Eduplus
Finans Gelişim Salonu

Murat Gaygusuz

Constelleation Consulting Group Türkiye Operasyonları Direktörü

Oturum Konusu
(08.45-09.15) CFO Ofis Süreçlerinde Dijitalleşme
Murat Gaygusuz Kimdir?
Murat Gaygusuz Constellation Consulting Group’ta Türkiye Operasyonları Direktörü olarak çalışmaktadır. 16 yılı aşkın süredir Türkiye ve global müşterilerine başta bütçe planlama, finansal konsolidasyon, ay sonu kapanış ve raporlama, uzun vadeli planlama, karlılık konuları olmak üzere Kurumsal Performans Yönetimi(EPM) alanında danışmanlık projeleri yapmaktadır. 15 yıl Koç Grubunda EPM alanında çalışmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur, aynı üniversitede İktisat yüksek lisans yapmıştır.


Dr. Kerim Kazgan

Sanmar Denizcilik CFODr. Kerim Kazgan Kimdir?
Dr. Kazgan, 2019’dan beri Sanmar Denizcilik’te CFO olarak görev yapmaktadır. 10 yılı ABD’de olmak üzere 35 senelik tecrübeye sahiptir. Profesyonel görevlerinin yanında Dr. Kazgan 15 sene süresince Bilgi Üniversitesinde MBA dersleri vermiştir. Ayrıca Institute of Management Accountants’ın (IMA) TR
Chapter’ının Başkanıdır ve IMA’nın Uluslararası sertifikası olan CMA sınavları için de eğitim vermektedir.


Dr. Gökhan Ünüvar

Hayat Kimya Türkiye CFO

Oturum Konusu
(09.20-10.10) CFO’ların 2022 Yılı Beklentileri ve Ekonomik Öngörüleri
Dr. Gökhan Ünüvar Kimdir?
Dr. Gökhan Ünüvar, hem ulusal hem de uluslararası borsalarda işlem gören şirketlerde ve farklı sektörlerde hızlı, karlı ve sürdürülebilir büyümeye, değişim ve dönüşüme liderlik etmiş, geniş akademik bilgi ve iş deneyimine sahip bir CFO.
Orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamlayan, ODTÜ Fen ve İİBF İşletme Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunan Ünüvar, iş hayatına Koç Holding şirketlerinden Türk Traktör’de başlamış, finans yöneticisi olarak çalışmış, maliyet ve ERP sistem kurulumlarına liderlik etmiş, halka açılma, iş ortaklığı, ihracat, yeni ürün ticarileştirme çalışmalarında bulunmuş, ardından özelleştirme sonrası OYAK’a bağlı Erdemir Grubu’nun İstanbul’daki merkezi finans yapısının oluşumunda ve yeniden yapılanma süreçlerinde grup mali kontrol, raporlama, konsolidasyon, ve risk yönetimi gibi fonksiyonlara liderlik ederek değişim ve dönüşüm çalışmalarına destek olmuş, yatırım ve finansman çalışmalarında bulunmuş, New York, Londra ve Frankfurt gibi dünya finans merkezlerinde analist ve yatırım fonlarıyla bir araya gelerek yatırımcı ilişkilerini yönetmiş, S&P ve Moody’s gibi kredi derecelendirme kuruluşlarıyla çalışmış, devamında sağlık, eğitim, madencilik, turizm gibi sektörlerde, ulusal ve global ölçekteki şirketlerde ve sanayi kuruluşlarında strateji, tedarik zinciri, bilgi sistemleri, teknoloji, insan kaynakları ve finansal fonksiyonların yeniden yapılanması ve yönetiminde direktör, CFO ve icra kurulu üyesi olarak görev yapmış, iş süreçlerine ve fonksiyonlarına liderlik ederek yer almıştır.
Şu anda hızlı tüketim sektöründe ev bakım, hijyen, temizlik kağıtları ve kişisel sağlık kategorilerinde faaliyet gösteren, 100’ün üzerinde ihraç pazarına erişmiş ve İSO’nun ilk 500 sıralamasında 39. sırada yer alan Hayat Kimya Türkiye’nin CFO’su olarak görev yapmaktadır. Mali Müşavir (SMMM) ünvanına sahip olan Ünüvar, çok iyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.


Tolga Şenefe

Yaşar Holding CFOTolga Şenefe Kimdir?
Sayın Tolga ŞENEFE Lisans eğitimini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat, Yüksek Lisans eğitimini 1993 yılında Marmara Üniversitesi Finans ve Muhasebe Bölümü’nde tamamlamıştır.
Çalışma hayatına 1992 yılında başlayan Sn.ŞENEFE, 1992-1995 tarihleri arasında İstanbul Menkul Değerler Borsası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı, 1995-1997 tarihleri arasında Alfa Menkul Değerler A.Ş. Hazine Bölümü’nde Yönetmen, 1997-2000 tarihleri arasında Ulusal Bank A.Ş. Hazine Bölümü’nde Müdür, 2000-2003 tarihleri arasında Ulusal Yatırım A.Ş.’de Genel Müdür vekili ve Direktör, 2004-2006 tarihleri arasında Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.’de Genel Müdür, 2006-2007 tarihleri arasında Helix Management Danışmanlık’ta Proje Müdürü, 2007-2011 tarihleri arasında Anadolubank A.Ş.’de Hazine Bölüm Başkanı, 2011-2016 tarihleri arasında ABank Fon Yönetimi Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2016-2017 tarihleri arasında Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
Mayıs 2021 tarihinden bu yana Yaşar Holding A.Ş. Finans Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Arda Altınok

Arzum Genel Müdür Yardımcısı / CFOArda Altınok Kimdir?
1976 yılında doğdu. 1995-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde İktisat eğitimi alan Altınok, 2000 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. 2002-2014 yılları arasında Deloitte&Touche Türkiye ve USA’de çeşitli kademelerde çalıştı, Yönetici görevlerinde bulundu. 2002-2006 yılları arasında Deloitte&Touche Türkiye’de görev almış, denetim ekiplerini yönetmiş ve aynı zamanda sorumlu oldukları şirketlerin finansal tablolarını denetlemiştir. 2006-2008 yılları arasında Deloitte&Touche LLP, USA/New York’da, Deloitte bünyesindeki Küresel Kalkınma Programına aday gösterilip, 18 ayboyunca Deloitte’un New York ofisinde görev almıştır. Sonrasında, Deloitte&Touche Türkiye’de kariyerine devam etmiş denetim bölümünde yönetici olarak görev almıştır. 2014-2020 yılları arasında Doğuş Hospitality Grup’ta kariyerine Oteller Grubu Finans ve İdari İşler Direktörü olarak devam eden Altınok, 2020 yılında Arzum Elektrikli Ev Aletlerinde tüm finansal süreçlerin yönetimine liderlik etmek üzere, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır.


Didem Kaman

Opet Petrolcülük Mali ve İdari İşler Genel Müdür YardımcısıDidem Kaman Kimdir?
Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra University of Baltimore, MD’de MBA masterını tamamlayan Didem Kaman ilk olarak PwC bağımsız denetim firmasında işe başlamıştır. PwC’deki dört yılın sonunda Opet Petrolcülük A.Ş. ‘de bütçe, raporlama, stratejik planlama gibi bölümlerde görev almış, 2016 yılı itibariyle Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.


Erdal Yılmaz

Çepaş Genel Müdür YardımcısıErdal Yılmaz Kimdir?
2006 yılından bu yana çelik otokorkuluk, yol üstü çelik konstrüksiyon, aydınlatma direkleri, enerji nakil-iletim direkleri, GSM haberleşme direkleri, solar enerji çelik konstrüksiyon ve sıcak daldırma galvaniz alanında faaliyet gösteren ÇEPAŞ Galvaniz ve Demirçelik A.Ş.’de görev yapmaktadır. ÇEPAŞ’ın İspanya Merkezli Gonvarri Industries’e katılmasında sonra da görevini sürdürmektedir. Firmayı GÜNDER ( Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü), GALDER (Genel Galvanizciler Derneği), ÇYOD (Çelik Otokorkuluk Ve Yol Güvenlik Sistemleri Derneği) gibi sektörel STK’larda temsil etmektedir.


