Eduplus

Eduplus Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi
Şişli Point Hotel İstanbul


Dr.Selim Seval

Octet Express Ödeme Kuruluşu A.Ş., Genel Müdür

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Tedarik Zinciri Yönetimi ve Finansmanı

Dr.Selim Seval Kimdir?
1953 yılında İstanbul’da doğan Selim Seval, 1972 yılında Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olmuştur. 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, 1978 yılında ise aynı üniversiteden finans konusunda yüksek lisans derecesini almıştır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde finans ana bilim dalında doktora çalışmasını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatında ağırlıklı olarak banka ve finansal kurumlarda (Albaraka Katılım Bankası, Pamukbank, Demir Faktoring) üst düzey yönetici posizyonlarda çalıştıktan sonra 1994 yılından 2015 yılına kadar ortağı olduğu Finar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olarak görev yapmıştır. 2015 yılında Finar’dan ayrılan Selim Seval kurucu ortak olarak yer aldığı Octet Express’in halen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Halen Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak üçüncü sınıflara Finansal Yönetim ve dördüncü sınıflara Finansta Özel Konular adlı dersleri vermektedir. Üç yıl Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Selim Seval, halen İstanbul Fotoğraf Müzesi’nin kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Altı adet fotoğraf albümü, iki adet finans kitabı yayınlanan Selim Seval’in çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı mesleki seminer ve toplantılarda bilimsel sunumu bulunmaktadır.


İlker Tümkaya

STS Danışmanlık Yönetici Ortak

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Kolay Planlama, Raporlama ve Analiz

İlker Tümkaya Kimdir?
1993 yılında derece ile girdiği Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden, 1998 yılında Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. 2011 yılında yine burslu olarak girdiği Yeditepe Ünüversitesi’nden MBA (Finance) derecesi aldı. 1998 Ağustos ayında Eczacıbaşı Holding ve Georgia Pacific ortaklığı İpek Kağıt bünyesinde çalışmaya başladı. ERP projesini, yıllık 1 milyon USD üzerinde enerji tasarrufu sağlayan proje ve Eczacıbaşı Girişim Pazarlama ile İpek Kağıt arasındaki “Satış Operasyon Planlama” sürecini yönetti. 2010 – 2013 yılları arasında Tamek’de ERP, şirketin tüm iskonto yapısını değiştiren “Bayi Yönetim Sistemi”nin ve tarladan son tüketiciye kadar ulaşan sürecin detaylı karlılığını gösteren “Aktivite Tabanlı Maliyetlendirme ve Karlılık” projesinin liderliğini yaptı. 2013 yılında tekstil, dağıtım, otomotiv, inşaat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren toplam 8 şirketten oluşan RE Grup’ta Grup Operasyon Direktörü (COO) olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında STS Bilişim Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin başına geçen İlker Tümkaya, müşterilerine uçtan uca Stratejik Teknoloji Danışmanı olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.


Doç. Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Stratejik Risk Yönetimi! Riskleri Minimize / Kazançları Maksimize Etmek

