Eduplus

Tamer Saka

Kibar Holding CEO

Oturum Konusu

(09.30-09.15) Sürdürülebilir Büyüme ve Karlılık

Tamer Saka Kimdir?
1973 yılında doğan Tamer Saka; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Sırası ile Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürüten Tamer Saka, 2004 yılında Risk Yönetim Direktörlüğü’nün kurulumunu gerçekleştirmek üzere, Türkiye’nin özel sektördeki ilk Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katılmıştır. 2010 – 2011 yılları arasında Willis Londra’da, içinde Türkiye’nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev almıştır. 12 Aralık 2011 tarihi itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlenen Tamer Saka, Mayıs 2012 itibari ile Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür. 10.01.2014 itibariyle CEO pozisyonuna atanan Tamer Saka’nın, Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyeliği de devam etmektedir. 2007 – 2011 yılları arasında Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2008 – 2010 yılları arasında TÜSİAD Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanlığı, 2009 – 2010 yılları arasında Kurumsal Risk Yönetim Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerini yürütmüş, aynı zamanda 2010 yılında Avrupa Risk Yönetim Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu’nda Türkiye’yi temsil etmiştir. 2016 yılında yapılan atamayla ATC (American-Turkish Councel) Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir.


Nusret Cömert

Damnus Enerji ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Harvard İleri Liderlik Girişimi! Harvard Yönetici Kriterleri

Nusret Cömert Kimdir?


Sinan Kızıldağ

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Dijitalleşme, Perakende ve Mükemmel Müşteri Deneyimi

Sinan Kızıldağ Kimdir?
1987 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun olan Mehmet Sinan Kızıldağ, 37 yıllık iş deneyiminde, gazetecilik, halkla ilişkiler ve proje koordinatörlüğü görevlerinden sonra, başta hızlı tüketim ürünleri sektörü olmak üzere satış ve dağıtım alanında sırasıyla Procter&Gamble, Reckitt Benckiser ve Danone’da çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini yürütmüştür. Danone’da yürütmüş olduğu Satış Direktörlüğü görevini takiben Panda-Has Gıda’da Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Şubat 2009 tarihinde Vodafone Türkiye’ye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Kızıldağ, halen Ticari Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Vodafone Türkiye’deki görevini sürdürmektedir. Kızıldağ, evli ve iki çocuk babasıdır.


Güldem Berkman

Pirelli Endüstriyel Lastikler, Avrupa, Ortadoğu, Afrika Başkanı

Moderatör Murat Yeşildere

Egon Zehnder Yönetici Ortak

Oturum Konusu
(09.45-10.10) Global Şirketlerde Türkler!-Yönetim Farkları, Strateji ve Taktikleri

Güldem Berkman Kimdir?
Güldem Berkman, 2001-2017 yılları arasında Novartis’de Türkiye’de Ülke Başkanlığı, Novartis Macaristan Ülke Başkanlığı gibi çeşitli liderlik rollerinde yer almıştır. Son olarak Novartis’in Basel’deki ana merkezinde Novartis Değişim Projesi Global Liderliği görevini yürütmüştür. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisi olarak mezun olan Güldem Berkman, Danone ve Eczacıbaşı Procter & Gamble olmak üzere Hızlı Tüketim sektöründe de 10 yıllık bir deneyime sahiptir. İlaç endüstrisindeki deneyimlerinin yanı sıra, önemli sivil toplum kuruluşlarında da liderlik pozisyonlarında görev alan Güldem Berkman, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) Başkanlığı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, İsviçre Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Murat Yeşildere Kimdir?
Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe Philip Morris’te başlayan Murat Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Yeşildere Ekim 2000 yılında Istanbul Egon Zehnder Ofisinde başladığı kariyerine Yönetici Ortak olarak devam ediyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yeşildere, daha sonra Manchester UMIST’ten İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisans derecesini aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 Derneği ve PERYÖN üyesi olan Murat Yeşildere, profesyonel kariyerinin yanında halen Platin ve Kariyer dergilerinde ekonomi, finans, insan kaynakları ve yöneti(şi)m konularında yazarlık yapmaya devam ediyor.


