Eduplus

Serkan Yaşın

Wirecard CFO

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Bilişim Çağında Finans-Yenilikçi Teknolojiler, Trendler ve Uygulamalar
Serkan Yaşın Kimdir?
Serkan Yaşın kariyerine 2001 yılında PwC İstanbul ofisinde Bağımsız Denetçi olarak başlamıştır. 2004 yılında Ericsson Telekomünikasyon Türkiye ye Financial Controller olarak katılmıştır.2005-2007 arası Ericsson İspanya, 2007-2012 arası Ericsson Dubai ofislerinde çeşitli finans rolleri yürütmüştür. 2012 yılında Wirecard Türkiye ye CFO olarak katılmıştır.


İdil Gürdil

KPMG Türkiye Danışmanlık Bölümü Şirket Ortağı

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Kurumsal Performans Yönetimi
İdil Gürdil Kimdir?
Ortağı İdil Gürdil, KPMG Türkiye Danışmanlık Bölümünde Şirket Ortağı olarak görev yapmaktadır. 22 yıldan fazla denetim, danışmanlık ve ticari şirket tecrübesi vardır. CFO danışmanlığı, finansal yönetim ve raporlama, kurumsal yönetim, iç denetim, kurumsal risk yönetimi, suistimal risk yönetimi, suiistimal incelemeleri ve bağımsız denetim alanlarında geniş deneyim kazanmıştır. Çeşitli alanlarda faaliyetlerini sürdüren holdinglerin de dahil olduğu çok derin bir sektör tecrübesine sahiptir. Gürdil, KPMG Türkiye’de denetçi olarak çalıştığı 9 yıl boyunca denetim; değerleme, durum tespit çalışmalarını içeren geniş bir deneyim elde etmiştir. 2007 yılında KPMG Türkiye’ye yeniden katılmadan önce Migros ve Cognis’te 6 yıl boyunca çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü mezunu olan Gürdil, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirdir (SMMM) ve CFE (Certified Fraud Examiner ), CRMA (Certification in Risk Management Assurance) ve CPA (Certified Public Accountant) sertifikalarına ve Sermaye Piyasası’nda Bağımsız Denetim Lisansına sahiptir. Gürdil, TKYD Denetim Komitesi, TEİD Yönetim Kurulu, Uluslararası Şeffaflık Derneği Denetim Kurulu, TİDE ve USUID üyesidir.


Gökhan Gümüşlü

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Ortağı

Oturum Konusu

(10.55-11.10) Teknolojik Gelişmeler Işığında Bugünün ve Geleceğin Finans İşletme Modeli

Gökhan Gümüşlü Kimdir?
Gümüşlü, 1997-2003 yılları arasında Andersen Business Consulting, Strateji ve Değer Çözümleri, Kıdemli Danışmanlık, 2003-2005 yılları arasında Accenture Türkiye, Kıdemli Danışmanlık, 2005-2012 Peppers & Rogers Group, ( Dubai ve İstanbul ) Şirket Ortaklığı ve 2012-2014 yılları arasında HSCB Türkiye, Değişim Yönetimi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılında EY Türkiye, Danışmanlık Hizmetleri Bölümüne şirket ortağı olarak katılan Gökhan Gümüşlü halen aynı görevini sürdürmektedir.


Taner Kerman

İnci Holding Genel Müdür

Selim Taşo

Alliance Healthcare Yatırım Holding Genel Müdür, Grup CFO ve Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(11.10-11.40) Nasıl Başardılar? Finans Kariyerinde Zirveye Çıkmanın Altın Kuralları

