Eduplus

17. Satış Yönetimi ve Dijitalleşme Zirvesi – 1 Nisan 2021


Enis Karslıoğlu

Biggloyalty CEO

Oturum Konusu
(09.10-09.30) Dijital Dönüşüm Satış Kanalı ve Müşteri Yönetimi
Enis Karslıoğlu Kimdir?
30 yılı aşkın çalışma hayatı olan ve 17 yıldır Loyalty alanında kendi şirketler grubu ile hizmet veren Karslıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Nortwestern University Kellogg’s Business School GMP ve Harvard Business School’da Global Leadership Programını tamamladı.
1986’da Sabah Gazetesi’nde başlayan meslek hayatına, Hürriyet Gazetesi, ATV, Eksen Yayıncılık, CINE5, Star Dijital, Arbomedia firmalarında uzun yıllar üst düzey yönetici olarak devam etti. Aras Holding’in CEO’luğunu yaptı ve yeniden yapılandırdı. Kendi şirketini 1999 yılında kuran Karslıoğlu o tarihten bu yana dünya devi firmalara çığır açan loyalty projeleri sundu.
Karslıoğlu’nun çalışma hayatı, uzman olduğu “Bayi Ödül Puan ile Ödüllendirme” ve “Müşteri Sadakat Projeleri”, “Çalışan Takdir ve Ödüllendirme Projeleri” başlığındaki, yeni teknoloji ve çözümlerle devam ediyor.


Melike Koçoğlu

Genel Müdür

Oturum Konusu
(09.30-10.00) Pandemi Sürecinde Liderlik: Dijitalleşme, Değişim ve Kriz Yönetimi
Melike Koçoğlu Kimdir?
2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezunu olan Melike Koçoğlu, üniversite yıllarında Unilever’de part-time çalışarak iş hayatına atıldı.
2001-2005 yılları arasında Unilever’de Food Solutions Marka Müdür Yardımcısı, Ürün Müdürü ve Grup Ürün Müdürü olarak görev yaptı.
2005-2010 yılları arasında 3M’de sırasıyla Kıdemli Marka Yöneticisi, Pazarlama Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü ve 2010-2012 yılları arasında da Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürüttü.
2013 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’na Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Direktörü olarak katılan Koçoğlu, 2014 yılında Pazarlama ve Satış Direktörü rolüne atandı.
2016 yılından 2018 Ağustos ayına kadar Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.
2018 Eylül ayında Umur Basım’a katılan Koçoğlu, halen aynı şirkette Genel Müdür görevine devam etmektedir.


Şefika Zorlutuna

İncitaş Motorlu Araçlar Genel Müdür

Şefika Zorlutuna Kimdir?
2000 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Şefika Zorlutuna, Temsa AŞ ‘de Yedek Parça Stok Yönetimi Uzmanı olarak çalışma hayatına başladı. 2011 yılına kadar Temsa’da Satış Sonrası Hizmetler alanında farklı bölümlerde ve pozisyonlarda görev aldı . 2011 yılında İnci Holding şirketi İncitaş AŞ’e Tedarik Zinciri ve Süreç Geliştirme Müdürü olarak geçiş yaptı. 2012-2014 yıllarında farklı grup şirketlerinde Depo ve Nakliye Operasyonları Müdürlüğü, Bayi Geliştirme ve Ticari Pazarlama Müdürlüğü gibi görevler üstlenen Şefika , 2015 yılında İncitaş ‘a Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Şu anda, Otomotiv Yenileme Pazarı ve Yenilenebilir Enerji Sektörlerinde farklı markaların Türkiye ve yakın coğrafyalarda ülke distribütörlüklerini yürüten İncitaş’da Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Özgür Özvardar

Verifone Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı & Genel Müdür


Özgür Özvardar Kimdir?
Özgür Özvardar, kariyerine 2003 yılında Yünsa’da başladı. Satış ve pazarlama bölümünde çeşitli görevler aldıktan sonra 2008 yılında Türkiye bankacılık piyasasından sorumlu Müşteri Yöneticisi olarak Verifone’a katıldı. 2010 yılında ise satış müdürü pozisyonuna atandı. Kuzey Afrika Bölgesi’nin de sorumluluğu altına girmesiyle şirketteki görev tanımı kısa bir süre içinde Satış Direktörlüğü’ne yükseldi. 2013 yılında Orta Doğu ve Kuzey Afrika olarak adlandırılan; 40’a yakın ülkeyi kapsayan bölgeden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görevine devam etti. Büyümeyi yönetmek, stratejik yönlendirme yapmak ve farklı özellikleri bünyesinde barındıran bu bölgedeki operasyonların sorunsuz işleyişini sağlamak, Verifone’un bu önemli ve dinamik bölgedeki faaliyetlerini gözetmekten sorumlu olan Özvardar’ın görevleri arasındadır. Özvardar, Galatasaray Lisesi’nin ardından eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde tamamladı.