Yasemin Merih Alparslan

Doğan TV İnsan Kaynakları Yönetimi Grup Başkanı

Oturum Konusu
(11.10-11.25) Liderlik Gelişimi ve Yetenek Yönetimi

Yasemin Merih Alparslan Kimdir?
İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Merih Alparslan; Hay Management Ücret Yönetimi ve Adler Learning Center Koçluk programlarını tamamlamıştır. İş hayatına 1994 yılında Borusan Holding A.Ş.’de MT-İnsan Kaynakları Uzman Yrd. olarak başlamış, sırasıyla Okan Holding İnsan Kaynakları Yöneticiliği, DanoneSA ve Tikveşli İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Doğuş Grubu içerisinde çeşitli şirketlerde İnsan Kaynakları ve Organizasyon Gelişim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılında Kanal D İnsan Kaynakları Direktörü olarak Doğan Grubu’na katılmış, halen Doğan TV bünyesinde yer alan Kanal D, CNN TÜRK, D Smart, teve2, bluTV, Dream TV, Dream Türk, D Productions, DMC, Radyo D, CNN TÜRK Radyo, SlowTürk şirketlerden sorumlu olarak Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. PWN, PERYÖN, Fenerbahçe Spor Kulübü, ÖSGD ve TKYD üyesi olan Merih, 2002-2005 yılları arasında PERYÖN Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunmuştur. PY Dergisi Danışma Kurulu Üyesi, evli ve 2 çocukludur.


Prof. Dr. Yeşim Toduk

Amrop International Türkiye Yönetici Ortağı

Bülent Demircioğlu

Borusan Holding YKB Yardımcısı

Atilla Korkmazoğlu

Çelebi Holding İcra Kurulu üyesi ve EMEA Başkanı

Oturum Konusu
(11.25-11.55) Liderler den Tavsiyeler: Vizyon, Değişim ve Kriz Yönetimi

Prof. Dr. Yeşim Toduk Kimdir?
TED Ankara Koleji’ni 1980 yılında bitirerek 1981 yılında AFS değişim öğrencisi olarak ABD’ye gitmiştir. 1985 yılında ODTÜ işletme Bölümünü bitirmiş ve uluslararası endüstriyel pazarlama ve satış firmaların Türkiye mümessilliğini yürüten aile şirketinde çalışmıştır. Fulbright bursu ile ABD’de, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansını (MBA) tamamlamıştır. ABD’de Washington DC’de bir elektronik mağazalar zincirinin ana merkezinde pazarlama ve iletişim bölümünde, ve İstanbul’da bir uluslararası reklam ajansında çalışmıştır. İşletme doktorasını 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde “Türk-Sovyet İş İlişkileri” üzerine tamamladıktan sonra, uluslararası ticari işbirlikleri ve etkinlikleri üzerine yazdığı makaleler ile 1996 yılında doçent olmuştur. İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International’ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Son 15 yıldır, Türkiye ve yakın coğrafyasında, yaklaşık 350 yöneticiyi değişik şirketlerde liderlik pozisyonlarına yerleştirmiştir. 2004 yılında yazdığı “Türkiye’nin Gerçek Liderlik Haritası” isimli kitabında, Türkiye’deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur. Her ay CEO’s isimli dergideki köşesinde CEO ve liderlik mulakatları yazmaktadır. Yönetim Kurulları üzerine yeni araştırmalarını gerçekleştirmektedir.

Bülent Demircioğlu Kimdir?

Atilla Korkmazoğlu Kimdir?
Sn. Atilla Korkmazoğlu Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık ve Ulaşım Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstabul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. Şu anda Kadir Has Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık üzerine doktora yapmaktadır. Sn. Korkmazoğlu 2015 yılında Harvard İşletme Okulu’nda “İleri Yöneticilik Programı”na katılmıştır. Sn. Korkmazoğlu 1993’te Çelebi’de çalışmaya başlamış ve bu zamana kadar bir çok operasyonel ve yönetsel görev üstlenmiştir. 2010 yılından günümüze kadar 9 farklı grup şirketinin en üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. Yer Hizmetleri ve İş Geliştirme Başkanı olarak Türkiye dışındaki yer hizmetleri grup şirketlerini yönetmesinin yanısıra, Çelebi’nin büyüme projeleri kapsamında gelişmemiş bölgelerdeki birleşme ve satınalma süreçlerinde önemli katkıları olmuştur. 2014 yılı sonu itibariyle Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı görevini üstlenen Sn.Korkmazoğlu Türkiye ‘de dahil olmak üzere Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki (EMEA) yer hizmetleri ve kargo hizmetlerinin en üst düzeyde yönetiminden sorumludur. Kendisi aynı zamanda Çelebi Havacılık Holding İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir


Eser Hakim

Brand Experience Designers Kurucu Ortağı

Hasan Alp Alemdar

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı & Henkel Beauty Care Genel Müdürü

Özlem Vergon

Şişecam Strateji Başkanı

Tunç Berkman

Vestel Pazarlamadan Sorumlu GMY

Oturum Konusu
(12.40-13.30) Sektör Lideri Nasıl Olunur? Müşteri, Farklılaşma ve Teknoloji

Eser Hakim Kimdir?
Sayısal yöntemler yüksek lisansının ardından pazarlama sektörüyle tanışan Eser Hakim, 10 yılını global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirmiştir. The Caples International Awards Türkiye Başkanı olup son 4 yıldır New York’ta jürilik görevi yapmaktadır. 2008 yılında ödül komitesi başkanlığındayken Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlenmiştir. Halen Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmakta, Platin, Mediacat, Marketing Türkiye, Brand Age, Campaign gibi dergilerde yazılarıyla yer almaktadır. Brand Experience, Direct Marketing, New Trends in Marketing ve Brand Loyalty konularında seminerler vermektedir. Öncesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm Sertifika Programında Bilgisayara Giriş dersleri de vermiş olan Eser Hakim, son 9 yıldır tüm tecrübesi ile kurucusu olduğu Brand Experience Designers’da marka deneyimleri yaratmaktadır. Aynı zamanda MATE pazarlama teknolojileri şirketinin kurucu ortağıdır.

Hasan Alp Alemdar Kimdir?
9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünün ardından, İngiltere Birmingham Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi ve yine aynı üniversiteden MBA diploması aldı. 1992 – 2002 yılları arasında Türkiye ve Almanya’da çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2002’de Türkiye Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü’ne atandı. Bu görevine ek olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yöneticilik pozisyonlarını da beraberinde yürüttü. Ocak 2012 itibariyle, yine Genel Müdürlük görevine ilaveten Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı’na atanmıştır. Üyelikler: TÜSİAD, TOBB, TKSD, YASED, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği

Özlem Vergon Kimdir?
1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Vergon, San Diego State Üniversity ‘den İşletme yüksek lisans derecesi almış ve 2013 yılında Harvard Business School Advanced Management programını tamamlamıştır. 1996 yılında Şişecam Düzcam Grubunda Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Vergon, stratejik planlama bölümünde çeşitli kademelerde görev almış ve Düzcam Grubu Stratejik Planlama Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Ocak 2015 tarihi itibarıyla Şişecam Topluluğu’nda Strateji Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Tunç Berkman Kimdir?
Sn. Berkman, Syracruse University mezunu olup (1995), F.W. Olin Graduate School Of Business At Babson College’da MBA (1998) yapmıştır. Kendileri sırasıyla; Deloitte, Koç Holding, Tanı Marketing, Arçelik, Avea, People Communication ve Veritas Medya gibi önemli firmalarda yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulunmuştur. Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Stratejik Planlama, Medya ve İş Geliştirme alanlarında Direktör ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışmıştır.2013 Aralık’tan beri Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Kendileri evli ve 1 kız çocuğu vardır.


Lale Ergin

Borusan Holding Chief Strategy, Business Development & Innovation Officer

Barış Karakullukçu

Turkcell Chief Analytics and Data Officer

Serdar Oran

DYO Genel Müdürü

Oturum Konusu
(15.00-16.00) Inovatif Şirketler: Yaratıcı ve Yenilikçi Şirket Olmanın Kuralları