Taner Kerman Kimdir?
1964 doğumlu olan Taner Kerman, 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletmecilik Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine 1986 yılında İzmir’de Pınar Süt Mamulleri Sanayi AŞ’de başlayan Kerman, bu şirkette çeşitli birimlerde yönetici olarak görev aldıktan sonra 1994 yılında Philip Morris Türkiye’ye katıldı. 1995 ve 1997 yılları arasında Philip Morris’in İsviçre Lozan’daki bölge merkezinde de görev yapan Taner Kerman, bu şirkette aldığı çeşitli sorumluluklar sonrasında 2003 yılından 2011 yılının Eylül ayı sonuna kadar “Finans, Bilişim Sistemleri, İdari İşler Direktörü” olarak görevini sürdürdü ve şirket yönetim kurulu üyeliği yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Kerman, 2012 yılından 31.12.2015 tarihine kadar aslen perakendecilik (IKEA Türkiye) ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Maya Holding AŞ’de Grup CFO görevini üstlenmiş ve aynı zamanda Holding ve çeşitli grup şirketlerinin yönetim kurulu üyeliklerini de sürdürmüştür. Taner Kerman, finansal yönetimin Türkiye’de uluslararası standartlarda gelişimini desteklemek gayesiyle kurulmuş olan Uluslararası Finansal Yönetim Enstitüsü Derneği’nde (UFE) iki dönem yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır ve derneğin danışma kurulu üyeleri arasında yer almaktadır. 2016 başından beri İnci Holding Genel Müdürü görevini sürdürmektedir. Bu görevinin yanı sıra İnci Holding grup şirketleri arasında yer alan Yusen İnci Lojistik, İncitaş ve ISM Minibar şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.

Selim Taşo Kimdir?
1987 Boğaziçi Universitesi, İşletme Fakültesi Mezunu olan Selim Taşo, 1988 -2006 yılları arasında ABD Boston’da Computer Market Place ve Anstiss and Co. şirketlerinde denetçi, muhasebeci ve vergi danışmanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra 1990 yılından itibaren denetçi olarak işe başladığı Ernst & Young şirketinde 16 yıl boyunca Denetim, Vergi Danışmanlığı, Operasyonel Danışmanlık ve Şirket Evlilikleri – Birleşmeler konularında üst düzey yöneticilikler yapmıştır. 1989’da CPA, 1998’de CFA ünvanlarını kazanmıştır. Bu arada 1995-2013 yılları arasında eğitim programları hazırlayıp ders ve konferanslar vermiştir. Aynı zamanda Türkiye Muhasebe Standartları Danışma Kurulu üyesidir. 2006 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu’nda CFO ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008-2013 yılları arasında altı şirketten oluşan IBM Türkiye grubunda, Mali İşler, İdari İşler ve Satınalmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Taşo, aynı zamanda POS AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve BPO Danışmanlık Şirketi’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2013 yılından beri Alliance Healtcare Yatırım Holding A.Ş. Group CFO ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Mart 2017 yılından itibaren Genel Müdürlük görevini de üstlenmiştir. Yine gruba bağlı Cezayir ve Mısır’daki iştiraklerde yönetim kurulu üyelikleri görevlerini yapmaktadır. Selim Taşo aynı zamanda Kale Endüstri Holding A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmektedir.


Bülent Pehlivan

Türk Henkel CFO

Hasan Gökhan Güner

Betek Boya CFO

Korhan Öz

hepsiburada.com CFO

Burhan Tanık

Efes Pilsen Country Finance Director

Oturum Konusu
(12.30-13.30) Sektör Lideri Şirketlerin Başarılı Finans Stratejileri, Vizyon ve Uygulamaları

Bülent Pehlivan Kimdir?
Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü tamamlamış olup İşletme Yüksek Lisans (MBA) öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi tamamlamıştır. Henkel’de kariyerine 1999 yılında başladı. Finans yapısı altındaki sorumluluklarının yanı sıra Henkel İcra Kurulu Başkanına danışmanlık görevinde de bulundu. Henkel Düsseldorf’ta Fonksiyonel Kontroller ve Proje Müdürü olarak 2 yıl süre ile görev aldı. Düsseldorf görevi akabinde Türk Henkel’e Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Bölgesel Finansal Kontroller olarak geri döndü. Henkel Türkiye ve Henkel Mısır bünyesinde CFO olarak görevine devam etmekte olup Afrika, Hindistan ve Ortadoğu’dan sorumlu Finansal Kontroller sorumluğu da bulunmaktadır.

Hasan Gökhan Güner Kimdir?
Güner, 1997-1999 yılları arasında Ernst&Young’da Denetçi, 2000-2001 yıllarında Endi Mağazacılık’ta Mali Kontrol Müdürü, 2001-2011 yılları arasında Betek Boya’da Muhasebe, Raporlama ve İç Denetim Müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmıştır. 2011-2014 yılları arasında STFA İnşaat grubunda CFO’luk görevini üstlenen H.Gökhan GÜNER, Temmuz 2014’den itibaren de Betek Boya’da CFO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Korhan Öz Kimdir?
İ.Ü. Economy mezunu olan Öz, 2003 yılına kadar 10 yıl boyunca Ernst&Young şirketinde Kıdemli Denetçi olarak görev yapmış, bu süre zarfında bir yıl aynı şirketin Amerika ofisinde çalışmıştır. Bu tarihten sonra sırasıyla Nokia Networks, Merrill Lynch Real Estate Fund (Boshphorus), Levis ve Media Markt gibi şirketlerde CFO ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. 2014 yılında Hepsiburada ailesine CFO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmış olan Korhan Öz, aynı zamanda Nesine.com başta olmak üzere, Doğan Online grubunun 7 şirketinin de CFO ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulunmaktadır.

Burhan Tanık Kimdir?
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Burhan Tanık, sırasıyla; 1998-2002 yılları arasında Arthur Andersen’da Denetçi, 2002-2003 yılları arasında Ernst & Young’da yine Denetçi olarak çalışmıştır. Anadolu Efes’teki kariyerine 2003 yılında Efes İçecek Grubu Finansal Kontrolörü olarak başlamıştır. 2003-2006 yılları arasında Moskova Efes Biracılık Bütçe ve Planlama Müdürü; 2006-2007 yılları arasında Efes Rusya Finansal Kontrol Müdürü; 2007-2012 yılları arasında Efes Rusya Finans Direktörü; 2012-2013 yılları arasında Efes Rusya Finans ve Kontrol Direktörü olarak çalışmıştır. 1 Kasım 2013 tarihinden bu yana Efes Türkiye Mali İşler Direktörü olarak görev yapmakta olan Tanık, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanına sahiptir.


Moderatör Cem Sezgin

Deloitte Danışmanlık – Şirket Ortağı / Finansal Dönüşüm Hizmetleri

Mehmet Yörük

Doğan Holding, Finans ve Fon Yönetimi Başkan Yardımcısı

Okan Gürsan

Boyner Büyük Mağazacılık CFO, CCO

Murat Aytoğu

Doğuş Turizm CFO

Sevtap Arslan

Penti CFO

Oturum Konusu
(15.05-16.05) Finansçıların Değişen Rolü ve Başarılı Finansal Yönetimin Kuralları

Cem Sezgin Kimdir?
Sezgin, Deloitte Türkiye kariyerine 1994 yılında denetim bölümünde başlamış, beş senelik deneyim sonrası Finansal Dönüşüm Hizmetlerinden sorumlu olarak danışmanlık bölümüne geçmiştir. Geride kalan 20 sene boyunca, 500’den fazla şirkete Kurumsal Dönüşüm, Yeniden Yapılanma, Entegre Performans Yönetimi, Hızlı Kapanış ve Konsolidasyon, Yönetim Raporlaması, Faaliyet Modeli ve Müşterek Hizmetler, İK Dönüşümü, ERP Seçim ve Uygulama, Risk Yönetimi, UFRS Dönüşüm ve Yeni TTK Uyum gibi alanlarda hizmetler vermiştir. CFO’lar ve Mali İşlerle ilgili sayısız makalesi ve çalışması bulunmaktadır. 1999 yılından beri SMMM olan Sezgin, aynı zamanda TÜBİSAD ve BJK Kongre Üyesidir.