Özlem Yeşildere

Mey Diageo Finans ve Dijital Transformasyondan Sorumlu G.M.Y

Oturum Konusu
(10.50-11.05) Belirsizlik ve Risk Ortamında Finans Yönetimi
Özlem Yeşildere Kimdir?
Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips’te göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017 yılından beri Koton Mağazacılık’ta Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’de kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulunda Kadın sertifikasyon programını tamamlamıştır. Kadınlara, gençlere ve değişim yolculuğunda profesyonelere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.


Dr. Murat Ceyhan

Consulta Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Vergi Bölüm Başkanı

Oturum Konusu
(11.05-11.20) Yatırımların Finansmanında Seçilen Yöntemlerin Vergisel Etkileri
Dr. Murat Ceyhan Kimdir?
Murat Ceyhan, Muhasebe – Finansman alanındaki doktorasını “İşletmeler Açısından Vergi Planlaması” konulu tezi ile 2005 yılında tamamlamıştır. Danışman ve Mali İşler yöneticisi olarak kazandığı deneyimlerden sonra 2013 yılında Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Ocak 2020 itibariyle; Consulta Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. bünyesinde “Vergi Başkanı” olarak görevini sürdürmektedir. İstanbul Mali Müşavirler Odası TESMER Kurulu’nda “Sekreter”, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde “Genel Sekreter” görevleri ile Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ceyhan çok sayıda sivil toplum örgütünde faal olarak çalışmaktadır. Ceyhan; Yeminli Mali Müşavir olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Mesleki konularda çok sayıda yayını vardır ve çeşitli üniversite ile meslek odalarında vergi alanında dersler vermektedir.


Burcu Kösem

Dünya Grubu CEO

Oturum Konusu
(11.20-12.10) 4 Farklı Sektörde Finans: Pandemi Süreci, Yönetim ve İletişim
Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.


Gökhan Songül

Alternatif Bank Genel Müdür YardımcısıGökhan Songül Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’ndeki eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi yüksek lisansını ve Kadir Has Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık alanında doktorasını tamamlamıştır. Songül, 2004-2007 yılları arasında Garanti Bankası Özellikli Sektör Kredileri Departmanı’nda Kredi Portföy Yöneticisi, 2007-2009 yılları arasında ABN Amro Bank Türkiye Ofisi’nde Kredi Tahsis Müdürü, 2009-2014 yılları arasında Royal Bank of Scotland Türkiye Ofisi’nde Kredi Tahsis ve Risk Direktörlüğü ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1 Ocak 2015’ten bu yana, Alternatif Bank Kredi Tahsis’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olup, Mart 2018 tarihinden itibaren de eş zamanlı olarak Alternatif Yatırım Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.


Ayşe İlik

Mondi Tire Kutsan CFOAyşe İlik Kimdir?
Boğaziçi Endüstri mühendisliği mezunu ve ayrıca aynı bölümde Master derecesi var. Master tezini yaparken, aynı anda Koç Grub’unda Management Trainee olarak iş hayatına başladı ve Beko şirketinde farklı fonksiyonlarda (Strateji, Butce Planlama gibi) çalıştı.
Beko’da ki 3.5 yıllık kariyerinden sonra, Eczacibası-Baxter şirketine, MRP Proje Lideri olarak geçiş yaptı ve tüm iş süreçlerinin otomasyonu projesini ustlendi.
Ardından DHL Worldwide Express şirketine, Aktivite Bazlı Maliyetlendirme fonksiyonunu kurma amaçlı geçiş yaptı ve DHL süreçlerindeki her aktivitenin/sürecin maliyetinin ve karlılığın ölçülebildiği ve iş süreçlerinin de bu anlamda yönetilebildiği bir sistemin altyapısını olusturma liderliğini üstlendi.
2000 yılında Coca-Cola macerası başladı; ilk olarak Ticari Finansman Müdürü, ardından Bütçe Planlama ve Raporlama Müdürlügü yaptı ve 2006 yılında, Türkiye Bölgesi CFO’su olarak atandı.
6 senelik CFO rolünden sonra, Avrasya-Afrika bölgesi Finansdan sorumlu Yetkinlikler Direktoru rol’ünü üstlendi. 84 ülkenin Finans organizasyonun dönüşümünden sorumlu olarak farklı alanlarda projeleri (Shared Service Kurulması/ Satınalma Organizasyonun Kurulması/Finans organizasyonun yeniden yapılandırılması vbg) yönetti ve sonrasında Bölge’deki bu değişimi, tüm Global Finans organizasyonunda gercekleştirmek adına Global Finans Transformasyon Direktoru olarak, Coca-Cola Atlanta’ya bağlı olarak çalışmaya başladı. Operasyona duydugu özlem sebebiyle, 17 sene’den sonra Coca-Cola’dan ayrılarak; Mayıs,2017’de Mondi Tire Kutsan ailesine CFO olarak katıldı.


Osman Akkoca

Aksigorta CFOOsman Akkoca Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur. Profesyonel kariyerine 1999 yılında Sümerbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış, 2003-2005 yılları arasında çeşitli yönetsel pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2005-2007 yılları arasında Avivasa’da Müfettiş olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Aksigorta ailesine katılan Sn. Akkoca, 2007-2010 yılları arasında İç Kontrol ve Uyum Müdür Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Risk Yönetimi Müdürü ve 2011-2017 yılları arasında Mali Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. Ocak 2017’den itibaren de Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Hasan Gökhan Güner

Betek Boya CFOHasan Gökhan Güner Kimdir?
Güner, Ernst&Young firmasının denetim departmanında 1997 yılında iş hayatına başlamış, akabinde Endi Mağazacılık’ta Mali Kontrol Müdürü, Betek Boya’da Muhasebe, Raporlama ve İç Denetim Müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmıştır. 2011-2014 yılları arasında STFA İnşaat grubunda CFO’luk görevini üstlenen H.Gökhan GÜNER, Temmuz 2014’den itibaren de Betek Boya’da CFO ve görevini sürdürmektedir.


Mehmet Oğuz Özkazanç

Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş. Genel Müdür

Oturum Konusu
(12.50-13.05) Yoğun Rekabet Koşullarında Etkin Tahsilat Yönetimi
Mehmet Oğuz Özkazanç Kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 1987yılında mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 Yılında MKE Kurumunda çalışmaya başladı. 2001 Yılına adar MKE Kurumunda, Dinamit, TNT Üretimi, Sistem Araştırma Geliştirme, Teknik Emniyet ve Pazarlama Satış bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında özel sektöre transfer oldu ve Nitromak San. Tic. A.Ş ‘de Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirkette sırası ile Pazarlama ve Satış Müdür Yrd, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş’de Genel Müdür’lük görevine atandı. Solar A.Ş’nin Türkiye ve Avrupa Pazarında var olmasına yönelik çalışmaları yürüttü. 2017 yılında yeni kurulan Solar Madencilik Hizmetleri San. A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Halen Solar A.Ş ‘de Genel Müdür, Solar Madencilik Hizmetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gerek Patlayıcı Maddeler gerekse İşletme Yönetimi dalında Ulusal ve Uluslararsı kongre ve sempozyumlarda yayınlanmış birçok bildiri ve makalesi mevcuttur. Türkiye’de Sivil Patlayıcı Madde Sektörünün gelişmesine önderlik eden kişilerden biridir. Evli ve iki çocuk sahibidir.


Çağdaş Güren

Nazalı Vergi & Hukuk Yönetici Ortağı, Eski SGK Denetmeni

Oturum Konusu
(13.05-13.20) Sosyal Güvenlik Mevzuatında Tüm Yönleriyle Expatların Sigortalılığı
Çağdaş Güren Kimdir?
Sosyal Güvenlik Kurumu’nda denetmen olarak 6 sene boyunca görev yapan Çağdaş Güren, çok sayıda inceleme, denetim ve soruşturma gerçekleştirmiş olup; alanında oldukça geniş bilgi ve deneyim sahibidir. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde görev alan Güren; Sosyal güvenlik mevzuatı kapsamında mükelleflerin yararlanabileceği teşvikler konusunda oldukça geniş bir deneyime sahiptir. 2014 yılından itibaren sosyal güvenlik hukuku, mükellefler nezdinde SGK tarafından gerçekleştirilen denetimlere refakat edilmesi, sosyal güvenlik mevzuatı kapsamında karşılaşılması muhtemel tüm sorunlara yönelik olarak danışmanlık verilmesi ve denetim danışmanlığı konularında uzmandır. Çağdaş Güren, sosyal güvenlik alanında vermiş olduğu risk denetimi gibi eğitimler ile pratik uygulamaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir.