İsmail Sami Özdemir

GE Aviation, Bölge Genel Müdürü, Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu

İsmail Sami Özdemir Kimdir?
İsmail Sami Ozdemir , İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ile mezun oldu.
Havacılık kariyerine Haziran 1999 tarihinde TUSAS Motor Sanayii şirketinde GE Askeri Uçak Motorları Saha Mühendisi olarak başladı. Mart 2006’da Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu, Askeri ve Sivil Helikopter Motorları Teknik Müdürü olarak GE Aviation (GE Havacılık) şirketine katıldı.
Temmuz 2008 tarihinde GE Aviation’ın Ticari Yönetici Yetiştirme Programına davet edilerek 2 yıldan uzun sürecek bu programa OrtaDoğu, Doğu Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinden sorumlu Ticari Satış Operasyonları Yöneticisi olarak Londra’da başladı. Program kapsamında Londra ve GE Aviation merkezi olan Amerika’nın Cincinnati şehrinde çeşitli görevler aldı. 2010 yılında GE Aviation Ticari Motorlar faaliyetlerini yönetmek üzere Türkiye ve Orta Asya’dan sorumlu Bölgesel Satıs Direktörü olarak atandı. Ocak 2015’te Bölgesel Satış Genel Müdürü görevini üstlenen İsmail Sami Özdemir, Türkiye & Orta Asya bölgesindeki görevlerine ek olarak Etihad Hava Yolları satış ve iş faaliyetlerine liderlik etti. Ağustos 2016’da GE Aviation Bölge Yöneticisi olarak atanmasının ardından Ocak 2018’de Doğu Avrupa bölgesi sorumluluğu da üstlenerek, halen 30 ülkeden sorumlu yönetici olarak görevine devam etmektedir.
İsmail Sami Özdemir, evli ve 16 yasında bir kız çocuk babasıdır.


Vedat Yıldırım

Hayat Kimya Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı, İcra kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(10.45-11.00) Yeni Dünyanın Zorlu Pazarlarında Başarı Stratejileri
Vedat Yıldırım Kimdir?
Vedat Yıldırım, 1984-1997 yılları arasında Mintax ve P&G şirketlerinde satış departmanının tüm kademelerinde görev aldı. P&G’de son olarak, P&G Türkiye Distribütör Operasyonları Satış Müdürlüğü ve 3 ülkeden sorumlu Kafkasya Ülke Direktörlüğü görevlerini yaptı.
Deneyimini FMCG’nin farklı alanlarına taşıyarak ETİ’de Satış Direktörü olarak görev aldı. Satış alanındaki kariyerini, İXİR Satış Direktörü, Komili Pazarlama Genel Müdürü, Hedef Grup İcra Kurulu Üyesi, Pepsi Bottling Marmara Division Genel Müdürü olmak üzere farklı alanlardaki deneyimlerle ve başarılarla sürdürdü.
İran Behbahani Group’ta Yönetim Direktörlüğü, Hayat Kimya’nın Cezayir iştirakinde Genel Müdürlük pozisyonlarında bulunarak deneyimini global ölçekte devam ettirdi.
Vedat Yıldırım, 2016 yılından itibaren Hayat Kimya’nın Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak, şirketin tüm global pazarlardaki satış faaliyetlerinden sorumlu olarak görevini sürdürüyor.


Ali Bozer

Hero Türkiye Genel Müdürü

Oturum Konusu
(11.00-11.15) Satışta Sürdürülebilir Başarı için Vizyon, Strateji ve Benchmarking
Ali Bozer Kimdir?
Ali BOZER//Hero Türkiye Genel Müdürü; ODTÜ Fizik, sonrasında Bilkent Üniversitesinde MBA eğitimi almış Bozer, profesyonel basketbol geçmişi, hızlı ve yüksek tempolu oyuna olan tutkusu nedeniyle tüm kariyerini tempo açısından basketbola benzemesi nedeniyle 22 yıldır FMCG sektöründe sürdürmektedir. Eylül 2017’den bu yana Hero Gıda’nın Türkiye Genel Müdürü olan Bozer, Colgate Palmolive, Henkel, L’Oreal ve Barilla’da satış alanında farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra ilk genel müdürlük deneyimini Nisan 2014 ile Eylül 2017 arasında Kraft Heinz Türkiye’de elde etmiştir.


Didem Tan Arıkan

Kariyer.net Yeni Hizmetler ve Müşteri Çözümleri GMY

Oturum Konusu
(11.15-12.15) 6 Farklı Sektörde Satış! Pandemi Döneminde Fırsatlar ve Tehditler
Didem Tan Arıkan Kimdir?
Didem Arıkan, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra, dört yıl ilaç sektöründe çalışmış, 1999 ile 2010 yılları arasında Turkcell ve Avea şirketleri bünyesinde Bireysel ve Kurumsal Satış Kanalı Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Turkcell’de çalıştığı dönemde Kardelenler projesinde mentor olarak görev almıştır ve o tarihten bu yana farklı Sivil Toplum Örgütlerinde ve Üniversitelerde kariyer danışmanlığı yapmaya devam etmektedir. 2010 yılında, online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net ailesine katılan Arıkan, İç Anadolu Bölge Müdürü olarak başladığı görevine, 2014 yılında Anadolu Birim Müdürü olarak devam etmiş ve Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür yardımcılığına atanmıştır. Ocak 2019 itibariyle Kariyer.net Yeni Hizmetler ve Müşteri Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmekte, üniversitelerde CV ve Mülakat Teknikleri ve Kariyer Yolculuğundan İpuçları seminerleri vermektedir. Spor ve balıkçılık ile ilgilenen Didem Arıkan evli ve bir çocuk sahibidir.


Murat Atalay

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı

Murat Atalay Kimdir?
Türkiye İş Bankası’na 1996 yılında uzman yardımcısı olarak katılmış ve çeşitli Şube ve Genel Müdürlük birimlerinde uzman ve yönetici olarak görev yapmıştır. Türkiye İş Bankası’nı temsilen, 2011 – 2014 yılları arasında Anadolu Hayat Emeklilik’ te Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2011 yılından itibaren Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü Müdürü olan Atalay, 01.11.2014 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Satış ve Dağıtım Kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış ve bu görevi sürdürmektedir.