Lale Ergin Kimdir?
Eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nün ardından Koç Üniversite’sinde yapmış olduğu İşletme Yüksek Lisansı (MBA) ile tamamlayan Ergin, kariyerine 1996 yılında Borusan Grubu’nda başlamıştır. Borusan Grubu’nda bugüne kadar görev aldığı süre boyunca sırasıyla Strateji, İş Geliştirme ve son olarak da İnovasyon foksiyonlarının Gruptaki kurulum ve yayılımını gerçekleştirmiştir. Mevcut görevleri arasında Grup portföy stratejisinin oluşturulması, portföy aksiyonlarının hayata geçirilmesi (ortaklıklar, birleşmeler, satın almalar, yeni işler, işten çıkmalar…vb), Grup şirketlerinin uzun vadeli stratejik planlarının oluşturulması sürecinin yönetilmesi, Grup inovasyon sürecinin liderliği ve yeni oluşturulan kuluçka şirketlerin başarılı bir şekilde ticarileştirilmesinde şirket yönetimleri ile birlikte eş liderlik etmek sayılabilir. Holding’deki fonksiyonel görevlerine ek olarak başta Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Borusan EnBW Enerji, Borusan Lojistik, Supsan ve Borusan Manheim olmak üzere pek çok grup şirketinde Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev üstlenmektedir. Ergin, TÜSİAD ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir.

Barış Karakullukçu Kimdir?

Serdar Oran Kimdir?
Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde öğrenimi gördükten sonra, California State Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1988 yılında DYOSAD A.Ş.’de Sanayi Boyaları Araştırma Mühendisi olarak başlayan Serdar Oran, değişik görevlerde bulunduktan sonra 2000 yılında DYOSAD AŞ Genel Müdürlügü’ne atanmıştır. 2001 yılında Yaşar Topluluğu’ndan ayrılan Serdar Oran, kendi kurduğu şirkette yurtiçi ve yurtdışı finansal yatırım araçları ile ilgili çalışmalar yaparak iş hayatına devam etmiş, 2007-2008 yıllarında Bakü/Azerbeycan’da kimya konusunda üretim ve satış yapan bir şirketin, satış, pazarlama, organizasyon yönetimi ve iş modelinin oluşturulmasında, Teknik ve Yönetim Danışmanlığını yapmıştır. Serdar Oran Boya Sanayicileri Derneği YK Üyesi, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası YK Uyesi ve Ege Bölge Temsilcilik Heyet Başkanı, Türkiye Kalite Derneği YK Üyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyesi, olarak görev yapmaktadır. Mayıs 2009’dan itibaren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü olarak tekrar Yaşar Holding bünyesine katılan Serdar Oran, Haziran 2012 tarihinden itibaren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürlüğü ve Yurt Dışı Operasyonlar Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


Selen Kocabaş

Telecom Executive & Consultant

Murat Kansu

Microsoft Türkiye Genel Müdürü

Oturum Konusu
(16.45-17.15) Yeni Dünyada Yeni Yönetim Teknikleri

Selen Kocabaş Kimdir?
Selen Kocabaş, Fransız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu, Marmara Üniversitesi İK Yönetimi ve Organizasyonel Davranış üzerine master yaptı. Kariyerine Koç Grubunda MT olarak başladı. Ardından Arçelik’te, Marshall Boya ve Group Danone’de çalıştı. 2003’te Turkcell ailesine GMY olarak katıldı. Turkcell Grubunun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji şirketine dönüşüm hikayesinin baş oyuncularındandır. İnteltek,Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri, Turkcell Teknoloji şirketlerinin YK üyeliğini yaptı. Peryön İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanıdır. 2014 Fortune Dergisi’nin 50 Güçlü İş Kadını listesinde 9. sırada yer almıştır.Şu anda Yönetim Kurulu üyeliği ve Stratejik Danışmanlık yapmaktadır , Mentoro platform ortağıdır.

Murat Kansu Kimdir?
Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, 2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine katıldı. 2003-2015 yılları arasında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde sırasıyla Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi, Operasyonlardan Sorumlu Direktör, Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör ve son olarak da Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. Kansu, 1 Eylül 2015 itibarıyla Microsoft Türkiye Genel Müdürü oldu. Bilişim sektöründeki kariyerine 1989’da başlayan Kansu, Microsoft’a katılmadan önce HP’nin finans sektörü çözümlerinin pazarlamasından dünya çapında sorumluydu. Murat Kansu İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur.