Eduplus

SATIŞ ZİRVESİ – 25 NİSAN


Dr.Zeki Yüksekbilgili

Akademisyen, Pazarlama Eğitmeni, Yazar

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Her Satıcının Bilmesi Gereken Ölümcül Hatalar
Dr.Zeki Yüksekbilgili Kimdir?
1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra Wharton School’da İşletme dalında yüksek lisansını bitirdi. 2010 yılında, Los Angeles International University’de Psikoloji yüksek lisansını ve 2015 yılında Avrasya Üniversitesinde İşletme dalında doktorasını tamamladı. 2005 yılından bu yana, 25.000’den fazla kişiye 50.000 saatin üzerinde eğitim verdi. Pazarlama ve Satış eğitimleri dışında, birçok özel ve kamu kurumuna eğiticinin eğitimi, iletişim, sunum teknikleri, liderlik ve yönetim konularında eğitimler hazırladı ve sundu. Halen Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Doktor Öğretim Görevlisi unvanı ile dersler vermektedir. Özellikle pazarlama ve yönetim konularında yayınlanmış birçok bilimsel araştırması bulunmaktadır. Yüksekbilgili, eğitmen olarak yer aldığı projelerin dışında birçok kurumsal akademinin kuruluş ve projelerini gerçekleştirdi. Projesini hazırladığı ve eğitmen olarak görev aldığı, Skoda Türkiye Yüce Auto’da yürüttüğü Skoda Akademi, 2018 yılında 4. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri kapsamında “En İyi Satış Gelişim Programı” ödülüne layık görüldü. Birçok kurumsal zirve organizasyonda (Kurumsal Akademiler Zirvesi, Eğitim ve Gelişim Zirvesi, İnsan Kaynakların Dijital Dönüşümü Zirvesi, Müşteri Sadakati ve Deneyimi – CLX Konferansı) MC olarak görev aldı. Uluslararası Sosyal Araştırmalar Kongresi (USAK), İşletme ve Yönetim Bilimleri Kongresi (İYBK) gibi akademik kongrelerde başkanlık yaptı.
International Journal of Advanced Multidisciplinary Research and Review (IJAMRR) ve Uluslararası Akademik Yönetim Bilimleri Dergisi (YÖNBİL)’de editör olarak görev yapmaktadır. Best (Banka Sigorta), Subcon, Termoklima dergilerinde düzenli olarak köşesi ile yer almaktadır. Pazarlama Mucize Değildir, Pazarlama Canavarı, Pazarlama Temelleri, Eğitim Oyunları 1, Eğitim Oyunları 2, Eğitim Oyunları 3, Pazarlamada Yeni Ustalık, Mutluluk Yönetimi, Türkçesinin başarısından sonra Rusça ve İngilizce’ye çevrilen, Amazon üzerinden de satışı devam eden Creme de la Creme, Hızlı Moda Tüketicilerinin Mağaza Atmosferine Verdikleri Önem ve Perakende Metrikleri kitaplarının yazarı Zeki Yüksekbilgili, kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir.


Gürhan Kaba

GMG Group AG’de Chief Operational Officer ve Doğu Avrupa & Asya Bölge Direktörü

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Satış Mesleğinde Kariyer Hedefleri Belirleme ve Ulaşma

Gürhan Kaba Kimdir?
Gürhan Kaba, 1978 İstanbul Doğumludur. Profesyonel kariyerine 1995 yılında Wyeth İlaçlarında Pazar Analisti olarak başlamıştır. İlaç ve Biyoteknololi alanlarında Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Finans bölümlerinde kariyerine halen devam etmektedir. Bu süre içerisinde Menarini, Deva Holding, Chiesi ve Biofarma gibi ulusal ve uluslararası pek çok organizasyonda yurtiçi ve yurt dışı pozisyonlarda üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Çalışma hayatı boyunca görev yaptığı şirketlerde M&A, operasyonel dönüşüm, Start-up, yurtiçi ve yurtdışı büyüme projeleri gibi dinamik süreçlerde kritik sorumluluklar alan Gürhan Kaba, çalışma hayatına İsviçre Merkezli GMG Group AG’de Chief Operational Officer ve Doğu Avrupa & Asya Bölge Direktörü olarak devam etmektedir.
İlaç sektöründeki kariyerine paralel, farklı sektörlerde özellikle ulusalar arası ticaret alanında orta ölçekli Avrupa merkezli şirketlere pazara erişim ve satış süreci oluşturma konularında danışmanlık yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Reklamcılık ve Hakla ilişkiler konusunda yüksek lisans yapmıştır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.