Uğur Güven

Otokoç Otomotiv Perakendeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Uğur Güven Kimdir?
Güven, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nü takiben Boğaziçi Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde Özel Öğrenci Statüsünde öğrenim görmüştür. Otokoç Otomotiv’den önce sırasıyla Standart Belde A.Ş, Toyota Gökkuşağı Otomotiv, Ford Bozkurt Motorlu Araçlar A.Ş., Motor Ticaret A.Ş, Standart Motor A.Ş.’de farklı görevler üstlenmiş olup, 2001 yılında Otokoç Otomotiv’e Şube Müdürü olarak atanmıştır. Şirket bünyesinde, 2004 yılından bu yana Perakendeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Güven ayrıca, OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Otomotiv Meclis Üyesi ve Jeofizik Mühendisleri Odası Üyesi’dir.


Serhan Giray

Arzum Genel Müdür Yardımcısı- Satış

Serhan Giray Kimdir?
Serhan Giray 2001-2017 yılları arasında Türk Philips Ticaret A.Ş.’de Zincir Mağazalar Satış Müdürü, Zincir Mağazalar Grup Satış Müdürü, Türkiye Geleneksel Kanal Satış Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. Giray, satış süreçlerinin geliştirilmesinde, E-ticaret kanalının yapılanmasında, işletmedeki birçok departmanın iş geliştirme ve iyileştirme faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu olmuştur. 2017 yılında Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Ve Tic. A.Ş.’ de Satış Direktörlüğü pozisyonuna transfer olan Giray 2020 Nisan ayından itibaren Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.


Ergün Alpaydın

Solar Patlayıcı Genel Müdür Yardımcısı

Ergün Alpaydın Kimdir?
Alpaydın, 1989-1993 yılları arasında MNG Holding Murgul Dekapaj Şantiyesinde arazi şefi olarak çalışmaya başlamış, devamında kışı amirliği ve son olarak da ve şantiye şefi pozisyonlarında çalışmıştır. 1993-2012 yılları arasında Nitromak firmasında sırasıyla satış mühendisliği, pazarlama ve satış müdür yardımcılığı ve pazarlama ve satış müdürü olarak çalıştı. 2012 yıl temmuz ayından itibaren Solar Patlayıcı Maddeler firmasında çalışmaya başladı. Halen aynı firmada Genel Müdür Yardımcısı Görevini sürdürmektedir.


Kazım Çimen

FLO Global Genel Müdür Yardımcısı

Kazım Çimen Kimdir?
Kazım Çimen, 2000 yılında tamamladığı Makine Mühendisliği eğitimi ve sonrasındaki askerlik görevinin ardından profesyonel iş yaşamına 2001 yılında Baymak’ta Satış Mühendisi olarak başladı. 4 yıllık çalışmanın ardından hem perakende hem de bayi kanalından sorumlu Türkiye Satış Müdürü görevine geldi. Türkiye perakende sektörünün büyümeye başlaması ile dönemin en önemli perakende şirketlerinden biri olan Teknosa’da yöneticilik görevinde yer aldı. Ardından 2 sene boyunca hem eğitim hem de çalışma amacı ile İngiltere’de bulundu. Sonrasında, Avrupa’nın ikinci büyük elektronik perakende şirketi olan Electroworld’te Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliği ile kariyerine devam eden Kazım Çimen 3 sene boyunca bu görevi yaptı. 2015’te başladığı FLO’da hali hazırda “Global Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi” olarak görevine devam etmektedir.


Çağrı Özmen

Lenovo Türkiye Perakende Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Çağrı Özmen Kimdir?
Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de LCIBS’te İşletme eğitimi almıştır.İş yaşamına TNT Express’te başlayan Özmen yaklaşık 13 yıldır Bilişim sektöründe devam ettirdiği kariyerinde Acer ve Packard Bell firmalarında farklı yöneticilik görevlerini üstlendikten sonra 1 Mayıs 2019’dan bu yana Lenovo Türkiye’de Perakende Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.


Emrah İnel

Vakko Grup Başkanı Yatırım Kiralama & Satış

Oturum Konusu
(12.45-13.05) Perakende Sektörünün Potansiyeli ve Büyüme Hızı (Hazır ve Lüks Giyim Parametreleri)
Emrah İnel Kimdir?
1992 – 1998 / Boyner Mağazalar Satış Müdürü
1998 – 2000 / Ekinciler Holding Dış Ticaret /Finans ve Kalite Koordinatörü
2000 – 2007 / YKM Mağazalar Satış ve Operasyon Müdürü
2007 – 2011 / YKM Satış, Operasyon & Kiralama Grup Müdürü
2011 – 2012 / YKM Mağazalar Satış & Kiralama Koordinatörü
2012 – 2013 / Boyner Satış Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
2013 – 2015 / Boyner Holding Kurumsal Gelişim ve Yatırım&Kiralama Direktörü
2015 – Halen / Vakko Holding Yatırım&Kiralama ve Satış Grup Başkanı