Doç. Dr. Evren Bolgün Kimdir?
Evren Bolgün, 1972 Ankara’da doğmuştur. Orta öğrenimini T.E.D.Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini M.Ü.İşletme, yüksek lisans eğitimini İ.T.Ü İşletme Fakültesinde, doktora çalışmasını M.Ü.Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde, “Ticari Bankalarda Risk Yönetim Organizasyonun Oluşturulması ve Ölçümlenen Piyasa Riskinin Banka Stratejilerine Katkısı” başlıklı tez çalışması ile gerçekleştirmiştir. 1994 yılından itibaren aracı kurum, özel bankaların Hazine bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına, spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlama & pazarlanması konularında yoğunlaşarak, 2002-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında “Risk Yönetimi” alanındaki çalışmaları ile tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında Peppers & Rogers danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında ‘İş Süreçlerinin İyileştirilmesi’ ve ‘Risk Yönetimi’ projelerinde sürdürmüştür. Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler, Risk Yönetimi konularında bir çok eğitim, seminere katılım yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde 200’e yakın yazı, araştırmaları yayınlanmıştır. (Journal of Derivatives & Hedge Funds, Applied Financial Issues & Economics, Global Journal of Economics & Finance, Vobjektif, Active, İşletme & Finans…vs) 2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarında birinci derecede sorumlu olmuştur. Basel-II,III risk yönetimi projeleri kapsamında Algoritmics firmasının risk yönetimi yazılım entegrasyon projesi içerisindeki konsolidasyon faaliyetlerini kurum içerisinde yönetilmesinde görev almıştır. 2007 yılında Türkiye’nin ilk serbest yatırım fonunun ihraç, risk ölçüm ve yönetim esasları, portföy risk limitlemeleri, risk raporlama ve izleme çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Piyasa Risk Yönetimi, Aktif-Pasif Yönetimi, Portföy Risk Yönetimi, Operasyonel Risk Yönetimi alanlarında bankalarda proje entegrasyon tecrübeleri bulunmaktadır. 2011 Aralık tarihinde bağımsız portföy yönetimi şirketi Notus Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluşunda Yönetici Ortak olarak yer alarak profesyonel iş yaşantısını sürdürerek hissedarı olduğu şirketini 2015 yılı sonunda İtalyan Azimut International Gruba satışında önemli rol almıştır. İyi derecede İngilizce, Az Derecede İtalyanca bilmektedir.


Burcu Kösem

Dünya Gazetesi CFO

Dijitalleşen Dünyada Stratejik Ortak CFO Olmak
(11.00-11.15) Oturum Konusu

Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.


İhsan Akar

EY Türkiye Vergi Bölümü Ortağı

Oturum Konusu
(11.15-11.30) Vergi Gündemi

İhsan Akar Kimdir?
İhsan Akar, EY Istanbul ofisinde vergi bölümü ortağıdır. 1987 – 1995 yılları arasında Maliye Teftiş Kurulu’nda Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak görev yapmıştır. 1995 yılında Andersen Vergi Bölümü’ne Vergi Müdürü olarak katılmıştır. 2001 yılında Vergi Bölümü ortağı olmuştur. Andersen’e katılmasıyla beraber finans sektörünün vergilendirilmesi alanında uzmanlaşmıştır. Ağustos 2002’de Ernst & Young Türkiye’ye Vergi Bölümü ortağı olarak katılmıştır. TÜSİAD Bankacılık Çalışma grubu üyesi olup ,Yeminli Mali Müşavir unvanını haizdir. “Bankalarda damga vergisi ve banka ve sigorta muameleleri vergisi’’,’’ menkul kıymet gelirlerinin vergilendirilmesi’’, “Bankalarda Vergi Uygulamaları” konularında verilen birçok eğitimde koordinatör ve eğitimci olarak görev almıştır. Haftalık Ekonomist dergisinde finans sektörünün ve finansal ürünlerin vergilendirilmesine yönelik makaleleri yayınlanmıştır. İhsan Bey’in fotoğrafını da en kısa zamanda paylaşacağız.


Ahmet Berker Argun

Egeli Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Cüneyt Sezgin

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi

Fikret Cömert

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CFO

Oturum Konusu
(11.30-12.00) Finansçıların Değişen Görevleri – Geleneksel Rollerin Sonu ve Yeni Yaklaşımlar