Seren Alpsan

PepsiCo Satış Strateji ve Transformasyon

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Global Markaların Etkili Satış Stratejileri ve Vizyonları
Seren Alpsan Kimdir?
Saint – Joseph Fransiz Erkek Lisesi mezunu olan Seren Alpsan, öğrenimine İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat fakültesinde devam etmiştir. Colgate-Palmolive şirketinde Management Trainee olarak başladığı kariyerinde, 1999 yılında Frito-Lay Türkiye ekibine katılmıştır. Saha Satıs, Ticari Pazarlama, Satis Operasyon, Zincir Mağazalar yönetimi gibi farklı görevlerden sonra, PepsiCo yiyecek ve içecek şirketlerinin birleşimi sırasında Satış Strateji ve Transformasyon görevini üstlenmiştir. Bu görevin devamı olarak bir yıl boyunca Polonya ve Türkiye ticari projelerini yönetimini yapmıştır. Şu anda Avrupa PepsiCo organizasyonunda Satis Strateji ve Transformasyondan sorumlu Kıdemli Direktör olarak görevine devam etmekte ve ülke bazlı projeler dışında Avrupa Stratejik Satis planlarının hazırlanmasında rol almaktadır.


Tuğbay Kumoğlu

TEB Satış Grup Direktörü

Oturum Konusu
(10.55-11.10) Yüksek Performanslı Satış Ekibi Kurma ve Yönetme Teknikleri
Tuğbay Kumoğlu Kimdir?
1974 Antalya doğumlu olan Tuğbay Kumoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi mezunudur. Profesyonel kariyerine 1998’de Garanti Bankası’ nda MT olarak başlamıştır. İlgili bankadaki şube ve bölge organizasyonlarındaki farklı görevlerden sonra , Kobi Bankacılığı Stratejik Planlama Yöneticisi olarak atanmıştır. Garanti Bankası’nda son olarak şube müdürlüğü pozisyonunda bulunmuştur. 2006 yılında TEB grubuna Avrupa 2 Bölge Satış Yöneticisi olarak katılmıştır. 2007’de Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Direktörü olarak atanmıştır. 2011 yılı itibari ile sorumluluk alanı; tüketici finansmanı, direkt satış ve maaş ödemeleri bölümlerini de kapsamaktadır. 2013 yılından beri TEB Kosova yönetim kurulu üyesidir. 2015 yılında Bireysel Bankacılık Satış Grup Direktörlüğü pozisyonuna terfi etmiş olup, halen bu görevde devam etmektedir.


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sorumlu GMY

Tuğrul Baran

LAV Genel Müdür

Tevfik Eraslan

İş Portföy Genel Müdür

Uygar Eti

HP Pelzer Pimsa Otomotiv Genel Müdür

Oturum Konusu
(11.10-11.40) Inovatif Şirketler: Yaratıcı ve Yenilikçi Şirket Olmanın Kuralları

