Eduplus

SATIŞ ZİRVESİ – 10 MAYIS


İlker Taner Uzun

Yazar – Satış Eğitmeni

Oturum Konusu

(08.45-09.00) Önce Kendimi Sattım!

İlker Taner Uzun Kimdir?
İlker Taner Uzun 1965 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Fakültesinde öğrenmeye devam etmektedir. 1990 yılında ITT Amerika Bilgi ve Kaynak Sistemleri A.Ş’ de Saha Satış Danışmanı olarak başlayıp tanıştığı satış mesleğini, birçok sektörde ve satışın her kademesinde görev alarak devam ettirmektedir. Çeyrek asırdır edindiği bilgi birikimini, satış ve müşteri ilişkileri temelli eğitimler, seminerler ve danışmanlıklar vererek, çeşitli dergilerde konusuyla alâkalı makaleler yazarak katılımcılarıyla paylaşmaktadır. İlker Taner Uzun, Platin Dergisi’nin 2017 yılında düzenlediği ve okuyucuların oylarıyla sonuçlanan yarışmada “Önce Kendimi Sattım” adlı kitabıyla, Türkiye’nin En İyi Satış ve Pazarlama Kitabı Ödülünü almıştır. Motosikletle uzun seyahatlere çıkmak, yeni coğrafyalar, yeni kültürler tanımak, müzikle uğraşmak, araştırmak, okumak ve öğrenmek en büyük tutkuları arasındadır ve hala bilmeye adanmış müzmin bir öğrenci yaşamı sürdürmektedir.


Murat Yıldırım

Nielsen Satış Etkinliği Analitik Lideri

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Değişen Dünya’da Etkin Satış Stratejileri

Murat Yıldırım Kimdir?
Murat Yıldırım is the leader of Sales Effectiveness Analytical Solutions in Nielsen Turkey. Murat Yıldırım and his team performs “Sales Effectiveness” studies which evaluates regular & promotional pricing strategies applied in sales points, actual consumer & trade promotion effectiveness and distribution strategies. These studies measure return of investments of mainly FMCG companies; and “Marketing Effectiveness” that evaluates performance of 360⁰ Marketing Activities carried out with econometric models and software based studies with different data. These studies are mainly used by Sales, Marketing and Strategy teams for their tactical and strategical plans. Murat Yıldırım who has been managing national and international projects in the areas of distribution, price, promotion, revenue management, media and innovation for 8 years, is an Industrial Engineer graduated from Sabancı University and lives in Istanbul, Turkey.


Boğaç Özsan

DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Value Proposition

Boğaç Özsan Kimdir?
1972 yılında doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler, yüksek lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına 1992 yılında başlayan Özsan, birçok büyük şirketin satış kanallarında deneyim kazandıktan sonra 1999 yılında DHL bünyesine katıldı. Uzun yıllar DHL’in çeşitli satış kademelerinde görev yaptı. 2000 yılında bağlı bulunduğu DHL bölgesinde en iyi satışçı seçildi. 2007, 2008 ve 2009 yıllarında DHL Global Satış Şampiyonası’nda kendi liderliğindeki satış ekibi, üç yıl üst üste birinci oldu. 2005 yılından bu yana, DHL Express Türkiye’nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Özsan, evli ve bir çocuk babasıdır.


Prof. Dr. Serdar Pirtini

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi

Tuğbay Kumoğlu

Teb Satış Grup Direktörü

Erol Mansur

BİOTA Bitkisel İlaç ve Kozmetik Laboratuarları Satış Direktörü

Oturum Konusu
(09.30-10.00) Satış ve Pazarlamada Değişim Gündemi (Inovasyon, Farklılaşma ve Yeni Nesil Müşteri)