Gökmen Güven

CSO, Mentor

Oturum Konusu
(13.05-13.55) Bildiğiniz Satışın Sonu! (İnovasyon, Farklılaşma ve Yeni Nesil Müşteri)
Gökmen Güven Kimdir?
ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrenimi sırasında toplumsal kalkınma ve sürdürülebilirlik alanlarında farklı STK’larda YK üyeliği görevlerinde bulunmuş olup Microsoft Türkiye ve Turkcell’de Müşteri Yönetimi alanında proje bazlı çalışmalar yapmıştır.
Üniversite sonrasında çalışmaya başladığı Unilever Tedarik Zinciri’ndeki beş yıllık sürede, talep planlama, bölgesel planlama, satın alma alanlarında çalışmalar yaparken sürdürülebilir kalkınmaya olan merakı dolayısıyla şirket bünyesinde Sürdürülebilir Yaşam Planı Yönetim Kurulu kurmuş ve üç yıl süreyle başkanlığını yapmıştır.
Yurtiçi ve yurtdışında farklı organizasyonlarda (EBRD, CGF, TEDx, Sustainable Brands..) sürdürülebilir kalkınma alanında çalışma ve tecrübelerini aktarırken, üniversitelerde kurumiçi girişimcilik, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir kalkınma alanlarında eğitim vermekte, farklı platformlarda köşe yazıları yazmaktadır.
Son üç yılda, BM tarafından dünya çapında desteklenen dokuz girişimden birisi olan Fazla Gıda’da ticari ve operasyonel faaliyetleri yönetmiş ve farklı STK’ların yönetim kurulunda görev almış ve birçok girişim programında jüri üyeliği ve mentörlük yapmıştır.


Ertuğrul Yücenur

Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı

Ertuğrul Yücenur Kimdir?
1979 İstanbul doğumlu olan Ertuğrul Yücenur lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise European School of Management and Technology ESMT Berlin’de İşletme alanında tamamladı. Çalışma yaşamına 1999 yılında bilgisayar sektöründe girişimci olarak başlayan, Tribal Satış ve Pazarlama şirketinde Müşteri Yöneticisi olarak çalışan Yücenur, Allianz Türkiye Ailesi’ne 2004 yılında katıldı. Allianz Türkiye bünyesinde Batı İstanbul ve Trakya Bölge Acente Satış Uzmanı, İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü, Otomotiv ve Banka Sigortacılığı Kanal Müdürü, Acenteler ve Direkt Satış Ofisleri Satış Grup Başkanı, Satış ve Dağıtım Kanalları Direktörü olarak görev yapıyordu gibi çeşitli görevleri üstlendi.
Ocak 2019 itibarıyla Satış ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcılığı ile İcra Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmekte olup Bireysel Satış Kanalları, Kurumsal Satış Kanalları ve Çalışan Menfaatleri departmanlarının yönetiminden sorumludur.


Ender Ferruh Arslan

Kale Grubu CSO, Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı

Ender Ferruh Arslan Kimdir?
Ender Arslan, 2011 yılından itibaren Kale Holding’te Stratejik Planlama ve İş Geliştirme
alanından sorumludur ayrıca Kale Holding İcra Kurulu üyesidir.
Ender Arslan, Kale Holding’teki görevinden önce, Akkök Holding Stratejik Planlama ve İş
Geliştirme Direktörlüğü, İşYatırım M&A ve Stratejik Planlama Müdürlüğü, Arthur
Andersen Yönetim Danışmanlığı Stratejik Planlama Hizmetleri Müdürlüğü, Arçelik’te
Stratejik Pazarlama Yöneticisi ve Ürün Mühendisliği görevlerinde bulunmuştur.
2018-2022 dönemi İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği yapan Arslan, Orta Doğu Teknik
Üniversitesi Makina Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunudur.


Ahmet Segmen

Eczacıbaşı CSO

Ahmet Segmen Kimdir?
İş yaşamına 2005 yılında Procter&Gamble’da başlayan Seğmen, aynı kuruluşta Distribütör Operasyonları, Zincir Mağazalar, Pazar Stratejileri ve Planlama Bölümlerinde çeşitli görevler aldıktan sonra Türkiye Pazar Stratejileri ve Planlama Bölümü’nde Hane Tüketim Ürünleri Kategori Direktörü, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazar Stratejileri ve Planlama Bölümü’nde Kumaş ve Ev Bakım Kategori Direktörü ve Türkiye Zincir Mağazalar Kıdemli Satış Direktörü olarak görev aldı.
2018 yılından beri de Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nde Chief Sales Officer olarak görev yapmakta.
1979 yılında doğan Seğmen, lisans eğitimini 2001 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise 2004 yılında Saint Mary’s Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.


Doğukan Yanılmaz

Flokser Kimya Satış Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Doğukan Yanılmaz Kimdir?
Yanılmaz, 2008-2017 yılları arasında Flokser Kimya’da Türkiye satış direktörlüğü görevinden sonra 2018 den itibaren Flokser Kimya’da Satış pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Hakan Koralp

Temsa Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Hakan Koralp Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunu Hakan Koralp,
kariyerine 1996-1997 yılları arasında Çukurova İthalat ve İhracat şirketinde Satış Temsilcisi olarak başladı. Sonrasında Volvo İş Makinaları’nda 1998-2004 yılları arasında Satış Temsilcisi, 2004-2006 yılları arasında Doğu Marmara Bölge Satış Müdürü, 2007 – 2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı.2011-2013 yılları arasında Putzmeister şirketinde CCO olarak çalıştıktan sonra 2013 yılından 2015 yılına kadar Vento Makina’da şirket ortağı olarak görev yaptı.Koralp, 2015 – 2018 yılları arası Temsa İş Makinaları’nda Satış Direktörü olarak görev yapmaktaydı.
Hakan Koralp 2018 yılından bu yana Temsa Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.