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Tuğrul Baran Kimdir?
Tuğrul Baran 1973 yılında Kütahya’da doğmuştur. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Baran, akabinde LAV takım lideri olarak çalışma hayatına başladı. 2009 yılına kadar üretim ve bakım departmanlarında yönetici pozisyonlarında görev alan Tuğrul Baran, 2009 – 2011 yılları arasında Pazarlama ve Satış Direktörü olarak LAV’da çalışmaya devam etti. 2011 yılından bu yana LAV Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
2014 yılından beri marka mimarisi ve pazarlama planlarının oluşturulması, kestirimci ve koruyucu bakım projeleri, EFQM başta olmak üzere kalite ve üretim yönetim sistemleri, satış ağı ve bayi teşkilatı yönetimi, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi, KOSBİAD – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Kurucu Üye), Türkiye Züccaciyeciler Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi ve KALDER Yönetim Kurulu Üyesi olan Tuğrul Baran evli ve 1 çocuk babasıdır. Hobileri arasında ağaç ve ahşap işçiliği, elektronik devreler ve Arduino programlama bulunmaktadır.

Tevfik Eraslan Kimdir?
23 yıllık sektör deneyimine sahip olan Tevfik Eraslan, 2013 yılından bu yana İş Portföy Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1995-2001 yılları arasında uluslararası bir finans kuruluşunun Hazine Bölümü’nde görev yapan Eraslan, 2001 yılında İş Portföy’e katılmıştır. 2008 yılına kadar Emeklilik Fonları Bölümü’nde Müdür Yardımcısı ve Müdür, 2008-2013 yılları arasında Portföy Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 2013 yılının eylül ayında Genel Müdür olarak atanmıştır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Eraslan, 1998 yılında aynı üniversitede Sermaye Piyasaları üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Eraslan, aynı zamanda Lüksemburg Merkezli Turkisfund Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Türkiye – Lüksemburg İş Konseyi Üyesi ve DEİK Türkiye – İsveç İş Konseyi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Tevfik Eraslan, 27 Eylül 2018 tarihli Genel Kurulda, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir.

Uygar Eti Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği programında lisans ve 2010’da İngiltere Cranfield Universitesi’nde Tedarik Zinciri Yönetimi programında yüksek lisans programlarını tamamladı. Daha çok otomotiv ve savunma sanayileri ağırlıklı olmak üzere 20 yıla yaklaşan iş hayatında Yazaki-Corporation, BMC, Chassis Brakes International, Berner, Doğu Pres şirketlerinin Türkiye, Mısır, Hindistan, Almanya gibi ülke ve genel merkezlerinde lojistik, satınalma, tedarik zinciri yönetimi müdürlükleri, fabrika müdürlüğü, Avrupa tedarik zinciri direktörlüğü, tedarik zinciri ve stratejk planlama başkan yardımcılığı, genel müdürlük gibi çeşitli ve çok yönlü görevlerde bulunmuş ve çok kültürlü görevlerde bulunmuştur. Kendisi halen Pelzer-Pimsa Otomotiv şirketinde genel müdürlük görevini yürütmektedir. Özel yetkinlikleri arasında, turn-around ve re-structuring, orta-uzun dönemli stratejik planlama, değer çok ulus-çok kültür – çok fabrika’lı tedarik zinciri ve opearson sistemleri tasarlama ve yönetme, değer önermesi ve iş modeli tanımlama ve hayata geçirme, yalın ve çevik yönetim sistemleri kurma konuları ağırlıklı olrak bulunmaktadır.
Eti İş hayatı boyunca otomotiv ve savunma sanayileri alanında bazı özel yaratcılık projelerinde proje üyesi, fonksiyon lideri veya doğrudan proje lideri olarak çeşitli görevler almıştır. Bunlardan öne çıkan bazıları, A-B-C segmentinde binek araçlarda hybrid ve hidrojen yakıt hücreli araçlarda kullanılmak üzere elektronik kontrol ünitesi (ECU) ve yüksek voltajlı kablo ve kablosuz sinyal ve enerji iletim sistemleri, otomatik park fren entegreli disk fren sistemleri, CRI 2.18 & CRI 2.20 tipi dizel enjektör sistemleri, turbo-charger türbün sistemi, neodmiyum mıknatıs tabanlı elektrik motoru, elektrikli ve hibrid belediye otobüsü, mayına dayanıklı personel taşıyıcı (KİRPİ) aracı, mobil roket-atar sistemleri, yerli tank ALTAY için yerli güç grubu motor & şanzuman sistemleri şeklindedir.