Prof. Dr. Serdar Pirtini Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak giren Pirtini, önce “Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı Doktora” unvanı almış, sonrasında Doçent ve profesör olmuştur. Pirtini, İşletme ve İktisat Fakültesi’nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeylerinde Pazarlama ve Global Pazarlama dersleri vermektedir. Hava Harp Akademisi’nde konferanslar veren Pirtini, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama dersleri, Siyaset Okulu ve Turquality Programı’nda seminerler vermektedir. 2005-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Pirtini’nin pazarlama konusunda kitapları, ulusal ve uluslararası bildirileri, çeşitli hakemli dergilerde, editörlü kitaplarda ve gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Tuğbay Kumoğlu Kimdir?
1974 Antalya doğumlu olan Tuğbay Kumoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi mezunudur. Profesyonel kariyerine 1998’de Garanti Bankası’ nda MT olarak başlamıştır. İlgili bankadaki şube ve bölge organizasyonlarındaki farklı görevlerden sonra , Kobi Bankacılığı Stratejik Planlama Yöneticisi olarak atanmıştır. Garanti Bankası’nda son olarak şube müdürlüğü pozisyonunda bulunmuştur. 2006 yılında TEB grubuna Avrupa 2 Bölge Satış Yöneticisi olarak katılmıştır. 2007’de Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Direktörü olarak atanmıştır. 2011 yılı itibari ile sorumluluk alanı; tüketici finansmanı, direkt satış ve maaş ödemeleri bölümlerini de kapsamaktadır. 2013 yılından beri TEB Kosova yönetim kurulu üyesidir. 2015 yılında Bireysel Bankacılık Satış Grup Direktörlüğü pozisyonuna terfi etmiş olup, halen bu görevde devam etmektedir.

Erol Mansur Kimdir?
Erol Mansur , 1966 Ankara doğumludur. Pertevniyal Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesini bitirdikten sonra 1991-2014 yılları arasında Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubunda Bölge Müdürlükleri ve Satış Direktörlükleri görevlerinde bulunmuştur. 2014-15 yıllarında Hayat Kimya’da Satış Direktörlüğü yapmıştır. 2017 Şubat’tan bu yana BİOTA BİTKİSEL İLAÇ VE KOZMETİK LABORATUARLARI A.Ş. ‘de Satış Direktörü olarak görev yapmaktadır.


Boğaç Göncü

sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(10.45-11.00) Yenilikçi, Farklı ve Yaratıcı Çözümler ile Satışları Büyütmek

Boğaç Göncü Kimdir?
2013 yılında sahibinden.com’a Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Boğaç Göncü, Segment ve Gelir Yönetimi, İş Zekâsı, Online Pazarlama, Marka ve İletişim bölümleri ile birlikte Gelir, Kullanıcı, Trafik ve Marka Yönetimi’nden sorumludur. Profesyonel meslek hayatına Koç Finansal Kiralama A.Ş.’de başlayan Göncü, daha sonra Koç Finans ve Turkcell şirketlerinde görev aldı. Turkcell’deki 8 yıllık kariyeri boyunca pazarlama alanında bireysel ve kurumsal segmentlerde, sabit ve mobil tarafta önemli görevler üstlendi. sahibinden.com’a katılmadan önce Avea’da (Türk Telekom) Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdüren Göncü, Galatasaray Lisesi’ni bitirmesinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.


Fırat Devecioğlu

Koç Holding, Tat Gıda/Düzey AŞ Satış Müdürü

Oturum Konusu
(10.45-11.00) Yenilikçi, Farklı ve Yaratıcı Çözümler ile Satışları Büyütmek

Fırat Devecioğlu Kimdir?
Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten şirketinde (Tat Gıda/Düzey A.Ş) Satış Müdürü olarak çalışıyor. Satış Geliştirme Müdürü olarak görev yaptığı yıl İnovasyon Ödülü aldı. (2015-…) Koç Grubu öncesinde Yıldız Holding’de 10 yıl kadar çalıştı ve önemli yönetsel görevler aldı. 27 yaşında aldığı terfiler sonrası şirketin en genç satış müdürü oldu. Yıldız Holding’deki son görevinde Ticari Pazarlama Müdürlüğü yaptı.(2006-2015) İş hayatının ilk yıllarında ise Ernst&Young ve My Executive şirketlerinde, üst düzey yönetici seçme yerleştirme biriminde görev aldı. (2005-2006) Çalışma hayatı öncesi uluslararası öğrenci değişim programları yürüten AIESEC Türkiye’de 5 yıl süreyle gönüllü olarak çeşitli sosyal projelerde çalıştı. Bu yıllarda, pek çok liderlik ödülü kazandı. Devecioğlu, düşünce yazıları ile bilinir. Mona Kitap etiketiyle yayınlanmış, ‘Yüzleşme’ adlı kitabın yazarıdır. Yazılarında çağımızın kimi problemli fikirleri yerine, okuyucularını, heyecan uyandırıcı karşı düşüncelere davet eder. Yazıları Aylak Karga, Cafrande, İnsan Okur, Dünyalilar.org, Yeşil Gazete, The Geyik, Anti Otoriter Karnaval, Sosyalist Birikim adlı dergi ve internet sayfalarında yayınlandı.


