Eduplus

Ahmet Faralyalı

Mediterra Capital Kurucu Ortak

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Değişim Katalizörü: Kaldıraçlı Satın Almalar, Büyüme Sermayesi ve Finansman Çözümleri

Ahmet Faralyalı Kimdir?
Ahmet Faralyalı, Mediterra’nın kurucu ortağı, yönetici ortağı ve yatırım komitesi üyesidir. Ahmet, Arzum Elektrikli Ev Aletleri, ACP Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Tavuk Dünyası yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Mediterra’yı kurmadan önce Ahmet, Kohlberg Kravis Roberts (KKR)’ın Londra ofisinde Türkiye yatırımlarından sorumlu yönetici olarak görev yapmıştır. Kendisi Türkiye ve Avrupa’da kaldıraçlı satın almalar ve büyüme sermayesi işlemleri gerçekleştirmiştir. UN Ro Ro ve Pages Jaunes Groupe (PAJ.PA) yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Ahmet, Stanford Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (MBA), UCLA’da Uygulamalı Matematik ve İş Ekonomisi dallarında lisans eğitimini tamamlamıştır.


Işınsu Kestelli

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Borsa İstanbul Yönetim Kurulu

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Nasıl Başardılar? Türkiye’nin İlk Kadın Borsa Başkanından Finanscılara Tavsiyeler

Işınsu Kestelli Kimdir?
1962 yılında Konya’da doğan Işınsu Kestelli, 1981 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi’nden ve 1985 yılında 9 Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Evli ve bir oğlu olan Işınsu Kestelli, uluslararası bitkisel yağ sektöründe faaliyet gösteren Agrilink Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şirketinin kurucusu ve ortağıdır. Kasım 1992’de İzmir Ticaret Borsası Nebati Yağlar Meslek Komitesi üyesi olan Işınsu Kestelli, 1995 yılında Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş olup, 2003 – 2009 yılları arasında İzmir Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2009 Şubat ayında İzmir Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Kestelli, 2013 yılı Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilen seçimlerde de güven oyu alarak tekrar aynı göreve getirilmiştir.


Doç.Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Kerim Kemahlı

Nurol Holding CFO

Elvan Hamidoğlu

Çelebi Holding CFO

Oturum Konusu
(09.30-10.00) Holdinglerde CFO’ların Sorumluluk Alanları Yönetim Tarzı ve CEO’ların Beklentileri

Kerim Kemahlı Kimdir?
Kerim Kemahlı kariyerine 1990da Alman bankası West LB’nin Istanbul Şubesinde Kredi Analisti olarak başlamış 1996 yılında Kurumsal Finansman Müdürü pozisyonuna kadar yükselmiştir. Ayrıca, West LB’nin Hazine Pazarlama Birimi’nin kurucusudur. 1996 ve 1998 seneleri arasında Finansbank Merkez Şube Pazarlama Müdürülüğü görevini yerine getirmiştir. 1998de Finansbank’ın Dış İlişkiler ve Yapılandırılmış Finansman Bölümü’ne Grup Başkanı olarak atanan Kemahlı bu departmanda 2007 yılına kadar Finansbank’ın uluslararası kredi ve yatırım kuruluşlarıyla proje ve dış ticaret finansmanı, sendikasyon kredileri, eurobond ihraçları gibi çeşitli finansman ürünlerinin yapılandırılmasında çalıştı. 2007 ve 2010 yılları arasında ise Abalıoğlu Holding ve Çelebi Holding’de CFO / Finansman Direktörlüğü görevlerini icra etti. Çelebi Grubu’nun Hindistan’daki yatırımlarında ve Bandırma Limanı’nın Özelleştirme İdaresinden satın alınması projesinde öncü rol üstlendi. Kemahlı 2010 yılında Nurol Grubu’na CFO / Finansman Koordinatörü olarak katıldı. Aynı zamanda Nurol Grubu iştiraklerinden Nurolbank ve FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Nurol Grubu’nun Konsorsiyum Lideri olduğu Gebze-İzmir Otoyolu Konsorsiyum’unun temin ettiği 5 Milyar Dolar’lık uzun vadeli proje finansmanı temininde başmüzakerecilik görevi üstlendi. 2016da Kerim Kemahlı Fortune Dergisi ve Dataexpert tarafından düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi arasında seçildi.