Doç. Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Oturum Konusu
(13.20-14.10) Finans Yöneticileri için Global ve Lokal Gündem
Doç. Dr. Evren Bolgün Kimdir?
Evren Bolgün, 1972 Ankara’da doğmuştur. Orta öğrenimini T.E.D.Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini M.Ü.İşletme, yüksek lisans eğitimini İ.T.Ü İşletme Fakültesinde, doktora çalışmasını M.Ü.Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde, “Ticari Bankalarda Risk Yönetim Organizasyonun Oluşturulması ve Ölçümlenen Piyasa Riskinin Banka Stratejilerine Katkısı” başlıklı tez çalışması ile gerçekleştirmiştir. 1994 yılından itibaren aracı kurum, özel bankaların Hazine bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına, spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlama & pazarlanması konularında yoğunlaşarak, 2002-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında “Risk Yönetimi” alanındaki çalışmaları ile tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında Peppers & Rogers danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında ‘İş Süreçlerinin İyileştirilmesi’ ve ‘Risk Yönetimi’ projelerinde sürdürmüştür. Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler, Risk Yönetimi konularında bir çok eğitim, seminere katılım yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde 200’e yakın yazı, araştırmaları yayınlanmıştır. (Journal of Derivatives & Hedge Funds, Applied Financial Issues & Economics, Global Journal of Economics & Finance, Vobjektif, Active, İşletme & Finans…vs) 2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarında birinci derecede sorumlu olmuştur. Basel-II,III risk yönetimi projeleri kapsamında Algoritmics firmasının risk yönetimi yazılım entegrasyon projesi içerisindeki konsolidasyon faaliyetlerini kurum içerisinde yönetilmesinde görev almıştır. 2007 yılında Türkiye’nin ilk serbest yatırım fonunun ihraç, risk ölçüm ve yönetim esasları, portföy risk limitlemeleri, risk raporlama ve izleme çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Piyasa Risk Yönetimi, Aktif-Pasif Yönetimi, Portföy Risk Yönetimi, Operasyonel Risk Yönetimi alanlarında bankalarda proje entegrasyon tecrübeleri bulunmaktadır. 2011 Aralık tarihinde bağımsız portföy yönetimi şirketi Notus Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluşunda Yönetici Ortak olarak yer alarak profesyonel iş yaşantısını sürdürerek hissedarı olduğu şirketini 2015 yılı sonunda İtalyan Azimut International Gruba satışında önemli rol almıştır. İyi derecede İngilizce, Az Derecede İtalyanca bilmektedir.


Elif Merve Sarı Bulut

Johnson Controls CFOElif Merve Sarı Bulut Kimdir?
Kariyerine 2005 yılında PwC’de başlayan Elif Merve Sarı Bulut, 7 yıl PwC’de denetim bölümünde ağırlıklı olarak İlaç ve Üretim sektörlerinden sorumlu müdür olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında Amgen İlaç firmasına katılarak Jenerik pazardaki firması olan Mustafa Nevzat İlaç firmasının finans operasyonlarından sorumlu kıdemli yönetici olarak görev almıştır. Bu görevlerinde şirket birleşmeleri, yatırım yönetimi, kritik sistem ve finansal süreç projelerinin hayata geçirilmesine liderlik etmiştir. 2018 yılında danışmanlık sektörüne giriş yapan Sarı Bulut, Türkiye’de yeni şirket kurulumları, üst düzey yönetim danışmanlığı ve etkin finansal sistem ve yapı kurulumlarında görev almıştır. 2019 yılından itibaren Johnson Controls’de Türkiye ve Hazar bölgesinden sorumlu CFO olarak görevini yürütmektedir. Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden birincilikle mezun olan Sarı Bulut, Marmara Üniversitesinde Sermaye Piyasası ve Borsa Master eğitimini de derece ile tamamlamıştır. Paralel kariyere sahip olan Sarı Bulut, Emotional Freedom Techniques Master sertifikasına sahip olup The Guild of Energists’in üyesidir.


Kaan Pamuk

Yonca Gıda Grup Şirketleri CFOKaan Pamuk Kimdir?
Pamuk, Boğa Yatırım’da Uluslararası Piyasalar Analisti olarak başladığı finans kariyerinde Şahinler Holding’le birlikte reel sektöre ilk adımını atmıştır. 2005 – 2006 yılları arasında Yaşar Holding’te Finansal Analist ve 2007 – 2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek’te Bütçe ve Raporlama, Güney Ege ve Akdeniz Bölgesi Mali İşler Yöneticiliği ve ardından İç Denetçilik görevlerinde bulunmuştur. Gıda ve içecekten sonra FMCG kariyerine kozmetik alanında devam eden Kaan Pamuk, Kopaş Kozmetik’te İç Denetim Müdürü ve ardından Mali ve İdari İşler Birim Başkanı olarak görev yapmış ve şirketin Turquality programına kabul edilmesinde önemli rol oynamıştır. 2020 yılında Yonca Gıda’ya katılan Pamuk, grup şirketleri olan Yonca Gıda, Fitpak Ambalaj ve Hasan Türek Çiftliği şirketlerinin Grup Mali İşler Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.
İş yaşamını halen İzmir’de sürdürmekte olan Pamuk, İstanbul ve Antalya’da da uzun yıllar görev yapmıştır. Çalıştığı şirketlerde Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Pakistan, Kazakistan, Irak, Kırgızistan, Tacikistan, Ürdün ve Türkmenistan’da görev ve denetimlerde bulunmuştur.


Mete Önol

Tam Finans CFOMete Önol Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuş, Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Delaware’de İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans (MBA) yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Arthur Andersen ve Ernst & Young denetim firmalarında 5 yıl boyunca denetim ve danışmanlık projelerinde çalışmıştır. 2004 yılında uzun dönem operasyonel araç kiralama şirketi Intercity‘ye katılmış ve 15 yıl boyunca şirketin CFO’luk görevini başarıyla yürütmüştür. Özellikle yatırımcı ilişkileri, uluslararası ortaklarla ilişkiler, uluslararası mali raporlama ve kontrol, kredi risk izleme, sermaye piyasası işlemleri ve finansal kaynak yaratılması üzerine çalışmalar yürüten Mete Önol; 2008 – 2018 yılları arasında çeşitli türlerde şirketin 2 milyar EUR’dan fazla kaynak bulmasına yardımcı olmuş, ortalama 500 milyon EUR’luk bir kredi büyüklüğünü 30’dan fazla kurum ile ilişki içerisinde yürütmüştür. Aralık 2012’den itibaren Intercity’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de icra etmiştir. 02.01.2019 tarihinden itibaren Tam Finans’ta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak görev yapmaya başlamıştır.


Özkan Atila

Selçuklu Holding Mali İşler Grup Başkanı (CFO)Özkan Atila Kimdir?
Meslek hayatına 2001 yılında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak başlamış olup bir süre Gelir İdaresi Başkanlığı’nda grup başkanı olarak görev yapmıştır. 2012 yılında kamudaki görevinden ayrılarak, özel sektörde finans şirketlerinin ağırlıklı olduğu bir grupta Mali İşler Grup Başkanlığı, yönetim kurulu ve kredi komitesi üyelikleri görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılında, ilaç, alüminyum, mutfak eşyaları, ambalaj ve gayrimenkul sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Selçuklu Holding bünyesinde kurucu Mali İşler Grup Başkanı (CFO) olarak göreve başlamış olup, halen bu görevini sürdürmektedir.
2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olup, 2011 yılında İllinois Üniversitesi Chicago’da Ekonomi yüksek lisansını tamamlamıştır. Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik ruhsatları ile SPK İleri Düzey, Kurumsal Yönetim ve Türev Ürünler lisanslarına sahip olup, çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda mesleki makalesi ile 2 adet kitabı bulunmaktadır.