Oğuzhan Süral

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Danışmanı

Ergin Akman

Nestle Waters Regional Head of Sales & Marketing

Emre Özdemir

Pirelli Türkiye Satış Müdürü

Oturum Konusu
(11.15-11.40) Global Markaların Etkili Satış Stratejileri ve Vizyonları

Oğuzhan Süral Kimdir?
FMCG ve Sağlık sektöründe İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Yönetimi. Proje geliştirme, satış ve ürün yönetimi konularında deneyime sahip. Telemarketing, saha pazarlama, e-pazarlama ve dijital pazarlama ile B2b ve B2c programlarını geliştirme konusunda uzman. Saha ekibini yönetme ve alternatif satış kanalları bulma konusunda yetenekli. Ulusal ve uluslararası network, yeni yatırımlar ve mevcut organizasyonları yönetmede tecrübeli. Konferanslarda profesyonel konuşmacı ve üniversite tabanlı projede yüksek motivasyona sahip.

Ergin Akman Kimdir?

Emre Özdemir Kimdir?
Pirelli Türkiye Satış Müdürü Emre Özdemir, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji eğitimlerini (Çift Anadal) tamamladı. Aynı yıl kariyerine uluslararası sivil toplum sektöründe başlayan Özdemir, 2005 yılında Avrupa Komisyonu ve T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa verilen Jean Monnet Bursu’na hak kazanarak Belçika’daki Leuven Üniversitesi’nde Avrupa Siyaseti Yüksek Lisansı derecesini aldı. Bu dönemde Avrupa Parlamentosu’na akredite lobici olarak “Turkish Youth Network – Brussels” isimli platformu kurdu. Türkiye’ye dönüşte askerlik görevinin ardından 2007’de Kıraça Holding şirketlerinden Karland A.Ş.’de Dış İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde sektör derneği olan Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 yılında Hyundai’de Bölge Satışı Müdürü olan Özdemir, 2013 yılında Pirelli’ye yine Bölge Satış Müdürü olarak atandı. Üniversite yıllarında başladığı uluslararası sivil toplum faaliyetlerine devam etmekte ve çeşitli platformlarda ülkemizi temsil etmektedir. Yerli ve yabancı dergilerde makaleleri yayınlanmakta olan Özdemir, seyahatlerindeki hatıralarını topladığı bir gezi kitabı üzerinde çalışmaktadır.


Ersin Denizseven

Turkon Line Stratejik Planlama ve Koordinasyondan Sorumlu GMY

Mehmet Oğuz Özkazanç

Solar Patlayıcı Genel Müdürü

Koray Akhan

Garanti Leasing Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yrd.

Oturum Konusu
(12.25-13.15) Yenilikçi Ürünler, Teknoloji ve İş Yapma Yöntemleri

Ersin Denizseven Kimdir?
Denizseven, İlaç sektöründeki satış deneyimlerinin ardından Philip Morris SA AŞ de yaklaşık 19 yıl boyunca Satışın farklıl kademeleri, Ticari Pazarlama, Satış Organizasyon Geliştirme, Pazarlama ve Satış Eğitim ve Geliştirme alanlarında görev aldıktan sonra Pronet AŞ de Eğitim ve Organizasyon Geliştirme Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Profesyonel yaşamına bir süre ara vererek Danışmanlık yapan Denizseven, kuruluşlara liderlik, satış, kişisel gelişim, yöneticilik alanlarında destek vermiştir. Ayrıca farklı üniversitelerde Öğretim Görevlisi olarak hem Sürekli Eğitim Merkezlerinde hem de Lisanüstü programlarında yer almıştır. Halen Turkon Line (Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik) AŞ de Stratejik Planlama ve Koordinasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmaya devam etmektedir. Erickson College International’den Profesyonel Koçluk ve Takım Koçluğu sertifikaları sahibidir, profesyonel koçluk yapmaya devam etmektedir.

Mehmet Oğuz Özkazanç Kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 1987yılında mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 Yılında MKE Kurumunda çalışmaya başladı. 2001 Yılına adar MKE Kurumunda, Dinamit, TNT Üretimi, Sistem Araştırma Geliştirme, Teknik Emniyet ve Pazarlama Satış bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında özel sektöre transfer oldu ve Nitromak San. Tic. A.Ş ‘de Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirkette sırası ile Pazarlama ve Satış Müdür Yrd, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş’de Genel Müdür’lük görevine atandı. Solar A.Ş’nin Türkiye ve Avrupa Pazarında var olmasına yönelik çalışmaları yürüttü. 2017 yılında yeni kurulan Solar Madencilik Hizmetleri San. A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Halen Solar A.Ş ‘de Genel Müdür, Solar Madencilik Hizmetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gerek Patlayıcı Maddeler gerekse İşletme Yönetimi dalında Ulusal ve Uluslararsı kongre ve sempozyumlarda yayınlanmış birçok bildiri ve makalesi mevcuttur. Türkiye’de Sivil Patlayıcı Madde Sektörünün gelişmesine önderlik eden kişilerden biridir. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Koray Akhan Kimdir?