Burcu Yazıcı

Kellogg Türkiye Genel Müdürü

Oturum Konusu
(14.50-15.05) Pazarlamada Dijital Dönüşüm
Burcu Yazıcı Kimdir?
Burcu Yazıcı// Kellogg Türkiye Genel Müdürü
ITÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Burcu Yazıcı Bayındır Holding ve Eczacıbaşı Holding finans departmanlarında çalıştıktan sonra Pazarlama alanında kariyer yapmaya karar vermiş ve sırasıyla Panda Has Gıda ve Schwarzkopf Henkel Türkiye’de Marka Müdürü ve Grup Ürün Müdürü Pozisyonlarında çalışmıştır Daha sonra Schwarzkopf/Henkel CIS bölgesi Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Yazıcı Türkiye’ye döndükten sonra Ülker Kellogg JV Şirketine Pazarlama ve Satış Müdürü olarak katılmıştır.
2016 senesinden beri Kellogg Türkiye şirketinin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Tunç Berkman

xCMo, Pazarlama ve Marka Danışmanı, Girişimci

Oturum Konusu
(15.05-15.45) Satış ve Pazarlamada Fark Yaratmak
Tunç Berkman Kimdir?
Kadıköy Anadolu sonrası lisans eğitimimi Syracuse University’de, MBA’yi ise Babson College’de tamamladım. Çalışma hayatıma Amerika’da başladım. Monitor Company/New York’da danışman olarak perakendecilik ve Telco sektörlerine ilişkin projelerde yer aldım ve 2000 yılında Türkiye’ye döndüm.
Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak Türkiye maceram başladı. Bu süreç içinde çeşitli satın almalar, şirket kurmaların yanı sıra Türkiye’ nin en kapsamlı E-dönüşüm projesinin Koç Topluluğu adına yönettim. Bu görevim sırasında Türkiye’nin ilk online seyahat şirketi BookinTurkey ile ilk veri tabanlı Pazarlama şirketi Tanı/Paro’nun kuruluşunu gerçekleştirdim. Sonra sırası ile Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi,Tanı Pazarlama’da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticisi, Stratejik Planlama Yöneticisi ve Arçelik’te İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yaptım. 2005 – 2007 yılları arasında Arçelik Pazarlama Grubu Yönetisi oldum. Arçelik’te pazarlama sorumluluklarıma ilaveten CRM yapılandırmalarını ile iş geliştirme projelerini yönettim.
2007 yılında yeni bir dönem başladı benim için. Avea. Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladım. 2009 yılında ise aynı kurumda Kurumsal Pazarlama ve Sanal Operatörlerden sorumlu direktör oldum. Çok dinamik bir marka olan Avea’da geçirdiğim süre içinde pek çok yeniliğe ekibim ile birlikte imza attım.
Bir süre sonra masanın diğer tarafına geçmeyi istedim. Ve People Communications İletişim Ajansında Genel Müdür olarak çalışmaya başladım. Bu dönem benim girişimcilik ile ilgili ilk adımları attığım dönem oldu. Türkiye’nin ilk lisanlı melek yatırımlarımdan biri olarak farklı konularda yatırım yaptım
2012 yılında Veritas Media’ya genel müdür olarak transfer oldum.
2013 Aralık ayında Vestel’e pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcı olarak transfer oldum. Vestel dinamik ve sektörün geleneksel yapısını değiştiren yaklaşımlarına sahip bir marka olarak birçok ilki hayata geçirmek için bana ve ekibime büyük fırsatlar tanıyan bir şirket oldu. 2018 Eylül’de Pazarlama Genel Müdür yardımcılığına ek olarak Mobil Ürünler Satış Genel Müdür yardımcılığı sorumluğunu üstlendim. 2019 Kasım ayında Vestel’deki görevinden ayrılarak TBS Investment & Management Company adlı yatırım ve danışmalık şirketinde ortak olarak kendi girişimlerimle ilgilenmeye başladım.
Şanslı bir profesyonel olarak eş zamanlı iyi ortaklarla girişimcilik hayalimi gerçekleştirme fırsatım oldu. Avea’da çalışırken 2010 senesinde Chado Tea markası ile çay perakendesi alanında bir markaya yatırımcı ortak oldum. 2011 yılında Mobilexpress’i Fintech konusunda kurduk. 2013’te Vestel’e girmeden önce One Dijital markası ile ortaklarımla bir dijital medya planlama ajansı kurduk.
Vestel’den ayrıldıktan sonra 2019 Aralık’ta One Dijital’ta olan hisselerimi ortaklarıma sattım. WorCompany adlı paylaşımlı ofis iş modeline yatırım yaptım. TBS Investment ve Management Company üstünden Divera AI Yapay Zeka tabanlı pazarlama şirketinde bağımsız danışman, İngiliz Bolt Insight firmasında yönetim kurulu danışmanı ve Capital Sports Media’da yönetim kurulunda danışman olarak görevlerim var. Son dönemde Triber Shop, Directik ve Zack AI adlı girişimlere yatırım yaptım. Sosyal medyada tüketici davranışları dinleme ve analiz etmek konusunda Amerikalı D-tag Anaytics Inc. firmasının Türkiye, CIS ve Arap Yarımadası yetkili çözüm ortayız.
Aktif olarak Genç Yönetici ve İş İnsanları derneği, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YUD), Arya Women Yatırım Komitesi, Propeller Club Istanbul ve Folder dernekleri üyesiyim.
WBAF Türkiye Senatörü ve 1907 Fenerbahçe derneğinde Yönetim Kurulu üyesiyim. Düzenli olarak Milliyet gazetesinde her hafta pazarlama ve girişimcilik üstünde yazdığım bir köşem var. Campaign Türkiye, Business Türkiye ve Yüksek teknoloji dergilerinde aylık olarak köşe yazılarım yayınlanıyor. Türkiye’nin ilk ve tek B2B radyosu olan Endüstri radyoda her Çarşamba saat 19:00’da farklı sektörlerden CEO, Genel Müdür ve CMO’ları ağırladığım canlı yayınlanan bir radyo programı yapıyorum.