Filiz Demiröz

ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı

Oturum Konusu
(15.20-15.35) Finansın Geleceği ve Z Kuşağı
Filiz Demiröz Kimdir?
Demiröz, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl profesyonel iş yaşamına KPMG Türkiye Denetim Bölümü’nde başlamıştır. 2000-2004 yılları arasında Denetim Müdürü, 2004-2011 yılları arasında Sorumlu Ortak olarak görev yaptığı KPMG’de denetim projelerinin yanısıra birleşme ve satın alma, değerleme, halka arz ve diğer özel projelerin yönetimini üstlenmiştir. Aynı zamanda KPMG Türkiye’de Eğitim Departmanı ile Mesleki Uygulama Departmanı’nı oluşturup her iki bölümün başkanlığını üstlenmiştir. 2011 yılında profesyonel iş hayatına ara verip Bilgi Üniversitesi’nde Tarih Yüksek Lisans Programı’na başlayan Demiröz, Türkiye’de kadın istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen YenidenBiz Derneği’nde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 2016 yılında küresel bir muhasebe kuruluşu olan ACCA’e Türkiye Başkanı olarak katılan Demiröz’ün sorumluluk alanına 2018 yılından itibaren Güney Kore, Japonya, Brezilya, Kolombiya, Şili, Meksika, Nepal, Moğolistan, Afganistan ve Butan’ın dahil olduğu ACCA’in yeni faaliyet göstermeye başladığı ülkeler de eklenmiştir.


Hürkan Şahin

İnnova Ürün Yöneticisi

Oturum Konusu
(15.35-15.50) E-Ticarette Yeni Trend: Alternatif Ödeme Yöntemleri
Hürkan Şahin Kimdir?
Hürkan Şahin, 2010 yılında başlamış olduğu kurumsal kariyer yolculuğunda, eğitim yönetim sistemleri alanında
iş analisti olarak çalışmış ve ardından finansal teknolojiler konusunda bir çok yazılım projesinde proje yöneticisi
olarak görev almıştır.
Güncel olarak, 2018 yılından beri Innova Bilişim Çözümleri şirketinde, uzmanlık alanı olan Finansal teknolojiler
konusunda Ürün Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ürün portföyünde yer alan yeni nesil ödeme çözümleri, açık bankacılık ve
robotik süreç otomasyonu(RPA) ürünlerinin gelişim ve yayılım süreçlerinden sorumlu olan Şahin;
İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri & Programlama ve Yönetim Bilişim Sistemleri mezunudur. Yüksek lisansını
Arel Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi(MBA) alanında yapmıştır.


Ahmet Berker Argun

Argun Consulting Yönetim Danışmanlığı Partner

Oturum Konusu
(15.50-16.35) Dijitalleşen Dünyada CFO’nun Yeri
Ahmet Berker Argun Kimdir?
Ahmet Argun, Arthur Andersen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Şirketinde 1990-1996 yılları arasında denetmen ve danışman olarak iş hayatına başlamıştır. Yine aynı Dirmanın yurt dışı oDislerinde bulunan insan kaynakları departmanının bir örneğini aldığı eğitim ve yurtdışı saha uygulamaları sonunda Türkiye’de kurmuştur. Grubun Dinans Dirmalarının Genel Müdürü ve Yeniden Yapılanma Projesinin Lideri olarak çalıştığı Escort Bilgisayar(1999-2000) ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı Arena Bilgisayar(1996-1999, 2000-2001) Dirmalarının halka arz sürecini yönetmiştir.2001-2006 yılları arasında da, ülke Dinans direktörü olarak görev aldığı, Compaq ve Hewlett Packard Dirmalarının Türkiye’deki birleşme sürecini yönetmiştir. Bu birleşme dönem itibariyle en büyük bilişim sektör birleşmesi olarak anılmaktadır. 2006 yılından itibaren Atlas Jet, Praktiker, Baumax şirketlerinde de üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Daha sonra atlas Global olarak ismi değişen Dirmanın kurucu ortağının hisse satış sürecini yönetmiştir. Praktiker ve Baumax Dirmalarında perakende sektörü deneyimini arttırmış, her iki Dirmayı da Perakende dernekleri ve Yased nezdinde temsil etmiştir, 2013 yılında Argun Consulting’i kurarak danışmanlık kariyerine başlamıştır. 2013-2018 yılları arasında çeşitli sürelerde borsada kote Egeli Yatırım Holding ve grup şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm , Tümpa, Tümkar Dirmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Hali hazırda ABT Dental Dirmasında ve gönüllü olarak İEL Eğitim Vakfında Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etmektedir. Bunun yanında çeşitli fdanışmnlık projelerinde görev alan Ahmet, strateji, risk yönetimi, yeniden yapılandırma, birleşme ve satınalmalar, Dinans , bütçe, planlama ve maliyet kontrol gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. İstanbul Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerini bitirmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Begüm Sönmez

Artsana Chicco Turkey CFOBegüm Sönmez Kimdir?
Profesyonel iş hayatına Arthur Anderson Denetim Bölümünde başladı ve yaklaşık 8 sene Arthur Anderson, EY ve Deloitte and Tousch da denetim müdürü olarak çalıştı. 2009-2016 yılları arasında Türk Hava Yolları Mali Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. 2017 yılından itibaren de Artsana Turkey Bebek ve Sağlık Ürünleri Aş de CFO olarak görev yapmaktadır.


Ali Öztayıncı

Gürmen Grup Şirketleri CFO/COOAli Öztayıncı Kimdir?
Öztayıncı 1998-2015 yılları arasında Mudo A.Ş.’de Mali İşler Bölümünde başladığı kariyer yolculuğunu Mali İşler Direktörü olarak tamamladı. 2015 yılında Gürmen Grup Şirketlerine CFO olarak katıldı. Fortune ve Data Expert tarafından seçilen Türkiye’nin en etkin CFO su arasında değerlendirilen Öztayıncı; Halen 2015 yılında katıldığı Gürmen Grup bünyesindeki Enerji, Tekstil-perakende ve Tarım-Hayvancılık şirketlerinin Mali İşler-Finans, Kiralama-Hukuk, Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları- Endüstriyel İlişkiler, Dış Ticaret ve Lojistik Yönetimi’nden sorumludur. Ayrıca Marmara Üniversite İktisat Fakültesi Danışma Kurulu üyesidir.


Ahmet Özbaş

Sarten Ambalaj CFOAhmet Özbaş Kimdir?
Greenwich Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu ve aynı üniversitede Finansal Yönetim yüksek lisansı yaptı. Kariyerine Probil’de başladıktan sonra Agribrands Purina’da sırasıyla Mali Hizmetler Müdürü ve Finans Müdürü görevlerinde çalıştı. 2007-2015 yılları arasında Pronet’te CFO olarak görev yaptı ve 2012 yılında şirketin Turkven’den Cinven’e satış sürecinde görev aldı. 2015 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında toplam 18 fabrikasıyla ambalaj üretimi yapan Sarten Ambalaj’ın CFO’luğunu ve İcra Kurulu üyeliğini yürütüyor.


Mehmet Gökmen Uçar

Odeabank CFOMehmet Gökmen Uçar Kimdir?
Mehmet Gökmen Uçar, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Uçar, 1998-2002 yılları arasında Başaran Nas Bağımsız Denetim ve S.M.M.M.‘de (PwC) Bağımsız Denetçi olarak çalışmış ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanını almıştır. Koçbank’a 2002 yılında katılan Uçar, 2005 yılına kadar Mali Kontrol ve Planlama’da Bütçe Planlama ve MIS Yönetmeni olarak görev almıştır.
Uçar, 2005-2007 yılları arasında UniCredit Grubu bünyesinde İtalya, Almanya ve Avusturya’da strateji, bütçe ve planlama alanlarında çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2008 yılında Yapı Kredi’ye dönen Uçar, sırasıyla Sermaye Yönetimi, Gider Kontrol ve Tahsis Yöneticisi, Finansal Raporlama Grubu Başkanı ve Finansal Raporlama ve Muhasebe Direktörü olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Finansal Raporlama ve Muhasebe Grup Direktörü olan Uçar, Ağustos 2012 tarihinden itibaren Perakende Krediler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiş ve aynı dönemde KKB Yönetim Kurulu üyesi olarak da çalışmıştır. Uçar, Ocak 2016 tarihinden Temmuz 2018 tarihine kadar İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ve Yapı Kredi Bankası İcra Komitesi üyesi olarak görev almıştır. Temmuz 2018’de Odea Bank A.Ş.’de Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mehmet Gökmen Uçar, Kasım 2018 itibariyle Finans, Finansal Kontrol ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.