Bülent Çankaya

SODEXO Project Leader

Hanife Civan

Migros Satış, Yatırım Planlama ve Koordinasyon Grup Müdürü

K.Altuğ Erciş

Mercedes Benz Koluman Motorlu Araçlar Satış ve Pazarlama Direktörü

Alper Tanyer

Axa Sigorta Pazarlama Direktörü

Ayhan Arabacı

Hüppe Satış ve Pazarlama Direktörü

Oturum Konusu
(14.50-15.45) 4 Farklı Sektörde Müşteri ve Satış Süreçlerinin Yönetimi

Bülent Çankaya Kimdir?
1965 yılında İstanbul’da doğan Bülent Çankaya, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu. 1991-2005 yılları arasında Türk Philips Tic. A.Ş’de satış ve pazarlama departmanlarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Digicom Elektronik A.Ş., hepsiburada.com ,118 80 ve bulurum.com gibi farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yapan Bülent Çankaya şu anda Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş’ nin Digital dönüşüm projesinde Proje lideri olarak görev yapmaktadır

Hanife Civan Kimdir?
1977 doğumlu olan Hanife Civan İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü 1997’de tamamlamasının ardından Metro Grup’ta real,- Hipermarketler Zinciri’nde Management Trainee olarak göreve başladı. Gıdadışı gruplarda kategori uzmanı olarak görev yapmıştır. 2000 yılından itibaren Tansaş Tic. AŞ’de hem İzmir hem de İstanbul ofislerinde Merchandising Müdürlüğü, BPR Proje Müdürlüğü, Sistem ve Proje Uygulama Müdürlüğü, Satış Destek Müdürlüğü, Bölge Satış Direktörlüğü gibi pekçok farklı görevde bulunmuş ve projede çalışmıştır. Migros Tic. AŞ’de bölge satış müdürlüğü görevinin ardından 2010 yılında Satış Planlama ve Koordinasyon Grup Müdürlüğü’ne atanmıştır. 2013 yılında görev kapsamına yatırım da dahil edilmiştir. Ekibiyle birlikte satış ve yatırım ekiplerine yön veren ve destek olan stratejik planlama, hedef yönetimi, sistem ve süreç geliştirme ve koordinasyon fonksiyonlarını yürütmektedir. Arda adında 8 yaşında bir çocuk annesidir.

K.Altuğ Erciş Kimdir?
09 Mayıs 1975 tarihinde Ankara’da doğdu. Orta ve lise eğitimini İstek Vakfı Özel Belde Deneme lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca Uluslararası öğrenci organizasyonu olan AIESEC’te aktif görev aldı ve başkanlığını yürüttü. Dönemin gelişen trendleri doğrultusunda yurtdışında çeşitli eğitimler aldıktan sonra profesyonel iş hayatına 1998 senesinde Mercedes Benz Türk A.Ş.’nin ana bayiisi ve ortağı olan Koluman Motorlu Araçlar A.Ş. firmasında başladı. Aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesinde satış ve pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Yıllar içerisinde aynı şirketin çeşitli yönetim pozisyonlarında görev aldı. Halen Koluman Motorlu Araçlar A.Ş. şirketinin “İcra Kurulunda Otomobil Satış Direktörlüğü” görevini yürütmektedir. Kayak yapmak ve tüplü dalış en sevdiği hobileri arasındadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Gelişime ancak gelişmiş bireyler ile ulaşılabileceği inancı ile kendisini ve çevresini geliştirici çeşitli kuruluş ve derneklerde aktif üyelikleri bulunmaktadır.