Ahmet Berker Argun Kimdir?
Ahmet Argun, Arthur Andersen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Şirketinde 1990-1996 yılları arasında denetmen ve danışman olarak iş hayatına başlamıştır. Yine aynı firmanın yurt dışı ofislerinde bulunan insan kaynakları departmanının bir örneğini aldığı eğitim ve yurtdışı saha uygulamaları sonunda Türkiye’de kurmuştur. Mali işler direktörü olarak çalıştığı Escort Bilgisayar(1999-2000) ve Arena Bilgisayar(1996-1999, 2000-2001) firmalarının halka arz sürecini yönetmiştir. 2001-2006 yılları arasında da, ülke finans direktörü olarak görev aldığı, Compaq ve Hewlett Packard firmalarının Türkiye’deki birleşme sürecinde bulunmuştur. 2006 yılından itibaren Atlas Jet, Praktiker, Baumax şirketlerinde de üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunduktan sonra, 2013 yılında Argun Consulting’i kurarak danışmanlık kariyerine başlamıştır. Şu an çeşitli firmalarda ve derneklerde danışman, yönetim ve icra kurulu üyesi olarak görev alan Ahmet, finans , bütçe, planlama, maliyet kontrol ve strateji gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. İstanbul Erkek Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerini bitirmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Dr. Cüneyt Sezgin Kimdir?
İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi doktora programı mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2001 yılında Garanti Bankası’na katılan Dr. Sezgin, Garanti Bankası’nda İç Denetim, İç Kontrol ve Uyumdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurumsal Güvence Komitesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı yanı sıra, Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. adlı iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı olarak da görev yapmaktadır. Finans Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretmen Akademisi Vakfı ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye) Mütevelli Heyeti Üyesi olan Dr. Sezgin, 30 Haziran 2004 tarihinden beri Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup, bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 30 yıldır.

Fikret Cömert Kimdir?
Fikret Cömert çalışma hayatına 1993 yılında Sabancı Holding’te başladı. Topluluk bünyesinde Holding Bütçe Müdürü, Yatırımcı İlişkileri Müdürü, Bütçe Konsolidasyon ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü ve Kordsa Global CFO gibi çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra Eti Gıda Finans Grup Başkanı ve Pronet Güvenlik Hizmetleri CFO sorumluluklarını aldı. Aralık 2017den bu yana Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CFO görevindedir. ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Fikret Cömert Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans yüksek lisans derecesi ve CMA lisansına sahiptir.


Cem Sezgin

Deloitte Danışmanlık Şirket Ortağı / Finansal Dönüşüm Hizmetleri

Reşat Oruç

Brisa Bridgestone Sabancı CFO

Hakan Aras

Borusan EnBW Enerji CFO

Aytaç Etan

Hafele Turkey CFO

Erkut Tekinkaya

KoçSistem Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(11.30-12.00) Finansçıların Değişen Görevleri – Geleneksel Rollerin Sonu ve Yeni Yaklaşımlar
Cem Sezgin Kimdir?
Sezgin, Deloitte Türkiye kariyerine 1994 yılında denetim bölümünde başlamış, beş senelik deneyim sonrası Finansal Dönüşüm Hizmetlerinden sorumlu olarak danışmanlık bölümüne geçmiştir. Geride kalan 20 sene boyunca, 500’den fazla şirkete Kurumsal Dönüşüm, Yeniden Yapılanma, Entegre Performans Yönetimi, Hızlı Kapanış ve Konsolidasyon, Yönetim Raporlaması, Faaliyet Modeli ve Müşterek Hizmetler, İK Dönüşümü, ERP Seçim ve Uygulama, Risk Yönetimi, UFRS Dönüşüm ve Yeni TTK Uyum gibi alanlarda hizmetler vermiştir. CFO’lar ve Mali İşlerle ilgili sayısız makalesi ve çalışması bulunmaktadır. 1999 yılından beri SMMM olan Sezgin, aynı zamanda TÜBİSAD ve BJK Kongre Üyesidir.

Reşat Oruç Kimdir?
1977 doğumlu olup, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. University of Guelph’de (Kanada) Ekonomi Yüksek Linans eğitimi almıştır. 01.06.2010 tarihinden bu yana Brisa’da çalışmaktadır.