Koray Bahar

Figopara Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü

Oturum Konusu
(17.15-17.30) Finansmana Kolay Erişimde FinTech’lerin Rolü
Koray Bahar Kimdir?
Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra FIT Solutions’ta yazılım geliştirici olarak iş hayatına başlayan girişimci Koray Gültekin Bahar, bu süreçte ilk şirketi Dotto’yu kurdu. Microsoft platformları ve mobil uygulamalar üzerine çalıştı. 2012 yılında Dotto’daki hisselerini satan Bahar, 2013 yılında FIT Solutions’a ortak olarak geri döndü. Rectech alanında faaliyet gösteren Foriba’nın genel müdürü ve ortağı olarak devam ettiği kariyerinde 2019 yılında Foriba’nın dünyanın önde gelen vergi teknolojileri şirketi olan Sovos tarafından satın alınma sürecini yönetti.
Koray Gültekin Bahar, son dönemin önemli “exit”lerinden biri olarak gösterilen Foriba satışı sonrası bir süre EMEA Strateji Başkan Yardımcısı rolü ile Sovos’un Ortadoğu ve Asya stratejisine yön verdi. 2020 Ocak sonunda Sovos Foriba bünyesinden ayrılarak daha önce kurduğu girişimi, şirketlerin nakit akışı ve işletme sermayesini yönetmelerine aracılık eden bir platform olan Figopara’ya odaklandı. Bahar, Şubat 2020’den bu yana kurucularından olduğu Figopara’nın genel müdürlük görevini sürdürmektedir. TOBB Türkiye Finansal Teknolojiler Meclis Başkanlığı’na seçilen Bahar, Endeavor girişimcisi ve aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca 2019 yılında kurulan melek yatırım platformu Angel Effect’in de Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Bahar, StartupBorsa.com’un kurucu ortağı ve Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak girişimci ve yatırımcı kimliğiyle ekosisteme katkı sağlıyor. www.yollarda.tv kanalıyla da girişimcilik ve teknoloji alanında içerik üretiyor.


Sezgin Gülsün

Lesaffre Türkiye CFO

Oturum Konusu
(17.30-17.45) Pandemi Sonrası Nakit Yönetimi
Sezgin Gülsün Kimdir?
Finans alanında çalışmaya General Electric firmasında başlamış, buradaki tecrübesinin ardından perakende ve gıda alanında yerli firmaların planlama, raporlama, finansal analiz bölümlerinde görev almıştır. 2016 yılından beri Lesaffre Türkiye Mayacılık firmasında çalışmaktadır, ülke ve bölge finansal kontrolörlüğü görevinin ardından şirketin CFO’luk görevini yürütmekte, finans ve BT fonksiyonlarını yönetmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi mezunudur, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans yüksek lisans derecesi, CMA ve SPK düzey3 lisansına sahiptir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak

Oturum Konusu
(17.45-18.25) Başarılı Kadın Finançılardan Kariyer ve Liderlik Tavsiyeleri
Dr. Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.


Nevin Gülbaz

Danone Türkiye Sütlü Ürünler Finans DirektörüNevin Gülbaz Kimdir?
Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Nevin Gülbaz, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Ford Otomotiv’de Yatırımcı İlişkileri Uzmanı olarak başladı. Ardından Sanofi ve Abbott gibi sağlık sektörünün önde gelen firmalarında hem yerel hem de bölgesel düzeyde finans alanında yöneticilik yaptı. Finans alanında 16 yıllık deneyime sahip olan Gülbaz, 2015 yılında katıldığı Abbott’ta Türkiye Finans Direktörü ve son olarak Türkiye ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Finans Direktörü olarak görev yaptı. 2020 yılı Temmuz ayı itibari ile de ülkemizde katma değerli sütlü ürünler pazarında birçok ilke imza atan Danone Türkiye Sütlü Ürünler’in tüm finans süreçlerine liderlik ediyor.


Meltem Aksoy

Garanti BBVA Filo Finans DirektörüMeltem Aksoy Kimdir?
Meltem Aksoy Kadıköy Anadolu Lisesi’ni takiben Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve iş hayatına devam ederken Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme ana bilim dalından yüksek lisans derecesini almıştır. İş hayatına 2004 yılında Pricewaterhouse Coopersda Bağımsız denetim departmanında başlamıştır. Daha sonrasında 2007-2013 yılları arasında Liberty Sigorta’da Bütçe ve Raporlama Müdürü, 2013-2015 yılları arasında, C&A Türkiye’de Finansal Kontrolör ve 2015-2018 yılları arasında ise Acıbadem Sigorta’da Muhasebe ve Raporlama Müdürü olarak görev almıştır. 2018 yılından bu yana Garanti Filo’da Finans Direktörü olarak görev almaktadır.


Esra Arslan

LeasePlan Türkiye Finans DirektörüEsra Arslan Kimdir?
Adana Fen Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü mezun olan Esra Arslan iş hayatına PwC Türkiye’de denetim asistanı olarak başladı. 4 yıl boyunca bağımsız denetim firmasında farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2010 yılında 5 kıtada dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan’in Türkiye ofisinde finansal kontrol ve raporlama bölümü yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Dönüşüm Direktörlüğü görevini de üstlendi. 2017 yılında LeasePlan Türkiye Finans Direktörlüğü görevine atanmış olup halen Finans Direktörü ve Dönüşüm Direktörü olarak görev yapmaktadır. SMMM ruhsatı, Bağımsız Denetim Lisansı ve CMA sertifikalarına sahip olan Arslan iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Çiğdem Şenler

Manpower Group Türkiye CFOÇiğdem Şenler Kimdir?
Çiğdem Şenler// Manpower Group Türkiye CFO’su, Marmara Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olduktan sonra, kariyerine 2003-2006 yılları arasında PriceWaterHouseCoopers’da bağımsız denetim bölümünde başladı. Ağırlıklı olarak halka açık holdinglerin konsolidasyon ve denetiminde çalıştıktan sonra, 2006-2010 yılları arasında Borusan Holding Finansal Kontrol bölümünde holding şirketlerinin konsolidasyonu ve raporlamasında görev aldı. 2010 yılı itibariyle innovatif iş gücü çözümlerinde dünya lideri olan Manpower Group Türkiye’de Finans Müdürü olarak göreve başlayıp, 2012 senesinde CFO’luğa atandı.


Doç.Dr. Cüneyt Dirican

Astroekonomist, İstanbul Ekolü’nün Kurucusu ve Finans Doktoru

Oturum Konusu
(18.50-19.20) Şirkete Değer Katmak: Risk, Verimlilik ve Motivasyon
Doç.Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Ali Kemal Bak

Divan Grubu Finans DirektörüAli Kemal Bak Kimdir?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. Aynı üniversitede 2012 yılında Executive MBA derecesi alan Ali Kemal Bak Harvard Business School ‘Disruptive Strategy’ ve ‘Negotiation’ sertifika programlarını da tamamladı. Kariyerine Yapı Kredi Teftiş Kurulu’ndan başlayan Bak, 14 yıl çeşitli kuruluşlarda denetim fonksiyonlarında yönetici olarak çalıştı. 2014 yılında Divan Grubu’na Finans, Bütçe, Planlama ve Raporlama Müdürü olarak katıldı. 2016 yılından bu yana Divan Grubu’nda Finans Direktörü olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Ali Kemal Bak, evli ve iki kız çocuk babasıdır.


Özgür Yarar

Dräger Turkey Finans DirektörüÖzgür Yarar Kimdir?
1999’da Türk Henkel’de Controller olarak başladığı kariyerini, 20 yılı aşkın bir süredir finans alanında sürdürmektedir. Sırasıyla 2007-11 Cognis Kimya Ülke CFO’su, 2012-15 Autoliv Türkiye Ülke Finans Yöneticisi, 2015-20 Koton Türkiye Finans Direktörü olarak farklı sektörlerde finans yöneticiliği deneyimi elde etme fırsatı bulmuştur. Mart 2020’den bu yana, Draeger Türkiye Finans Direktörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Özgür Yarar, CMA, CFM ve DipIFR sertifikalarına sahiptir.


