Eduplus

Didem Şekerel Erdoğan

Nielsen Türkiye Direktörü, Satış Etkinliği & Tüketici Araştırmaları

Oturum Konusu
(09.00-09.15) Nielsen Araştırma: Satınalma Alışkanlıkları, Şirketlere Etkileri, Risk ve Fırsatlar

Didem Şekerel Erdoğan Kimdir?
Didem Şekerel Erdogan, Nielsen’de tüm Satış Etkinliği çözümleri ve Tüketici Araştırmaları yönetiminin başındadır. Didem’in temel odağı, müşterilerin satış noktasındaki aktivasyonlarına ve büyümelerine destek olmak ve yön vermek, sektörde en etkin tüketici içgörülerini ortaya çıkarmak, bununla birlikte hem perakendeciler hem de üreticiler odağında ortak gelişimi sağlamaktır. Didem Şekerel Erdoğan özellikle, alışverişciyi anlamak, fiyat ve promosyon araştırmalarına liderlik etmek ve en iyi pazarlama, ticari pazarlama stratejilerini belirleyerek müşterilere danışmanlık sağlamaktadır. Nielsen’den önce Henkel’de Pazarlama Direktörü olarak çalışan Didem 15 yıllık güçlü bir FMCG deneyimine sahiptir. Henkel Orta Doğu Avrupa Bölgesinde 32 ülkeden sorumlu olarak Viyana’da 4 yıllık uluslararası pazarlama görevinde bulunmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans mezunudur.


Gonca Karakaş

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı – Effect PR Kurucusu

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Başarının Rotası! İletişim, Sürdürülebilirlik ve Kriz Yönetimi

Gonca Karakaş Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Gonca Karakaş, 5 yıllık bankacılık kariyeri sürecinde Marmara Üniversitesi’nden MBA Uluslararası Finans ve Bankacılık derecesini de aldı. 1995 yılında Effect Halkla İlişkiler ve Multimedia’yı kuran Gonca Karakaş, kariyerine iletişim sektörünün farklı alanlarında devam ederken bir önceki dönemde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini de üstlenmişti. Karakaş’ın üye olduğu diğer dernekler arasında IPRA, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Chain de Rotisseurs ve Ailem Olsun Derneği de bulunuyor.


Semih Yalman

Dreamstalk Kurucu – Algı Stratejisti -Akademisyen

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Hayal Et ki Ol! En Değerli Varlığın Hayalin

Semih Yalman Kimdir?
Hacettepe Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı lisans, Harvard Business choolAMP173, INSEAD ve Darden üniversitelerinde yönetim programları ve Emerson College Pazarlama İletişimi yüksek lisans programlarını bitiren Yalman, profesyonel iş hayatına 1992’de Gillette International ABD’de başlamıştır. İlerleyen dönemde Boyner Holding’de görev yapan Yalman, daha sonra TAİK İletişim Komitesi Başkanı, GE Avrupa Pazarlama Konseyi Danışma Kurulu, Doğuş Grubu ve Doğuş Oto, İnci Holding, FMV Işık Üniversitesi’nde yönetim kurulu üyeliği ve üst düzey yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Dreamstalk, grasSs, Augbug, The Perceptionist, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Trafik Hayattır, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Seat Cup, Bugün Günlerden Yarın, Yaşa Devam, Oyunda Kal, Gönül Payı, Göbeklitepe Açık Hava Müzesi gibi birçok yapının kurucusu olan Yalman, günümüzde Dreams AŞ’de yönetim kurulu başkanlığı, Campaign Türkiye’de editörlük, Doğuş Grubu Gayrı Maddi Varlık Yönetimi Başkanlığı ve Doğuş Müşteri Sistemleri AŞ yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda akademisyen olan Semih Yalman, 2009’dan bu yana Koç Üniversitesi’nde marka ve pazarlama üzerine lisans ve MBA programlarında, 2012’den bu yana ise Barcelona EADA Business School, 2015’den bu yana Harran Üniversitesi’nde ders vermektedir. İstanbul Yat Kulübü’nün kurucusu olan Semih Yalman, America’s Cup Türkiye yelken takımının oluşumunda öncülük yapmıştır. Dünya Gazetesi ve Harvard Business Review Türkiye’de yazarlık yapmaktadır.


