Eduplus

Yrd.Doç.Dr. Cüneyt Dirican

İstanbul Arel Üniversitesi sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Ö.Ü

Açılış Konuşması
(09.25-09.30) Açılış Konuşması
Yrd.Doç.Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ufuk Mahir

Paşabahçe Cam Ev Eşyası Grup Başkanlığı İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(09.30-09.45) İş’te Fırsat Eşitliği! Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Rehberi
Ufuk Mahir Kimdir?
Ufuk Mahir, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünü 1999 yılında bitirmiş ve yine İstanbul Üniversitesi’nde 2002 yılında MBA’ini tamamlamıştır. 2000 yılında Bayındır Holding bünyesinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak kariyerine başlamıştır. Daha sonra 2004 yılında ABB Elektrik (Asea Brown Boveri) IK Müdürü, 2008 yılında PepsiCo.Güney Avrupa Bölgesi IK Ücret ve Yan Haklar Müdürü, 2010 Yılında Arzum Elektrikli Ev Aletleri IK Direktörü ve 2013 yılında Sandoz Company-Novartis İK Direktörü olarak görev yapmıştır. 2017 yılında Paşabahçe Cam San ve Tic. Aş Cam Ev Eşyası Başkanlığında IK Direktörü olarak göreve başlamıştır. Pasabahce bünyesinde 8 Grup Şirketi ve 6 Satış Ofisinde (Türkiye, Bulgaristan, Rusya, Mısır, İspanya, ABD, İtalya ve Çin) tüm IK fonksiyonlarından sorumludur. 98 kişilik IK ekibinin ve yaklaşık olarak 8000 çalışanın IK faaliyetlerini yönetmektedir. Tüm bunlara ek olarak Paşabahçe Bulgaria EAD Yönetim Kurulu Üyesidir.


Pınar Anapa

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Dönüşümün Odağında: İnsan ve Kültür
Pınar Anapa Kimdir?
Pınar Anapa, 1999 yılında Akbank Teftiş Kurulu’nda göreve başlamış, farklı konularda sorumluluklar alarak 2007-2014 yılları arasında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2014-2019 yılları arasında İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. Haziran 2019’da İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Pınar Anapa insan kaynakları ve şube kanalı geliştirme alanlarından sorumludur. Pınar Anapa 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden, 2006 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı’ndan mezun olmuştur. London Business School’da insan kaynakları dönüşüm eğitimine katılan Pınar Anapa, Bankalar Etik Kurulu ve Teknolojide Kadın Derneği üyesidir.

Meltem Kalender

ING Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(10.00-10.15) Değişen İK Yönetiminde Veri ve İşe Alım Süreçleri
Meltem Kalender Kimdir?
Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Meltem Kalender Öztürk, 2011-2014 yılları arasında Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2014-2017 yılları arasında Sütaş Grup İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmıştır. Daha sonra kurumsal hayata ara vererek 1 yıl ABD’de yaşamış ve bu dönemde danışmanlık projeleri de yürütmüştür. Türkiye’ye döndükten sonra danışmanlığa devam eden Kalender Öztürk, 2019 yılında ING Türkiye ekibine katılmıştır.


Aylin Gemici

Tadım İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(10.15-10.30) Tutkuyla Çalışılan Bir İş Ortamı Yaratmak
Aylin Gemici Kimdir?
1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olan Gemici, kariyerine Bankacılık sektöründe başlamıştır. Ardından Avea’da 2001-2010 yılları arasında İnsan Kaynaklarının farklı fonksiyonlarında görev almış ve son olarak İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak çalışmıştır. Ardından Çelebi Holding’e İnsan Kaynakları Direktörü olarak geçmiş ve kariyerine 2011-2017 yılları arasında HSBC Bank İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam etmiştir. Mart 2017 itibarıyla Tadım İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Tadım’ın Globalleşme sürecinde, organizasyonun ve İnsan Kaynağının gelişimi, İK’nın dijitalleşmesi ve kültürel değişimin yönetimi gibi önemli projelerde görev alıyor. Boş zamanlarında 10 yaşındaki ikiz kızları ile farklı yemek tarifleri denemenin onu en çok eğlendiren şeyler arasında yer aldığını belirtiyor.


