Eduplus

Didem Şekerel Erdoğan

Nielsen Genel Müdür

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Yeni Tüketici Trendleri ve Satın Alma Alışkanlıkları
Didem Şekerel Erdoğan Kimdir?
Türkiye Nielsen Genel Müdürü Didem Şekerel Erdogan, Nielsen’e katılmadan önce uluslararası bir FMCG firmasında Pazarlama Direktörlüğü görevinde bulundu ve yurtdışında uluslararası görevlerinin yanı sıra, gerek stratejik pazarlama gerekse de Türkiye’de operasyonel pazarlama alanında, özellikle satış ve ticari pazarlama konularında, 15 yıllık bilgi ve deneyime sahip olmasıyla öne çıkıyor. Perakende Ölçüm Hizmetleri ile Satış Etkinliği, Analitik ve İçgörü Danışmanlık ekiplerini kapsayan tüm müşteri ve danışmanlık ekiplerine liderlik eden Didem, 2013 yılında Nielsen ailesine katıldı. Müşterilerin büyümesini iş stratejilerinin odağına alan Didem, tüketici ve alışverişçi araştırmalarından elde edilen içgörüler ile analitik yaklaşımları harmanlayarak markaların başarılı olmasını sağladı. Ayrıca güçlü ekip liderliği ve analitik iş anlayışı ile müşterilerine tutkuyla yardımcı olmanın yanında, Didem Nielsen çözümlerinin dijitalleştirilmesi ve teknolojiye entegre edilmesinde de öncü rol oynamaktadır. Dijital ve teknolojik gelişimlerin Nielsen çözümlerine entegrasyonuna öncülük eden Didem, etkili pazarlama, fiyat ve promosyon, satış noktasında etkinlik çözümlerinin baz oluşturduğu analitik danışmanlık modelini en üst seviyede uygulamaktadır.


Tolgahan Çetinkaya

Standard Profil Global Customer Director – BMW / Daimler

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Global Müşterilerin Yönetimi
Tolgahan Çetinkaya Kimdir?
Otomotiv sektörüne 2008 yıllında Aktif Otomotivde üretim mühendisi olarak başladım. 2010 – 2014 yılları arasında AL-KOR Makina firmasında Satış ve Proje Koordinatörlüğü görevini yürüttükten sonra. 2014 yılında Standard Profil ailesine katılarak 2017 yılı başına kadar AUDI müşterisini yönettikten sonra, 2017 yılı itibarı ile BMW ve Daimler müşterilerinin Satış Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.


Engin Kurtay

Pronet Güvenlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Engagement Vs Satisfaction

Engin Kurtay Kimdir?
Engin Kurtay İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2002 yılında saha mühendisi olarak başladığı Pronet Güvenlik Sistemleri şirketinde sırasıyla Çağrı Merkezi Müdürü ve Teknik Servis Müdürü görevlerinde çalıştıktan sonra, 2008 yılında Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 2014 senesine kadar bu görevine devam ettikten sonra, Pronet’ in Türkiye genelindeki tüm satış organizasyon yapısını yeniden yapılandırmak ve yönetmek üzere, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine geçti. Bu süreçte İstanbul Bilgi Üniversitesinde MBA ve Harvard Business School’ da General Management Program’ larını tamamlayan Engin Kurtay, halen Pronet Güvenlik firmasında Chief Customer Officer olarak kariyerine devam etmektedir.


Dr.A.Kaan Aktoluğ

Komşufırın Genel Müdür

Oturum Konusu
(10.45-11.00) Neuro Science ve Pazarlama
A.Kaan Aktoluğ Kimdir?

İş hayatına bankacı olarak başlayan Aktoluğ sırasıyla ABN Amro, İktisat Bankası ve TEB’de çalıştıktan sonra, 2003-2011 yılları arasında UNO ekmeklerinde Mali İşler Direktörü olarak çalışmış sonrasında Genel Müdür Yardımcısı olarak 2013 yılında görevinden ayrılarak kariyerine yurtdışında devam etmiştir. Kale Holding, Şişecam ve Doğuş Grubu’nun yurtdışında ki çeşitli iştiraklerinde görev alan Aktoluğ, 2018 yılının Nisan Ayında Komşufırın’ların Genel Müdürü olarak yurt içinde ve yurt dışında ki büyüme hamlelerinin sorumluluğunu almıştır.


Doç. Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Selin Türkmenoğlu

Philips Aydınlatma Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yönetim Kurulu Üyesi

Figen Bilgen

Abdi İbrahim Pazarlama Satış Direktörü

Melda Mısırlı

Toksöz Group İş Geliştirme Direktörü

Oturum Konusu
(11.00-11.35) İnovatif Şirketler – Müşteri, Değişim ve Teknoloji
Doç. Dr. Evren Bolgün Kimdir?
Evren Bolgün, 1972 Ankara’da doğmuştur. Orta öğrenimini T.E.D.Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini M.Ü.İşletme, yüksek lisans eğitimini İ.T.Ü İşletme Fakültesinde, doktora çalışmasını M.Ü.Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde, “Ticari Bankalarda Risk Yönetim Organizasyonun Oluşturulması ve Ölçümlenen Piyasa Riskinin Banka Stratejilerine Katkısı” başlıklı tez çalışması ile gerçekleştirmiştir. 1994 yılından itibaren aracı kurum, özel bankaların Hazine bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına, spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlama & pazarlanması konularında yoğunlaşarak, 2002-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında “Risk Yönetimi” alanındaki çalışmaları ile tamamlamıştır. 2005-2006 yılları arasında Peppers & Rogers danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında ‘İş Süreçlerinin İyileştirilmesi’ ve ‘Risk Yönetimi’ projelerinde sürdürmüştür. Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler, Risk Yönetimi konularında bir çok eğitim, seminere katılım yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde 200’e yakın yazı, araştırmaları yayınlanmıştır. (Journal of Derivatives & Hedge Funds, Applied Financial Issues & Economics, Global Journal of Economics & Finance, Vobjektif, Active, İşletme & Finans…vs) 2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarında birinci derecede sorumlu olmuştur. Basel-II,III risk yönetimi projeleri kapsamında Algoritmics firmasının risk yönetimi yazılım entegrasyon projesi içerisindeki konsolidasyon faaliyetlerini kurum içerisinde yönetilmesinde görev almıştır. 2007 yılında Türkiye’nin ilk serbest yatırım fonunun ihraç, risk ölçüm ve yönetim esasları, portföy risk limitlemeleri, risk raporlama ve izleme çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. Piyasa Risk Yönetimi, Aktif-Pasif Yönetimi, Portföy Risk Yönetimi, Operasyonel Risk Yönetimi alanlarında bankalarda proje entegrasyon tecrübeleri bulunmaktadır. 2011 Aralık tarihinde bağımsız portföy yönetimi şirketi Notus Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluşunda Yönetici Ortak olarak yer alarak profesyonel iş yaşantısını sürdürerek hissedarı olduğu şirketini 2015 yılı sonunda İtalyan Azimut International Gruba satışında önemli rol almıştır. İyi derecede İngilizce, Az Derecede İtalyanca bilmektedir.

Selin Türkmenoğlu Kimdir?
Profesyonel çalışma hayatına Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ’de IT biriminde yazılım-geliştirme uzmanı olarak başlamış, sonrasında yine Turkcell İletişim AŞ’de sırasıyla Sistem Analistliği, Kapasite Planlama, Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Kariyerine Pazarlama alanında devam etmek üzere Turkcell Pazarlama ekibinde ürün müdürlüğü pozisyonunu üstlenmiş ve Turkcell’de son olarak Turkcell ve Grup Şirketleri Kurumsal Çözümler Satış Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Philips Aydınlatma Türkiye ekibinde ve Yönetim Kurulunda Stratejiden sorumlu olarak göreve başladıktan sonar yine Philips ailesinde Ticari kanalda Proje satış direktörü olarak görev yapmış olup sonra halen Philips Aydnlatma’da Starteji ve İş geliştirme’den sorumlu Direktör olarak görevini sürdürmektedir.