Firuzan İşcan

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Firuzan İşcan Kimdir?
İşcan, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1997 yılı mezunudur. Yüksek Lisansını 1999 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1997 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamış olup, 2001 – 2018 yılları arasında Allianz Türkiye ve Almanya’da çeşitli görevler üstlenmiştir. Son olarak Allianz Worldwide Partners Türkiye’nin CEO’su olan İşcan Mayıs 2018’den itibaren AXA Sigorta’da Satış, Pazarlama, Müşteri Şikâyetleri Yönetimi, İnovatif İş Birlikleri Yönetimi ve İş Geliştirme departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.


Dr. Levent Sönmez

Koçak Farma Genel Müdür Yardımcısı

Dr. Levent Sönmez Kimdir?
Sönmez,İstanbul Tıp Fakültesi ‘nden mezun olduktan sonra kısa bir süre hekimlik yapmış ve ardından Bilim İlaç’ta Ürün Müdürü olarak ilaç sektöründe çalışmaya başlamıştır.Bilim İlaç’ta Grup Ürün Müdürlüğü,Pazarlama Müdürlüğü,İş Birimi Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi programını bitiren Sönmez,2001 yılında Abdi İbrahim İlaç şirketinde İş Birimi Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.İç pazarlardaki Direktör Yardımcılığı görevinin ardından takip eden yıllarda Rusya,Ukranya,Türki Cumhuriyetler,Orta Doğu,Kuzey Afrika başta olmak üzere Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak çalışmıştır.2010 yılında Sanovel İlaç’a katılan Sönmez, burada iç pazarlar,uluslararası pazarlar ve veteriner grubunun Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.2013 yılında Koçak Farma’ya Satış ve Pazarlama Direktörü olarak başlayan Sönmez, halen Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.


Erhan Özdemir

Ode Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi

Erhan Özdemir Kimdir?
Profesyonel iş hayatına Petrol Ofisi’nde Satış Uzmanı olarak başlayan Özdemir, sonrasında Grundfos Pompa Satış ve Pazarlama Müdürü/Ülke Müdürü ve Merkez Yayın Holding Operasyon Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007-2013 tarihleri arasında İngiltere’de Tata Steel Europe İş Geliştirme Müdürü ve Ticaret Direktörü olarak çalışan Özdemir, 2013 yılında Türkiye’ye dönerek Zeon Consulting ’de Kurucu Ortak/Yönetim Danışmanı ve ardından Mas-Daf Makina ’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Özdemir, 2018 ’den bu yana ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Özdemir aynı zamanda Bitümlü Su Yalıtım Üreticileri Derneği ‘nde (BİTÜDER) Başkan Yardımcılığı, Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği ‘nde (İZODER) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor.


Tuncer Gülsaran

Daikin Genel Müdür Yardımcısı

Tuncer Gülsaran Kimdir?
1971 yılında Ankara’da doğan Tuncer Gülsaran, Atatürk Anadolu Lisesi ve ODTÜ Malzeme ve Metalurji Mühendisliği Bölümü mezunudur. Mezuniyetini takiben 1994 yılında, Tefal, Rowenta, Moulinex, Krups, Lagostina markalarının sahibi olan Groupe SEB’de satış temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Groupe SEB’de Bölge Satış Müdürlüğü, Pazarlama Grup Müdürlüğü, Satış Sonrası Hizmetler ve Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü, Ticari Pazarlama Direktörlüğü, Satış Direktörlüğü ve Perakende Direktörlüğü gibi çok çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bağlı bulunduğu grubun dünyadaki ilk perakende operasyonunu başlatarak şu an Dünyanın çeşitli ülkelerinde yeralan Tefal ve Home&Cook Shop perakende modelinin ilk uygulamasını Türkiye’de başlatmış, modelin başarısından sonra Chicago’da yapılan Global Innovative Award yarışmasında 2 kere Türkiye’yi temsil etmiştir. 2016 yılında Whirlpool Türkiye’de Ulusal Perakende ve Satış Direktörlüğü görevini üstlenen Tuncer Gülsaran, halen Daikin Türkiye’de Bireysel Ürünlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye ve başta CIS ülkeleri olmak kaydıyla tüm export satış ve operasyonundan sorumludur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Hayati Çelikcan

Tam Finans Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(16.35-16.50) Ezberbozan Satış Yönetimi
Hayati Çelikcan Kimdir?
2002 yılında Trakya Üniveristesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Hayati ÇELİKCAN, aynı yıl Hyundai’de Satış Danışmanı olarak çalışmaya başlamış ve 2003 yılında finans sektörüne geçerek Citibank’ta Inhouse-Sales Takım Lideri olmuştur. Daha sonra Kayseri Bölgesi, Anadolu Şubeleri ve İstanbul Avrupa Bölgesi’nde Satış Müdürlüğü yapmış; Citibank’ın Denizbank ile birleşmesinden sonra İstanbul Avrupa-Kocaeli Gebze Bölgesi Satış Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 03.03.2014 tarihinde Satış Müdürü olarak başladığı Tam Faktoring’te Satış Koordinatörlüğü de yapmış ve 01.01.2018 tarihi itibarı ile Satış ve Pazarlama, Ürün Yönetimi ve Çağrı Merkezinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır.