Gökhan Ata Okutan

Gürallar İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(10.55-11.10) Ana Oturum
Gökhan Ata Okutan Kimdir?
İnsan Kaynakları alanında 25 yılı aşkın bir süredir çalışan Okutan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Metalurji Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimini İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamlayan Okutan ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Programını da tamamlamıştır. İş hayatına orta ölçekli bir firmada Kalite Müdürü olarak başlayan Okutan, sırasıyla Renault Mais, PepsiCo, Aras Kargo Firmalarında İnsan Kaynakları fonksiyonuna liderlik etmiştir. 2017 Yılı Ağustos ayı itibarı ile Gürallar Grubunda İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaya başlayan Okutan, Cam Üretim, Turizm, Yapı ve İnşaat, Makine ve Kalıp, Kiremit vb sektörlerinde faaliyet gösteren grubun İnsan Kaynakları fonksiyonlarına liderlik etmektedir. Aynı zamanda profesyonel bir Liderlik Koçu olan Okutan, şirket içi ve dışı profesyonellere koçluk yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Okutan iyi derecede İngilizceye sahiptir.

Yaprak Karaaydın Demirel

Workforce İnsan Kaynakları Satış ve İş Geliştirme Direktörü

Oturum Konusu
(11.10-11.25) Değişen İşe Alım Trendleri
Yaprak Karaaydın Demirel Kimdir?
2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun olmuştur. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Demirel, 2004-2005 yılında Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’ndaki görevinin ardından 2005-2012 yılları arasında Kariyer.Net Elektronik Yayıncılık’ta Satış Takım Lideri olarak çalışmıştır. 2012-2016’da Adecco Türkiye’de Satış Müdürü olarak görev almış ve 2016’dan beri orta ve üst düzey işe alım danışmanlık alanında faaliyetine devam eden Workforce İnsan Kaynakları firmasının kurucu ortağı olarak Satış İş Geliştirme alanında aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.


Moderatör Yasemin Merih Alparslan

CHRO

Yelda Tavlan

Dimes İnsan Kaynakları Direktörü

Deniz Daver

Mavi Kıdemli İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü

Feride Düzduran Gündüz

Sodexo İK Direktörü, İcra Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(11.25-11.55) Dijital Çağda İnsan Kaynaklarını Bekleyen Fırsatlar ve Zorluklar

Yasemin Merih Alparslan Kimdir?
Endüstri Mühendisi, 2018 yılı en başarılı CHRO’lardan birisi, mentör ve koçluk sertifikaları sahibidir. 28 yıl içerisinde insan kaynakları, organizasyonel gelişim, süreç analizi, iş geliştirme, kültür değişimi, değerlendirme merkezi, kurumsal gönüllülük, kurum içi iletişim, hedeflerle yönetim, şirket birleşimi konularında deneyimini Borusan Holding, Okan Holding, DanoneSA Sabancı, Doğuş ve Doğan Grupları’nda elde etmiştir. YK, CEO, CXO seviyesindeki yöneticilere koçluk ve danışmanlık yapmanın yanı sıra, 50’den fazla projenin hayata geçmesine liderlik etmiş, bir dönem cnnturk.com’da yazarlık yapmıştır. Fenerbahce Kongre Üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulubu Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye İnsana Değer Ödülleri Jüri Üyesi, PY Dergi Danışma Kurulu Üyesi, OSGD Üyesi olmanın yanı sıra çeşitli platformlarda mentor ve konuşmacı-eğitmen olarak yer almaktadır. Kurucusu olduğu sosyal girişimi JuniorLeadersCamp Gençlik Akademisi ile; gençlerin liderlik becerilerinin gelişimini, meslek ve kariyerlerinin doğru yapılandırmalarını hedefleyerek, Türkiye’de birçok gence yardım etmeyi misyon edinmiştir. Evli, mutlu ve 2 çocukludur.