Cem Soysal

Koç Holding Inventram Genel Müdürü

Emre Kurttepeli

Mynet Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı

Oturum Konusu
(09.45-10.10) Inovasyon ve Girişimcilik (Risk, Cesaret, Öngörü ve Fark Yaratmak)

Cem Soysal Kimdir?
Kadıköy Anadolu Lisesi’nden sonra İ.T.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Soysal, ABD Pace Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı ve ABD Columbia Üniversitesi’nden Pazarlama Yönetimi derecelerini almıştır. İş yaşamına 1987 senesinde Mühendis olarak başlayan Soysal, 1992 senesinde ABD’de tekstil sektöründe Enformasyon Sistemleri Direktörü olarak görev almıştır. 1994’de katıldığı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Bilgi Sistemleri Merkezi’nde Sistem Grup Yöneticisi olarak çalışmıştır. 1997-2002 seneleri arasında, Zorlu Holding bünyesinde kuruluşunu başlattığı ve Türkiye’nin ikinci büyük İnternet Servis Sağlayıcısına dönüştürdüğü Vestelnet A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmüştür. Burada Türkiye İnternet sektörünü büyüten VeezyGo gibi yaratıcı kampanyaları hayata geçirmiş ve yıllık satış cirosunu 74 Milyon Dolar’a taşımıştır. 2003-2005 seneleri arasında Teknoloji Holding, Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grubu Şirketleri Grup Başkanlığı görevini yürütmüştür. Daha sonra Doğan Holding’te Doğan Online Şirketleri Grup Başkanı olarak çalışmıştır. 2007-2009 seneleri arasında Fujitsu Siemens Computers Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürüten Soysal, şirketin yıllık satış cirosunu 112 Milyon Dolar’a yükseltmiştir. 2010 senesinde Koç Holding bünyesinde kurulan teknoloji yatırım şirketi Inventram A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Galata Business Angels Yönetim Kurulu Üyeliği, METUTECH Business Angels Üyeliği, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği), GM Club, Fütüristler Derneği ve Fındıklı Rotary Kulübü üyelikleri vardır. 2000 senesinde Platin Dergisi “Türkiye’nin Zirvedeki Genç Platin Yöneticileri” Ödülü’nü almıştır. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Lisanslı Bireysel Katılım Yatırımcısıdır.

Emre Kurttepeli Kimdir?
Emre Kurttepeli, 21 milyon kullanıcı ile en büyük Türk internet platformu olan Mynet Grubu’nun kurucusu ve başkanıdır. Columbia Universitesi/NY mezunu olup, aynı zamanda çoğunlukla kendi kategorisinde lider olan e-ticaret’ten dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 30’dan fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu veya yatırımcısıdır. Aynı zamanda Türk İnternet firmalarına yatırım yapan 212 VC yatırım fonunun kurucu ortağıdır. Emre Kurttepeli, şu anda Türkiye’nin en önemli melek yatırımcı ağı olan Galata İş Melekleri (GBA) Başkanlığını yapmakta olup, Endeavor, TUBİSAD Yönetim Kurulu ve TOBB Girişim Sermayesi Meclisi ile TOBB Girişimciler Üst Kurulu üyesidir. Columbia Universitesi Istanbul Global Center kurucularından olmasının yanında, Global Relations Forum, YPO ve Ashoka üyesidir.