Prof. Dr. Serdar Pirtini

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi

Ebru Şapoğlu

Şişecam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı

Banu Barbarosoğlu

sahibinden.com Reklam Satış Genel Müdür Yardımcısı

Didem Tan Arıkan

Kariyer.net Yeni Hizmetler ve Müşteri Çözümleri GMY

Evren Dereci

KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(12.30-13.20) Sektör Lideri Nasıl Olunur? Müşteri, Farklılaşma ve Teknoloji

Prof. Dr. Serdar Pirtini Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak giren Pirtini, önce “Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı Doktora” unvanı almış, sonrasında Doçent ve profesör olmuştur. Pirtini, İşletme ve İktisat Fakültesi’nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeylerinde Pazarlama ve Global Pazarlama dersleri vermektedir. Hava Harp Akademisi’nde konferanslar veren Pirtini, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama dersleri, Siyaset Okulu ve Turquality Programı’nda seminerler vermektedir. 2005-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Pirtini’nin pazarlama konusunda kitapları, ulusal ve uluslararası bildirileri, çeşitli hakemli dergilerde, editörlü kitaplarda ve gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Ebru Şapoğlu Kimdir?
Ebru Şapoğlu 1975 yılında İstanbul’da doğdu.
İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu olan Şapoğlu, çalışma hayatına Şişecam Düzcam grubunda başladı. Düzcam grubunda göreve başladığı tarihten bugüne, kurumun pazarlama, satış, projeler gibi farklı fonksiyonlarında sorumluluk alan Şapoğlu, 2016 yılından itibaren Grubun mimari camlar, beyaz eşya camları ve enerji camları iş kollarından sorumlu Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği ve İMSAD Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Banu Barbarosoğlu Kimdir?
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Banu Barbarosoğlu, profesyonel iş hayatına 1990 yılında başladı. ATV, Milliyet Gazetesi, Kanal6, Mepaş gibi kuruluşlarda satış yöneticisi olarak çalışan Barbarosoğlu, 2000 yılında Türkiye’nin ilk internet reklamcılığı şirketi olan Noktakom’da Satış Müdürü olarak görev aldı. Barbarosoğlu, satış yöneticiliği tecrübelerini 2004-2008 yılları arasında Mynet, Kampüs A.Ş, United Training and Consultancy firmalarına taşıdı. 2008-2015 yılları arasında MedyaNet Reklam Direktörlüğü görevinde bulundu. IAB Türkiye Eğitim Komitesi, MMA Türkiye Yönetim Kurulu ve MMA Türkiye Eğitim Kurulu Üyesi olan Barbarosoğlu, 2015 Nisan ayında sahibinden.com bünyesine Reklam Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

Didem Tan Arıkan Kimdir?
Didem Arıkan, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra, dört yıl ilaç sektöründe çalışmış, 1999 ile 2010 yılları arasında Turkcell ve Avea şirketleri bünyesinde Bireysel ve Kurumsal Satış Kanalı Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Turkcell’de çalıştığı dönemde Kardelenler projesinde mentor olarak görev almıştır ve o tarihten bu yana farklı Sivil Toplum Örgütlerinde ve Üniversitelerde kariyer danışmanlığı yapmaya devam etmektedir.
2010 yılında, online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net ailesine katılan Arıkan, İç Anadolu Bölge Müdürü olarak başladığı görevine, 2014 yılında Anadolu Birim Müdürü olarak devam etmiş ve Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür yardımcılığına atanmıştır. Ocak 2019 itibariyle Kariyer.net Yeni Hizmetler ve Müşteri Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmekte, üniversitelerde CV ve Mülakat Teknikleri ve Kariyer Yolculuğundan İpuçları seminerleri vermektedir. Spor ve balıkçılık ile ilgilenen Didem Arıkan evli ve bir çocuk sahibidir.