Hakan Aras Kimdir?
Borusanenbw’de “Mali İşler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” olan Hakan Aras, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisansını Southeastern Louisiana Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Harvard Business School’da Nisan 2016’da Stratejik Finansal Analiz, İşletme ve Strateji üstüne eğitim almıştır. Ardından 2017 senesinde, Stanford Üniversitesi Graduate School of Business’da, “Stratejik ve Finansal Liderlik” alanında eğitim almıştır. Kariyerine Southeastern Louisiana Üniversitesi’nde akademisyen olarak başlayan Hakan Aras, daha sonra Amerika’da enerji danışmanlık şirketinde uzmanlık yaptı. Türkiye’ye dönüşünün ardından bankada hazine bölümünde çalıştıktan sonra AVEA’da “Bütçe ve Ticari Strateji Kontrol Müdürlüğü”, “Bütçe ve Kontrol Direktörlüğü” ve “Finansal Kontrol Direktörlüğü” yapmıştır. 2012-2017 Mart tarihleri arasında STFA ve Partners Group ortaklığındaki Enerya Enerji A.Ş.’de mali işlerden sorumlu genel müdürlük yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmüştür. Enerya Gaz Dağıtım, Gaz Ticaret ve Elektrik Ticaret sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Aytaç Etan Kimdir?
Aytaç Etan 1988 yılı Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Unilever’de profesyonel meslek yaşamına başladı. 30 yıllık çalışma hayatında sektör lideri çok uluslu şirketlerde mali işlerden sorumlu üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Coca-Cola Company’de Bütçe Müdürlüğü, Finans Müdürlüğü, İç Denetim Müdürlüğü, Mali Planlama Müdürlüğü, Bölge Finans Müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı. Daha sonra Sony Türkiye’de Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2011 yılında ilaç endüstrisinin köklü kuruluşlarından Münir Şahin ve Betasan İlaç’ta Grup CFO pozisyonunda görev aldı. 2012 yılından beri de Hafele Türkiye şirketinde CFO’luk görevini sürdürmektedir. İngilizce ve İtalyanca bilen Aytaç Etan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Erkut Tekinkaya Kimdir?
İş hayatına 1991 yılında Ramko İnşaat A.Ş ‘de Muhasebe ve Finans Uzmanı olarak başlayan Erkut Tekinkaya, 1994 yılında Döktaş’ta Finans Yöneticisi, Ram Ticaret A.Ş. ’de Bütçe ve Yönetim Muhasebesi Yöneticisi, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş. ‘de Finans Yöneticisi, Koç Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş. ’de Finans ve Mali Grup Müdürü olarak görev almıştır. 2006 yılında Koç Net Haberleşme Teknolojileri A.Ş ’de Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkut Tekinkaya, 2011 yılında gerçekleşen satın almadan sonra Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş’ de Entegrasyon Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş. ’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu ile beş sene görev almış olup, 2017 yılı Mayıs ayından itibaren KoçSistem Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Erkut Tekinkaya, Marmara Üniversitesi İşletme dalında lisans, İstanbul Üniversitesi İşletme dalında (MBA) ve Koç Üniversitesi İşletme dalında (Executive MBA) yüksek lisans derecelerini almıştır. Erkut Tekinkaya, evli ve bir çocuk babasıdır.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak,
Peker GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Piramit Menkul Kıymetler Yönetim Kurulu Üyesi

Sezayi Aksoy

Boyner Büyük Mağazacılık Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Nuri Tezel

Assan Alüminyum CFO – Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

İrfan Çetin

Adel Kalemcilik CFO

Altuğ İnan

Access Turkey Capital Group

Serkan Keskin

Yapı Kredi Leasing Finansal Planlama ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(15.05-16.00) CFO’lardan Taktikler!- Vizyon, Strateji, Ekip Kurma ve Kriz Yönetimi