Hande Ocak Başev

Thinkneuro_Ortak, Quattro Business Consulting Yönetici Ortak

İlker Baydar

Markafoni CEO

Oturum Konusu
(10.55-11.10) Yenilikçi E-Commerce ve Mobil Uygulamaları

Hande Ocak Başev Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği eğitimi alan ve iş yaşamına Arthur Andersen’da analist olarak başlayan Başev, daha sonra Accenture’da danışman ve Arıkanlı Holding’de iş geliştirme ve proje koordinasyon direktörü olarak görev yaptı. 2005 yılında kurduğu ve bugün İstanbul, Dubai ve Moskova’daki ofisleriyle Türkiye, Orta Doğu ve BDT ülkelerinde yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Quattro Business Consulting çatısı altında; özellikle lojistik, perakende, sağlık ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren yerel ve uluslararası şirketlerde strateji geliştirme, yeniden yapılanma, organizasyonel gelişim ve insan kaynakları sistemlerinin kurulması, yazılım projelerinin yönetimi, kurumsal performans yönetimi sistemlerinin tasarlanması gibi pek çok alanda başarılı ve uygulanan projelere imza attı. Türkiye’nin ilk nöropazarlama araştırma şirketi ThinkNeuro’nun da ortağı olan Başev, nörobilim yöntemlerinin yönetim danışmanlığı alanındaki ilk uygulamalarına öncülük etti. Daha İyi Yargı Derneği’nin kurucu üyesi olan Başev, Peryön Derneği ve Genç Yönetici İş Adamları Derneği’nde de üye olarak yer alıyor.

İlker Baydar Kimdir?
2001 yılında Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler fakültesinden mezun olan İlker Baydar, lisansının hemen ardından Sabancı Üniversitesi’nde EMBA programını tamamladı. Harvard Business School- Liderlik Gelişimi sertifikasına sahip olan Baydar, kariyerine 1997 yılında Group Promodes, Continent’de Kategori Müdürü olarak başladı. 1999-2006 yıllarında Metro Cash&Carry Türkiye’de Grup Müdürü ve 2006-2008 yıllarında Metro Cash&Carry Çin’de Grup Direktörü olarak görev yapmıştır. Sonrasında sırasıyla, 2008-2011 yıllarında Best Buy ve Kesa Grubu’na bağlı teknoloji marketleri zinciri Darty’de Ticari Direktör olarak çalışmıştır. E-ticaret alanına 2012 yılında Hepsiburada.com’da Genel Müdür olarak başlayan Baydar, Mayıs 2014 itibariyle Naspers Grubu’na bağlı Markafoni şirketler grubu’nda CEO’luk görevini üstlenmiştir.


Mustafa İçil

İÇİL Eğitim ve Danışmanlık Stratejik Pazarlama Danışmanı

Berna Onar

Dow Kaplama Malzemeleri Doğu Avrupa, Türkiye, Orta Asya Satış Müdürü

Nimet Güventepe

Türk Telekom Grup Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Handan Derya Ercan

Kaleseramik Pazarlama Başkan Yardımcısı

Oturum Konusu
(11.10-11.50) Dow Türkiye Oturumu: Sektör Lideri Olmak! Değişen Tüketiciler, Ürünler ve Yeni Teknolojiler