Yelda Tavlan Kimdir?
Yelda Tavlan, 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Bölümü’nü birincilik derecesiyle bitirdikten sonra, çalışma hayatına Garanti Bankası’nda Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak başladı. Ardından FMCG sektörüne geçerek 2005 ve 2015 yılları arasında Sütaş A.Ş.’de insan kaynaklarının çeşitli kademelerinde görev aldı. Bu şirkette çalıştığı dönemin son 4 yılında İnsan Kaynakları Grup Müdürü (İnsan Kaynakları Tepe Yöneticisi) görevine atanarak çalışmalarına devam etti. 2015 Kasım itibariyle DimesA.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmakta olup, Grup bünyesindeki tüm İnsan kaynakları sistem ve süreçlerinin oluşturulması, geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumludur. Bu görevine ek olarak; İstanbul Arel Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ünvanıyla İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri de vermektedir. Yelda Tavlan, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olup, ACC ünvanına sahip koçtur.

Deniz Daver Kimdir?
Deniz Daver kariyerine 90’lı yıllarda işe alım danışmanlığı alanında başladı. NicholsonInternational’ın ardından katıldığı Ernst&Young’da bir çok farklı iş alanını tanıma imkanı buldu. 2000’li yıllarda ilaç sektöründe, GlaxoSmithKline’da İnsan Kaynakları yöneticisi olarak rol aldı. Bu dönemde tüm alt alanlarıyla İK deneyimini derinleştirme şansı elde etti. 2008 yılı başında, İşe Alım Danışmanlığı alanında hizmet veren PeoplePlusRecruitment’ı kurdu. Burada, bir çok önemli şirkete ihtiyaçları paralelinde, ideal işe alım çözümleri sundu. Daver 2010 yılının Eylül ayından bu yana, moda perakendesinin global oyuncularından Mavi’de, Mavi’nin Türkiye ve uluslararası İK operasyonlarından sorumlu, Kıdemli İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Feride Düzduran Gündüz Kimdir?
İnsanların yaşamına değer katacak ilkleri ve yenilikleri hayata geçirmeyi kendine misyon edinen Feride Düzduran Gündüz, bugüne kadar giyim tasarımı, görsel sanatlar, şarkı ve öykü yazarlığı gib pek çok alanda bireysel denemeler yaptı. Üniversite yıllarında Hakkı Devrim’in liderliğinde, Büyük Larousse ve Tema Larousse ansiklopedilerinde araştırmacı ve redaktör olarak çalıştı. Ardından kariyerine Turkcell’de devam eden Feride Düzduran Gündüz, Turkcell’deki kariyer hayatı boyunca ücretlendirme ve yan haklar, performans ve yetenek yönetimi, İK analitiği ve sistem geliştirme, stratejik proje yönetimi, çalışan deneyimi ve İK iş ortağı alanlarında liderlik görevleri üstlendi. Halen Sodexo İK Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Feride Düzduran Gündüz, The Coaches Training Institute (CTI) ‘nün co-active koçluk programını tamamlayarak, gönüllü olarak koçluk ve mentorlük yapmaya devam etmektedir. Evli, Zeynep Duru ve Ayşe İrem adlarında iki kız çocuğu annesidir.


Tuna Bektaş

CRESTCOM Türkiye Kurucu Ortağı ve Eğitmeni

Oturum Konusu
(12.15-12.30) En değerli yatırım; “Yöneticilerin Gelişimi”

Tuna Bektaş Kimdir?
Tuna Bektaş, 2006 yılında Meditera Sağlık / İzmir şirketinde Pazarlama Uzmanı olarak kariyerine başlamıştır. 2009 yılında Johnson & Johnson bünyesine İstanbul Satış Sorumlusu olarak katılmıştır. Ürün yönetimi, lansman stratejileri, stratejik pazarlama, satış ve pazarlama yöneticiliği konularında Johnson & Johnson şirketinde birçok pozisyon ve projede yer almıştır. 2014-2017 yılları arasında şirketin ‘Bütünsel Satış Eğitmeni’ olarak satış ekiplerinin gelişiminden ve eğitiminden sorumlu olmuştur. 2017-2019 yılları arasında ‘Türkiye Stratejik Müşteriler Yöneticisi’ ve ‘Azerbaycan Ülke Müdürü’ görevini beraber yürütmüştür. 2019 yılında ise Johnson & Johnson’dan ayrılarak; dünyanın en önemli Liderlik Gelişim Programlarından biri olan, CRESTCOM “Kurşun Geçirmez Yönetici” eğitim programının Türkiye’de uygulamasını başlatmıştır. Bektaş, bu programın Türkiye eğitmeni ve yetkilisidir.