Betül Özlem Can

Groupe SEB Mali İşler DirektörüBetül Özlem Can Kimdir?
1974 yılı İstanbul doğumlu Betül Özlem Can İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra kariyerine 1997 yılında E&Y’da denetçi olarak başladı. 2001-2016 yılları arasında Grundfos Pompa Sanayi Ltd şirketinde Türkiye Finans Direktörü ve Gelişmekte Olan Pazarlar Finans Direktörlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, 2016 yılında perakende sektörüne geçiş yaparak 2016-2019 yılları arasında Miele Elektrikli Ev Aletlerinde Mali İşler direktörlüğü yaptı. 2019 Ağustos ayından beri Groupe Seb bünyesinde görevine devam etmektedir.

Finans Kariyer Salonu


Betügül Toker

ALJ Finans CEO

Oturum Konusu
(12.00-12.35) Kriz Dönemlerinde Neler Yapılmalı & Yapılmamalı?
Betügül Toker Kimdir?
2000 yılında Finansbank’ta çalışma hayatına giriş yapan Toker, sırayla Finansbank ve Akbank’ta Ödeme Sistemleri Birim Müdürlüğü, Odeabank’ta Perakende Bankacılık alanında Banka Kredi Kartları ve Krediler Direktörlüğü ve son olarak Aktif Bank’ta Perakende, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Bu görevler sırasında; bireysel bankacılık ve dijital hizmetler, teknoloji dönüşüm projeleri, saha operasyonları, CRM, alternatif satış kanalları, veri analitiği, tahsilat ve yasal takip, ödeme sistemleri konularında çalışmalarda bulunan Toker, bu süreç boyunca başarılı bir iş yaşamına imza attı.Finansman sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi ALJ Finans’ın CEO’su Betügül Toker, değişen tüketici dinamiklerini, saha ve müşteri ihtiyaçlarını, gelişen teknolojilerin iş modellerine yansıtılması için çalışmalarda bulunarak “yeni dönem vizyonunu” şekillendirme yönünde adımlar atmaktadır.
Yirmi yılı aşkın süredir ulusal ve global çapta faaliyet gösteren bankalarda çalışan Toker, dijital bankacılık, perakende bankacılık, pazarlama, kampanya yönetimi, iş geliştirme ve aktif & pasif bankacılık ürünleri alanlarında engin bir deneyime sahip.


Özge Döner Avşar

Doğuş Teknoloji Finans ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür YardımcısıÖzge Döner Avşar Kimdir?
Özge Döner Avşar, Lisans eğitimini Boğaziçi İşletme Bölümünde almış ve Bilgi Üniversitesi Finans Master programını tamamlamıştır. 2001 – 2004 yılları arasında Doğuş Holding’te iç denetçi olarak çalışmıştır. 2005-2008 yılları arasında halka açık Tansaş Perakende ve Doğuş Otomotiv şirketlerinde SPK ve finansal raporlama, mali kontrol, risk yönetimi ve yatırımcı ilişkileri gibi alanlarda görev yapmıştır. 2009-2015 yılları arasında Doğuş Yayın Grubu bünyesinde Finanstan Sorumlu Direktör ve Genel Müdür Yardımcı olarak görev yapan Özge Döner Avşar, 2016’dan bugüne Doğuş Teknoloji’de çalışmaktadır. Finans, Arge Yönetimi, İş Geliştirme, Kurumiçi Girişimcilik ve Ürünleşme alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.


Müge Çelebi Özdemir

Microsoft Ortadoğu ve Afrika Finansal Planlama ve Analiz DirektörüMüge Çelebi Özdemir Kimdir?
Müge Çelebi Özdemir İstanbul Erkek Lisesi’ni 1999 yılında tamamladı. Ardından Bogazici Universite’si Ekonomi Bolumu’nden mezun oldu . Microsoft ‘ta Ortadoğu ve Afrika bölgesinde toplamda 6 senelik tecrübeye sahip olarak sırayla Turkiye ,Israil ve MEA HQ dan sorumlu İç kontrol Grup Finans Müdürü , Kurumsal Müşteriler ve Kamu Sektorü Finansal Kontroller , Microsoft Turkiye Finans Direktörlüğü ve son olarak da Ortadoğu ve Afrika Finansal Planlama ve Analiz Direktörü olarak görev yapmaktadır .İş hayatına 2004 yılında L’oreal de Finans Yönetici Adayı olarak baslamış olup, yaklasık 17 sene boyunca finans ,operasyon ve iç kontrol surecleri ve projeler alanında deneyimler kazandı.


Didem Özsoy Dirican

NN Hayat ve Emeklilik Satıştan Sorumlu Genel Müdür YardımcısıDidem Özsoy Dirican Kimdir?
Didem Özsoy Dirican, Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Kariyer yolculuğuna Körfezbank’da Yönetici Adayı programı ile başlayan Dirican, 7 yıl bankacılık sektöründe farklı görevler üstlendi. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde finans ve pazarlama yüksek lisansını tamamlayan Dirican, 2005-2013 yılları arasında AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ta Pazarlama ve Bankasürans departmanlarında İş Geliştirme, Ürün Yönetimi ve Satış Geliştirme fonksiyonlarında yönetim kademesinde bulundu. AK Emeklilik ve Aviva birleşme sürecinde de etkin görev üstlenen Dirican, Mayıs 2013’te NN Hayat ve Emeklilik Ailesi’ne katıldı. Bankasürans Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak görevine başlayan Dirican, aynı şirkette sırasıyla 2016’da İş Ortaklığı Müdürü, 2017 yılında Bankasürans ve Kurumsal Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2019’da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Şubat ve Aralık 2020 tarihleri arasında Genel Müdür Vekilliği görevini üstlenen Didem Özsoy Dirican, şu ana Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Mehmet Gerz

Ata Portföy Yönetimi CEO

Oturum Konusu
(12.50-13.25) CFO’ların Gündemi: Pandemi Sürecinde Fırsatlar ve Zorluklar
Mehmet Gerz Kimdir?
12 yıldır Ata Portföy Yönetimi’nde CEO olarak görev yapan Mehmet Gerz, daha öncesinde ABD’li fon yönetim şirketi Drake Capital’de Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya yatırımlarından sorumlu bölge genel müdürü olarak görev yaptı. Finans sektöründe 25 yıldan fazla deneyimi olan Mehmet Gerz kariyeri süresince, Yapı Kredi Yatırım’da Genel Müdür Yardımcılığı, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım, GFC Menkul ve Japon fon yönetim şirketi Sparx’ta Araştırma Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Boğazici Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de bulunan University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) derecesini Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursu ile tamamladı. Meslek hayatı sürerken İTÜ’de İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab küresel akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur. Mehmet Gerz sosyal gönüllülük faaliyetlerine aktif olarak FODER, Yatırım Profesyonelleri Derneği, Rize Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı çatıları altında devam etmektedir. Ayrıca, Capital Dergisi’nde “Piyasalar” adlı bir köşe yazmaktadır.


Emre Adilce

Head of Finance DeFacto / CFO Ozon TekstilEmre Adilce Kimdir?
Adilce, çalışma hayatına 2003 yılında Garanti Bankası müfettişi olarak başlamıştır. 2008 yılında perakende sektörünün köklü şirketlerinden Vakko Grup’da Finans Müdürü olarak Vakko ve diğer grup şirketlerinden sorumlu olarak çalışmıştır. 2014 yılında DeFacto’ya katılan Adilce; hazine, muhasebe, bütçe raporlama, yasal raporlama, yatırımcı ilişkileri sorumlukları ile beraber Head of Finance görevini yürütmektedir. Bu görevine ilaveten ISO500 listesinde yer alan üretim firması DeFacto Grup Şirketi Ozon Tekstil’in CFO’luk görevini yerine getirmektedir. Adilce ayrıca, DeFacto sosyal sorumluluk kulübü olan Mutluluk Elçileri Grubu’nun da kurucu başkanlığını yürütmektedir.