Mustafa İçil Kimdir?
1972 doğumlu Mustafa İçil, İstanbul Amerikan Robert Koleji’den mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra aynı üniversite ve bölümde yüksek lisans yapmıştır. Mezun olduğu tarihe kadar çeşitli teknoloji firmalarında yarı zamanlı olarak farklı pozisyonlarda görev alan Mustafa İçil, 1994-1995 yılları arasında Microsoft’un Chicago ofisinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmıştır. Daha sonra Microsoft Türkiye ofisine Sistem Mühendisi olarak geçmiş, 1998 yılından itibaren de Windows’dan sorumlu Ürün Pazarlama Müdürü olarak görevine devam etmiştir. Bu rolüne paralel olarak Microsoft’un gelişmekte olan pazarlara yönelik stratejilerini takip eden ve Türkiye’deki bilgisayar penetrasyonunu arttırıcı projeleri yürüten ekiplerin proje liderliğini yapmıştır. 2005 yılında Apple IMC firmasına Pazarlama Müdürü olarak geçmiş ve 2 yıl boyunca Apple ve Adobe markalarının pazarlama stratejilerini oluşturmuş ve hayata geçirmiştir. Mustafa İçil, bu dönemde yaptığı çalışmalarla Capital dergisi tarafından “2006 Yılının Zirvedeki Pazarlamacıları” arasında seçilmiştir. 2007 yazında Google Türkiye ofisinde Pazarlama Direktörü rolüne gelmiştir. Daha sonraki dönemlerde Bölge Pazarlama Direktörlüğü göreviyle Yunanistan, Orta Doğu ve Afrika pazarlarının da sorumluluğunu almıştır. Marka yönetimi, ürün ve pazar stratejileri, stratejik iş ortaklıkları, kanal programları ve KOBI’lere yönelik çalışmalar konusunda Google markasını temsil etmiş ve sorumlu olduğu coğrafyalardaki pazarlama operasyonlarını ve ekiplerini sıfırdan kurmuştur. Ayrıca bir süre ek olarak gelişmekte olan yeni pazarlara Google operasyonunun taşınması konusunda oluşturulan bir proje grubunda global olarak pazarlama ekibini temsil etmiştir. 6 yılı aşkın bir süre çalıştığı Google’da ekibi ile ödüllü, hatta bazılarının global uygulama olarak ölçeklendiği birçok farklı projeye imza atmıştır. Mustafa İçil, profesyonel iş hayatı boyunca kurumsal görevinin yanında yüzlerce farklı konferans, etkinlik ve eğitimde marka yönetimi, stratejik pazarlama, yeni nesil pazarlama, sosyal medya, inovasyon ve liderlik üzerine deneyimlerini paylaşmıştır. Şu an kendi kurduğu İÇİL Eğitim ve Danışmanlık çatısı altında Stratejik Yönetim ve Pazarlama alanında Konuşmacı, Eğitmen ve Danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Berna Onar Kimdir?
Berna Onar fiziksel, malzeme, polimer ve biyolojik bilimler alanlarında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanmış global bir teknoloji şirketi olan Dow’ın Kaplama Malzemeleri iş kolunun Türkiye, Dogu Avrupa ve Orta Asya Cumhuriyetleri Kıdemli Satış Müdürüdür. 1996-2001 yılları arasında Dow Türkiye organizasyonunda Musteri Hizmetleri, Satın Alma ve Lojistik birimlerinde yönetici olarak çalışmıştır. 2001-2012 yılları arasında Dow’ın yapı kimyasalları, kozmetik, halı ve kagit kaplama malzemeleri iş kollarından sorumlu kıdemli satış müdürü olarak görevine devam etmiş olup, Doğu Avrupa Dağıtım Kanalı takım liderligi yapmıştır. Dow Chemicals’da tum dunyada sadece 50 kisiye verilen ‘Pinnacle Award- Satıs Ödülünü’ iki kere kazanmıstır. Dow Avrupa Calısan forumuna iki kez secilmiş olup, bu forumda Dow Türkiye organizasyonunu 2014 yılından beri başarıyla temsil etmektedir. Berna Onar Istanbul Teknik Universitesi Metalurji ve Malzeme Bilimleri Anabilim Dalından mezun olup, Yeditepe Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Nimet Güventepe Kimdir?
Nimet Güventepe, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olmuş, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. Kariyerine Akbank’ta Müşteri Yöneticisi olarak başlamış, Kapital Factoring’de Portföy Yöneticisi ve Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2003 yılında Aycell iletişim Hizmetleri’nde Satış Müdürü olarak Türk Telekom Grubu’na katılan Nimet Güventepe, Aycell ve Aria birleşmesinde satış ve müşteri hizmetleri süreçlerinin oluşturulması, satış kanallarının entegrasyonu çalışmalarında önemli görevler üstlenmiştir. Avea’da bireysel ve kurumsal satış birimlerinde farklı yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra 2014 yılında grup şirketlerimizden AssisTT Rehberlik Hizmetleri A.Ş’de Satış Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2015 yılından buyana TTG Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış olup, Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini yürütmektedir.

