Müdürü, 2011-2015 yılları arasında Intersport IC’ da CFO ve COO olarak görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana Tatil Sepeti’ nde CFO olarak görev yapmaktadır. Aydın, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, İSMMMO ve Fenerbahçe SK Kongre üyesidir

Ahmet Emre Sönmezler Kimdir?
Emre Sönmezler, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olduktan sonra iş hayatına Arthur Andrersen şirketinde denetçi olarak başladı. 1997 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Finans fonksiyonunda, Türkiye ve Avrupa’da görev üstlendi. Arcelik A.Ş’de uluslararası finans yönetiminde bulundu. CFO rolü ile, Kimberly Clark Türkiye operasyonların gelişimi ve Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesinin çocuk ve bebek kategorisi finans liderliklerini yürüttü. Abdi İbrahim İlaç şirketinde CFO görevinde bulundu. Organik Kimya şirketinde grup CFO’luk görevinden sonra Kasım 2018 tarihinden itibaren Alliance Healthcare Yatırım Holding CFO’su olarak çalışmaktadır.


Ahmet Berker Argun

Argun Consulting Yönetim Danışmanlığı Partner

Onur Çevikel

Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı

Murat İncekara

Siemens Finansal Kiralama CFO

Uğur Duran

V-Count CFO

Ayşegül Rona

JLL Türkiye CFO

Oturum Konusu
(17.00-17.40) Şirkete Değer Katmak! (Risk, Verimlilik ve Kriz Yönetimi)

Ahmet Berker Argun Kimdir?
Ahmet Argun, Arthur Andersen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Şirketinde 1990-1996 yılları arasında denetmen ve danışman olarak iş hayatına başlamıştır. Yine aynı Dirmanın yurt dışı oDislerinde bulunan insan kaynakları departmanının bir örneğini aldığı eğitim ve yurtdışı saha uygulamaları sonunda Türkiye’de kurmuştur.
Grubun Dinans Dirmalarının Genel Müdürü ve Yeniden Yapılanma Projesinin Lideri olarak çalıştığı Escort Bilgisayar(1999-2000) ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı Arena Bilgisayar(1996-1999, 2000-2001) Dirmalarının halka arz sürecini yönetmiştir. 2001-2006 yılları arasında da, ülke Dinans direktörü olarak görev aldığı, Compaq ve Hewlett Packard Dirmalarının Türkiye’deki birleşme sürecini yönetmiştir. Bu birleşme dönem itibariyle en büyük bilişim sektör birleşmesi olarak anılmaktadır. 2006 yılından itibaren Atlas Jet, Praktiker, Baumax şirketlerinde de üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Daha sonra atlas Global olarak ismi değişen Dirmanın kurucu ortağının hisse satış sürecini yönetmiştir. Praktiker ve Baumax Dirmalarında perakende sektörü deneyimini arttırmış, her iki Dirmayı da Perakende dernekleri ve Yased nezdinde temsil etmiştir, 2013 yılında Argun Consulting’i kurarak danışmanlık kariyerine başlamıştır. 2013-2018 yılları arasında çeşitli sürelerde borsada kote Egeli Yatırım Holding ve grup şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm , Tümpa, Tümkar Dirmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Hali hazırda ABT Dental Dirmasında ve gönüllü olarak İEL Eğitim Vakfında Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etmektedir. Bunun yanında çeşitli fdanışmnlık projelerinde görev alan Ahmet, strateji, risk yönetimi, yeniden yapılandırma, birleşme ve satınalmalar, Dinans , bütçe, planlama ve maliyet kontrol gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. İstanbul Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerini bitirmiştir.