Elvan Hamidoğlu Kimdir?
İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra sırası ile ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirmiş ve Exeter Üniversite’sinde MBA derecesini tamamlamıştır. UBS Türkiye’de yatırım bankacılığı konusunda çalıştıktan sonra 1998 yılında Borusan Holding’e katılmış Kurumsal Finansman ve Finansman Bölümlerinde Yöneticilik yapmasının ardından 2007-2013 yılları arasında Borusan Lojistik’te CFO görevini üstlenerek şirketin Türkiye, Avrupa, OrtaDoğu, CIS ve Kuzey Afrika’daki faaliyetlerini yönetmiş ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. 2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Sn. Hamidoğlu, Grubun Türkiye, Hindistan ve Avrupa faaliyetlerinden sorumludur.


Kadircan Karadut

Gedik Yatırım Group CFO – Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(10.55-11.10) Stratejik Risk Yönetimi! Riskleri Minimize / Kazançları Maksimize Etmek

Kadircan Karadut Kimdir?
1972 yılında doğan Kadircan Karadut, Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Finansinvest, Finans Portföy ve Finans Yatırım Ortaklığı CFO’luk görevinin yanı sıra Finans Yatırım Ortaklığı Kurumsal Yönetim ve Risk Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 2013 yılına kadar sürdürdü. Üretim ve finans sektöründe, bilanço ve süreç yönetimi konusunda danışmanlık yaptı. Ekspres Yatırım’ın kuruluşunda CFO, Net Holding A.Ş. ve Net Turizm A.Ş. Kurumsal Yönetim ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi olarak görev aldı. Gedik Finansal Grubu 2016 yılı Mart ayından itibaren Gedik Finansal Grup, Grup CFO ve Risk Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. SMMM ruhsatı, SPL Düzey-3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.


Tevfik Altınok

Finans Kulüp Başkanı ve Hazine Ve Dış Ticaret Eski Müsteşarı

Oturum Konusu
(11.10-11.25) Güncel Gelişmeler Işığında Finansal Piyasalar, Küreselleşme ve Değerlendirmeler

Tevfik Altınok Kimdir?
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Altınok, Marmara Üniversitesi ile başlayıp halen İstanbul Üniversitesi ile Galatasaray, Aydın ve Beykent Üniversitelerinde öğretim görevlisi, Finans Kulüp Başkanı ve İTO Ekonomi Danışma Kurulu üyesi ve TÜSİAD Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu üyesidir. Doğan Şirketler Grubu Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı, TMSF ye devrolunan 16 bankanın Ortak Yönetim Kurulu Başkanı; Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Finansal Hizmetler Grup Başkanı ve Topluluğun tüm finans şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarı, Hazine Genel Müdürü gibi görevlerde çalışmıştır. Marmara Üniversitesi Senatosu tarafından Bankacılık dalındaki eğitime hizmetlerinden dolayı Fahri Doktora unvanı verilen Altınok, aynı zamanda Fahri Maliye Müfettişi unvanına da sahiptir. Altınok’un Maliye Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Kanunları, İktisadi Devlet Teşekkülleri, Problemleri ve Çözüm Yolları, Küresel Mali Piyasalarda Yeniden Yapılanma ve Türkiye adlı kitaplarının yanı sıra finans ve ekonomi konularında yazılmış pek çok makalesi bulunmaktadır.


Ayşe Akkın

Ünlü&Co Direktör

Oturum Konusu
(11.25-11.40) Finansçılar İçin Sermaye Piyasaları ve Alternatif Finansman Yöntemleri

Ayşe Akkın Kimdir?
Şubat 2013 yılında ÜNLÜ & Co’ya Borç Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Bölümüne,16 yıllık yapılandırılmış finansman tecrübesiyle Yönetici Direktör ünvanı ile katılmıştır. 2004 ile 2013 yılları arasında HSBC’de Yatırım Bankacılığı altında ‘Yapılandırılmış Finansman’ bölümünün yöneticiliğini yapmıştır. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği lisans derecesini almıştır. Ardından Lancaster University’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


Moderatör Cem Sezgin

Deloitte Danışmanlık – Şirket Ortağı / Finansal Dönüşüm Hizmetleri

Kerem Talih

Doğuş Otomotiv CFO – Genel Müdür

Bleda Gökhan Akmut

Özaltın Holding CFO

Mazlum Yıldırım

LC Waikiki Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(12.30-13.30) Şirket Stratejileri Belirleme ve Uygulamada CFO’nun Rolü

Cem Sezgin Kimdir?
Sezgin, Deloitte Türkiye kariyerine 1994 yılında denetim bölümünde başlamış, beş senelik deneyim sonrası Finansal Dönüşüm Hizmetlerinden sorumlu olarak danışmanlık bölümüne geçmiştir. Geride kalan 20 sene boyunca, 500’den fazla şirkete Kurumsal Dönüşüm, Yeniden Yapılanma, Entegre Performans Yönetimi, Hızlı Kapanış ve Konsolidasyon, Yönetim Raporlaması, Faaliyet Modeli ve Müşterek Hizmetler, İK Dönüşümü, ERP Seçim ve Uygulama, Risk Yönetimi, UFRS Dönüşüm ve Yeni TTK Uyum gibi alanlarda hizmetler vermiştir. CFO’lar ve Mali İşlerle ilgili sayısız makalesi ve çalışması bulunmaktadır. 1999 yılından beri SMMM olan Sezgin, aynı zamanda TÜBİSAD ve BJK Kongre Üyesidir.