İlker Taner Uzun

Yazar – Satış Eğitmeni

Sezin Mızraklı

Microsoft Satış Direktörü

Mertol Kurtoğlu

Eti Satış grup Müdürü

Cemal Drahor

Dow Kaplama Malzemeleri Satış Direktörü

Ayhan Arabacı

Hüppe Satış ve Pazarlama Direktörü

Gürkan Arpacı

Turkcell Stratejik Kurumsal Segment Satış Direktörü

Oturum Konusu
(15.05-16.05) 5 Farklı Sektörde Satış Yönetimi: Büyüme, Fırsatlar ve Tavsiyeler

İlker Taner Uzun Kimdir?

Sezin Mizraklı Kimdir?
Telekomünikasyon ve IT sektöründe yaklaşık 20 yıllık satış ve pazarlama deneyimine sahip olan Sezin Mızraklı, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında ABN Amro Leasing’de Satış kadrosunda görev aldı. 2000-2009 yılları arasında Turkcell’de Stratejik Müşteriler segmentinde Kurumsal Satış rollerinde görev yaptı. 2005 yılında atanmış olduğu Kurumsal Satış Müdürlüğü görevinden, 2009 yılında Sadakat, Müşteri Bağlılığı ve Etkinlik Yönetiminden sorumlu Kurumsal Pazarlama Müdürlüğüne geçti. 2013-2015 yılları arasında Turkcell İş Ortaklığı ve Kurumsal Mobil Ürünler Pazarlama Direktörü olarak Turkcell bünyesindeki görevine devam etti. 2015 yılı başında Büyük Müşterilerden Sorumlu Satış Direktörü görevini üstlendi. 2016 yılında Türk Telekom Kurumsal Segment Pazarlama Direktörlüğünü üstlenen Mızraklı, 2017 yılı ortasından beri Microsoft’ta Satış Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Mertol Kurtoğlu Kimdir?
Mertol Kurtoğlu Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler bölümünden 1997 yılında mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda direk satış ve satış yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı. 2000 yılında ETİ’ye Ulusal Zincir Mağazalar Satış Yöneticisi olarak katıldı. ETİ’de Ulusal Zincir Mağazalar Satış Yöneticiliğinin ardından, yine aynı firmada Ulusal Zincir Mağazalar Hipermarket ve Cash&Carry ile Ulusal Zincir Mağazalar Süpermarket gruplarından sorumlu Key Account Manager görevlerini üstlendi. Ardından aynı firmada sırası ile 2009 – 2012 yılları arasında Türkiye Yerel Zincir Mağazalar Müdürü, 2012 – 2014 yılları arasında Türkiye Modern Kanal Satış Geliştirme Müdürü ve ardından 2014 – 2017 yılları arasında Geleneksel Kanal ve Rut Satış Geliştirme Müdürü görevlerini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Kurtoğlu, tüm satış kanallarından sorumlu şekilde ETİ’de Dağıtım Kanalları Satış Grup Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Cemal Drahor Kimdir?
Türkiye dahil olmak üzere Dow Kaplama Malzemeleri iş kolunun Güney, Orta ve Doğu Avrupa’daki tüm ticari faaliyetlerden ve büyüme stratejisinden sorumludur. Drahor kariyerine 1986 yılında Ar-Ge mühendisi olarak Vestel ile başlamıştır. 1990 yılında İzmir’de Akzo Nobel Kemipol’e Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. 2001’de Macaristan’daki Akzo Nobel Endüstriyel Kaplamalar Genel Müdürü olarak göreve başlamış, 2003 yılında Macaristan’daki Genel Müdür pozisyonuna ek olarak Doğu Avrupa’daki Otomotiv Plastik Kaplamaları Direktörlüğü’ne atanmıştır. 2006 yılında Ticari Araç Boyaları Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri (EMEA) İş Direktörlüğü’ne atanmıştır. 2012’de İstanbul’daki Dow Kaplama Malzemeleri’ne (Dow Coating Materials) Rohm & Haas JV Genel Müdürü olarak katılmış ve Güneydoğu Avrupa’da ve İsrail’de iş geliştirme sorumluluklarını almıştır. 2016 yılında Rohm & Haas JV’de Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve Aralık 2016’da Dow Kaplama Malzemeleri (DCM) Güney, Merkezi ve Doğu Avrupa & Türkiye Ticari Direktörü ve Rohm&HAAS Türkiye Genel Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Drahor, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Drahor, aynı zamanda BOSAD Yönetim Kurulu üyesidir.

