Eduplus

Nusret Cömert

Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Kıdemli Akademi Üyesi

Oturum Konusu
(09.15-09.30) Harvard Liderlik Girişimi! Global Yöneticinin El Kitabı

Nusret Cömert Kimdir?
1984 yılından bu yana Royal Dutch Shell’de gerek Türkiye’de, gerekse şirketin Londra’daki merkezi dahil olmak üzere yurtdışında yöneticilik yapmış, 2002 yılından bu yana Türkiye’deki arama ve üretim ile doğal gaz ve enerji faaliyetlerinin Murahhas Azası görevini yürütmüştür. Türkiye’de doğal gaz piyasasının liberasyonu sürecinin öncülüğünü yapmiş, kurduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Shell Enerji A.Ş. Türkiye’de ilk özel sektör doğal gaz ithalatını gerçekleştirmiştir. Grubun Türkiye’de Karadeniz derin deniz, Akdeniz derin deniz ile Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde TPAO ile ortaklaşa petrol ve doğal gaz arama faaliyetlerine başlamasını sağlamıştır. Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Kidemli Akademi Üyesidir. Çeşitli iş ve sosyal sivil toplum kuruluşlarının üyesi olup, TÜSİAD’da çeşitli komisyonların üyesi ve Enerji Çalışma Gurubu Başkan Vekili, PETFORM Yönetim Kurulu üç dönem Eski Başkanı, Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENIVA) Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.


Boğaç Özsan

DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.30-09.45) Dijitalleşen Dünyada Ekonominin İtici Gücü: E-Ticaret
Boğaç Özsan Kimdir?
1972 yılında doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okudu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler, yüksek lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına 1992 yılında başlayan Özsan, birçok büyük şirketin satış kanallarında deneyim kazandıktan sonra 1999 yılında DHL bünyesine katıldı. Uzun yıllar DHL’in çeşitli satış kademelerinde görev yaptı. 2000 yılında bağlı bulunduğu DHL bölgesinde en iyi satışçı seçildi. 2007, 2008 ve 2009 yıllarında DHL Global Satış Şampiyonası’nda kendi liderliğindeki satış ekibi, üç yıl üst üste birinci oldu. 2005 yılından bu yana, DHL Express Türkiye’nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Özsan, evli ve bir çocuk babasıdır.


Reha Emekli

Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(09.45-10.00) Müşteri Çağı! Yenilikçi Ürünler ve İş Yapma Yöntemleri
Reha Emekli Kimdir?
Reha Emekli is leading a team of 160 employees, who work on Business & Software Development and New Products & Technologies, developing creative, innovative and competitive features for Garanti’s winning awards payment systems products. Before joining Garanti Technology, she worked at Garanti Payment Systems as Assistant General Manager, at Finansbank, Akbank and Vakıfbank in different leading roles. Ms. Emekli, having 30 years of experience in professional life, has been a part of Garanti Technology since 2008. Reha Emekli holds Bachelor Degree of Mathematics from Hacettepe University.


Selim Baybaş

Çelik Halat A.Ş/Ditaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Aza

Oturum Konusu
(10.55-11.10) Kuantum Yaklaşımı ve Yönetimde Yeni Paradigmalar
Selim Baybaş Kimdir?
1974 doğumlu Sn. Selim Baybaş, öğrenim hayatını Ankara’da tamamladı. Sırası ile Ankara Anadolu Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra MBA derecesini 2000 yılında Bilkent Üniversite’sinde tamamlamıştır. Kariyerine Finansbank Hazine Bölümün’de başlamış olup, 2001 yılından itibaren Daimler Chrysler Türk Şirketinde Satış Sonrası Bayi Geliştirme ve Pazarlama Stratejisi alanında yönetici olarak görev almıştır. 2006 yılında Temsa Global Şirketinde Operasyon ve Tedarik Zinciri Müdürlüğü görevini yürüten Selim Baybaş 2008 yılında Temsa Europe NV şirketinde Uluslararası Müşteri Hizmetleri Başkanı ve Temsa Austria GMBH Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Son olarak İnci Holding’de İcra Kurulu üyeliği ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyelikleri yaptı. Harvard Üniversitesi, INSEAD ve Sabancı Üniversitesi’nde tepe yöneticiler için olan çeşitli programlara katıldı. Şirket birleşmelerinde ve satışında aktif rol oynadı. Halen Doğan Grubuna ait Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. ve Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve San. A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Aza, Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca kuruluşundan bu yana Mentoro Danışmanlık Platformunda yer almakta olup, enerji alanında faaliyet gösteren Sunflower Solar şirketinin de kurucu ortağıdır.