Figen Bilgen Kimdir?
2017 yılı Ocak ayı itibarıyla Abdi İbrahim Pazarlama ve Satış Direktörü olarak göreve başlayan Figen Bilgen, iş hayatına Pfizer’de Yönetici Adayı olarak başladı ve aynı şirkette farklı yöneticilik pozisyonlarında uzun süre görev yaptı. Sonrasında sırasıyla Sanofi’de Diyabet Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, MSD’de İş Operasyonları Direktörü ve Sandoz’da Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışmalarını sürdürdü. Figen Bilgen, son olarak Abbott’ta Kardiyovasküler İş Birimi Direktörü olarak görev yaptı. Bilgen, 2017 yılı Ocak ayı itibari ile Abdi İbrahim Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Melda Mısırlı Kimdir?
M.Sc. ve MBA master çalışmalarını tamamlamasını takiben 2004-2005 yılları arasında EastPharma (Deva Holding) ; 2005 – 2010 yılları arasında Sanovel İlaç (Toksöz Grup)’da yurtdışı operasyonlardan sorumlu olarak çalışmış, 2010 – 2013 yılları arasında Pharmactive İlaç’ta Market Access Manager görevinde bulunmuştur. 2013 yılından bu yana Toksöz Grup’ta yüksek teknoloji ve konvanisyonel ilaçlar ile fonksiyonel gıda alanındaki (Sanovel İlaç / Arven İlaç / Montero Gıda/ Verano) tüm iş geliştirme, yeni proje ve uluslararası satış&pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Grup İş Geliştirme Direktörü pozisyonunda görev yapmaktadır. Aynı zamanda 2017 yılından beri Toksoz Grup İcra Kurulu üyesidir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak, Peker GYO Yönetim Kurulu Üyesi, Piramit Menkul Kıymetler Yönetim Kurulu Üyesi

Tunç Berkman

Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Okan Özdemir

Allianz Turkey CMO

Evren Dereci

KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(12.20 – 13.00) CMO’ların Değişen Rolü, Sorumluluk Alanları ve CEO’ların Beklentileri

Dr. Berra Doğaner Kimdir?
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Doğaner, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde master ve doktorasını tamamlamıştır. 35 yıldır sermaye piyasalarında üst düzey görevlerde bulunmaktadır. Halen kendi finansal danışmanlık şirketinin yanısıra bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2013 yılına kadar 5 yıl süreyle İMKB nin ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. TSPB Başkan Vekilliği, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu Üyeliği Takasbank Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Halen İTO Ekonomik Danışma Kurulu üyesidir. Dünya Gazetesi Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü, Para Dergisi Yılın Altın Adamları Ödülü, Milliyet Gazetesi Yılın Ekonomi Ödüllerini alan Berra Doğaner, çok sayıda mesleki ve teknik panelde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Tunç Berkman Kimdir?
1971 Ağustos doğumlu Sn. Berkman, Syracruse University Ekonomi bölümü mezunu olup (1995), F.W. Olin Graduate School Of Business At Babson College’da MBA (1998) yapmıştır. Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Stratejik Planlama, Medya ve İş Geliştirme alanlarında Direktör ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışmıştır ve aynı zamanda melek yatırımcıdır. Kendileri sırasıyla; 2000-2007 yılları arasında Koç Holding bünyesinde Arçelik’te Pazarlama Grup Müdürü, 2007-2010 yılları arasında Avea’da Pazarlama Direktörü, 2010- 2013 yılları arasında Veritas Medya Genel Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır. 2013 Aralık’tan beri Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Kendileri evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Okan Özdemir Kimdir?
Profesyonel yaşamına 1996 yılında Barem Research International’da özel müşteriler kıdemli kantitatif araştırmalar müdürü olarak başlayan Özdemir, 2001 yılında Allianz Türkiye Ailesi’ne katıldı. Allianz Türkiye bünyesinde sırasıyla pazarlama uzmanı, İstanbul Anadolu Yakası acente temsilcisi, İstanbul Anadolu Yakası bölge müdürü, acenteler satış grup başkanı, satış ve dağıtım kanalları grup başkanı, satış ve dağıtım kanalları direktörü gibi çeşitli görevleri üstlenen Özdemir, 2016 yılından bu yana Allianz Türkiye’nin CMO’luğunu yürütüyor. Pazarlama, müşteri stratejileri yönetimi, marka, kampanya yönetimi ve pazarlama iletişimi ile dijital dönüşüm stratejilerinden sorumlu olan Özdemir, İstanbul Üniversitesi’nden işletme lisansına ve European School of Management and Technology’den işletme yüksek lisansına sahip.