H. Derya Ercan Kimdir?
Derya Ercan, 1998’de Koç Holding’de management trainee programıyla iş hayatına başladı. 1998-2004 yılları arasında Aygaz pazarlama bölümünde çeşitli görevler üstlendi. 2004 – 2012 yılları arasında Philips Aydınlatma’da ürün yönetimi, segment pazarlama yönetimi, grup segment pazarlama yönetimi görevlerini üstlendi. Yurtiçi ve yurtdışı projelerde görev aldı. 2012- 2015 yılları arasında Çilek Mobilya’da ve sonrasında Doğtaş Kelebek Mobilya’da pazarlama direktörlüğü yaptı. Farklı sektörlerdeki pazarlama deneyimini seramik ve banyo sektörüne taşıma kararı alan Ercan, 2015 yılı ortasında Kalebodur, Çanakkale Seramik, Kale, Edilgres ve Edilcuoghi markalarını içeren Kaleseramik’de Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonuyla göreve başladı. İstanbul Atatürk Fen Lisesi, İTÜ Endüstri Mühendisliği ve Boğaziçi İşletme Yüksek Lisans eğitimi alan Ercan, evli ve 1 erkek çocuk annesidir.


Seda Mızraklı

KREA Direct&Digital CEO

Yüce Zerey

The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Entegre İçerik Yönetimi Grup Müdürü

Barış Özkök

Nokia Türkiye ve Orta Asya İş Ortaklığı ve İş Geliştirme Direktörü

Oturum Konusu
(12.30-13.15) Global Şirketlerin Etkili Yönetim Stratejileri, Uygulamaları ve Vizyonları

Seda Mızraklı Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İşletme bölümlerinde okudu. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA’ye devam etti. Colgate ve Beymen’de Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi bölümlerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra, Turkcell’de Pazarlama Departmanı’nda Doğrudan Pazarlama & Etkinlik bölümünü kurdu ve 4 yıl süresince yönetti. 2002 yılında KREA Direct’i kurdu. KREA bugün, direct marketing hizmetlerinin yanında KREA M.I.C.E ( Toplantı, Seyahat, Kongre, Etkinlik Yönetimi ), KREA Digital, KREATIF ( Çizgi Altı Reklam ) markaları ile 360 derece pazarlama iletişimi hizmeti vermektedir. KREA’nın hizmet vermiş olduğu müşterileri arasında Procter & Gamble, Coca-Cola, İş Bankası, Turkcell, Microsoft, Opet, Yapı Kredi Bankası, Henkel, Ferrero, Petrol Ofisi, Sinpaş Yapı, Milupa, TEB, BP, Samsung, Trakya Cam ile birlikte 150’ den fazla marka bulunmaktadır. Seda, 20 yılı aşan satış, doğrudan pazarlama, etkinlik yönetimi ve dijital pazarlama tecrübesi ile yüzlerce marka ve projeye yaratıcı fikir ve uygulama alanında destek verdi. Amerika’da bulunan DMA ( Doğrudan Pazarlama Derneği )’nin Türkiye’deki ilk üyesidir. Aynı zamanda Uluslararası Direct Marketing Liderlik ödülünün Türkiye’deki tek sahibidir. Üye olduğu diğer dernekler; ISES ( Uluslararası Özel Etkinlikler Derneği ), MPI ( Uluslararası Toplantı Yönetimi Profesyonelleri Derneği ) IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği ), GYIAD ( Genç İş Adamları Derneği ), JCI ( Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ), bulunmaktadır. Kendisi aynı zamanda TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Agentaları Birliği ) M.I.C.E Komitesinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri’dir.