Mehmet Yörük Kimdir?
Yörük, 1996 yılında Doğan Grubuna katılmış olup çeşitli kademelerde Finans yöneticiliği yapmıştır. 2011 Yılından beri Doğan Holding’de Finans ve Fon Yönetimi’nden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Grubun Suzuki, Milpa, Doğan Enerji ve Glokal firmalarında finansmandan sorumlu Yönetim Kurulu üyesidir.
Okan Gürsan Kimdir?
Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu olan Okan Gürsan, Georgia Institute of Technology’de Global Business Management ve Bilgi Üniversitesi’nde Yönetim ve Operasyon konulu MBA programlarını tamamladı. İş hayatına 2001 yılında, Ernst & Young’da Denetçi olarak başlayan Gürsan, 2004 yılında Coca-Cola İçecek’e İç Denetim Yöneticisi olarak katıldı. Sonrasında Coca-Cola Company’nin merkezine transfer oldu ve Atlanta’da Uluslararası Denetim Müdürü olarak çalıştı. 2008 yılında Coca-Cola İçecek bünyesinde bulunan Azerbaycan Coca-Cola’ya Ülke Finans Direktörü olarak geçti. 2011’de Türkiye’ye dönüş yapan Gürsan, finans, satış ve pazarlama fonksiyonlarında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulunduktan sonra, 2015 yılında Beymen’e CFO olarak geçti. Eylül 2016’dan itibaren Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.’de Mali İşler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Murat Aytoğu Kimdir?
Marmara Üniv. İktisat(İng) bölümünden 1995 yılında mezun oldum. Aynı yıl Deloitte(İstanbul) Ofisinde çalışmaya başladım. 1999-2001 yılları arasında Deloitte(Londra) ofisinde çalışıp, 2006 senesinde Deloitte(İstanbul) ofisinde Denetim bölümüne Partner(Ortak) olarak atandım. 2008 yılında Doğuş Grubuna katıldım. 3 yıl Doğuş Holding Denetim ve Raporlama Bölüm Başkanlığı görevini yerine getirdikten sonra 2011 Eylül ayında Doğuş Turizm ve Perakende Grubu Mali Grup Başkanı(CFO) olarak atandım.

Sevtap Arslan Kimdir?
Arslan, çalışma hayatına Arthur Andersen ile başlamış, ardından geçtiği finans sektöründe 12 yıl boyunca bankacılık, sigorta, aracı kurum gibi çeşitli konularında çalışma imkanı bulmuştur. 2004-2008 yılları arasında yeniden denetim alanına dönmüş, şirket alım-satımları-evlilikleri konularında çalışmıştır. 2008 yılından itibaren de Perakende sektörüne geçmiştir. Kuruluşundan itibaren görev aldığı A101, ardından Gratis, NG Style ve halen Penti ile çalışmaya devam etmektedir. Arslan SMMM olup aynı zamanda Kredi derecelendirme lisansına sahiptir.


Moderatör Dr Berra Doğaner

Turkish Yatırım A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkan Vekili

Yavuz Zaman

Hayat Holding Tüketici Grubu, Finans Başkan Yardımcısı

Özgür Çetinkaya

Tab Gıda CFO

Kerem İşeri

Doluca Group CFO

Tolga Turhan

Innova Bilişim CFO

Oturum Konusu
(16.45-17.45) CFO’lar Gündemi Değerlendiriyor! 2018 için Öngörü ve Tavsiyeler