Ayhan Arabacı Kimdir?
Kariyerine 2000 yılında Eskişehir’de Kılıçoğlu Toprak Sanayiinde Marmara Bölgesi Satış Sorumlusu pozisyonu ile başlayan Ayhan Arabacı, 2004-2005 yılları arasında Ülker’de Saha Satış Müfettişi ve Ticari Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. 2005 yılında tekrar Kılıçoğlunda Marmara Bölgesi Satış Müdürü olarak göreve başlayan Arabacı, çeşitli projeleri lead etmiş ve markanın saha satış gücü yapılanmalarının temellerini atmıştır. 2012 yılında bir MASCO Şirketler Topluluğu firması olan, alanında sektör lideri HUPPE’ye Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olarak dahil olmuştur. Kariyerinin hemen hemen tamamını İnşaat Sektöründe geçirmiş olan Ayhan Arabacı, Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat bölümünden birincilik derecesi ile mezun olmuş, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Pazarlama alanında Yüksek Lisans derecesi elde etmiştir. İngilizce, Bulgarca ve Rusça konuşmaktadır.

Gürkan Arpacı Kimdir?
İş hayatına Schneider Electric’te başlayan Arpacı, Turkcell’in kurulum aşamasında Teknoloji Bölümünde çalıştıktan sonra 1995-1998 yılları arasında EreNet&EreSis şirketlerinin kurucu ortağı ve yöneticisi olarak görev almıştır. Arpacı, sonrasında Global One’da (Ex-Equant) Kıdemli Danışman, 2000-2008 yılları arasında ise HP’de Kurumsal Müşteriler Satış Bölüm Müdürü olarak çalışmıştır. 2008 yılında Türk Telekom’da Kurumsal Müşteri Segmentlerinin yapılandırılmasından sorumlu Direktör olarak başlayan Arpacı, 2015 yılının sonuna kadar Türk Telekom, TTNet ve Avea şirketlerinin KOBİ, Orta&Büyük Ölçekli ve Stratejik olmak üzere tüm kurumsal satış segmentlerini yönetmiştir. 2016 yılından bu yana ise Turkcell’de Stratejik Kurumsal Segment Satış Direktörü olarak görev yapmakta.
Gürkan Arpacı İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Cornell University Yönetim Programını tamamlamıştır.


Evren Dereci

KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Ergün Alpaydın

Solar Patlayıcı Genel Müdür Yardımcısı

Şefika Zorlutuna

İncitaş Motorlu Araçlar Genel Müdür Vekili

Oturum Konusu
(16.45-17.15) Etkili Yönetimin Altın Kuralları: Vizyon, Değişim ve Kriz Yönetimi
Ergün Alpaydın Kimdir?
Alpaydın, 1989-1993 yılları arasında MNG Holding Murgul Dekapaj Şantiyesinde arazi şefi olarak çalışmaya başlamış, devamında kışı amirliği ve son olarak da ve şantiye şefi pozisyonlarında çalışmıştır. 1993-2012 yılları arasında Nitromak firmasında sırasıyla satış mühendisliği, pazarlama ve satış müdür yardımcılığı ve pazarlama ve satış müdürü olarak çalıştı. 2012 yıl temmuz ayından itibaren Solar Patlayıcı Maddeler firmasında çalışmaya başladı. Halen aynı firmada Genel Müdür Yardımcısı Görevini sürdürmektedir.