Yüce Zerey Kimdir?
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı. Ülker grup şirketlerine ve grup dışı şirketlere yurt içi / yurtdışında pazarlama kapsamında yapılan çeşitli projelerin başında yer aldı. Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı olan Yüce Zerey, Türk Hava Yolları’nda eTicaret ve Marka Müdürü olarak görev yaptı. Görevi esnasında, Türk Hava Yolları’nın e-ticaret, interaktif pazarlama faaliyetlerinden ve global marka yönetiminden sorumlu idi. Türk Hava Yollarının Marka dönüşümünü yönetti. Halen The Coca-Cola Company Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin Entegre İçerik Yönetimi Grup Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam eden Yüce Zerey, kurumun bölgede yer alan bütün markalarının konvansiyonel,interaktif pazarlama iletişimi ve içerik faaliyetlerinden sorumludur. Mevcut pazarlama kariyerine ek olarak 15 senedir Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve “Pazarlama Yönetimi, İnteraktif Pazarlama” derslerini vermektedir. Akademik paylaşımlara ek olarak, Radikal Gazetesinde ve CNN Türk bünyesinde haftalık olarak köşe yazıları yazmakta olup Doğan Yayınlarından 2014 yılında çıkan The Profesyonel adlı kitabın yazarıdır.

Barış Özkök Kimdir?
Barış Özkök is Partners & Alliances Sales Director for Turkey and Central Asia. In this role, Barış is building a Partners-ecosystem to grow indirect business of Nokia in Telco, Government, Energy and Large Enterprise segments. Previously, Baris was the Marketing Director for Africa, Turkey & Azerbaijan at Alcatel-Lucent and was leading the C-level engagements with Key Customers on key trends & issues in ICT industry and focused on opportunities for Service Providers, key players in Vertical Markets and Alcatel-Lucent. He was also communicating externally on ALU Vision & Strategy and various Marketing campaigns. During his 15+ years in ICT industry, Baris held several positions in Account Management, Sales, Consulting, Strategy, Marketing and Communications. In 2006, he started working for the Europe & South Marketing organization in Paris. Two years later, he was appointed as Regional Marketing Manager for CIS, Central and Eastern Europe region and moved to Vienna. In 2010, he moved back to Istanbul to lead Marketing, Strategy and Communications function. Mr. Ozkok holds a Bachelor’s degree in Electronics and Telecommunications Engineering from Istanbul Technical University in 1999 and an MBA degree at Sabanci University in 2001.


Yeşim Toduk

Amrop International Türkiye Yönetici Ortağı

N.Mert Başar

Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Cavit Yantaç

Microsoft Yazılım Geliştirme Genel Müdür

Burak Basmacı

Filli Boya Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Dr.Olcay Gündüz

BIOFARMA Pharmaceuticals and Münir Şahin Pharmaceuticals Group CEO

Oturum Konusu
(14.50-15.50) Başarılı Yönetici Nasıl Olunur? (Vizyon, Ekip Ruhu ve Değişim Yönetimi)

Yeşim Toduk Kimdir?
TED Ankara Koleji’ni 1980 yılında bitirerek 1981 yılında AFS değişim öğrencisi olarak ABD’ye gitmiştir. 1985 yılında ODTÜ işletme Bölümünü bitirmiş ve uluslararası endüstriyel pazarlama ve satış firmaların Türkiye mümessilliğini yürüten aile şirketinde çalışmıştır. Fulbright bursu ile ABD’de, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansını (MBA) tamamlamıştır. ABD’de Washington DC’de bir elektronik mağazalar zincirinin ana merkezinde pazarlama ve iletişim bölümünde, ve İstanbul’da bir uluslararası reklam ajansında çalışmıştır. İşletme doktorasını 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde “Türk-Sovyet İş İlişkileri” üzerine tamamladıktan sonra, uluslararası ticari işbirlikleri ve etkinlikleri üzerine yazdığı makaleler ile 1996 yılında doçent olmuştur. İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International’ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Son 15 yıldır, Türkiye ve yakın coğrafyasında, yaklaşık 350 yöneticiyi değişik şirketlerde liderlik pozisyonlarına yerleştirmiştir. 2004 yılında yazdığı “Türkiye’nin Gerçek Liderlik Haritası” isimli kitabında, Türkiye’deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur. Her ay CEO’s isimli dergideki köşesinde CEO ve liderlik mulakatları yazmaktadır. Yönetim Kurulları üzerine yeni araştırmalarını gerçekleştirmektedir.