Kerem Talih Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Sn. Talih iş hayatına PriceWaterhouse’da başladı. 1999 yılından itibaren Doğuş Grubu bünyesinde, Doğuş Holding A.Ş., Doğuş Oto Değerlendirme ve Tic. .A.Ş., Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. ve yan kuruluşları, Krone Doğuş Treyler San. Ve Tic A.Ş. ve Meiller Doğuş Damper Ltd. Şti.’nde orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. 2009 yılında Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş.’de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine getirilen Talih, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Doğuş Otomotiv Mali İşler Genel Müdürü (CFO) olarak görevini sürdürmektedir.

Bleda Gökhan Akmut Kimdir?
İş hayatına 1994 yılında Karon Menkul Değerler’de başlayan Akmut,1997-2008 yılları arasında Koçbank ve Akbank’ta Mali Tahlil, Kredi Tahsis ve Pazarlama Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2008 yılı başında Özaltın Grubu’na katılan Akmut, 9 yılı aşkın görev süresi boyunca Grubun ve iştiraklerinin 10 milyar USD’ye varan proje finansman temin çalışmalarına katkıda bulunmuştur.

Mazlum Yıldırım Kimdir?
1995 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1996 yılında LC Waikiki ailesine katıldı. 2002 yılında Grubun Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Şimdiye kadar Lojistik, İthalat&İhracat ve İdari İşler bölümlerinde sorumluluk alan, Grubun 2003 yılında toptancı yapıdan perakendeciliğe geçişinde ve 2009 yılında yurtdışı açılımında mali altyapısının kurgusunda etkin rol alan YILDIRIM, halen LC Waikiki’nin Mali İşler ve Personel İşleri süreçlerini yönetmektedir.


Selim Taşo

Alliance Healthcare Yatırım Holding CEO

Mehmet Çayırezmez

Evyap Group CFO

Serhan Ulga

Pegasus Airlines CFO

Dr.Önder Kutman

Otokoç CFO

Sibel Yücel

Simit Sarayı CFO

Oturum Konusu
(15.05-16.05) CFO’ların 2017 Yılı Beklentileri (Fırsatlar, Tehditler ve Şirketlere Etkileri)

Selim Taşo Kimdir?
1987 Boğaziçi Universitesi, İşletme Fakültesi Mezunu olan Selim Taşo, 1988 -2006 yılları arasında ABD Boston’da Computer Market Place ve Anstiss and Co. şirketlerinde denetçi, muhasebeci ve vergi danışmanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra 1990 yılından itibaren denetçi olarak işe başladığı Ernst & Young şirketinde 16 yıl boyunca Denetim, Vergi Danışmanlığı, Operasyonel Danışmanlık ve Şirket Evlilikleri – Birleşmeler konularında üst düzey yöneticilikler yapmıştır. 1989’da CPA, 1998’de CFA ünvanlarını kazanmıştır. Bu arada 1995-2013 yılları arasında eğitim programları hazırlayıp ders ve konferanslar vermiştir. Aynı zamanda Türkiye Muhasebe Standartları Danışma Kurulu üyesidir. 2006 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu’nda CFO ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008-2013 yılları arasında altı şirketten oluşan IBM Türkiye grubunda, Mali İşler, İdari İşler ve Satınalmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Taşo, aynı zamanda POS AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve BPO Danışmanlık Şirketi’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2013 yılından beri Alliance Healtcare Yatırım Holding A.Ş. Group CFO ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Yine gruba bağlı Cezayir ve Mısır’daki iştiraklerde yönetim kurulu üyelikleri görevlerini yapmaktadır. Selim Taşo aynı zamanda Kale Endüstri Holding A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmektedir.