Burak Argun

Eriksson&Associates İstanbul Partner

Oturum Konusu
(11.10-11.25) Çok Boyutlu Liderlik ve Yetenek Gelişimi
Burak Argun Kimdir?
BURAK ARGUN, iş hayatına Grant Thornton firmasında Seçme ve Değerlendirme Danışmanlığı birimini kurarak başlamış, 1998-2004 yılları arasında PricewaterhouseCoopers firmasında Kıdemli İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görev yapmış, Ernst & Young (Arthur Andersen) firmasında İnsan Kaynakları Danışmanlık Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2004 yılında kurduğu danışmanlık şirketi 2006 yılında Amerikan Kelly Services firması tarafından satın alınmış ve bu firmada 2008 yılı başına kadar üst düzey yöneticilik yapmıştır. Burak Argun halen Eriksson & Associates Liderlik Gelişimi Şirketinin Türkiye Ofisinde ortak olarak görev yapmaktadır. Burak Argun, Marmara Üniversitesi’nde İşletme Lisansı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisansı derecelerine sahiptir |


Prof. Dr. Yeşim Toduk

Amrop International Türkiye Yönetici Ortağı

Bülent Demircioğlu

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Turhan Semizer

Standard Profil Grubu CEO

Oturum Konusu
(11.25-11.55) Neler Yapılmalı&Yapılmamalı? Vizyon, Değişim ve Kriz Yönetimi
Prof. Dr. Yeşim Toduk Kimdir?
TED Ankara Koleji’ni 1980 yılında bitirerek 1981 yılında AFS değişim öğrencisi olarak ABD’ye gitmiştir. 1985 yılında ODTÜ işletme Bölümünü bitirmiş ve uluslararası endüstriyel pazarlama ve satış firmaların Türkiye mümessilliğini yürüten aile şirketinde çalışmıştır. Fulbright bursu ile ABD’de, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansını (MBA) tamamlamıştır. ABD’de Washington DC’de bir elektronik mağazalar zincirinin ana merkezinde pazarlama ve iletişim bölümünde, ve İstanbul’da bir uluslararası reklam ajansında çalışmıştır. İşletme doktorasını 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde “Türk-Sovyet İş İlişkileri” üzerine tamamladıktan sonra, uluslararası ticari işbirlikleri ve etkinlikleri üzerine yazdığı makaleler ile 1996 yılında doçent olmuştur. İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International’ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Son 15 yıldır, Türkiye ve yakın coğrafyasında, yaklaşık 350 yöneticiyi değişik şirketlerde liderlik pozisyonlarına yerleştirmiştir. 2004 yılında yazdığı “Türkiye’nin Gerçek Liderlik Haritası” isimli kitabında, Türkiye’deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur. Her ay CEO’s isimli dergideki köşesinde CEO ve liderlik mulakatları yazmaktadır. Yönetim Kurulları üzerine yeni araştırmalarını gerçekleştirmektedir.

Bülent Demircioğlu Kimdir?
İTÜ Elektrik Mühendisliği Zayıf (Elektronik) Akım bölümünü bitirdikten sonra 2 yıl Paris’te ITT firmasında deneyimi olmuştur. 1974 yılında Borusan Grubuna katılan Sayın Demircioğlu, o zamandan bu yana grubun çeşitli şirketlerinde pek çok değişik üst düzey yöneticilik pozisyonunda bulunmuştur. İleri derecede İngilizce ve Fransızca bilen Demircioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Bülent Demircioğlu’nun ayrıca Yelken Sporu ile ilgili yazmış olduğu 2 adet eğitim kitabı yayınlanmıştır.