N.Mert Başar Kimdir?
Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan N. Mert Başar, iş hayatına 1995 yılında Yaman Bilişim Dağıtım’da başladı. 1999 yılından itibaren sırasıyla Compaq Computer ve Hewlett Packard’da pazarlama ve müşteri yönetimi alanında yöneticilik yapan Başar, son olarak beş yılı aşkın süredir Turkcell Kurumsal Müşteriler Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı. N. Mert Başar, Nisan 2013’te katıldığı TTNET’te Bireysel Pazarlama Genel Müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Başar, 2015 itibariyle Türk Telekom Grubu Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Cavit Yantaç Kimdir?
Cavit Yantaç, Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Yazılım Geliştirme Teknolojileri bölümü, uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, mobil yazılım, bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, oyun geliştirme ve elektronik ticaret gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemektedir. Cavit Yantaç, 10 yılı aşkın süredir Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır ve mevcut rolünden önce, Türkiye’nin önde gelen büyük kurumlarının Teknoloji ihtiyaçlarını çözümleyen Teknoloji Çözümleri Grubu’nu yönetmiştir. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

Burak Basmacı Kimdir?
Burak BASMACI 1997 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü, 1999 yılında da İTÜ İşletme Yüksek Lisans programını bitirdi. Sırasıyla Karsan Pazarlama A.Ş.’ de Lojistik Mühendisi, Turkcell’ de Kalite Yönetim Sistemleri Uzmanı, Ataç Kozmetik’te Üretim Planlama Müdürü, Haygroup’ta kıdemli Danışman’lık görevlerini yaptıktan sonra 2006 yılı başında Betek Boya ve Kimya San. A.Ş.’de Kurumsal Gelişim Direktörü olarak görevlendirildi. Bu görevinde şirketin İK,IT,Kalite ve Satış Sonrası Hizmetler bölümlerinin yönetiminin sorumluluğunu üstlendi.2009 yılı başında yine Betek’te Pazarlama GMY,2010 yılı başında da grup şirketlerinden Neteks A.Ş.’nin (Favori)Genel Müdürlüğü pozisyonlarına atandı.2013 yılı başından itibaren de Filli Boya ve Alligatör markalarının Satış ve Pazarlama fonksiyonlarından sorumlu GMY olarak görevini sürdürmektedir.1975 doğumlu Burak BASMACI evli ve 3 oğlan babasıdır.

Dr.Olcay Gündüz Kimdir?
1964 İstanbul doğumlu, 1983 Daruşafaka mezuniyeti, 1989 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Gündüz, Marmara Üniversitesi Vakfı Pre-MBA ihtisas programına katıldı. Profesyonel yaşamına Servier İlaç’ta Pazarlama Müdürü olarak başlayan Gündüz, Biofarma İlaç’ta Genel Müdür Yardımcılığı, Cegedim A.Ş.’de ve Umut İlaç’ta Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Rotafarma İlaç’ı kurarak Genel Müdürlüğünü üstlendi. Halen Münir Şahin İlaç ve Biofarma İlaç’ın İcra Kurulu Başkanı olarak iş kariyerine 2010’dan bu yana devam etmektedir.