Şefika Zorlutuna Kimdir?
2000 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Şefika Zorlutuna, Temsa AŞ ‘de Yedek Parça Stok Yönetimi Uzmanı olarak çalışma hayatına başladı. 2011 yılına kadar Temsa’da Satış Sonrası Hizmetler alanında farklı bölümlerde ve pozisyonlarda görev aldı .
2011 yılında İnci Holding şirketi İncitaş AŞ’e Tedarik Zinciri ve Süreç Geliştirme Müdürü olarak geçiş yaptı. 2012-2014 yıllarında farklı grup şirketlerinde Depo ve Nakliye Operasyonları Müdürlüğü, Bayi Geliştirme ve Ticari Pazarlama Müdürlüğü gibi görevler üstlenen Şefika , 2015 yılında İncitaş ‘a Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Şu anda, Otomotiv Yenileme Pazarı ve Yenilenebilir Enerji Sektörlerinde farklı markaların Türkiye ve yakın coğrafyalarda ülke distribütörlüklerini yürüten İncitaş’da Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.
İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Burç Uygurmen

Duygusal Markalaşma Kitabı Yazarı

Nuri Oktay

Bosch Perakende Satış Müdürü

Hakan Yörük

Evyap Ticari Pazarlama Departman Müdürü

Oturum Konusu
(17.15-17.40) Satıcıların Değişen Rolü ve Başarılı Satıcı Olmanın Sırları

Burç Uygurmen Kimdir?
Uygurmen, Amerika ve Türkiye’de profesyonel olarak çalıştığı yaklaşık 10 yıl boyunca B2B ve yurt dışı satış/pazarlama pozisyonlarında görev aldı. 2012 yılında, duygulara hitap ederek eğitimde farkındalıklar yaratmayı hedeflediği Praktika’yı kurdu. 2013 yılında IIMP® (International Institute for Marketing Professionals) Amerika Başkanı Prof. Tom Stein ile Duygusal Markalaşma ve Satın Alma Davranışları üzerine çalışmaya başladı.

Nuri Oktay Kimdir?
TED Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Nuri Oktay ,iş hayatına Zorlu Tekstil’de Ürün Sorumlusu olarak başladı. Sonrasında Arkas Lojistik İş Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı.. 10 yıldır farklı görevlerde bulunduğu BSH Ev Aletleri Bosch Satış Organizasyonu‘nda 2017 yılından itibaren Bosch Perakende Geliştirme ve Koordinasyon Müdürü olarak görev yapmaktadır. Beyaz eşya perakendeciliği ile ilgili olarak bir çok projede rol alarak etkin bir bayi kanalı yönetimi konusunda çalışmalarda bulunmaktadır.

Hakan Yörük Kimdir?
Hakan Yörük, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme eğitimini 2006 yılında onur derecesiyle tamamladı. Aynı yıl profesyonel meslek hayatına Mondelez International’da satış departmanında başlayan Yörük, daha sonra Reckitt Benckiser’de önemli görevler üstlendi. Reckitt Benckiser’deki 7 yıllık kariyeri boyunca Zincir Mağazalar Satış Müdürü ve Bölge Müdürü olarak görev yapmış ve satışın farklı kanallarını yönetmiştir. Sonrasında Eurotab Avrasya şirketinde Zincir Mağazalar Müdürü olarak çalışmış ve B2B alanında fark yaratan projeler üretmiştir. Hızlı tüketim ürünlerinden deterjan, gıda, kozmetik sektörlerinde farklı satış kanallarının hepsinde liderlik görevi üstlenmiştir. 2015 senesinde Ticari Pazarlama Kategori Müdürü olarak Evyap bünyesine katılan Yörük, 2017 yılından bu yana Evyap Ticari Pazarlama departmanını yönetmektedir.