Turhan Semizer Kimdir?
Otomotiv Yan Sanayi sektörünün öncü şirketlerinden Fransız Valeo firmasında 20 yılı aşkın bir kariyerden sonra, Ocak 2014 itibariyle Standard Profil Grubu CEO’su görevine atanan Turhan Semizer, profesyonel yaşamına Türkiye’de başlamıştır. 1998 senesinde Valeo Türkiye Direktörü olarak göreve başladığında yerel bir tedarikçi olan operasyon, Turhan Semizer’in görevi süresince 10 kat büyümüş, Türkiye’nin yanı sıra Romanya, İran ve Rusya’ya hizmet veren bölgesel bir oyuncuya dönüşmüştür. 2005 yılından itibaren Valeo Grubu’nda önce 6 yıl süresince İtalya, ardından 4 yıl Paris merkez olmak üzere Meksika, Brezilya ve Hindistan’ın da bulunduğu coğrafyalarda dönüşümsel büyüme süreçlerini yönetmiştir. Firmadaki son görevinde, Elektrik Sistemleri Ürün Grubu’nun denizaşırı operasyonlarını yönetmekteydi. Turhan Semizer, Ocak 2014 itibariyle otomotiv sektöründe sızdırmazlık profil üreten Standard Profil Grubu’nda CEO görevini sürdürmektedir. Turhan Semizer evli ve bir kız babasıdır.


Eser Hakim

Brand Experience Designers Kurucu Ortağı

Özlem Vergon

Şişecam Strateji Başkanı

Tunç Berkman

Vestel Pazarlamadan Sorumlu GMY

Seçkin Çağlın

Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Oturum Konusu
(12.40-13.30) Sektör Lideri Nasıl Olunur? Müşteri, Farklılaşma ve Teknoloji
Eser Hakim Kimdir?
Sayısal yöntemler yüksek lisansının ardından pazarlama sektörüyle tanışan Eser Hakim, 10 yılını global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirmiştir. The Caples International Awards Türkiye Başkanı olup son 4 yıldır New York’ta jürilik görevi yapmaktadır. 2008 yılında ödül komitesi başkanlığındayken Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlenmiştir. Halen Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmakta, Platin, Mediacat, Marketing Türkiye, Brand Age, Campaign gibi dergilerde yazılarıyla yer almaktadır. Brand Experience, Direct Marketing, New Trends in Marketing ve Brand Loyalty konularında seminerler vermektedir. Öncesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm Sertifika Programında Bilgisayara Giriş dersleri de vermiş olan Eser Hakim, son 9 yıldır tüm tecrübesi ile kurucusu olduğu Brand Experience Designers’da marka deneyimleri yaratmaktadır. Aynı zamanda MATE pazarlama teknolojileri şirketinin kurucu ortağıdır.

Özlem Vergon Kimdir?
1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Vergon, San Diego State Üniversity ‘den İşletme yüksek lisans derecesi almış ve 2013 yılında Harvard Business School Advanced Management programını tamamlamıştır. 1996 yılında Şişecam Düzcam Grubunda Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Vergon, stratejik planlama bölümünde çeşitli kademelerde görev almış ve Düzcam Grubu Stratejik Planlama Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Ocak 2015 tarihi itibarıyla Şişecam Topluluğu’nda Strateji Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Tunç Berkman Kimdir?
Sn. Berkman, Syracruse University mezunu olup (1995), F.W. Olin Graduate School Of Business At Babson College’da MBA (1998) yapmıştır. Kendileri sırasıyla; Deloitte, Koç Holding, Tanı Marketing, Arçelik, Avea, People Communication ve Veritas Medya gibi önemli firmalarda yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulunmuştur. Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Stratejik Planlama, Medya ve İş Geliştirme alanlarında Direktör ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışmıştır.2013 Aralık’tan beri Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Kendileri evli ve 1 kız çocuğu vardır.