Evren Dereci Kimdir?
İş yaşamına 1999’da Unilever’de Marka Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır. 2002-2007 yılları arasında PriceWaterhouseCoopers’da Danışmanlık Hizmetleri Yöneticiliği, 2007-2010 yılları arasında Vodafone’da Ticari Finans Kıdemli Müdürlüğü, 2010 – 2015 yılları arasında Türk Telekom Grubu’nda sırasıyla Satış Direktörü (Avea) ve TT Bireysel İş Biriminden sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörlüğü ve 2015-2017 yılları arasında Teknosa’da Telekom ve E-Ticaret Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Evren Dereci, Mayıs 2017 itibariyle KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmektedir. Evren Dereci, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi’nden ekonomi dalında lisans ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den işletme dalında yüksek lisans (MBA) derecelerini almıştır. Evren Dereci, evli ve iki çocuk babasıdır.


Mehmet Oğuz Özkazanç

Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş. –Genel Müdür

Oturum Konusu
(14.15-14.25) Ürün Farklılaştırma ve Geliştirme Stratejileri
Mehmet Oğuz Özkazanç Kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 1987yılında mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 Yılında MKE Kurumunda çalışmaya başladı. 2001 Yılına adar MKE Kurumunda, Dinamit, TNT Üretimi, Sistem Araştırma Geliştirme, Teknik Emniyet ve Pazarlama Satış bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında özel sektöre transfer oldu ve Nitromak San. Tic. A.Ş ‘de Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirkette sırası ile Pazarlama ve Satış Müdür Yrd, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş’de Genel Müdür’lük görevine atandı. Solar A.Ş’nin Türkiye ve Avrupa Pazarında var olmasına yönelik çalışmaları yürüttü. 2017 yılında yeni kurulan Solar Madencilik Hizmetleri San. A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Halen Solar A.Ş ‘de Genel Müdür, Solar Madencilik Hizmetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gerek Patlayıcı Maddeler gerekse İşletme Yönetimi dalında Ulusal ve Uluslararsı kongre ve sempozyumlarda yayınlanmış birçok bildiri ve makalesi mevcuttur. Türkiye’de Sivil Patlayıcı Madde Sektörünün gelişmesine önderlik eden kişilerden biridir. Evli ve iki çocuk sahibidir.


Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican

Arel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sorumlu GMY

Serkan Somer

Coca-Cola Icecek Grup Ticari İş Geliştirme Direktörü

Burak Koçoğlu

Standard Profil Global Müşteri Direktörü

Ömer Barbaros Yis

Turkcell Strategic&Focused Marketing Director

Oturum Konusu
(14.25-15.00) Customer Is King

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Dirican Kimdir?
1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi’nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir, sektörel birliklerde danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. Şalom Gazetesi’nde ekonomi ve iş sayfası yazarıdır. American Association For Coaching sertifikalı koçtur. Saint Joseph’liler Derneği ve Finans Kulüp Vakfı üyesi olup iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Serkan Somer Kimdir?
Serkan Somer is CCI Group Commercial Business Development Director since March 2018. Before this group-wide responsibility, he was CCI Turkey Sales Systems & Business Development Director since 2016. Before joining CCI, Serkan was working as a Senior Manager at Organization & Transformation practice of the global management consulting firm A.T. Kearney. He has been a trusted advisor for many cross-industry companies on topics from growth strategies to large scale transformations. Serkan has extensive experience across EMEA having spent most of his recent career outside Turkey. Prior to A.T. Kearney, Serkan was the Managing Partner for a biomedical R&D start-up developing cutting edge technology on MR-compatible medical devices through global university collaborations and joint development programs. Serkan was the youngest Manager of A.T. Kearney globally and youngest entrepreneur to be awarded both TUBITAK and Ministry of Science innovation grants. Serkan has received his BSc. in Electrical and Electronics Engineering from Bilkent University and later received his MBA from the same university with high honours.

Burak Koçoğlu Kimdir?
Burak Koçoğlu, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000-2005 yılları arasında Karel Kalıp Şirketinde Pazarlama ve Müşteri Müdürü olarak otomotiv sektöründe OEM ve Tier-1 müşterilere yönelik görevde bulunmuştur. 2005 yılı Aralık ayında Standard Profil bünyesine katılmış olan Burak KOÇOĞLU, halen Global Müşteri Direktörü görevinde bulunmakta, Avrupa/Asya/Amerika/Afrika’da OEM bazlı olarak çalışmaktadır.

Ömer Barbaros Yis Kimdir?
31 Ağustos 1980 doğumlu Ömer Barbaros Yiş, 2003 yılında Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümlerinden çift ana dal derecesiyle mezun olmuştur. Daha sonra İspanya’da Otonom Barselona Üniversitesinde ekonomik analiz alanında doktora yeterlilik derecesini almıştır. İş hayatına Turkcell’de başlamış, daha sonrasında Peppers&Rogers firmasında 30’u aşkın ülkede yönetim danışmanlığı görevini yürütmüştür. 2013 yılında Türkiye’ye dönerek 2017 yılına dek Türk Telekom bünyesinde pazarlama direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2017 yılı Ekim ayında tekrardan Turkcell bünyesine katılarak, stratejik markalar ve kurumsal pazarlama direktörü olarak iş hayatına devam etmektedir. İspanyolca ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.


Doç.Dr.Dilek Sağlık Özçam

Dilek Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Yeditepe Üniversitesi Y.O. İK Bölüm Başkanı