Dr Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Halen Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. ‚2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Yavuz Zaman Kimdir?
Yavuz Zaman, 2003-2006 yılları arasında Arthur Andersen Denetim sirketinde denetçilik görevinde bulunmuştur. Daha sonra Merck Sharp & Dohme ilaç şirketinde, sırasıyla Türkiye, Güney Afrika, Fransa (Orta doğu Afrika Bölge Ofisi) ve Avusturya’ da (Merkez ve Doğu Avrupa Bölge Ofisi) çeşitli mali işler görevlerinde çalışmıştır. 2004-2010 yıllarında Kraft Foods Türkiye Finans Direktörü görevini yürüten Yavuz Zaman, 2010 senesinde Kraft Cadbury global birleşme projesinin Türkiye ayağını yönetmiş, 2012 yılına kadar da birleşmiş şirketin Türkiye Finans Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren de Hayat Holding bünyesinde, Tüketici Grubu Finans’ tan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak gorev yapmaktadır. Zaman, İstanbul Üniversitesi ingilizce İşletme ve Saint Benoit Fransız Lisesi mezunudur.
Özgür Çetinkaya Kimdir?

Kerem İşeri Kimdir?
İşeri ,1996-1998 yılları arasında “Arthur Andersen Tax and Business Advisory” departmanında denetim &danışmanlık sorumlulukları ile kariyerine başladı. 2 Yıllık tecrübe sonrası, Amerika’da Cleveland’da Case Western Reserve University’de MBA ‘ini tamamladıktan sonra bir süre Garanti Yatırımda “ Yatırım Bankacılığı “ yaptı. 2002-2007 yılları arasında Tansaş ve Carrefour’da Budgeting&Controlling yöneticilik görevleri sonrası 2007 yılında İngiltere’nin en büyük kahve zincirlerinden Caffe Nero’nun Türkiye kuruluşunda CFO olarak görev aldı. Şirketin kuruluş, TR’ye yerleşme ve büyüme süresince İcra Kurulu üyesi olarak önemli roller aldı. 2011 yılından itibaren’den ülkemizin en fazla tanınan ve en büyük şarap üreticileriden Doluca’da CFO’luk görevini yürütmekte olup aynı zamanda İcra Kurulu üyesidir.

Tolga Turhan Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden derece ile mezun olan Tolga Turhan, yüksek lisansını İngiltere’de University of Essex’de Finans ve Yönetim alanında tamamladı. Profesyonel yaşamına iç denetim alanında başlayan Turhan, Sanko Holding bünyesinde iç denetim çalışmalarının yanı sıra, reorganizasyon çalışmalarında ekip yöneticiliği yaptı. Ardından Türk Telekom Grubu şirketlerinden Argela Yazılım’da sırasıyla Finans Yöneticiliği ve Finans Direktörlüğü görevlerini üstlendi, şirketin süreçlerinin ve ERP altyapısının geliştirilmesi sürecinde aktif rol aldı. Argela bünyesinde tüm Mali fonksiyonların yanı sıra bir dönem Satınalma fonksiyonunu da yönetti. Sonrasında yine Türk Telekom Grup şirketi olan Innova Bilişim’e CFO olarak atanan Turhan, halen Innova Bilişim’deki görevine devam etmektedir. Meslek yaşamı boyunca hem alıcı, hem hedef şirket tarafında çok sayıda şirket değerleme çalışması, M&A, NBO çalışmasında şirket temsilcisi olarak görev almıştır. TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü), İFMED (İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunlar Derneği) gibi çeşitli sivil toplum kuruluşları Yönetim Kurul’larında görev yapmış, kamu otoritelerince yürütülen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu düzenleme çalışmalarına sektör temsilcisi olarak katkı sağlamıştır. SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) sertifikasına sahip olan Turhan evli ve 2 çocuk babasıdır.


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ekol İstanbul Profesyonel Bilgi Hizmetleri

Oturum Konusu
(17.45-18.00) Bilinen Ekonominin Sonu mu? Finansal Hizmetlerde Fütürizm

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.