Eduplus

Rengin Yiğitbaş Akıllıoğlu

GE Havacılık Ortadoğu Genel Müdürü

Oturum Konusu
(09.00-09.15) The Power of Emotions
Rengin Yiğitbaş Akıllıoğlu Kimdir?
bir Eisenhower Fellow and Indeks Konusmacı Ajansı’nın ılham veren konusmacısıdır. Colorado/ABD merkezli danısmanlık ve pazarlama şirketi CaRe Ltd.L.C.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı ayni zamanda Atlanta/ABD merkezli klinik laboratuar şirketi Aeon Global Health’ın Danışma Kurulu Üyesidir. Türk Hava Yolları’ndan emekli Genel Müdür Yardımcısı olup sonrasında Istanbul’da Acıbadem Sağlık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkan Danışmanlığı ile Dubai’de General Electrıc (GE) firmasinin havacılık bölümünün satışlarından sorumlu Ortadoğu Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Pek çok şirket ve sivil toplum kuruluşunda Yönetim Kurulu üyeliği yapmis, ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmüştür. Vizyonu ve kariyer hikayesi ödüllü Amerikan tarihçisi Theodore Friend’in ve THY’nin geçmiş Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Cem Kozlu’nun kitaplarında yer almıştır. ITU İşletme Mühendisliği’nden lisans derecesine ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümündem Yüksek Lisans derecesine sahiptir.


Tansu Yeğen

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Teknoloji Trendleri: Yapay Zekâ, Yazılım ve Robotlar
Tansu Yeğen Kimdir?
1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.Tansu Yeğen’in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye’de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ’lere yönelik 2000 Projesi” ise Microsoft’un dünya çapındaki 245 projesi arasından “en iyi uygulama” seçildi.Daha sonra sırasıyla Apple, Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM’de üst düzey yöneticilik yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye’de başkan yardımcısı olarak atandı. 2018 Ağustos itibariyle UiPath Türkiye’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Genç Yönetici İş Adamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada “Türkiye’nin 50 başarılı iş adamı” arasında gösterilen Tansu Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise “Türkiye’nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi” arasında yer aldı.Kariyeri birçok ödülle dolu olan Tansu Yeğen, 2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi.


Burcu Kösem

Dünya Gazetesi CFO

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Kadın Gözüyle Liderlik! Zorlukları Aşmak ve Zirveye Çıkmak
Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından da Danışmanlık Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.

Nur Serenli

Nielsen Türkiye Tüketici Araştırmaları Direktörü

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Perakende ve Alışverişçi Trendleri
Nur Serenli Kimdir?
Nur Serenli 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Araştırma sektörüne 2000 yılında TNS’te Araştırma Uzmanı olarak başladı. 2003 yılında Kıdemli Araştırma Uzmanı, 2005’te Araştırma Müdürü oldu.  2010 yılında Nielsen’e Müşteri Grup Müdürü olarak katıldı. Halen Tüketici Araştırmaları bölümünde Tüketici Araştırmaları Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Nur Serenli 19 yıllık pazarlama araştırmaları sürecinde birçok farklı sektörde hem tek seferlik hem de periyodik çalışmalar yürütmüştür. Farklı sektörlerden firmaların gerek marka gerek müşteri odaklı ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri sunmuştur. Serenli, yıllar içinde edindiği bu tecrübesini TUAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği)’da, Bilkent, Sabancı ve Kültür Üniversitesi’nde konuk konuşmacı olarak derslerde yer alarak katılımcılarla paylaşmıştır.