Gürkan Arpacı

Turkcell Kurumsal Stratejik Segment Satış Direktörü

Oturum Konusu
(16.50-17.30) Global Markaların Satış Stratejileri, Uygulamaları ve Vizyonları
Gürkan Arpacı Kimdir?
İş hayatına Schneider Electric’te başlayan Arpacı, Turkcell’in kurulum aşamasında Teknoloji Bölümünde çalıştıktan sonra 1995-1998 yılları arasında EreNet&EreSis şirketlerinin kurucu ortağı ve yöneticisi olarak görev almıştır. Arpacı, sonrasında Global One’da (Ex-Equant) Kıdemli Danışman, 2000-2008 yılları arasında ise HP’de Kurumsal Müşteriler Satış Bölüm Müdürü olarak çalışmıştır. 2008 yılında Türk Telekom’da Kurumsal Müşteri Segmentlerinin yapılandırılmasından sorumlu Direktör olarak başlayan Arpacı, 2015 yılının sonuna kadar Türk Telekom, TTNet ve Avea şirketlerinin KOBİ, Orta&Büyük Ölçekli ve Stratejik olmak üzere tüm kurumsal satış segmentlerini yönetmiştir. 2016 yılından bu yana ise Turkcell’de Stratejik Kurumsal Segment Satış Direktörü olarak görev yapmakta.
Gürkan Arpacı İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Cornell University Yönetim Programını tamamlamıştır.


Esat Oğuz

Reckitt Benckiser Sağlık İş Birimi Satış Direktörü

Esat Oğuz Kimdir?
Esat Oğuz, İzmir Özel Türk Koleji Fen Lisesi sonrası ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden 2000 yılında mezun olmuştur. İş hayatına Garanti Teknoloji’de Network Mühendisi olarak başlamış,sonrasında Petrol Ofisi A.Ş’de Ticari Endüstriyel Satışlar Saha Müdürü olarak kariyer yolculuğuna devam etmiştir. Bu süre zarfında İzmir Ekonomi Üniversitesinde MBA eğitimini tamamlamıştır. Kısa süreli Avustralya macerası sonrası Pfizer Türkiye’de göreve başlamıştır. 6.5 yıl süren Pfizer yolculuğunda sırasıyla Ticari İlişkiler Müşteri Yöneticiliği, Bölge Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Ürünleri Türkiye Satış Müdürlüğü ve Ticari İlişkiler Türkiye Departman Müdürlüğü olmak üzere farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Eylül 2013 itibarı ile Reckitt ailesine Eczane Kanalı Türkiye Satış Müdürü olarak katılmıştır. Ocak 2018’den itibaren Reckitt Türkiye Sağlık İş Birimi Satış Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Esat Oğuz, evli ve 4 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.


Serkan Solmazer

Mey Diageo Türkiye Satış ve Dağıtım Direktörü

Serkan Solmazer Kimdir?
1999-2000 yılları arasında Volkswagen Doğuş Grubu’nda iş hayatına başlayan Solmazer, 2001 yılında Danone Bebek Beslenmesi Bölümü’nde Ulusal Zincir Mağazalar Müdürü, Satış Direktörü, Mısır&Libya’dan sorumlu Ülke Müdürü görevlerini yapmıştır. 2013 yılı Ekim ayında Abbott Laboratuarları’nda Yetişkin ve Pediatrik Beslenme Grubu Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.2017 yılında Chicco-Artasana Grub’ta Genel Müdür görevini yaptıktan sonra 2018’den itibaren Mey Diageo Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışı operasyonlardan sorumlu Satış ve Dağıtım Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca Koruncuk Vakfı (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) mütevelli heyeti üyesidir.


Fatih Akın

Mondelez Geleneksel Ticaret & Yerel Zincir Satış Direktörü

Fatih Akın Kimdir?
Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce iktisat bölümünde tamamladıktan sonra çalışma hayatına 2008 yılında PepsiCo’da satış şefi olarak başladı sonrasında Go To Market yöneticiliği görevini üstlendi. 2013 yılında Ulker’de uluslararası pazarlardan sorumlu Go To Market müdürlüğü ve kategori-satış geliştirme müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2016 yılında Nestlé’de Go To Market departmanını kurup bu departmanın yöneticiliğini yaptıktan sonra İstanbul Anadolu bölge satış müdürlüğü ve Türkiye geleneksel ticaret satış direktörülü görevlerini üstlendi.2019 yılı Ekim ayı itibariyle Mondelez International’da Geleneksel ticaret, yerel zincir ve toptan satışın kanal direktörlüğü görevini sürdürmektedir.


Bektaş Bulut

pladis Global Satış Direktörü – İndirim Marketleri

Bektaş Bulut Kimdir?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği’nden mezun olmuş ardından İngiltere’de Northumbria Universitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır.
Bulut kariyerine Nestle Türkiye’de Endüstriyel Performans Yöneticisi olarak başlamıştır.
2008 – 2018 yılları arasında Coca-Cola İçecek Şirketi’nde sırasıyla Satış Temsilcisi, Satış Yöneticisi, Alan Satış Müdürü, Özel Müşteriler Müdürü pozisyonlarında, farklı kanal, kategori ve coğrafyalarda önemli rol ve sorumlulukları üstlenmiştir. 2018 – 2020 yılları arasında Eti Gıda Şirketi’nde Ulusal ve İndirim Marketleri Kanal Müdürü olarak görev yapmıştır.
2020 yılı temmuz ayından itibaren Pladis Global Şirketi’nde, İndirim Marketleri Kanalı’ndan sorumlu Satış Direktörü görevini sürdürmektedir.