Mehmet Çayırezmez Kimdir?
ODTÜ Makina Mühendisliği ve devamında Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunu olan Mehmet Çayırezmez, finans kariyerine 1998 yılında Efes İçecek Grubunda başladı. 2001 yılında PepsiCo şirketine şirketine geçti ve buradaki 13 senelik çalışma döneminde ülke ve bölge seviyesinde farklı finans liderliği pozisyonlarında bulundu. Frito Lay Türkiye CFO’luğu ve Avrupa Finans Dönüşüm Direktörlüğü görevlerinde önemli finans transformasyon ve büyüme projelerine liderlik etti. 2014 yılında Evyap Grubuna CFO olarak katıldı. Burada “Nakit, Verimlilik ve Büyüme Programı”nın başlatılmasına liderlik etti. Merkez ve ülkelerdeki finans ve bilgi sistemleri organizasyonları ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden yapılandırdı. Çayırezmez, yelken sporunda ulusal başarılar elde etti ve milli sporcu oldu.

Serhan Ulga Kimdir?
Serhan Ulga, 2007 yılından beri finansdan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Serhan Ulga, 1998 ile 2005 yılları arasında İstanbul ve Boston şehirlerinde olmak üzere Ernst & Young şirketinde Personel, Kıdemli Personel ve Müdür olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1995’den 2000’e kadar, Rockwell International kuruluşu (şimdiki ismi Rockwell Automation) bünyesinde Pittsburgh, Birleşik Devletler’de Kıdemli Dahili Denetçi ve Costa Mesa, Birleşik Devletler’de Finans Muhasebesi Müdürü olarak çalışmıştır. 2000 yılında, Boston Scientific Corporation kuruluşu bünyesinde, kuruluşun Birleşik Devletler, Natick’te bulunan dünya merkezinde Uluslararası Finansal Raporlama Müdürü olarak göreve başlamış ve bunun ardından Boston Scientific kuruluşunun Uluslararası Satış Bölümü’nde, bölümsel ve küresel finans politikalarının geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu Kıdemli Müdür olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga 2003 yılında Türkiye’ye dönerek Paxar Türkiye (şimdiki ismi Avery Dennison) kuruluşunda 2004 yılına kadar Finans ve IT Direktörü olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga daha sonra 2006 yılına kadar Doğan Yayın Holding’te Finans Kontrolörü olarak ve 2007 yılına kadar da Polisan Holding kuruluşunda Baş Finans Sorumlusu ve Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Serhan Ulga Şubat 2007’de Pegasus’a katılmıştır. Serhan Ulga, Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Lisans Derecesi almıştır. Serhan Ulga, Birleşik Devletler’in Massachusetts Eyaleti’nde bir Yeminli Mali Müşavirdir ve ayrıca bir Yeminli Yönetim Muhasibidir.

Dr.Önder Kutman Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde Lisans eğitimini birincilikle tamamlayan Dr. Mehmet Önder Kutman, Koç Üniversitesi / İşletme Yüksek Lisansı (MBA) ve İstanbul Teknik Üniversitesi / Sosyal Bilimler Fakültesi-Finans Doktora derecelerine sahip. İş hayatına 1995 yılında başlayan Kutman, 1997 yılına kadar Koç Holding A.Ş.’de Yetiştirme Elemanı (Denetim/Mali İşler) olarak çalıştı. Daha sonra kariyerine 1997 – 1998 yılları arasında Uzman (Denetim/Mali İşler), 1998 – 2002 Denetim Uzmanı, 2002 – 2004 Denetim Mali Grup Koordinatör Yardımcısı, 2004 – 2005 Finans Koordinatör Yardımcısı, 2005 – 2009 Finans Koordinatörü görevlerini yaptı. 06 Haziran 2009 tarihinden bu yana Otokoç Otomotiv Mali İşler Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor. Kutman 20 yılı aşkın süredir Koç Topluluğunda çalışıyor. Kutman evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sibel Yücel Kimdir?
2000-2015 yılları arasında Turkcell Grup’ta önce Turkcell, sonra Turkcell Superonline ’de Finansal Raporlama, bütçe, muhasebe Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Turkcell Superonline fiber iş planın hazırlanması ve sonrasında da karlı büyüme süreçlerinde aktif rol almıştır; şirket birleşme ve satınalma süreçlerini yönetmiştir. Aralık 2015’tan itibaren Simit Sarayı grubu Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığ görevini yürütmektedir.