Dr. Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Sezayi Aksoy Kimdir?
Perakende ve hızlı tüketim sektöründe 20 yıldan fazla bir tecrübeye sahip olan Sezayi Aksoy, çalışma hayatına Toys’R’Us’ta başladı ve burada Finans Analisti, Finans Yöneticisi, Bütçe & Planlama Müdürü ve Finans Direktörü olarak görev aldı. 2007’de Yıldız Holding bünyesine katıldı ve burada sırasıyla Sıcak İçecekler ve Premium Markalar Grup Finans Müdürü, Dondurulmuş Gıda ve Kişisel Bakım Grubu Grup CFO, SCA Yıldız Kağıt ve Kişisel Bakım Üretim A.Ş Finans Direktörlüğü, SCA Hygiene Products AB. şirketinde MEIA iş birimi Finans Direktörü ve son olarak Aktül Kağıt Üretim Pazarlama A.Ş. şirketinde Mali İşler Direktörü olarak çalıştı. Aksoy, Mart 2018 tarihinden bu yana Boyner Büyük Mağazacılık’ta Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Nuri Tezel Kimdir?
Marmara Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından University of Leeds’de yüksek lisansını tamamlayan Nuri Tezel, çalışma hayatına 1996 yılında Arthur Andersen İstanbul Denetim Departmanında başladı. 2002 yılında Ernst & Young’da Kıdemli Müdür olarak çalışan Tezel, 2004 – 2005 yıllarında ise H.Ö.Sabancı Holding’te İç Denetim Müdürü olarak görev yaptı. Ekim 2005’te Enka Pazarlama CFO’su görevine atanan Tezel, 2008-2011 yıllarında İstanbul Sabiha Gökçen havalimanın’da CFO olarak görevini yürüttü. 2012 yılında Soyak Holding’te CFO olarak çalışan Tezel, 2014 Mayıs ayından beri Assan Aluminyum A.Ş.’de CFO olarak çalışmaktadır. 1971 doğumlu olan Tezel, İSMMMO üyesi olup ayrıca Kurumsal Risk Yönetim Derneği (KRYD) kurucu üyesidir.

İrfan Çetin Kimdir?
Çetin, 2000 yılında Odtü işletme bölümünden mezun olduktan sonra, 7 yıl hesap uzmanı olarak kamuda üst düzey görev yaptı. Ardından 2008 – 2011 yılları arasında Anadolu Holding’te İç Denetim Koordinatör yrd’cısı olarak, 2011- 2015 yıllarında Anadolu grubu iştiraki olan Anadolu Efes’de vergi ve uyum direktörü olarak görev aldı. 2015 Mayıs ayında ise yine Anadolu grubu iştiraki olan Adel Kalemcilik’te CFO olarak göreve başladı. CMA ve YMM belgesi olan Çetin, Adel Kalemcilik’de mali işler fonksiyonu yanında şirketin uzun vadeli büyüme projelerinde de sorumluluk almaktadır.

Altuğ İnan Kimdir?
Altuğ İnan 2008 yılından buyana Access Turkey Capital Group’da CFO ve grup şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Öncesinde 3 yıl boyunca Kodak Türkiye’de “Managing Director” rolünde bulunan İnan, Kodak’da büyük çaplı yeniden yapılanma çalışmalarına liderlik etmiştir. Kodak’tan önce, Deloitte & Touche’un İstanbul ve İngiltere ofislerinde 10 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulunan Altuğ İnan, son 2 sene süresince İstanbul ofisinde Direktör olarak görev yapmıştır. Denetim tecrübesi dışında, “due diligence”, şirket değerleme ve özelleştirme konularında tecrübe kazanan Altuğ İnan, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olup aynı zamanda serbest muhasebeci mali müşavirdir (CPA)).