Ekrem Erdem

Evyap Holding Grup CFOEkrem Erdem Kimdir?
Ekrem Erdem yaklaşık 20 yıllık kariyerinin 18 yılını Evyap Grup şirketlerinde geçirmiştir. Evyap Malezya’da, Güneydoğu Asya’daki en büyük Türk sermayeli yatırımın Bölgesel CFO’luğunu 6 yıl boyunca üstlendikten sonra, 2018’de Evyap Holding CFO’luğuna ve İcra Kurulu üyeliğine atanmıştır. FMCG ve oleokimya sektöründeki tecrübesi ile Evyap’ın son yıllardaki agresif büyümesine katkı sağlamaktadır. Uzmanlık alanları arasında teknolojik ve dijital dönüşümlere liderlik etmek, yetenek yönetimi, raporlama altyapısı kurmak, ERP projeleri yönetmek, kredi sözleşmeleri sağlamak, vergi optimizasyonu ve tasarruf projeleri oluşturmak vardır. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme mezunudur.


Mehmet Badem

BTA CFOMehmet Badem Kimdir?
2007-2010 yılları arasında Deloitte Denetim Hizmetlerinde görev aldıktan sonra Sabancı Holding bünyesindeki Kordsa Global şirketine geçiş yapmıştır. 2010-2016 yılları arasında Global Finans Müdürlüğü ve EMEA Bölge Finans Müdürlüğü gibi sorumluluklar üstlenmiştir. 2016 yılında MENA-CIS Bölge Finans Müdürü olarak Volvo-Car Global şirketine geçiş yapmış ve 2018 yılına kadar bu görevi yürütmüştür. 2018 yılı başında TAV Havalimanları Holding bünyesinde BTA Havalimanlari şirketine Yurtdışı Finans koordinatörü olarak katılan Mehmet Badem 2019 yılından bu yana İcra Kurulu üyesi – CFO olarak görev yapmaktadır.


Başar Vural

ABB Elektrik Sanayi A.Ş. CFO/YK Başkan Yardımcısı

Oturum Konusu
(13.45-14.00) Pandeminin Hızlandırdığı Dijital Transformasyon: Risklerden Kaçarken Fırsatları Yakalamak
Başar Vural Kimdir?
Başar Vural/ABB Elektrik Sanayi A.Ş. CFO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardimcisi: Başar Vural, ABB Grubu’na 2007 yilinda Ülke Hazine Yöneticisi olarak katılmış olup 2007-2011 yilları arasında ABB Turkiye’de Ülke Hazine Yöneticis ve Kontrölör olarak görev almıştır. Ardından 2 yil boyunca Isviçre’deki ABB Grubu Genel Merkezinde Hazine ve Finans birimlerinde çalışmış ve 2013 yılında ABB Türkiye’ye geri dönmüştür. Bu süre zarfında birçok global, yerel ve organizasyonel projede aktif olarak görev alan Vural, 2019 yılından bugune de CFO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


Asaf Kirazoğlu

GÜROK Holding Bütçe ve Finans Direktörü

Oturum Konusu
(14.00-14.15) Hibrit Dijitalleşme – Hybrid Digitalisation
Asaf Kirazoğlu Kimdir?
Asaf Kirazoğlu 2001 yılında başlamış olduğu kurumsal kariyer yolculuğunu, TAV Havalimanları Holding’in gelişimine paralel yürüterek farklı birimlerde tecrübeler kazanmıştır. TAV Holding ve Grup Şirketlerindeki tecrübelerini ekip ve proje liderlikleri ile taçlandırarak 2018 yılında gruptan ayrılmıştır. Ardından Acun Medya Holding ve Kurmel Holding’de yeniden yapılanma ve kurumsallaşma süreçlerine katılarak Finans, Mali İşler, Stratejik Planlama ve ERP Projelerinin yöneticiliğini üstlenmiştir. Güncel olarak Gürok Holding Bütçe ve Finans Direktörlüğü görevini üstlenen Kirazoğlu; lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde tamamlanmış ve Koç Üniversitesi’nden Finans Yüksek Lisans eğitimi almıştır.


A. Selim Gusar

Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Oturum Konusu
(14.35-15.00) Finans Perspektifinden Dijitalleşme ve Değişim
A. Selim Gusar Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. 1995 – 1999 yılları arasında Faktoring sektöründe satış ve pazarlama alanında görev yapmış olan Güsar, 1999 yılından itibaren Ödeme Si̇stemleri Sektöründe çalışmaktadır. Sektörde Koçbank Kredi Kartları Pazarlama Bölüm Yöneticisi, Koçbank Üye İşyeri Pazarlama Yönetmeni ve en son olarak Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) Pazarlama, İletişim ve Fraud’ dan sorumlu Direktör olarak çalışmıştır. Halen Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmektedir.


Hasan Mert

ALJ Finans Mali İşler Genel Müdür YardımcısıHasan Mert Kimdir?
Hasan Mert, 2007 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2010 -2012 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2007 – 2009 yılları arasında Deloitte Touche Tohmatsu Şirketi’nde denetçi olarak çalışan Mert, 2009 – 2011 yılları arasında Fortis Bank A.Ş.’de, 2011 – 2015 yılları arasında ise Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’de Aktif Pasif Yönetimi Departmanında çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra son olarak Finans Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Aralık 2015 – Nisan 2018 tarihleri arasında ALJ Finansman A.Ş.’de Finans Müdürü, Mayıs 2018 – Aralık 2019 tarihleri arasında Finans Direktörü olarak görev yapmış olup; Ocak 2020’den bu yana Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak çalışmaya devam etmektedir.


Ahmet Arslan

Denge Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan YardımcısıAhmet Arslan Kimdir?
Ahmet ARSLAN, 2006 yılından itibaren Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş ’de çalışmaktadır. Denge Değerleme ’de Değerleme Uzmanı olarak başladıktan sonra Rapor Kontrol Sorumlusu, Değerleme Müdürü, Özel Projeler Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı olarak pozisyonlarında yer almış, 2012 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2002-2006 yılları arasında Bursa ve Ankara illerinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü ’nde Harita Mühendisi-Değerleme Uzmanı pozisyonunda görev yapan ARSLAN, 2000 – 2001 yılları arasında Evren Holding ’de Harita Etüd Şefi pozisyonunda çalışmıştır. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan ARSLAN, 2006 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. ARSLAN, RICS belgesine sahip olup aynı zamanda Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı lisansına sahiptir.


Gökçen Müftüoğlu Çapa

Mazars Partner, Financial Advisory Services & Part-Time Lecturer

Oturum Konusu
(15.30-16.00) Global Şirketlerin Etkili Finans Stratejileri, Uygulamaları ve Vizyonları
Gökçen Müftüoğlu Çapa Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü lisans mezunu, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) Yüksek Lisans mezunu olan Gökçen Müftüoğlu Çapa, kariyerine 2008 yılında PwC Türkiye Denetim ekibinde başlamış ve 2010 – 2014 yılları arasında EY Türkiye’de Denetim Müdürü ve Denetim Kıdemli Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2014 – 2020 yılları arasında Mazars Denge bünyesinde Finansal Özel İnceleme Hizmetleri Lideri olarak görev yapmıştır. 2021 yılı itibarıyla Finansal Özel İnceleme Hizmetleri Ortağı olarak atanmıştır. Türkiye pazarı ve uluslararası pazarlarda birleşmeler ve satın almalar konusunda deneyimlidir. Teknoloji, otomotiv, gıda, sanayi ürünleri, tüketim malları, enerji, finans ve perakende sektörlerinde finansal danışmanlık alanında geniş tecrübeye sahiptir. Yurt dışında ve yurt içinde birçok eğitimde, eğitmen ve eğitim düzenleyici olarak görev almaktadır. Girişimcilik ekosisteminde yer alan birçok farklı kurum ve kuruluş için mentorluk ve danışmanlık yapmaktadır. 2020 yılı Ekim ayı itibarıyla Bahçeşehir Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak yüksek lisans öğrencilerine ders vermektedir. Mali Müşavirlik ruhsatı sahibi olup, Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYIAD) Yönetim Kurulu üyesidir.