Alper Tanyer Kimdir?
Alper Tanyer, 1995 yili Tarsus Amerikan Lisesi, 2000 yılı Boğaziçi İşletme mezunu. 2004 yılında Copenhangen Business School Uygulamalı Ekonomi ve Finans Yüksek Lisans’ını tamamladı. Türk Tuborg – Carlsberg’de pazarlama, Peppers and Rogers Group’da Yönetim Danışmanlığı, Akbank’ta Ürün geliştirme ve HSBC’de lokal ve global pazarlama fonksiyonlarında strateji, planlama ve performans yöneticiliği yaptı. Ağustos 2016’dan bu yana AXA Sigorta’da pazarlama direktörlüğü görevini yürütmekte. Marka yönetimi, ürün geliştirme, pazarlama stratejileri, planlaması, performans ve etkinlik ölçümlenmesi alanında tecrübeleri bulunmaktadır.

Ayhan Arabacı Kimdir?
Kariyerine 2000 yılında Eskişehir’de Kılıçoğlu Toprak Sanayiinde Marmara Bölgesi Satış Sorumlusu pozisyonu ile başlayan Ayhan Arabacı, 2004-2005 yılları arasında Ülker’de Saha Satış Müfettişi ve Ticari Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. 2005 yılında tekrar Kılıçoğlunda Marmara Bölgesi Satış Müdürü olarak göreve başlayan Arabacı, çeşitli projeleri lead etmiş ve markanın saha satış gücü yapılanmalarının temellerini atmıştır. 2012 yılında bir MASCO Şirketler Topluluğu firması olan, alanında sektör lideri HUPPE’ye Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olarak dahil olmuştur. Kariyerinin hemen hemen tamamını İnşaat Sektöründe geçirmiş olan Ayhan Arabacı, Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat bölümünden birincilik derecesi ile mezun olmuş, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Pazarlama alanında Yüksek Lisans derecesi elde etmiştir. İngilizce, Bulgarca ve Rusça konuşmaktadır.


Altan Taşkıran

Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama Direktörü

Dr.Levent Sönmez

Koçak Farma Satış ve Pazarlama Direktörü

Ercan Telci

Ödüllü Saha Satış Eğitmeni & Konuşmacı

Oturum Konusu
(16.45-17.15) Satıcılar için Eğitim, Gelişim ve Kariyer Taktikleri

Altan Taşkıran Kimdir?
1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bolumunden mezun olan Altan Taşkıran, aynı yıl deneme bilim merkezinde yaratıcı grup yoneticisi olarak çalısmaya başladı. 2000 yılında Garanti Bankası’na üye işyeri pazarlama müdürlüğünde ürün geliştirme ve pazar araştırma yetkilisi olarak başlayan Garanti kariyerine halen satış ve pazarlama yoneticisi olarak devam ediyor. Garanti Bankasının üye işyeri olan 400.000 firma ile olan iliskilerden ve müşteri iliskileri yönetimi, ürün yönetimi, strateji, e-ticaret, yerel kampanyalar, ödeme noktaları, ulaşım projeleri, başlıca çalışmaları arasındadır.

Dr.Levent Sönmez Kimdir?
Sönmez,İstanbul Tıp Fakültesi ‘nden mezun olduktan sonra kısa bir süre hekimlik yapmış ve ardından Bilim İlaç’ta Ürün Müdürü olarak ilaç sektöründe çalışmaya başlamıştır.Bilim İlaç’ta pazarlama bölümünde Grup Ürün Müdürlüğü,Pazarlama Müdürlüğü,İş Birimi Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi programını bitiren Sönmez,2001 yılında Abdi İbrahim İlaç şirketinde İş Birimi Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.İç pazarlardaki Direktör Yardımcılığı görevinin ardından takip eden yıllarda Rusya,Ukranya,Türki Cumhuriyetler,Orta Doğu,Kuzey Afrika başta olmak üzere Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak çalışmıştır..2010 yılında Sanovel İlaç’a katılan Sönmez, burada iç pazarlar,uluslararası pazarlar ve veteriner grubunun Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.2013 yılında Koçak Farma’ya Satış ve Pazarlama Direktörü olarak başlayan Sönmez, halen bu görevinde bulunmaktadır.