Serkan Keskin Kimdir?
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Serkan Keskin, kariyerine aynı yılın Eylül ayında PricewaterhouseCoopers bünyesinde bağımsız denetim bölümünde başlamıştır. Buradaki görevinden ayrıldıktan sonra sırasıyla Sanat ve Marka Org., Turkcell ve Pars McCann Erickson’da finans departmanlarında çalışmıştır. Nisan 2006’da Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bünyesine katılmış olup, sırasıyla Konsolidasyon Yöneticisi, Konsolidasyon ve Uluslararası Raporlama Bölüm Başkanı ve Finansal Raporlama Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2012 yılı Mayıs ayında Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. şirketine Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve halen Mali İşler, BT ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.


Özlem Yeşildere

Koton Mağazacılık Assistant General Manager – Finance & Strategy CFO

Tolga Gündüz

Banvit CFO

Bülent Önder

TÜVTÜRK CFO

Kemal Say

Hayat Holding Ağaç Grubu, CFO

Oturum Konusu
(16.40-17.30) 4 Farklı Sektörde Finans! (Stratejik Planlama, Bütçeleme ve Yönetim Raporlama)

Özlem Yeşildere Kimdir?
Özlem Yeşildere, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan hemen sonra Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması aldı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips’te göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017 yılından beri Koton Mağazacılık’ta Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’de kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulunda Kadın sertifikasyon programını tamamlamıştır. Kadınlara, gençlere ve değişim yolculuğunda profesyonelere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.

Tolga Gündüz Kimdir?
Kariyerine 1997 yılında Finansbank MT’si olarak başlamıştır. 1999 yılında Citibank’a transfer olmuş ve Kurumsal ve Yatırım bankacılığı pozisyonunda çok uluslu firmalara hizmet vermiştir. 2003 yılından itibaren Citibank’ın yurtdışındaki farklı organizasyonlarında çalışmış ve 2004 yılında daha üst düzey bir görevle yurda dönmüştir. Bu tarihten 2014 yılına kadar kurumsal ve yatırım bankacılığı dışında ticari bankacılıkta da üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2015’in Eylül ayına geldiğimizde kariyerinin ilk reel sektör tecrübesi olan Banvit’te Mali İşler Direktörlüğü pozisyonuna getirilmiştir. Burada yaklaşık TL 500 milyonluk kredi yapılandırılmasını takiben firmayı başarılı bir satışa hazırlamıştır. 2017 Mayıs itibarıyla Banvit’in, dünyanın sektöründeki en büyüklerinden biri olan BRF (QIA otaklığıyla) firmasına satışı gerçekleşmiş ve bu satışta çok kritik bir rol oynamıştır. Günümüze geldiğimizde yeni hissedarlarla görevine devam etmekte ve entegrasyon sürecini ilerletmektedir.

Bülent Önder Kimdir?
2004 yılına kadar Koç Finansal Kiralama A.Ş.`de Hazine ve Dış İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten M. Bülent Önder aynı yıl Tansaş Perakende Mağazacılık A.Ş.`de Finansman ve Hazine Müdürlüğü görevi ile Doğus Grubu`na geçiş yaptı. M. Bülent Önder, İTÜ İşletme Mühendisliği mezunudur.

Kemal Say Kimdir?
1971’de Gürün’de doğmuştur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Ayrıca, Londra Westminster Üniversitesi’nden İşletme ve Yönetim eğitimi almıştır. SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) lisansı bulunmaktadır. Yabancı dili İngilizcedir. İş deneyimi; 1996-2000 yılları arasında Güreli YMM A.Ş.’de (Nexia International) Kıdemli Denetçi, 2000-2005 yılları arasında Electrolux DTM San. ve Tic. A.Ş.’de Muhasebe ve Finans Müdürü, 2005-2008 yılları arasında Mak-Yol İnşaat Turizm San. A.Ş.’de Mali İşler Müdürü, 2008-2011 yılları arasında Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.’de İştirakler Mali İşler Müdürü olarak çalışmış olup, 2011 yılından bu yana Hayat Holding Ağaç Grubu C.F.O.‘su olarak görev yapmaktadır.