Sinan Gülcan

DHL Global Forwarding Türkiye ve Levant Bölge CFO, DHL Freight Türkiye CFOSinan Gülcan Kimdir?
Sinan Gülcan, 2006 yılında Ernst & Young’da denetçi olarak kariyerine başlamış olup sonrasında Tesco Kipa’da Muhasebe Müdürü, Ravago Petrokimya’da Muhasebe ve Raporlama Müdürlüğü yapmıştır. 2015 yılında Finansal Kontrol Müdürü olarak katıldığı DHL Global Forwarding’de, 2018’den bu yana CFO görevini üstlenmiştir. 2021 yılı itibariyle başka bir DHL grubu şirketi olan DHL Freight’in de CFO pozisyonuna atanmış ve yönetim kurulu üyesidir. CMA, ve SMMM lisanslarına sahiptir.


Çiğdem Erek

Sanofi Asya Bölgesi CFOÇiğdem Erek Kimdir?
Cigdem Erek, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi egitimi ardindan profesyonel hayatina 1997’de Roche Turkiye’de baslamistir. Finans’in farkli alanlarinda aldigi gorevler sonrasinda, 2009’da Roche Merkez Ofis Isvicre’ye CEMAI (Orta ve Dogu Avrupa, Rusya-Orta Asya, Ortadogu, Afrika ve Hindistan) Bolge Kontroloru olarak transfer olmus, ardindan sirasiyla Irlanda, Slovenya ve Romanya’da CFO olarak gorev yapmis, bu ulkelerde Finans, Tedarik Zinciri ve Satinalma, Bilgi Islem Sistemleri ekiplerine liderlik etmistir. 7 senelik yurtdisi deneyimi sonrasi, 2016’da Sanofi Turkiye Grubu CFO’su olarak Turkiye’ye donmustur. 2020 itibariyle Turkiye’ye ek olarak aldigi Iran ve Levant Bolge CFOlugu’nu takiben, Kasim 2020 itibariyle Sanofi Asya Bolgesi CFOsu olarak atanmistir. Bu kapsamda, Singapur yerlesik olarak, Guneydogu Asya ile beraber, Hindistan ve Avrasya (Rusya-Orta Asya) sorumlulugu yaninda, Singapur Ulke CFO’luğunu da yürütmektedir.


Derya Ekemen Fidan

Octet Türkiye – Genel Müdür

Oturum Konusu
(16.25-17.00) Çevik Olmak ve Finansal Performansı Arttırmak
Derya Ekemen Fidan Kimdir?
27 yılı aşkın süredir finans tecrübesi olan Ekemen Fidan, 2000-2007 yılları arasında Yapı Kredi Faktoring’de, Uluslararası Faktoring ve Muhabir İlişkilerinden sorumlu oldu. 2007 yılında HSBC Bank Türkiye’ye Faktoring ekibini kurmak üzere katıldı. HSBC’den, Küresel Dış Ticaret ve Faktoring ekibinden sorumlu iken, 2017 yılında FinTech sektörüne katılmak üzere ayrıldı. Tedarikçi finansmanı üzerine fintech kurucu Genel Müdürlüğü ve çeşitli yerel ve uluslararası bankaya tedarikçi finansmanı ve uluslararası faktoring konusunda danışmanlık yaptıktan sonra 2020 yılında Octet Express Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye katıldı. Halen Octet’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.


Kerem İşeri

Anadolu Efes Türkiye Mali İşler DirektörüKerem İşeri Kimdir?
Kerem İşeri – Anadolu Efes Türkiye Mali İşler Direktörü – kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen’da başladı. Ardından Garanti Yatırım, İDAŞ, Tansaş, Carrefour gibi firmalarda yöneticilik yaptı. Doluca ve Café Nero’da CFO olarak çalıştı. 2018’ den beri Anadolu Efes Türkiye Mali İşler Direktörü görevini yürütüyor.


Cihan Akkaya

Standard Profil Finans DirektörüCihan Akkaya Kimdir?
İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2003 ve 2007 yılları arasında PwC denetim bölümünde çalışmıştır. Denetim kariyeri sonrasında özel fon tarafından satın alınan Standard Profil firmasında iç denetim departmanında göreve başlayıp bütçe ve raporlama müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. 2013 yılına kadar bu görevde devam ettikten sonra firmanın ikinci bir özel fona satış görevinde aktif ve önemli rol almıştır. Satış süreci sonrasında Oxford Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlayıp Toksöz Grup’ta şirket satın alma ve birleşmeleri üzerine görev almıştır. CIA, CMA, SMMM ve ACCA sertifikalarına sahip olan Akkaya, 2016 yılından bu yana Standard Profil’de finans direktörü görevini sürdürmektedir.


Esra Erdoğan

Finans Profesyoneli, CMA, Smmm

Oturum Konusu
(17.20-17.55) Şirket Stratejileri Belirleme ve Uygulamada CFO’nun Rolü
Esra Erdoğan Kimdir?
Esra Erdoğan, Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından 1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel hayatına. PricewaterhouseCoopers bağımsız denetim ve danışmanlık firmasında, Denetim ve Danışmanlık Bölumü’ndeki yöneticiliği de içeren 7 yıl tecrübesi sonrasındaki, 6 yıl süresince Ogilvy Grup şirketlerinin Türkiye Finans Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Saica Group’unun Türkiye pazarına girişinde Şirket satın alım sürecindeki aktif yöneticilik rolü ile kariyer yoluna devam etmiştir. Saica Pack Türkiye Finans ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevinde , Finansal yapılanma, finansal sistemler ve süreç oluşturma ve değişimi, Kurumsal Risk ve Uyum süreçleri yönetimi, İnsan kaynakları organizasyonel geliştirme ve dönüşümü gibi birçok değişim ve dönüşüm sorumlulukları yürütmüştür. Dünyada Zimmer & Biomet şirketlerinin Global olarak birleşme kararı sonrası, 2016 yılında Türkiye’deki birleşme sürecinde görev almak üzere, Zimmer ve Biomet Medikal fimalarının Finans liderliğine atanmış ve ek olarak Ülke Entegrasyon Müdürülüğü görevini de paralel olarak yürütmüş ve finansal, operasyonel, sistemsel, yasal birleşme süreçlerinde aktif rol almıştır. 2019 yılında Canon Euresia ‘ya Bölge Finans Direktörü olarak katıldı ve 2021 Mayıs dönemine kadar, Finansal yönetim, Yapısal ve sistemsel dönüşüm, Kurumsal Etik ve yönetimi, ERP geliştirme ve uygulama sureçlerinde aktif yöneticilik görevleri aldı. Erdoğan, SMMM, ACCA , Six Sigma Yellow Belt sertifikası sahibidir.


Ozan Gülşeni

Altıparmak Gıda İcra Kurulu Üyesi ve CFOOzan Gülşeni Kimdir?
Gülşeni, Saint Joseph Fransız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunudur. İş hayatına Arthur Andersen Audit departmanında başladıktan sonra, Turkcell Grubu, Unitim Holding, Yünsa, Aksa Doğalgaz ve Yurtbay Seramik gibi şirketlerde Mali İşler üst düzey yöneticilik görevlerini yürütmüştür. 2020 yılı başından beri Altıparmak Gıda’da İcra Kurulu üyeliği ve CFO’luk görevlerini sürdürmektedir.


Mehtap Aygün Baydan

Altıntar Tarım A.Ş. Finans Direktörü – Genel Müdür YardımcısıMehtap Aygün Baydan Kimdir?
Mehtap AYGÜN BAYDAN 2005-2014 yıllarında Rixos Grup Bütçe ve Raporlama Müdürlüğü yapmış, 2014-2017 yıllarında ise Turizm Acentesi olan Prince Grubunda Financial Controller olarak çalışmıştır. 2018 yılından bu yana Altıntar Tarım Şirketler grubunda Finanstan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmaktadır.


Buluş Fidan Tüfekçi

SAP Turkey CFOBuluş Fidan Tüfekçi Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tüfekçi, İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Kariyer hayatına Hewlett-Packard’da (HP) finans analisti olarak başlayan Tüfekçi, burada 10 yıla yakın süre Türkiye’de ve İrlanda’da ülke ve bölge üst düzey finans görevlerinde yer aldı. SpenglerFox’ta ülke finans müdürü ve global mali kontrolör olarak görev aldıktan sonra Microsoft Türkiye’de finans departmanında çeşitli üst düzey görevler alan Tüfekçi, SAP Türkiye’ye 2018 yılında Finansal Kontrol Müdürü olarak katıldı. Ekim 2019 tarihinden itibaren SAP Türkiye CFO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.