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

İstanbul Arel Üniversitesi sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Ö.Ü

Bekir Arıcak

Evyap HR Director

Selen Özbek Kargın

Aon İnsan Kaynakları Yrd. Direktörü

Uzman Psikolog Başak Uçman Taş

Kıraça Holding İnsan Kaynakları Direktörü

Oturum Konusu
(12.30-13.05) Şirket Stratejileri Belirleme ve Uygulamada İnsan Kaynaklarının Rolü

Yrd.Doç.Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Bekir Arıcak Kimdir?
Bekir Arıcak/Grup İnsan Kaynakları Direktörü, Bekir Arıcak 15 yıllık deneyimini ağırlıklı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi’nde sağlamıştır. Yıldız Holding’de İnsan Kaynakları Stratejileri ve Organizasyonel Gelişim görevini yürütürken birçok şirketin satınalma ve birleşmesinde rol almış, İK süreçlerinin tasarımına liderlik etmiştir. Tedarik Zinciri’nin tüm aşamalarını kapsayan entegre iş yönetim süreci ile ilgili yeniden yapılanma projesinde görev almıştır. Son 6 yıldır Evyap İnsan Kaynakları Biriminde farklı alanlarda görev aldıktan sonra 2018 yılı itibariyle Grup İK Direktörü görevini yürütmeye başlamıştır. Ayrıca, 2019 yılı itibariyle Yeni Pazarlar Geliştirme tarafında süreç ve projelerin yönetimine liderlik etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun, Felsefi Danışmanlık alanının daimi öğrencisidir.

Selen Özbek Kargın Kimdir?
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına Compass Grup İnsan Kaynakları Departmanında başlamıştır. 2009-2017 yılları arasında Borusan Holding Grubuna ait şirketlerde görev alan Selen Özbek Kargın, İnsan Kaynakları alanında 12 yıllık deneyime sahiptir. 2017 Aralık itibari ile Aon’da İnsan Kaynaklarından sorumlu Yardımcı Direktör görevini sürdürmektedir.

Başak Uçman Taş Kimdir?
Başak Uçman Taş iş hayatına 1996 yılında Koç Holding Gelişim ve Eğitim Merkezi bünyesinde Program Koordinatörü olarak başladı. Aygaz A.Ş.’nde Endüstri ve İş Geliştirme alanında Psikolog olarak görev alan Uçman Taş, sırasıyla Yaşar Holding Pınar Gıda Grubu, Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. ve Sütaş Grup’ta İnsan Kaynakları Müdürü olarak yer aldı. 2013 yılından bu yana Kıraça Holding’de bulunan Taş, İnsan Kaynakları Direktörü olarak Holding ve bünyesindeki Grup Şirketleri’nin tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetiminin yanında strateji ve iş geliştirme alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Psikoloji alanındaki çalışmalarını ise; Uluslararası Koçluk, Danışmanlık ve Psikodrama alanlarında sürdürmektedir.


Başak Kişisel

iWorkBetter Genel Müdür

Oturum Konusu
(13.40-13.55) Dijitalleşen Dünyada Kariyere Yeni Bir Bakış; ‘Portföy Kariyer Planlaması’
Başak Kişisel Kimdir?
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü bitirdikten sonra aynı yıl Garanti Bankası’nda çalışmaya başladı. 2003-2004 yılları arasında AB projelerinde bağımsız dış uzman olarak görev yaptı ve UNDP ile işbirliği ile yürütülen ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi’ hazırlama projesinde görev aldı. 2014 yılında Edinburgh Business School HRM Master programını tamamladı. 2009-2019 yılları arasında şube müdürü olarak görev yaptığı Garanti Bankası’ndan ayrılarak ProMIS Proses Kontrol ve Yönetim Bilişim Sistemleri firmasına Genel Müdür olarak atandı ve aynı yıl iHumanBetter İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasını kurdu. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Master Programına devam etmekte olan Başak Kişisel, ayni zamanda Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alaninda ders vermektedir.