Mehmet Oğuz Özkazanç

Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş. Genel Müdür

Oturum Konusu
(11.00-11.15) İnovasyon Devri! Yenilikçi Ürünler ve İş Yapma Yöntemleri
Mehmet Oğuz Özkazanç Kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 1987yılında mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 Yılında MKE Kurumunda çalışmaya başladı. 2001 Yılına adar MKE Kurumunda, Dinamit, TNT Üretimi, Sistem Araştırma Geliştirme, Teknik Emniyet ve Pazarlama Satış bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. 2001 yılında özel sektöre transfer oldu ve Nitromak San. Tic. A.Ş ‘de Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı şirkette sırası ile Pazarlama ve Satış Müdür Yrd, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Solar Patlayıcı Maddeler San. A.Ş’de Genel Müdür’lük görevine atandı. Solar A.Ş’nin Türkiye ve Avrupa Pazarında var olmasına yönelik çalışmaları yürüttü. 2017 yılında yeni kurulan Solar Madencilik Hizmetleri San. A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Halen Solar A.Ş ‘de Genel Müdür, Solar Madencilik Hizmetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gerek Patlayıcı Maddeler gerekse İşletme Yönetimi dalında Ulusal ve Uluslararsı kongre ve sempozyumlarda yayınlanmış birçok bildiri ve makalesi mevcuttur. Türkiye’de Sivil Patlayıcı Madde Sektörünün gelişmesine önderlik eden kişilerden biridir. Evli ve iki çocuk sahibidir.


Ahmet Uçar

Face to Face Kurucu

Oturum Konusu
(11.15-11.30) Spor Pazarlamasında Yeni Yaklaşımlar: Stadyum Turu ve Etkinlikleri
Ahmet Uçar Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 11 yıl Cenajans Grey çatısı altındaki direct marketing şirketlerinde çalışmış ve tutkuyla mesleğine bağlanmıştır. 1993 yılından beri sektördedir. 2005 yılında Face To Face’i kurmuştur. Schweppes re-lansmanında marka ikonu olan leoparı denizden aktivite sahasına getirmek gibi enteresan fikirleri hayata geçirecek kadar çılgın, alfanumerik bir kodun kişisel bilgiler ile birlikte SMS aracılığıyla gönderilmesi buluşuyla çekilişli kampanyalar için yepyeni bir katılım şeklini keşfedecek kadar yenilikçidir. Deneysel tiyatro ve Grotowski konusunda çalışmaları ve araştırmaları bulunmaktadır. Koyu bir Fenerbahçeli, Fenerbahçe Kongre ve 1907 Fenerbahçe Derneği üyesidir.

Güldem Berkman

Amgen & Mustafa Nevzat Genel Müdürü

Moderatör Murat Yeşildere

Egon Zehnder Yönetici Ortak

Oturum Konusu
(11.30-11.55) Küresel Şirketlerde Yönetim! Farkları, Vizyon ve Taktikleri
Güldem Berkman Kimdir?
Güldem Berkman, 1 Temmuz 2017 den beri Amgen ve Mustafa Nevzat Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi öncesinde, 2001-2017 yılları arasında Novartis’de Macaristan ve ardından Türkiye Ülke Başkanlığı son olarak da Novartis’in Basel’deki ana merkezinde Novartis Değişim Programı Global Liderliği görevini yürütmüştür. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olan Güldem Berkman, ilaç sektörüne başlamadan önceki iş hayatının ilk 10 yılında Danone ve Eczacıbaşı Procter & Gamble da Hızlı Tüketim sektörlerinde tecrübe edinmiştir. İlaç endüstrisindeki deneyimlerinin yanı sıra, önemli sivil toplum kuruluşlarında da liderlik pozisyonlarında görev alan Güldem Berkman, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) Başkanlığı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, İsviçre Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Moderatör Murat Yeşildere Kimdir?
Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe Philip Morris’te başlayan Murat Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Yeşildere Ekim 2000 yılında Istanbul Egon Zehnder Ofisinde başladığı kariyerine Yönetici Ortak olarak devam ediyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yeşildere, daha sonra Manchester UMIST’ten İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisans derecesini aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 Derneği ve PERYÖN üyesi olan Murat Yeşildere, profesyonel kariyerinin yanında halen Platin ve Kariyer dergilerinde ekonomi, finans, insan kaynakları ve yöneti(şi)m konularında yazarlık yapmaya devam ediyor.


Doç. Dr. Evren Bolgün

Ekonomist

Uğur Sakarya

Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş Genel Müdür

Dr. Okan Öncel

Bilim ilaç Genel Müdür

Abdullah Gayret

GCA Gürallar Cam Ambalaj Genel Müdürü

Emre Ekmekçi

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı, Hepsiburada Uluslararası Grup Başkanı

Emre Kurtoğlu

Pizza Pizza CEO

Oturum Konusu
(12.40-13.40) 5 Farklı Sektör için Büyüme, Fırsat ve Risk Öngörüleri
Doç. Dr. Evren Bolgün Kimdir?

Uğur Sakarya Kimdir?
1971’de Eskişehir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine Zeytinoğlu Holding’de Kalite Güvence Mühendisi olarak başladı. TEI TUSAŞ Motor Sanayi’de Süreç Mühendisi olan Sakarya, 2000 yılında otomotiv sektörüne geçiş yaparak Koç Grubu’na katıldı. Fiat Satış Sonrası Bölge Müdürü, Otokoç Ford Eskişehir ve Birmot İstanbul Şube Müdürü olarak görevlerini sürdürdükten sonra 2011 yılında Otokoç Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı rolünü üstlendi. Koç Holding’de geçen 14 yılın ardından 2014 yılında Borusan Oto Genel Müdürü olarak Borusan grubuna transfer oldu. Borusan Oto’da 3,5 yıllık başarılı kariyerinin ardından, 2018 yılı başında Borusan Otomotiv BMW-MINI ve BMW Motorrad Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Uğur Sakarya 1 Şubat 2019 tarihinde global enerji şirketi Vitol’ün 2.el otomobil ticareti üzerine kurduğu Start-up şirketi Vava Cars’ın Genel müdürü oldu.

Dr. Okan Öncel Kimdir?
Öncel, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından, meslek hayatına 1996 yılında Bilim İlaç firmasında Ürün Sorumlusu olarak başlamıştır. 2000 yılında İş Birimi Müdürü olan Öncel, 2004 yılında Pazarlama Direktörlüğü görevine getirilmiştir. 2011 yılında bir başka ilaç firmasında İç Pazar Genel Müdürü deneyiminin ardından Dış Pazarlar Genel Müdürü olarak farklı alanda vizyon kazanmıştır. 2016 yılında kariyerine ilk başladığı Bilim İlaç’ta Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Öncel, aynı zamanda Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Abdullah Gayret Kimdir?
Abdullah Gayret, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden lisans derecesine sahiptir. Aynı zamanda Dumlupınar Üniversitesi İşletme bölümünden yüksek lisans derecesine sahiptir ve aynı üniversitede İşletme alanında doktorasını yapmaktadır. 1999 yılında Gürallar’a katılan Gayret, o zamandan beri çeşitli yönetim ve liderlik görevlerinde bulunmuştur. Gürallar Grubu’na ilk katıldığı yıllar olan 1999-2000 yılları arasında LAV züccaciye camı üretiminde Elektrik Bakım Departmanında Mühendis ve Ekip Üyesi olarak çalıştı. 2006 yılına kadar Gürallar TeknoPark Araştırma-Geliştirme-Mühendislik Ekibi’nde Mühendis olarak görev yaptı. 2006’dan 2009’a kadar LAV cam ev eşyası imalatında Üretim Takım Lideri olarak çalıştı. Daha sonra 2009’dan 2012’ye kadar ise LAV fabrikalarında Üretim Müdürü ve sonrasında 2014 yılına kadar LAV fabrikalarında Fabrika Müdürü olarak çalıştı. Gürallar Cam Ambalaj üretim tesisinin kuruluş yılı olan 2014 yılından bu yana, Gürallar Cam Ambalaj fabrikasının Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2 Şubat 1977’de Kütahya’da doğmuş olan Gayret; evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Emre Ekmekçi Kimdir?
1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satın alma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altınaa girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Nisan 2016’dan itibaren Turkiye’nin öncü e-ticaret platformu olan Hepsiburada.com’da Uluslararası Grup Başkanlığı görevini yürüten Ekmekçi ayrıca, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmaktadır.

Emre kurtoğlu Kimdir?
Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Emre Kurtoğlu, 1998 yılında ise Galataray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden derece ile mezun oldu. 2013 yılında ise London Business School’un yöneticilere yönelik sunulan Pazar Yönetim Stratejileri (Market Driving Strategies) programına katıldı. Emre Kurtoğlu kariyerine Danone Süt Grubu’nda Satış Geliştirme ve Ticari Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2000-2003 arasında Danone İçecek Grubu Modern Kanal ve Ticari Pazarlama Grup Müdürü olarak çalıştı ve daha sonra ise görevine şirketin İhracat Grup Müdürü olarak devam etti. Nisan 2004-Eylül 2005 arasında Sabancı Grubu tarafından kurulan GıdaSa’da Yurtiçi Müşteriler Satış Grup Müdürü olarak, yurtiçi operasyonlarda görev yapacak ekibi oluşturdu ve 7 farklı kategorinin lansmanını gerçekleştirdi. 2005 yılından itibaren ise çalışmalarını tekrar Danone çatısı altında sürdüren Emre Kurtoğlu, 2008 yılına kadar Danone İçecek Grubu’nun Ticari Pazarlama ve İhracat Grup Müdürlüğünü yürüttü; 2009 yılına kadar geçen sürede ise Danone Süt Grubu’nun İş Geliştirme Grup Müdürü olarak çalıştı. Emre Kurtoğlu 2009-2015 yılları arasında çalıştığı Kimberly Clark Türkiye – Kağıt Ürünleri’nde ise önce Ticari Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Ticari Pazarlama ve Distribütör Kanalı Grup Müdürü olarak, şirketin 5 yıllık stratejik planlamasının oluşturulmasında rol aldı. 2013-2014 arasında Yetişkin Ürünleri İş Birimi Pazarlama Direktörü; 2014-2015 arasında ise Bebek ve Çocuk Ürünleri İş Birimi’nin Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2015 yılında Mavi ’de Chief E-Commerce Officer’ı ( E-Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak göreve başladı ve markanın Türkiye, ABD, Kanada ve Almanya e-ticaret faaliyetlerinin tamamından sorumlu oldu. 2016 yılında itibaren ise Kurtoğlu, Mavi’deki çalışmalarını şirketin Chief Category Officer (Kategoriden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak sürdürdü. Pizza Pizza’nın Türkiye’nin önde gelen yatırım fonlarından Meditera Capital tarafından satın alınmasıyla birlikte iş hayatına Ekim 2018 itibarıyla Pizza Pizza’nın CEO’su olarak devam ediyor.


Bülent Çankaya

SODEXO Avantaj Business Development Manager

Barış Oran

Sabancı Holding CFO

Okan Gedik

Kale Seramik Genel Müdür

Didem Taner

CRIF Türkiye – İcra Danışma Kurulu Başkanı

Gökhan Songül

Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(14.50-15.50) Etkili Lider Olmanın Kuralları!-Takım Ruhu, Yetki Devri ve Motivasyon

Barış Oran Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Barış Oran, The University of Georgia’da MBA eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında PriceWaterhouseCoopers’ta denetçi olarak başlayan Oran, 1998-2003 yılları arasında Sara Lee Corp. Chicago IL’da önce denetim daha sonra finans ve hazine/sermaye piyasaları konularında görev almıştır. 2003-2006 yılları arasında Ernst and Young firmasında önce Minneapolis, MN’de, sonrasında Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgelerinde sorumlu Kıdemli Müdür olarak görev almıştır. 2006 yılında Kordsa Global’de göreve başlayan Oran, sırasıyla İç Denetim Direktörü, Global Finans Direktörü ve CFO görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında H.Ö. Sabancı Holding Finans Direktörü, 2012 yılında H.Ö. Sabancı Holding Planlama, Raporlama, Finansman Bölüm Başkanı olarak atanan Oran, 2016 yılından itibaren H.Ö. Sabancı Holding Finans Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Brisa, Enerjisa, Teknosa, Carrefoursa, Yünsa, Avivasa, Cimsa, Akcansa ve Temsa Global’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Okan Gedik Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu. 2001 yılında Koç Üniversitesi EMBA programını tamamladı. Kale Grubu’na katılmadan önce 1996-2017 yılları arasında Kibar Grubu’nda farklı görevler üstlendi. 1996 yılında iş hayatına adım attığı Kibar Grubu’nda, Assan Alüminyum AŞ’de sırasıyla 1996-2000 yılları arasında Pazarlama ve Satış Uzmanı, 2000-2001 yılları arasında Pazarlama Şefi, 2001-2004 yılları arasında Yurtdışı Satış Müdürü, 2004-2007 yılları arasında Pazarlama ve Satış Müdürü ve 2006-2007 yılları arasında Satış Direktörü olarak görev aldı. Grup şirketlerinden Assan Hanil Otomotiv AŞ’de 2008-2010 yılları arasında Satış ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2010 yılından itibaren de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Aynı zamanda 2012 yılından bu yana TSI Uçak Koltuğu Üretim AŞ’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Ağustos 2017’den itibaren Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşu Kaleseramik’in Genel Müdürlüğü’nü yürütüyor.

Didem Taner Kimdir?
Didem TANER Saint Benoit Fransız Lisesi’ni takiben Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans ana bilim dalından yüksek lisans derecesini almıştır. Moody’s In-Country Analyst olarak başladığı meslek hayatında çeşitli pozisyonlarda çalışmış ve 2001-2013 yılları arasında Türkiye’de ticari ve finansal bilgi gereksinimini karşılamak için kurulan Finar A.Ş. Genel Müdürü, Amerika merkezli ve dünyanın en büyük B2B Global Veritabanına sahip olan kuruluşu Dun& Bradstreet‘in Türkiye Genel Müdürü ve Fransa merkezli B2B E-ticaret portalı Kompass Türkiye Genel Müdürü olarak görev almıştır. Ocak 2013 itibariyle İtalya Merkezli CRIF Grubu’na dahil olmuş ve 2013-2017 yılları arasında CRIF grubunun Türkiye Ülke Direktörü olarak görevine devam etmiştir. Halen CRIF Türkiye İcra Danışma Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Didem Taner ayrıca TFBD – Ticari ve Finansal Bilgi Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve 2 çoçuk annesi olan Didem Taner Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarının bir girişimi olan “BCB-Boğaziçi Counseling For Business” Planlama Kurulu üyesi olarak da görev almaktadır.

Gökhan Songül Kimdir?
Garanti Bankası Kurumsal ve Ticari Krediler biriminde Özellikli Proje Kredileri Yöneticisi, Haziran 2007-Nisan 2010 tarihleri arasında ABN Amro Bank Türkiye ofisinde Kredi Tahsis Müdürü, Nisan 2010 –Temmuz 2014 döneminde Royal Bank of Scotland İstanbul Şubesi’nde Kıdemli Kredi Tahsis Direktörü ve CRO vekili, Temmuz 2014-Kasım 2014 döneminde Royal Bank of Scotland İstanbul Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyesi ve CRO olarak görev almıştır. Muzaffer Gökhan Songül, 1 Ocak 2015 tarihinden bu yana Alternatifbank Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Mart 2018 tarihinden itibaren de Alternatif Menkul Değerler Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.


Dr. Berra Doğaner

Doğaner Finansal Danışmanlık Kurucu Ortak

Emrah İnce

Tekfen Tarımsal Araştırma Üretim ve Pazarlama A.Ş Genel Müdürü

Oturum Konusu
(16.20-16.45) Nasıl Başardılar? Yöneticilerden Kariyer Taktikleri
Dr. Berra Doğaner Kimdir?

Emrah İnce Kimdir?
1996 yılında Deniz Harp Okulu’ndan Deniz İkmal Teğmen rütbesiyle mezun olan Emrah İnce, 2011 yılına kadar Lojistik ihtisası ile çeşitli görevlerde bulunmuş ve Binbaşı rütbesi ile 15 yıllık mecburi hizmeti hitamında Deniz Kuvvetleri’nden ayrılmıştır. 2013-2014 yıllarında Arcelor Mittal-Rozak Çelik Servis Merkezi A.Ş. de Üretim ve Fabrika Müdürlüğü yapmış, akabinde Yeditepe Üniversitesi ve İstek Vakfı iştiraklerinden Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş’de Genel Müdürlük ve YK Başkanlığı ile Organik ile Mikrobiyal gübreler alanında iştigal eden Bactogen Biyoteknolojik Ürünler A.Ş’de Genel Müdürlük görevlerini icra etmiştir. 2016 yılında Tekfen Holding bünyesine Strateji,Yatırımlar ve İş Geliştirme Müdürü olarak katılan Emrah İnce, aynı zamanda 2016 yılında Hishtil-Toros Fidecilik Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmiştir. Ağustos 2017’ de Tekfen Tarımsal Araştırma ,Üretim ve Pazarlama A.Ş ‘nin Kurucu Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve 2018 yılında Grup bünyesine yeni katılan Alanar Meyve ve Gıda A.Ş ile Alara Fidancılık A.Ş şirketlerinin Yönetim Kurulları Başkanvekilliği görevini de yürütmektedir. Emrah İnce, Endüstri Mühendisiği lisans derecesine sahip olup, Lojistik alanında ihtisas eğitimi ile İngilizce İşletme( MBA ) ve Atatürk İlkeleri Inkilap tarihi dalında Yüksek Lisans derecelerine sahiptir. 2017 Haziran ayından itibaren Somali Federal Cumhuriyeti Tarım ve Sulama Bakanının Resmi Türkiye Danışmanı görevini yürüten Emrah İnce, aynı zamanda 2018 yılından itibaren DEİK – Danimarka İş Konseyi Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.


Kemal Okumuş

Entegre Proje Yönetim Genel Müdürü

Oturum Konusu
(16.45-17.00) Yöneticiler için Proje Yönetimi: (Zaman, Kalite ve Maliyet)
Kemal Okumuş Kimdir?
Kemal OKUMUŞ, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden sonra 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve aynı bölümde “İnşaat Yönetimi” üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi “Contemporary Management” sertifika programını 1989 yılında bitirmiştir. İş yaşamını BMB Proje firmasında başlayan Kemal Okumuş, sırasıyla Tekfen İnşaat, Landmark, Borova ve Bovis Lend Lease Proje Yönetim firmalarında toplam 15 yıl çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra, 2003 yılında kurduğu ENTEGRE Proje Yönetim Danışmanlık olarak yatırım ve inşaat projelerinde proje yönetim hizmetleri vermektedir. Ayrıca 2008 yılında ortaklarıyla kurduğu EVA Gayrimenkul Değerleme şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Kemal Okumuş, 1996 yılında kurulan İstanbul Proje Yönetim derneğinin kurucu üyesi olup, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2001-2002 döneminde İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin başkanı olarak görev yapmıştır. Kemal Okumuş; ÇEDBİK, GYODER, RICS, IMO, BUMED ve KALID derneklerinin üyesidir.