Seçkin Çağlın Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Seçkin Çağlın, Stanford Graduate School of Business’tan MBA derecesi almıştır. Kariyerine 2009 yılında global bir danışmanlık şirketi olan McKinsey’de danışman olarak başlayan Seçkin Çağlın, 2009 – 2017 yılları arasında en son Proje Müdürü pozisyonunda görevini sürdürmüştür. Bu yıllar içinde McKinsey’nin İstanbul ve New York ofislerinde çalışan Seçkin Çağlın, Türkiye ve Amerika dahil birçok ülkede ana odağı bankacılık ve ödeme sistemleri olmak üzere farklı sektörde pazarlama, strateji, dijital ve analitik transformasyon, İK ve risk gibi birçok alanda projelerin yönetimini sağlamıştır. Seçkin Çağlın 2017 Eylül itibariyle Garanti Ödeme Sistemleri Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir.


Bülent Çankaya

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

Abdulkadir Özbek

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

Demet Tekin Sarı

sahibinden.com Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı

Dr.Cüneyt Evirgen

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü

Oturum Konusu
(15.00-16.00) Inovatif Şirketler: Yaratıcı ve Yenilikçi Şirket Olmanın Kuralları

Abdulkadir Özbek Kimdir?
1983 Ankara doğumludur. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İşletme Bölümü alanında da doktora çalışmasına devam etmektedir. Üniversite öğrencisi iken 2004 yılında Personal Development Academy (Kişisel Gelişim Akademisi) şirketini kurmuştur. Şu ana kadar Türkiye’nin 81 ilinde 200.000’i aşkın kişiye eğitim vermiştir. “Her Hafıza İlgi İster” ve Dört Çeker Hafıza” isimli online hafıza eğitimleri ve SEBİT’le birlikte geliştirdiği “HızlıGO” isimli online hızlı okuma eğitimleri mevcuttur. Türkiye’de 102 üniversitede eğitim veren ilk ve tek eğitimcidir. 2011 yılında 44 ülkede düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın Türkiye ayağında en başarılı 10 girişimciden birisi seçilmiştir. 2016 yılında 14 milyonu aşkın oyun kullanıldığı Türkiye Gençlik Ödülleri’nde eğitim alanında yaptığı çalışmalarla Gençlik Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 2016 yılında Birleşmiş Milletler Kadın Komisyonu ( UN WOMEN ) davetiyle TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) mensubu milletvekillerine eğitim vermiştir. Boğaziçi Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve ODTÜ’nün birlikte düzenlediği Eğitimde Gelecek Kongresi’nin danışma kurulu üyesidir. Şu anda 2012 yılında kurduğu Vizyon Kolejinde yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Demet Tekin Sarı Kimdir?
Demet Tekin Sarı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nden mezun oldu ve aynı üniversitede MBA İşletme yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel iş hayatına Nokia Networks’te Türkiye ve Ortadoğu Bölgeden Sorumlu Süreç ve Kalite Koordinatörü olarak başlayan Sarı, daha sonra telekomünikasyon sektörüne geçerek Turkcell’de Kurumsal Müşteri Deneyimi Birim Yöneticiliği ve yine Turkcell grup şirketi olan Tellcom’da Müşteri Hizmetleri ve Kanal Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. sahibinden.com ekibine katılmadan önce Pronet Güvenlik AŞ’de Bölgeler Satış ve Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Sarı, 2015 Eylül ayından bu yana sahibinden.com Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyor.

Dr.Cüneyt Evirgen Kimdir?
Dr. Evirgen, Robert Kolej’in ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği ve Matematik çift lisans diploması ve ardından MBA derecesini almıştır. Pazarlama alanındaki doktorasını Michigan State Üniversitesi (MSU)’nde yapan Dr. Evirgen’e, 2010 yılında da MSU Eli Broad College of Business tarafından Üstün Başarılı Mezun Ödülü verilmiştir. 1994–2003 yılları arasında Türkiye’de Bileşim International Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nü yaparken, 2003–2004 arasında Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’nde ders vermiştir. 2004 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörlüğü’nü yürüten Dr. Evirgen, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi yüksek lisans programları (Executive MBA, Marka Pratiği, MBA) ile EDU tarafından sunulan programlarda pazarlama, marka ve perakende yönetimi dersleri vermeye ve projelerde danışmanlık faaliyetlerine de devam etmektedir. 2005 yılından beri Teknosa A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi de olan Dr. Evirgen, 2012 yılı itibarı ile Teknosa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 2012 yılından beri Carrefoursa A.Ş. ve Çilek Mobilya A.Ş.’de bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Dr. Evirgen, ayrıca TOBB Perakende Sektör Meclisi danışmanı, PERYÖN Kongre Danışma Kurulu üyesi ve TÜAD Danışma Kurulu ve Disiplin Kurulu üyesi olarak bulunduğu sektörlere de destek olmaktadır.


Murat Yeşildere

Egon Zehnder Yönetici Ortak

Yeşim Taşlıoğlu

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş Genel Müdür Yardımcısı, Transformasyon

Güliz Öztürk

Pegasus Genel Müdür Yardımcısı

Burcu Kösem

Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi

Oturum Konusu
(16.45-17.30) 4 Farklı Sektörde Yönetim Uygulamaları- (Büyüme, Fırsatlar ve Tavsiyeler)

Yeşim Taşlıoğlu Kimdir?
1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Yeşim Taşlıoğlu, 2010 yılında Birmingham Üniversitesi Warwick Business School’da MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996’da bir Türk bankasında Yönetici Adayı (Management Trainee) olarak başlayan Taşlıoğlu; 1998-2009 yılları arasında, bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinden IBM Küresel İş Hizmetleri’nde Proje Yöneticisi, 2009-2011 yılları arasında Finansal Hizmetler Türkiye yöneticisi ve 2011-2013 yılları arasında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Strateji ve Dönüşüm Hizmetleri yöneticisi olarak görev yaptı. Taşlıoğlu, 2013-2016 yılları arasında aynı firmanın Küresel İş Hizmetleri Türkiye Müdürü ve Mart 2016 tarihinden, firmadan ayrılana kadar ise, Orta Doğu ve Afrika’da Nesnelerin İnterneti yöneticisi olarak hizmet verdi. 2017 yılında “Transformasyon” departmanına Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yeşim Taşlıoğlu, Stratejik Program Yönetim Ofisi ve Transformasyon fonksiyonlarından sorumludur.

Güliz Öztürk Kimdir?
Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Güliz Öztürk, iş hayatına Türk Hava Yolları’nda başladı. 1990-2003 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürlüğü, Alliance Koordinatörlüğü, Satış ve Pazarlama Direktörlüğü birimlerinde görev yaptı. 2003-2005 yılları arasında Ciner Group’un Turizm ve Havacılık bölümünde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alan Öztürk, 2005 yılında tarifeli uçuşların başlatılması için Satış ve Pazarlama biriminden sorumlu olarak Pegasus Hava Yolları’na katıldı. Öztürk, 2010 yılından beri Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Burcu Kösem Kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programından Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitmeni olarak mezun olan Burcu Kösem, 1998 yılında Dünya Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamıştır. Kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevine devam etmektedir. Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.


Kemal Okumuş

Entegre Proje Yönetim Genel Müdürü

Oturum Konusu
(17.30-17.45) Proje Yönetimi, Dijitalleşme ve Verimlilik
Kemal Okumuş Kimdir?
Kemal OKUMUŞ, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden sonra 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve aynı bölümde “İnşaat Yönetimi” üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi “Contemporary Management” sertifika programını 1989 yılında bitirmiştir. İş yaşamını BMB Proje firmasında başlayan Kemal Okumuş, sırasıyla Tekfen İnşaat, Landmark, Borova ve Bovis Lend Lease Proje Yönetim firmalarında toplam 15 yıl çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra, 2003 yılında kurduğu ENTEGRE Proje Yönetim Danışmanlık olarak yatırım ve inşaat projelerinde proje yönetim hizmetleri vermektedir. Ayrıca 2008 yılında ortaklarıyla kurduğu EVA Gayrimenkul Değerleme şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Kemal Okumuş, 1996 yılında kurulan İstanbul Proje Yönetim derneğinin kurucu üyesi olup, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2001-2002 döneminde İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin başkanı olarak görev yapmıştır. Kemal Okumuş; ÇEDBİK, GYODER, RICS, IMO, BUMED ve KALID derneklerinin üyesidir.