Altan Taşkıran

Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama Müdürü

Oturum Konusu
(18.00-18.30) Dijitalleşen Dünyada Etkili Satış Taktikleri
Altan Taşkıran Kimdir?
1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun olan Altan Taşkıran, aynı yıl deneme bilim merkezinde yaratıcı grup yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Garanti Bankası’na üye işyeri pazarlama müdürlüğünde ürün geliştirme ve pazar araştırma yetkilisi olarak başlayan Garanti kariyerine halen satış ve pazarlama yöneticisi olarak devam ediyor. Garanti Bankasının üye işyeri olan 400.000 firma ile olan ilişkilerden ve müşteri ilişkileri yönetimi, ürün yönetimi, strateji, e-ticaret, yerel kampanyalar, ödeme noktaları, ulaşım projeleri, başlıca çalışmaları arasındadır.


Mertol Kurtoğlu

Eti Satış Grup Müdürü

Mertol Kurtoğlu Kimdir?
Mertol Kurtoğlu Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler bölümünden 1997 yılında mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda direk satış ve satış yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı. 2000 yılında ETİ’ye Ulusal Zincir Mağazalar Satış Yöneticisi olarak katıldı. ETİ’de Ulusal Zincir Mağazalar Satış Yöneticiliğinin ardından, yine aynı firmada Ulusal Zincir Mağazalar Hipermarket ve Cash&Carry ile Ulusal Zincir Mağazalar Süpermarket gruplarından sorumlu Key Account Manager görevlerini üstlendi. Ardından aynı firmada sırası ile 2009 – 2012 yılları arasında Türkiye Yerel Zincir Mağazalar Müdürü, 2012 – 2014 yılları arasında Türkiye Modern Kanal Satış Geliştirme Müdürü ve ardından 2014 – 2017 yılları arasında Geleneksel Kanal ve Rut Satış Geliştirme Müdürü görevlerini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Kurtoğlu, tüm satış kanallarından sorumlu şekilde ETİ’de Dağıtım Kanalları Satış Grup Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.


Hanife Civan

Migros Satış, Yatırım Planlama ve Kayıp Önleme Direktörü

Hanife Civan Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1997 yılında mezun olan Hanife Civan, iş hayatına aynı yıl Real,- Hipermarketler Zinciri’nde ( Metro AG) ‘Management Trainee’ olarak başlamıştır. Aynı şirkette, 1998-1999 yılları arasında, oyuncak ve hobi gruplarının satınalım ve pazarlamasından sorumlu kategori uzmanı olarak görev yapmıştır. 2000 -2006 yılları arasında Tansaş’ta İzmir ve İstanbul ofislerinde sırasıyla; Merchandising Müdürlüğü, Sistem ve Proje Uygulama Müdürlüğü, Yeni Konsept Müdürlüğü, Satış Destek Müdürlüğü, Bölge Satış Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2006’da Migros’a Bölge Satış Müdürü olarak katılan Civan 2010 yılında Satış Yatırım Planlama ve Koordinasyon Grup Müdürlüğü’ne atanmıştır. Ocak 2020’den bu yana, ekibiyle birlikte Migros Satış ve Yatırım Ekipleri’nin planlama, raporlama, koordinasyon, süreç geliştirme, kayıp önleme fonksiyonlarının liderliğini yürütmektedir. 11 yaşında bir çocuk annesidir.


Tamer Ünsal

Adel Kalemcilik Satış Direktörü

Tamer Ünsal Kimdir?
Yıldız Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği lisans, Yeditepe Üniversitesi Yöneticilik ve Pazarlama Yönetimi ana dallarında yüksek lisans okumuştur. 1995-2014 yılları arasında Pepsico’da sırasıyla Routing Supervisor, İş Geliştirme Md, Zincir mağazalar Md ve Organize Ticaret Grup Müdürü olarak çalıştı. 2014-2015 yılları arasında Çaykur (Çaytaş)’da bir yıl Satış Direktörü olarak çalışmıştır. 2015’ten bugüne Adel Kalemcilik (Faber Castell)’de İhracat ve Türkiye Satış Direktör’lüğü görevini sürdürmektedir.


Hamza Çobanoğlu

SabancıDx Kanal ve Ürün Satış Müdürü

Hamza Çobanoğlu Kimdir?
Profesyonel iş hayatına 2008 yılında Braun Sağlık Ürünleri’nde İş Geliştirme Asistanı olarak başlayan Çobanoğlu, 2009-2014 yılları arasında Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda sırasıyla Kurumsal Satış Uzmanı, Kurumsal Satış Yönetmeni ve Ticari ve Kurumsal Satış Koordinasyon Yöneticisi, 2014-2015 yılları arasında AVEA İletişim Hizmetleri’nde Kurumsal Müşteriler Satış Yöneticisi, 2015-2019 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Stratejik Müşteriler Kıdemli Satış Yöneticisi olarak görev almıştır. 2019 Ağustos ayında SabancıDx ailesine Kanal ve Ürün Satış Müdürü olarak katılan Çobanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret lisans ve Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme (MBA) yüksek lisans mezunudur.