Altan Taşkıran

Garanti Ödeme Sistemleri Ürün ve Süreç Yönetimi Birim Müdürü

Aslı Eren Şengezer

Sanset Gıda Kategori Pazarlama Müdürü

Damla Arkan

İnci GS YUASA Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü

Oturum Konusu
(16.30-16.55) Pazarlamanın Gücü ile Kazanmak! Yöneticiler için Tavsiyeler

Altan Taşkıran Kimdir?
Garanti Ödeme Sistemleri’nde 16 yıldır Üye İşyeri Pazarlama Departmanı’nda yönetici olarak görev yapan Taşkıran, Garanti Bankası’nın üye işyeri olan 500.000’i aşkın firma ile olan ilişkileri ve bu müşterilerin ihtiyacı olan ödeme sistemi ürünlerini yönetmektedir. Bu ürünlerden bir tanesi ve son yılların yıldızı e-ticaret çözümleridir. Ekibiyle birlikte internet üzerinden satış yapmak isteyen müşterilerine özel e-ticaret çözümleri sunmaktadır. Garanti Sanal POS, Garantialisveris.com, Garanti Tahsilat Sistemi gibi ürünlerin geliştirilmesinde aktif rol oynayan Taşkıran, Altın örümcek ve European Card Acquiring Forum 2010 yılında Information Award ödüllerine layık görülen e-ticaret.garanti.com.tr sitesi ile e-ticarete yeni başlayanları bilgilendirme sorumluluğunu da yine ekibiyle birlikte üstlenmektedir.

Aslı Eren Şengezer Kimdir?
Kariyer hayatına 1994 yılında Sezginler Gıda da Marka Müdürü olarak başladı. 1997 yılında Çikolata konusunda uzmanlaşmak amacı ile Sagra Gıda’da Marka Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2007 yılında Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı Sagra Gıda’nın el değiştirmesi ile birlikte Sanset Gıda’ya geçti. Şirketin el değiştirmesi ile birlikte Tadelle, Sarelle, Sagra markalarının sıfırdan marka konumlandırma süreçlerini yürüterek pek çok başarılı projenin içinde yer aldı. Bu süreçte Çikolata deneyimine Dondurma, Premium Çikolata, Bebek Beslenmesi ve Meyve Suyu gibi farklı kategorileri de ekledi. Halen Sanset Gıda da Kategori Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Damla Arkan Kimdir?
Arkan 1993 – 1995 yıllarında Henkel grupta kariyer hayatına satış departmanı ile başladı. 1996 yılından bu yana Sabancı Holding’de Piyale, Oyak Holding’de – Tukaş markalarının bütünleşik pazarlama iletişimlerini yapmıştır. Bu süre zarfında Ürün Yöneticisi olarak başladığı pazarlama kariyerine Kategori Müdürü olarak devam etmiştir. Nisan 2011’ den bu yana İnci Holding bünyesinde yer alan İnci GS Yuasa Akü San. ve Tic. A.Ş.’de; binek, hafif ticari ve ağır vasıta araç grubu akü markalarımızın ulusal ve uluslararası bütünleşik pazarlama iletişimini, İNCİ GS YUASA nın Kurumsal İletişim çalışmalarını ‘Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü’ yürütmektedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Turquality çalışma grubunda Strateji bölümü ve Capital Dergisi CMO Club Üyesi’dir.


Orhan Samast

İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı

Oturum Konusu
(16.55-17.20) Marka mı, İtibar mı? Kurumsal İtibarınızı Etkin Yönetmenin İpuçları

Orhan Samast Kimdir?
Orhan Samast 1976 yılında Bursa’da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF’den mezun oldu. Özel sektörde bilişim ve İnternet teknolojileri alanında üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye’nin en kapsamlı biyografi bankası olan Kim Kimdir? Web Sitesi’ni 1999 yılında kurdu. 2011 yılında İtibar Akademisi’ni kurdu. Akademik bir yayın olan Uluslararası İlişkiler Dergisi’nin Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. Yeşil Şehirler Zirvesi ve İtibar Konferansı’nın düzenlenmesine öncülük etti. Bilişim ve İletişim Danışmanlığı yapan Orhan Samast, halen İtibar Yönetimi Enstitüsü (İYE) Yönetim Kurulu Başkanı ve FORSNET firmasının Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.