M.A. Oğuz Emran

PeopleCert Türkiye Bölge Müdürü

Oturum Konusu
(13.55-14.10) Dijital Çağda Gerekli Becerilerin Yeni Nesil Araçlarla Ölçülmesi ve Belgelendirilmesi
M.A. Oğuz Emran Kimdir?
Emran 1999 – 2008 yılları arasında İngiltere’de JP Morgan Yatırım Bankası’nda Proje Yöneticisi olarak görev almış, daha sonra 2019 tarihine kadar ABD menşeili Educational Testing Services (ETS) bünyesinde TOEFL ve TOEIC gibi İngilizce Değerlendirmelerini Türkiye, Hollanda ve Afrika ülkeleri dahil birçok ülkede kurumsal anlaşmalar ile yaygınlaştırmıştır. ABD’de Uzay araştırmalarını yürüten NASA dahil dünyada birçok kurumun tanıdığı Yönetim, Bilişim, Yazılım ve Yabancı Dil becerilerini ölçen ve belgelendiren, İngiltere merkezli PeopleCert kurumunda görevini sürdürmektedir. Uluslararası İşletme üzerine Yüksek Lisans eğitimini İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde tamamlayan Emran, evli ve bir çocuk babasıdır.


Selda Seçkinler

Kale Holding CHRO, İcra Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(14.10-14.25) Dijital Dönüşümden Yetenek Dönüşümüne
Selda Seçkinler Kimdir?
1971 yılında doğan Selda Seçkinler, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden, 2012 yılında Koç Üniversitesi EMBA programından mezun oldu. Loughborough Üniversitesi’nde (Londra) İşletmelerde Verimlilik (1998) ve Academy of Executive Coaching Enstitüsü’nde (Londra) Executive Coaching (2005-2007) ve 2019 yılında ICF tarafından akredite Erickson “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” sertifika programlarını tamamladı. Sırasıyla 1993-1998 yıllarında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş, 1998-2002 yıllarında EGS Bank’ta İK Müdürü, 2002-2008 yıllarında Aksa Akrilik A.Ş.’de İK Müdürü, 2008-2011 yıllarında Kibar Holding’te İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, 2011 – 2016 yıllarında Posco Assan TST A.Ş.’de İş Destek Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü. Kasım 2016’dan beri Kale Grubu Başkan Yardımcısı/İnsan Kaynakları (CHRO), İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.


Yunus Emre Aslan

Omega Bigdata Kurucu Ortak ve Genel Müdür

Oturum Konusu
(14.25-14.40) Yeni Normal İçin Dijital Çalışan Deneyimi ile Çalışan Bağlılığı Uygulamaları
Yunus Emre Aslan Kimdir?
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans mezunu olan Yunus Emre Aslan, üniversiteye devam ederken kazandığı BirFikrinMiVar girişimcilik yarışması ile girişimcilik macerasına başlamıştır. Omega Bigdata, 2007 senesinde Bilkent Cyberpark’ta kurmuştur. Kurulduğu günden bu yana tümüyle sadakat sistemleri odağında çalışmalar yapan Omega Bigdata’nın çözümleri an itibariyle 12 farklı ülkede, 80’i çok uluslu, totalde 250 farklı firma tarafından kullanılıyor ve 15 milyondan fazla kullanıcı datası işliyor. Omega Bigdata, firmaların çalışanları, satış ekibi, bayileri ve nihai tüketicileri için ödüllendirme portalları, mobil uygulamalar ve oyunlaştırma kurguları hazırlar. Farklı süreçler üzerinden veri toplar ve bu verilere dayalı pazarlama çözümleri geliştirir. Firmanın TÜBİTAK destekli sadakat yönetim altyapısı birçok kez global yarışmalar tarafından ödüllendirilmiştir. 1985 yılı Denizli doğumlu olan Yunus Emre Aslan evlidir, 1 oğlu vardır ve sıkı bir “action figure” koleksiyoneridir. 10’larca farklı ülkeden oğlu Pars için action figure toplamaktadır.