Onur Çevikel Kimdir?
İstanbul Üniversitesi’nden İşletme diplomasına sahip olan Onur Çevikel, kariyerine 1993 yılında Ermenegildo Zegna’ da Bütçe ve Muhasebe Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Efes Bira Grubu’nda Finans Uzmanı olarak çalışma hayatına devam eden Çevikel; 1996-2011 yılları arasında Coca-Cola Kuban Bottlers ve Coca-Cola Rostov Bottlers’da Finans Müdürlüğü, Efes Rusya’da Finans Müdürlüğü, Finans Direktörlüğü ve Operasyon Direktörlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılında SABMiller Plc ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık sonrasında, Rusya’daki entegrasyon faaliyetlerini koordine eden ekibi yönetmek üzere Entegrasyon Direktörü görevine getirilen Çevikel, 1 Ocak 2013 itibarıyla Anadolu Efes Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.

Murat İncekara Kimdir?
1972 İstanbul doğumlu, İstanbul İngilizce İktisat mezunu, Mazars ve PWC’de denetim tecrübesinden sonra Siemens Leasing’e katıldı.Finansal Kurumlar Birliği bünyesinde bir çok projede yer aldı.

Uğur Duran Kimdir?
1972 doğumlu olan Uğur Duran, sırasıyla İstanbul Kabataş Erkek Lisesi ve O.D.T.Ü Ekonomi bölümü mezunu olup, University Of Pennyslyvania The Wharton School’da CFO- Strategic Partner eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1998 yılında Turkcell’de başlayan Duran, sırasıyla Turkcell Teknoloji, Provus A MasterCard Company, E-kent Ödeme Sistemleri ve Affinion International Turkiye CFO luk görevlerinde bulunmuş, ININAL ve Cityberry de Yönetim Kurulu üyeliklerinde yer almıştır. Profesyonel kariyerinde iki başarılı şirket satış sürecinde yer alan Duran ( Provus Kart Kişiselleştirme”nin AustriaCard’a ve Provus Ödeme Sistemleri’’nin MasterCard’a satışı), finansal süreçlerdeki yüksek uzmanlığının yanısıra, ARGE ve Teknoloji bölgeleri kanun ve uygulamalarında da deneyim ve bilgiye sahiptir. 2014 yılında kurucu ortağı olduğu ConsulThink Danışmanlık firmasını, A’dan Z’ye tüm finansal süreçler ve yönetim danışmanlığı sunmak amacı ile hayata geçiren Duran, profesyonel kariyerine de V-Count CFO‘su olarak devam etmektedir. Dağ bisikleti, motorsiklet ve rüzgar sörfü hobileri olan, rock ve metal dinlemeyi seven ve BJK kongre üyesi olan Duran, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ayşegül Rona Kimdir?
9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ayşegül Rona, iş hayatına 2006 yılında Ernst&Young’da denetçi olarak başlamıştır. Dört yıl süren E&Y tecrübesinde enerji, telekomünikasyon, inşaat ve otel sektörlerine hizmet veren Rona, ardından Alcatel Lucent şirketinde görevine başlamıştır. Alcatel’de Muhasebe ve Raporlama Yöneticiliği görevini iki yıl süreyle devam ettiren Rona, kariyerine Fox International’da Finans Müdürü ardından da direktörü olarak devam etmiştir. 2016 yılında JLL Türkiye’de Finans ve İdari İşler Direktörü olarak göreve başlayan Rona, Aralık 2018 itibarıyla da bu şirketin CFO’luğunu yürütmektedir.


Ayşe Akkın

ÜNLÜ & Co Yönetici Direktörü

Oturum Konusu
(17.40-17.55) Alternatif Borç Finansmanı

Ayşe Akkın Kimdir?
Şubat 2013 yılında ÜNLÜ & Co’ya Borç Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Bölümüne Yönetici Direktör ünvanı ile katılmıştır. 2004 ile 2013 yılları arasında HSBC’de Yatırım Bankacılığı altında ‘Yapılandırılmış Finansman’ bölümünün yöneticiliğini yapmıştır. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği lisans derecesini almıştır. Ardından Lancaster University’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.