Dr Berra Doğaner

Turkish Yatırım A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkan Vekili

Nuri Tezel

Assan Alüminyum CFO – Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Serkan Keskin

Yapı Kredi Leasing Finansal Planlama ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Ekrem Özer

TFI Tab Gıda Yatırımları A.Ş CFO

Oturum Konusu
(16.25-17.15) Lider Şirketlerde Finansal Yönetim, Planlama ve Analiz İlkeleri

Dr Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Halen Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. ‚2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Nuri Tezel Kimdir?
Marmara Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından University of Leeds’de yüksek lisansını tamamlayan Nuri Tezel, çalışma hayatına 1996 yılında Arthur Andersen İstanbul Denetim Departmanında başladı. 2002 yılında Ernst & Young’da Kıdemli Müdür olarak çalışan Tezel, 2004 – 2005 yıllarında ise H.Ö.Sabancı Holding’te İç Denetim Müdürü olarak görev yaptı. Ekim 2005’te Enka Pazarlama CFO’su görevine atanan Tezel, 2008-2011 yıllarında İstanbul Sabiha Gökçen havalimanın’da CFO olarak görevini yürüttü. 2012 yılında Soyak Holding’te CFO olarak çalışan Tezel, 2014 Mayıs ayından beri Assan Aluminyum A.Ş.’de CFO olarak çalışmaktadır. 1971 doğumlu olan Tezel, İSMMMO üyesi olup ayrıca Kurumsal Risk Yönetim Derneği (KRYD) kurucu üyesidir.

Serkan Keskin Kimdir?
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Serkan Keskin, kariyerine PricewaterhouseCoopers İstanbul Ofisi’nde denetim bölümünde başlamıştır. Burada özellikle konsolidasyon ve reel sektör tecrübesi edindiği görevinden ayrıldıktan sonra Turkcell İletişim Hiz. A.Ş. ve Pars McCann Erickson gibi şirketlerde mali işler bünyesinde çalışmıştır. Nisan 2006’da Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bünyesinde finansal raporlama ekibine katılmış olup, son olarak Finansal Raporlama Direktörü görevini sürdürmekte iken, Mayıs 2012 tarihinde Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. şirketine Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Halen aynı şirkette Finansal Planlama ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Ekrem Özer Kimdir?
Indiana Universitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra kariyerine Istanbul’da Ernst & Young’da denetim bölümünde başlayan Ekrem Özer, takip eden 10 yılda denetim ve şirket birleşmeleri alanında Istanbul ve Londra’da çalışmaya devam etmiştir. Danışmanlık tarafında daha ziyade özel sermaye fonlarına perakende ve tüketim alanlarında yaptıkları yatırımlarda hizmet verip Türkiye, Birleşik Krallık, Hollanda, Norveç ve Rusya’nın da oldugu bir çok ülkede projeler yapmıştır. 2013 yılında TAB Gıda Yatırımları A.Ş’ye CFO olarak katılan Ekrem Özer dünyanın 3. en büyük hızlı servis restoran işletmecisi olan ve bünyesinde 2,000’e yakın restoranı barındıran TFI’da görev yapmaktadır. TFI’a katıldıktan sonra finans fonksiyonunun yeniden yapılandırılması konusunda aktif görev almış ve son olarak Goldman Sacsh, EBRD ve Credit Suisse’in şirkete 150 milyon dolar yatırım yapmasında rol almıştır.


Funda Güngör Akpınar

Yatırımcı İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(17.20-17.35) Yatırımcı İlişkilerini Etkin Yönetmek! Şirket Bilinirliğini, Piyasa Değerini ve Kredibilitesini Arttırmak

Funda Güngör Akpınar Kimdir?
2005 yılından bu yana Koç Holding Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü olarak Koç Holding’in yatırımcı ilişkilerini yönetmekte ve Koç Topluluğu şirketlerinin yatırımcı ilişkileri faaliyetlerini koordine etmektedir. TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Akpınar, 2010 -2012 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş olup; halen Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. “A’dan Z’ye Halka Açılma ve Yatırımcı İlişkileri” kitabının yazarlarından biri olan Akpınar, Koç Holding’deki görevinden önce Garanti Bankası’nın Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü, HSBC Bank Baş Ekonomistliği ve Los Angeles’da JurEcon Inc Danışmanlık şirketinde Araştırma Uzmanlığı gibi farklı görevlerde bulunmuştur. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Akpınar, yatırımcı ilişkileri alanında pek çok ödül almıştır. Thomsan Extel tarafından emsal grubu içerisinde Avrupa’daki en iyi 10 yatırımcı ilişkileri yöneticisi arasına girmeyi başaran Akpınar, Thomson Reuters ve Acclaro işbirliğiyle gerçekleştirilen Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde “Türkiye’deki en iyi yatırımcı ilişkileri yöneticisi” seçilmiş; ayrıca çalıştığı sürece Koç Holding’e finansal iletişim, faaliyet raporları, internet sitesi vb. alanlarda pek çok ödül kazandırmıştır. Funda Akpınar, ODTÜ Ekonomi mezunudur ve California State University, Fullerton’dan Ekonomi, Bahçeşehir Üniversitesi’nden ise Pazarlama İletişimi konularında master sahibidir.