Esra Arslanbaş Kaynak

Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü

Melek Soklangıç Dinçer

DYO Boya Pazarlama Direktörü

Nesligül Altay

Demsa Pazarlama&PR Direktörü

Enis Aslan

Recordati Group Sales-Marketing and Commercial Director

Oturum Konusu
(15.45-16.30) 4 Farklı Sektörde Pazarlama ve Marka Yönetimi

Doç.Dr.Dilek Sağlık Özçam Kimdir?
TED Ankara Koleji’n de okurken çok arzu ettiği ODTÜ’den mühendis olarak mezun olsa da bir senede sosyal bilimlerin kendisi için doğru alan olduğunu anladı. Profesyonel iş hayatında yabancı firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra zamanını kontrol altına alma düşüncesiyle akademik hayata geçti ve kendi adını taşıyan eğitim ve danışmanlık firmasını kurdu ancak şimdi eskisinden de daha çok çalışıyor. Yapılan işleri bir müşterisinin ısrarı ile 2 senedir sadece instragramdan paylaşmakta olup 20 yılda 90’dan fazla firmaya eğitmen ya da danışman olarak katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yürüttüğü projeler ASTD, Stevie ve Brandon Hall dan 4 birincilik ve 1 üçüncülük ödülü aldı. Satış, stratejik pazarlama ve etkin yönetim başlıkları uzmanlık alanları olup ekibiyle birlikte firmalara finans, ekip yönetimi, müzakere, pazarlama gibi 8 konu başlığı içeren ve bireysel gelişim sağlayan yönetici yetiştirme programları düzenlemektedir. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları bölüm başkanı olup akredite Belbin kişilik testi analisti ve uluslararası outdoor eğitimci belgesi sahibidir. İşini tanımlama şekli: mümkün olduğunca hayatlara dokunmaya çalışıyorum.

Esra Arslanbaş Kaynak Kimdir?
2002 yılından beri Otomotiv sektöründe çalışan Kaynak, 2012 yılından beri Otokoç Otomotiv’de Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. 9 ülkede hizmet veren Otokoç Otomotiv’de Pazarlama, Kurumsal İletişim, Reklam ve Hakla İlişkiler, CRM ve Müşteri Deneyimi alanlarını bünyede bulunan 10 marka için yürütmektedir.

Melek Soklangıç Dinçer Kimdir?
1973 Jugenheim doğumlu olan Sayın SOKLANGIÇ DİNÇER, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Pazarlama Yüksek Lisansına devam etmiştir. 2014-2015 yıllarında Koç Üniversitesi Executive MBA programına katılmıştır. İş hayatına 1995 yılında Sezginler A.Ş. Ürün Sorumlusu olarak başlayan Sn. SOKLANGIÇ DİNÇER, sırasıyla Ürün Müdürü, Ürün Grup Müdürü, Pazarlama Müdürü ve son olarak Stratejik Planlama ve Koordinasyon Müdürü olarak görev almıştır. 2002 yılında Ülker grubuna geçişi ile birlikte FMCG Pazarlama Müdürü, 2005 yılında Rozi A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006 yılında Hayat Kimya’da Kategori Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Sn. SOKLANGIÇ DİNÇER, Mayıs 2014 tarihinden itibaren Hijyen Kategorisi Global Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır.2015 Haziran itibariyle Dyo Boya Fabrikaları Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Nesligül Altay Kimdir?
Altay, 1995-2006 yılları arası Bankacılık yapmış, Pazarlama Departmanında farklı rollerde çalışmıştır. 2006 yılında sektör değişikliği yaparak Telekom sektörüne geçmiş, Avea’da Gençlik Segment Yöneticiliği ve Mobil Pazarlama Bölüm Yöneticisi olarak 2 farklı rolde görev almıştır. 2013 yılında Parekende Sektörüne geçiş yapıp, Beymen Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmış olup, 2015 yılından itibaren Demsa Pazarlama&PR Direktörüdür. Pazarlama,PR,CRM ve Müşteri ilişkiler Departmanlarının başındadır. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve İTÜ Executive MBA mezunudur.

Enis Aslan Kimdir?
Aslan, ilaç sanayiine 1997 yılında Roche İlaç A.Ş.’de başlamış, sırasıyla Wyeth-Pfizer, Johnson & Johnson ve Recordati İlaç A.Ş. de satış, pazarlama ve ticaret alanlarında birçok pozisyonda görev yapmıştır. 2009 yılında Recordati İlaç’ta çalışmaya başlamış, şirketin Tükiye operasyonunun kuruluş ve yapılandırma aşamasında büyük rol oynamıştır. Uzmanlık alanları arasında satış, pazarlama ve ticaret alanlarında, sıfırdan organizasyon ve sistem kurma, yeniden yapılandırma, birleşme-satın alma bulunmaktadır. Aslan, halen Recordati İlaç A.Ş.’de Satış-Pazarlama ve Ticari Direktör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.