Ercan Telci Kimdir?
1974 İstanbul doğumlu olan Ercan Telci, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okudu. İş yaşamına sekiz-dokuz yaşlarında 1982’li yıllarda, Otomotiv Sanayi sektöründe ticaretin merkezi İstanbul Taksim’de köklü esnaf tüccarların içerisinde satış elemanı olarak alaylı başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi ‘’Liderlik Pazarlama ve Etkin Yöneticilik’’ eğitim programını tamamladı. Hollanda ve Belçika’da bulunan Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and self Leadership training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’de koçluk programını tamamlamıştır. Uluslararası dünyanın en iyi koçluk okullarından Erickson Coaching International programını tamamladı. Ayrıca Situation Managament Systems (ABD) firmasının Türkiye temsilciliğinden kişisel satış koçluğu eğitimi aldı. İngilizce bilen Ercan Telci, otuz beş yılın üzerinde aktif saha satışı, müşteri yönetimi, pazarlama, işletme tecrübesine sahiptir. Halen 2001 Yılında kendi kurduğu Home Life pazarlama şirketini satış ekibiyle birlikte yönetmekte ve ardından 2011 yılında kurduğu Erte Eğitim Danışmanlık firmasında da kurucu görevi sürdürüp, saha satışı eğitimleri vermektedir. Ayrıca Arslan Elektronik Taahhüt ve Turizm Mühendislik Aydınlatma İnşaat Ltd Şti’nin Türkiye satış direktörlüğünü yapmaktadır.


Erdem Karagöz

Satış ve İkna Eğitmeni-Yazar

Oturum Konusu
(17.45-18.00) Türk Usulü Satış ve 7 Saniyede Etkileşim

Erdem Karagöz Kimdir?
Erdem Karagöz Satış ve İkna alanlarında 12 yıldır Eğitimler vermekte, danışmanlık yapmakta ve satış ekipleri oluşturmaktadır.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra satış alanlarında çalıştı. Daha sonra sahadaki satış deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak devam ettirdi. Livcon Master Certified Coach Eğitimleri aldı. Satış ve Kurumsal Koçluk alanlarında çalıştı. United firmasında satış eğitmeni olarak 4 yıl görev yapan Erdem Karagöz halen KevinHogan Türkiye partneri olarak çalışmaktadır. 5 Eylül 2016 tarihinde Çalışma Bakanlığı Akredite Master Trainer olarak AB ve Devlet Projelerinde eğitmenlik ve eğiticilerin eğitimini yapmaktadır. Erdem Karagöz Akademi’de kurucu ve 12 eğitmeni ile uzun soluklu satış eğitim projeleri yürütmektedir. Türkiye’de 70 ilde Satış, İkna alanlarında eğitimler vermiştir. Asla Vazgeçme, Marka Çocuk Yetiştirmek, Kariyer Dolmuşu, Türk İşi İkna kitaplarının yazarıdır. Satış İknası kitabı çok yakında yayında olacak olan Erdem Karagöz şu anda Tavır Yönetimi kitabı üzerinde çalışmaktadır. Piengo Şirketinin Piengo Plus eğitmenleri arasında yer almaktadır. Türk Telekom, Halk bankası, Vestel gibi şirketler başta olmak üzere 100 kadar KOBİ’de satış eğitimlerine devam etmektedir. Kurumsal eğitimler dışında satışı Biletix tarafından yapılan açık eğitimler ve online eğitimler vermektedir. Satış eğitmenliği dışında şirketlere satış danışmanlığı ve satış koçluğu projelerinde görev alan Erdem Karagöz Network Marketing, Gayrimenkul firmaları, Banka, Telekomünikasyon, İlaç ve Beyaz eşya alanlarında satış ve ikna alanlarında davranış değişikliği hedefli, enerjisi yüksek, eğlenceli eğitimler vermeye devam etmektedir.


Ercan Altuğ Yılmaz

Oyunlaştırma Uzmanı – Bahçeşehir Üniversitesi

Oturum Konusu
(18.00-18.15) Gamification/Oyunlaştırma ile Satış Motivasyonunda Yeni Yaklaşımlar

Ercan Altuğ Yılmaz Kimdir?
Matematik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Netron ve BilgeAdam’da Tasarım ve Yazılım konularında eğitmenlik ve danışmanlık yaptı. Turkcell Akademi ve Turkcell Dijital Kanallar bünyesinde 5 sene süreyle 9 ülkede 20.000 çalışanlık bir ekosistemde eğitim platformlarını yönetti. Bu süreçte oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış bir çok ödüllü eğitim projesini hayata geçirdi.Amerikan şirketi olan Yum! Brands (KFC,Pizza Hut,TacoBell..) firmasında Türkiye Dijital Eğitimler sorumlusu olarak danışmanlık verdi. Şu anda aktif olarak dijital eğitim sistemleri,oyun,oyunlaştırma,sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konularda eğitimler,seminerler ve danışmanlık yapmakta. İlk Türkçe Oyunlaştırma kitabının yazarıdır. GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Türkiye temsilcisi ve GWC16 Gamification World Congress- Dünya Oyunlaştırma Konferansında sunum yapan ilk ve tek Türk’tür.