Barış Müstecaplıoğlu

Yazar; Divan Grubu İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü

Oturum Konusu
(15.05-15.20) İK Yöneticileri için Trendler, Değişim ve Fütürizm
Barış Müstecaplıoğlu Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okudu. Yaklaşık 20 yıldır insan kaynakları ve eğitim alanında çalışıyor. TAV Grubu’nun eğitim ve danışmanlık şirketi TAV Akademi’yi yönetti. Genel müdür, insan kaynakları yöneticisi ve eğitmen kimlikleriyle dünyanın pek çok ülkesinde konuşmalar yaptı, seminerler verdi. Suudi Arabistan’da tasarlayıp uyguladığı program, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu tarafından şirket sonuçlarına en çok katkı sağlayan proje dalında ödüllendirildi. 2019’da Divan Grubu bünyesinde yönettiği Kültürel Dönüşüm Programı uluslararası Brandon Hall HCM Excellence Awards’ta Altın Ödüle layık görüldü. Müstecaplıoğlu, iş hayatındaki deneyimlerinin yanında romanları Çince, Almanca, Hintçe gibi 9 farklı dile çevrilmiş bir yazar. Türkiye’nin ilk fantastik kurmaca serisi Perg Efsaneleri’ni kaleme alan Müstecaplıoğlu’nun çoğu fantazya ve bilimkurgu türündeki eserleri, okullarda öğrencilere hayal güçlerini geliştirmeleri için okutuluyor. Yazar kimliğiyle uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapıyor ve üniversitelerde yaratıcılık üzerine seminerler veriyor.


Cem Sezgin

Deloitte Danışmanlık-Şirket Ortağı/İnsan Kaynakları Hizmetleri Lideri

KhayalaHuseynova

Solar Patlayıcı İnsan Kaynakları Müdürü

Meliha Çelik

Aster Tekstil İnsan Kaynakları Müdürü

Zeynep ERDEM

Aydem Enerji İnsan Kaynakları Grup Müdürü

Oturum Konusu
(15.20-15.50) Yeni İnsan Kaynakları Vizyonu: Kariyer ve Yetenek Yönetimi

Cem Sezgin Kimdir?
.

Khayala Huseynova Kimdir?
2008 yılında lisans eğitimini Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi`nin Uluslararası Ekonomi İlişkileri fakültesinde tamamlayan Huseynova, profesyonel hayata Azerbaycan Devlet Merkez Bankası’nda başlamıştır. Edinmiş olduğu 2 yıllık geniş tecrübenin ardından kariyerine Azerbaycan Mali Suçlar Araştırma Kurumu İnsan Kaynakları Departmanı’nda devam etmiş ve 2010 yılında Uluslararası Ekonomi İlişkileri alanında yüksek lisans derecesini almıştır. 2012 yılında Ankara Üniversitesi`nin “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı” alanında doktora eğitimine başlamak için Türkiye`ye yerleşen Huseynova, eğitiminin yanı sıra kariyerine insan kaynakları alanında farklı görevler üstlenerek devam etmiştir. Kamu, finans, üretim, taahhüt, bilişim gibi farklı sektörlerin insan kaynakları süreçlerinde deneyim kazanmıştır. 2019 yılı itibariyle Solar Patlayıcı bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürü görevini sürdürmektedir. Azerice, Türkçe, Rusça ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Meliha Çelik Kimdir?
2007 yılında Aster Tekstil bünyesine çalışmaya başlamıştır. Çalışma hayatı içinde Seçme- Yerleştirme, Eğitim, Performans Yönetim Sistemi, Kariyer Yönetimi, Organizasyonda Yeniden Yapılanma gibi İnsan Kaynakları süreçlerinin pek çoğunda görev almıştır. Aster Tekstil’in global işleyişinde, çok uluslu ve çoklu lokasyonda devam eden faaliyetlerinde, İnsan Kaynakları alanlarına liderlik etmeye devam etmektedir. Meliha Çelik, Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Zeynep ERDEM Kimdir?
Kariyerine 2004 yılında Adecco Consultancy de İşe Alım Danışmanı olarak adım atan Sn. Erdem, sırasıyla Fortis Bank A.Ş. de Eğitim ve Gelişim Uzmanı, İş Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de İnsan Kaynakları Kıdemli Uzmanı, Société Générale A.Ş. ‘de İnsan Kaynakları Müdürü, Industrial and Commercial Bank of China ‘da İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak görev almış olup 2019 yılı Mayıs itibariyle Aydem Enerji İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. 15 yılı aşkın süredir İnsan Kaynakları alanında tüm süreçlerde aktif rol alan ve Mentörlük yapmakta olan Sn. Erdem, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir. Halan Işık Üniversitesi’nde İngilizce Çağdaş İşletme Yönetimi alanında doktora yapmakta olan Sn. Erdem, Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans , İstanbul Üniversitesi Felsefe alanından lisans eğitimini tamamlamıştır.